IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КРАЙ на Кризата!!!

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Макро-индикаторите от главните страни по света са много добри и това е вече с месеци. А цените на много т.н. "save haven"-и са вече пълни балони, които почват да издишат, което показва, че Кризата свърши!!! .

    Слушай утре, какво ще каже Бен Бернанке и ще се убедиш, че Кризата е свършила, но много от големите инвеститори, които са влиятелни на пазара все още се правят на ощипани, за да могат да доят от дребните инвеститори. . Но съвсем скоро това ще свърши, т.к. и дребните инвеститори ще се усетят, че кризата е свършила .

    Успех и Умната!


    Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
    Какво имаш предвид? Гледам, че агенции, банки и като че ли и инвеститори не са много съгласни. Главните индекси днес /до този момент/ падат. Много трудна ми се вижда тази среда за прогноза, като че ли всеки чака какво ще решат другите и тогава да действа /купува, продава, къса ли, дълга ли/! А тук на БФБто като наистина се наблюдава подкрепа при сегашните нива, но ако навън се очертае спад, няма как само ние да си катерим!
    Мнението ми не е препоръка!!!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
      Какво имаш предвид? Гледам, че агенции, банки и като че ли и инвеститори не са много съгласни. Главните индекси днес /до този момент/ падат. Много трудна ми се вижда тази среда за прогноза, като че ли всеки чака какво ще решат другите и тогава да действа /купува, продава, къса ли, дълга ли/! А тук на БФБто като наистина се наблюдава подкрепа при сегашните нива, но ако навън се очертае спад, няма как само ние да си катерим!
      Ало, Инвеститора! С цялото ми уважение към теб, дай малко по-серЬОЗНО, де! Можеш ли да говориш за НИВА на ПОДКРЕПА, ако индексите се определят от дружества, които се търгуват с по 4-5 бройки дневно?

      И другото - защо казваш "ТУК на БФБ-то"? Да не би на друго място също да има друго БФБ - "ТАМ някъде, в безкрая...", с чиито резултати да се съобразяваш? Дай ни инфото, за да се възползваме, де - нали затова обменяме идеи в Инвестиционен форум?

      Уважение за ентусиазма ти!
      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
        Нещата отиват доста на добре в глобален план, т.ч. е ясно, че Кризата свърши.
        Какво имаш предвид? Гледам, че агенции, банки и като че ли и инвеститори не са много съгласни. Главните индекси днес /до този момент/ падат. Много трудна ми се вижда тази среда за прогноза, като че ли всеки чака какво ще решат другите и тогава да действа /купува, продава, къса ли, дълга ли/! А тук на БФБто като наистина се наблюдава подкрепа при сегашните нива, но ако навън се очертае спад, няма как само ние да си катерим!

        Коментар


        • Нещата отиват доста на добре в глобален план, т.ч. е ясно, че Кризата свърши.

          Да се надяваме, че съвсем скоро това ще се забележи и на БФБ

          Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
          Дано да си прав, и аз имам такива съмнения, но както гласи една хубава българска поговорка: Не казвай хоп, преди да скочиш!
          Мнението ми не е препоръка!!!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
            Дано да си прав, и аз имам такива съмнения, но както гласи една хубава българска поговорка: Не казвай хоп, преди да скочиш!
            Е - те това наистина е умно! А аз винаги обратно съм постъпвал... Ето защо казваме, че има какво да се научи във форума (и чатовете, де)!
            "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
              Колеги как ще отпразнуваме Края на Кризата?
              Дано да си прав, и аз имам такива съмнения, но както гласи една хубава българска поговорка: Не казвай хоп, преди да скочиш!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                Колеги как ще отпразнуваме Края на Кризата?

                ... с поредната чаша червено вино... ...

                ...и най-важно в случая е - да го преместим в другия крачол... (говоря за съхраняване на самочувствието...)..., защото (както пише Нушич - по подобие на крадеца, заставен да глътне откраднатото, който се надсмял над своя "колега") - ние сме преглътнали ВЕЧЕ дренките, но как ЛИ идните поколения ЩЕ ДА преглътнат любеницата?...)

                Наздраве!
                "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                  Колеги как ще отпразнуваме Края на Кризата?
                  С голямо плюскане,че как иначе

                  Коментар


                  • Колеги как ще отпразнуваме Края на Кризата?
                    Мнението ми не е препоръка!!!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Shemata Разгледай мнение
                      Какво следва сега след Края на Кризата?
                      ...разбира се, че следва цялата продължителна подготовка - на "прехода" към следващата Криза...

                      При свръхпроизводството и липса на възможности за реализация на високотехнологичната съвременна продукция (по хиляди причини)..., се търсят нови възможности за печалби (напр. чрез търговия с ценни книги....., които остават без покритие (също по хиляди причини), но достатъчно продължително задържат вниманието на "инвеститорите"... ("Нищо ново под слънцето!"...)

                      Както се казва - устременост в желанието да кажем "ИхУ!", НЯКОИ (отделни) хора извличат полза от това (вероятно те имат ИДЕЯТА, инспирират и поддържат нашата мотивировка...)..., "ИхУ!", а после става "ТихУ..."..., ама съвсем тихУ (муха да бръмне...)... и почваме да се питаме: "Какво следва след края И НА ТАЯ криза?"...

                      Разбира се: следва зараждането на оптимизма ни, защото това е в началото на всяко раждане на надеждата, на нещо ново....,без него - оптимизма - закъде?

                      Успехи!
                      "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                      Коментар


                      • Какво следва сега след Края на Кризата?
                        Мнението ми не е препоръка!!!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от първи стъпки Разгледай мнение
                          Пич, не виждам смисъл нито в думите ти, нито в псевдо спора, който опитваш да водим.
                          Успех!
                          Пич, останал си с погрешно мнение: не водя - нито СПОР, нито ПСЕВДО-СПОР с теб.

                          В този форум всеки изказва своето мнение, а дали ти отделяш СПЕЦИАЛНО ВНИМАНИЕ, или - НЕ ТОЛКОВА СПЕЦИАЛНО (според твоите дефиниции и начини на степенуване) - на никого не му пука...

                          Със здраве!
                          "Погледната със страстно око, действителността се превръща в приказка!" П.Пикасо

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BOBAN1 Разгледай мнение

                            П.С.....и аз купувам....основно ХИМ...

                            Успех....и търпение
                            Там е особенно интересно в момента, голяма борба пада между някоя мечка и повечко на брой бикове. Дано вторите се окажат/ме по-пачкосани.... този път, най-накрая!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение
                              то хубаво ама тия дни като гледам само аз, Батя, Кимру, Берт, Проди и първи стъпки купуваме Аз пари за енергото не давам, дано се намерят купувачи!
                              За там ....енергото....ние сме малки.Но това може да е катализаторът ,който да взриви процеса.Има много пари,които чакат евентуален сигнал.

                              Н е е препоръка за покупко-продажба на ценни книжа

                              П.С.....и аз купувам....основно ХИМ...

                              Успех....и търпение

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от zarco Разгледай мнение
                                Пич, задавайки ти отговора (във въпроса си), само ти подсказах мнението си, а именно: няма нещо на тоя свят, което не изисква СПЕЦИАЛНО ВНИМАНИЕ.

                                Оттук натам - ти можеш да правиш нещата и "между другото", но каквото и да правиш - ТО НЕ Е МЕЖДУ ДРУГОТО, а е част от НЕЩАТА, които правиш в твоя живот!

                                На мен все пак ми е интересно, как ти, който пишеш във форума тук (който си е вид чат) - поставяш сериозни твои въпроси? Или според теб - те не са сериозни (защото писането в чатове/форуми според теб не е сериозно?...)

                                И - накрая - пак не ми стана ясно: писането в чата - сериозно ли е, или - онова, което правиш паралелно с писането - играта на карти и гледането на филм и т.н - Е СЕРИОЗНОТО....
                                Пич, не виждам смисъл нито в думите ти, нито в псевдо спора, който опитваш да водим.
                                Успех!

                                Коментар

                                Working...
                                X