IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Фондове на Стандарт А. Мениджмънт бавят тегления на УПФ Бъдеще за милион от 3 месеца

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
    Пък и те са най-добрите
    Не знам какви са и не ме интересува, но нали съм ви казал, че работя на вън и мога да Ви кажа следното:

    - по времето на Милен и юпитата, когато се правеше нещо за пазара и по - конкретно се търсиха чужди инвеститори, същите те чужди инвеститори проверяваха на кой да поверят парите си.. първото нещо, което правеха, проверяваха кой с какво се е занимавал преди да стане портфейлен мениджър и като екипи.. гледаха в гугал и специализраните изследователски сайтове като www.ssrn.com и много други.. познайте там кои имена само излизат..
    - зад повечето УД - та, доколкото чета от нета, стоят големи банки или финансови конгломерати, а за тях не знам, но ако имаше подобна инстутция сигурно не би имало подобна ситуация.

    Желая успех на всички и всичко най - най ...

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
      Няма място за паника!!!!!

      Ако се рагледа ситуацията + портфейлите на фондовте са видни няколко неща!

      Остават плащания за 870 000 лв - като реално проблемни са тези от Консервативният фонд! Тук всъщност е заложено слонското... л.йно!
      - Как така консервативен фонд се е "оказал" с над 80% инвестиции в акции??
      - И как така този фонд има плащане за 430 000 лв - при положение, че активите му по настоящем са за 68 000 лв.
      - какво ще се случи с това плащане?

      1. Очевидно - на 1 Февруари 2012 е настъпило събитие, което е довело до тази драстична обезценка - от 520 000 до 94 000 лв. Кой актив е бил обезценен - само можем да гадаем - данните в отчета на фонда (последния е към Септември 2011) са крайно недостатъчни! Но това събитие НЕ Е било обезценка на някоя акция (група акции) в портфейла, а е нещо друго - просто мащабите са твърде големи! Но това е предмет/и интерес на КФН!
      2. Сумата от 430 000 лв ЩЕ БЪДЕ платена на инвеститора - няма две мнения по въпроса! Излишно е да влизам в подробности...

      3. От тук насетне - вече са само бакалски сметки:
      - Агресивния фонд е с 1 800 000 активи - има плащане за 116 000лв. проблемът е никакъв
      - Балансирания e с активи за 800 000 лв – има плащане за 340 000 лв
      - Консвервативния – плащане за 430 000 лв
      - Международен – е с активи за 500 000 лева

      Така, ако погледнем балансите на фондовете – видно е че дори само ‘прословутия” Биовет е с тежест над 600 000 лв... Отделно има сериозни бройки облигации на SKELN, ZHBG, ZARYA, Bulrargaz... Т.е. активи, които са в полезрението на институционалните... Ще добавя, че фондовете притежават и значително количество ликвидни акции – Химимпорт, Юри Гагарин, Одесос, ГАЗ и т.н.
      Т.е. реален проблем за пазара в следващите сесии НЯМА ДА ИМА!

      Сега, какви са негативите от ситуацията!
      1. Обезкървяването на Договорен фонд (група фондове)!
      2. Негативното послание към инвеститорите – настоящи и потенциални!
      3. Лошите корпоративни практики на т.н. портфолио мениджъри!

      Но има и добри последици от това субитие – в условията на тотална стагнация и депресия на капиталовия пазар – нормално е мършата да бъде ликвидирана.... А „юнаците” от Стандарта май са точно такива....

      Има и един висящ казус! Който всъщност е много притеснителен! Защо Пенсионен фонд (който се преполага че е гръбнака на пазара) излиза от инвестицията си по този брутален начин!!!! А това е втори случай за годината – с Елана... Аз така и не прочетох официална информация, че кеширалия в Елана е ПФ Бъдеще, но съм убеден, че са те!
      Също така мисля, че това е нормално – предвид смяната на собствеността в този пенсионен фонд!
      Обичайна практика е такова събитие да е съпроводено със смяна на инвестиционната стратегия!
      Но! Според мен е необходимо Бъдеще да обосноват по някаккъв начин действията си – както Алианц винаги са го правили! Едно интервю с „отговорен фактор” от дружеството е напълно достатъчно...

      Успехи на всички! Аз вече си изработих стратегията и съм готов да се възползвам максимално от ситуацията... ако въобще се предостави такава възможност!
      Eдин смислен постинг. Благодаря!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
        Най - вероятно информацията с която разполагаш за структурата на портфейлите е много стара, но ти си корифей - разбирач, все пак
        Аде стига сте се занимавали със Стандарт, има много други важни неща... но типично по български...
        Ами това, което е в статията на инвестора! Това ми е информацията!
        Извинявай, че обиждам твои приятели, твоята фирма или теб самият, но за мен това са наистина малоумно структорирани портфейли!

        Уточнявам, че коментара ми се базира на изкараната в тази статия информация!
        From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
        България Над Всичко

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
          Най - вероятно информацията с която разполагаш за структурата на портфейлите е много стара, но ти си корифей - разбирач, все пак
          Аде стига сте се занимавали със Стандарт, има много други важни неща... но типично по български...
          Пък и те са най-добрите


          Първоначално изпратено от Damodaran Разгледай мнение
          Ивчо,
          Ще ти отделя малко време :

          1.В Стандарт Инвестмънт, работят най - добрите специалисти в България и не само в областта на портфейлния мениджмънт и управление на активи. На всички е ясно, които са си направили труда да прочетат техните трудове и опит.
          2. Не знам с какво се занимаваш, но със сигурност не е с управление на активи, защото подобни изказвания от твоя страна, са най - малко непрофесионални. Ще си позволя да не коментирам в подробности ПРОФЕСИОНАЛНАТА ТИ ЕТИКА И КУЛТУРА, защото такава нямаш.
          3. Ако все пак работиш в тази сфера, ако обичаш, може ли да ни помогнеш, да се запознаем и с твойте трудове и резултати на капиталовите пазари, управление на активи и т.н. и да преценим, що за капацитет си!?

          ... П.С. Ако имаш да кажеш нещо по - същество - добре, ако не, иди да пишеш в темата за Вицове и т.н.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Ajax4o Разгледай мнение
            Имам питане - КАКВО СПОРЕД ВАС СА "ЦЕННИ КНИЖА", ценни книжа са и облигации, а в ни един портфейл не видях такива! Другото, което ми прави УЖАСНО лошо впечатление е, че имат по 11-12% от портфейл в дадена позиция! Тоя дето "управлява" тея фондове МАЛОУМЕН ЛИ Е?!?! А тия дето са си дали парите - за него е ясно! И "балансиран" протфейл с 23 позиции. Леле, добре че не съм се подлъгвал на тая ролетка!
            И последно... какъв е тоя "Международен фонд", в който не виждам една меьдународна компания...Или е "международен" защото изнасят продукция?!?!
            Най - вероятно информацията с която разполагаш за структурата на портфейлите е много стара, но ти си корифей - разбирач, все пак
            Аде стига сте се занимавали със Стандарт, има много други важни неща... но типично по български...

            Коментар


            • Имам питане - КАКВО СПОРЕД ВАС СА "ЦЕННИ КНИЖА", ценни книжа са и облигации, а в ни един портфейл не видях такива! Другото, което ми прави УЖАСНО лошо впечатление е, че имат по 11-12% от портфейл в дадена позиция! Тоя дето "управлява" тея фондове МАЛОУМЕН ЛИ Е?!?! А тия дето са си дали парите - за него е ясно! И "балансиран" протфейл с 23 позиции. Леле, добре че не съм се подлъгвал на тая ролетка!
              И последно... какъв е тоя "Международен фонд", в който не виждам една меьдународна компания...Или е "международен" защото изнасят продукция?!?!
              From Tokyo, to London, to the New York Stock Exchange - We Trade The World!!!
              България Над Всичко

              Коментар


              • Абе никой ли не помни, че БАУД изключиха Стандарт Асет Мениджмънт заради нарушения на етичния кодекс и добрите практики при управление на активи. И това стана ноември миналата година.
                Оттогава големите експерти от КФН цели 4 месеца си чешат топките без да направят нищо макар да знаят, че парите на вложителите в тези фондове се управляват против техния интерес. Ясно е, че лицензът на това дружество трябва да се отнеме и да се възложи управлението на активите на друг. И това трябваше да стане отдавна. А тия мошеници трябва да се осъдят и да полежат на топло няколко годинки като им се конфискува всичко.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                  И какво сега - т.н. Апокалипсис не се състоя! както вече обясних - проблем за "пазара" няма. Проблемът е в полето на КФН! да видим те какво мислят!

                  А иначе - моя план за деня ме разочарова.... никъде не можах да си клъвна подобаващо! ... изключае един селскостопански холдинг!

                  Успехи на смелите!
                  Нали разбираш че тези продажби със сигурност ще се случат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                    И какво сега - т.н. Апокалипсис не се състоя!
                    За къде си се разбързал? Има още лихви за получаване от депозитите.
                    Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                      И какво сега - т.н. Апокалипсис не се състоя! както вече обясних - проблем за "пазара" няма. Проблемът е в полето на КФН! да видим те какво мислят!

                      А иначе - моя план за деня ме разочарова.... никъде не можах да си клъвна подобаващо! ... изключае един селскостопански холдинг!

                      Успехи на смелите!
                      Aпокалипсиса беше 2008. Сега оцелелите се борите да клъвнете по некоя троха

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                        Ако за Агрия питаш - ТиБиАй! Ама вероятно за клиент!
                        Мерси.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bate Goiko Разгледай мнение
                          Кой продаваше селскостопанския, Елана ли?
                          Ако за Агрия питаш - ТиБиАй! Ама вероятно за клиент!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ATILA Разгледай мнение
                            И какво сега - т.н. Апокалипсис не се състоя! както вече обясних - проблем за "пазара" няма. Проблемът е в полето на КФН! да видим те какво мислят!

                            А иначе - моя план за деня ме разочарова.... никъде не можах да си клъвна подобаващо! ... изключае един селскостопански холдинг!

                            Успехи на смелите!
                            Кой продаваше селскостопанския, Елана ли?

                            Коментар


                            • И какво сега - т.н. Апокалипсис не се състоя! както вече обясних - проблем за "пазара" няма. Проблемът е в полето на КФН! да видим те какво мислят!

                              А иначе - моя план за деня ме разочарова.... никъде не можах да си клъвна подобаващо! ... изключае един селскостопански холдинг!

                              Успехи на смелите!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                                И аз искам да бях инвестирал в злато преди 5 години а не в тая умрела борса. .
                                ами аз точно това направих - само, че не хванах баш пика, а май месец 2008 ми бяха последните врътки с инса и пътя, след това една не малка част в златце. Ако се бях излакомил и вместо налично злато, бях играл малко с ливъридж на безналично вече можеше да ви пиша от хавайско, ама кой да ти рискува чак толкова. даже имахме големи спорове с асеня 12345 на злато около 800 долара, но това са минали работи.

                                нашата борса е много подценена, но има и прекалено много шит на нея, с мажовци, които искат само да цоцат и нищо друго. ще си спомняте с умиление как алианц извади 50 милки и само разклати пазара, без да го срути, че бая народ направи луди кинти за минути, като купиха примерно мостчета на 190 кинта и след час ги продадоха с 20% ъп - еххххх, временаааааа, сега некъв кирлив милион сигурно ще срути позициите с поне 10% без възстановяване в краткосрочен план....
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X