IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бели Пари за Черни дни-обезценяване?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • 40% инвестирани в земеделска земя в България, 30% в долари , 10% в евро 10% в паунди 10% в лева . 50% от всички валути в Бг Банки , 50% в личен сейф (сейфове).
    Това е за мен комбинацията за свободния капитал за следващите поне 5 години.

    Коментар


    • Златни (и сребърни) пари за черни дни !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fordi Разгледай мнение
        Как да се предпазят спестени пари от инфлация и девалвация на лева при излизане от валутен борд.
        Няма спасение. Нито в чeрни, нито в бели дни. Сиреч ядеш кура на общо основание :
        Реалната част на всяка кратна нула на дзета-функцията е ½.

        Коментар


        • ,

          50 % EUR , 25% BGN , 25% USD (евро и долари варира според зависи)

          20% - извън БГ.

          Толкоз от мен за доверието в борд и банки.

          п.с. темата е бели пари за черни дни . т.е. подразбира се, че не можеш да предвидиш, кога точно ще се зачерни положението и как ще стане .
          Last edited by SStoilov; 12.10.2011, 01:03.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SStoilov Разгледай мнение
            Всеки човек , притежаващ известно количество пари трябва да е луд,
            за да не допуска вероятност от фалит на банка(и) и падане на вал.борд.

            Ти луд ли си или нямаш пари ?

            Сега за основния въпрос - част от парите - извън БГ (съответно не само в евро, да кажем част в паунди, част в долари).

            Предпазването от (бъдеща) инфлация си е сложен проблем.
            Стоилов... Всеки си има глава на раменете за да взима решения и си носи отговорността за тях. Аз лично не се притеснявам за ЛЕВОВЕТЕ си. На мен всичко ми е в левове и не виждам никакъв проблем в това, даже напротив... И не, не съм луд, ама и парици си имам! Просто тая тема с падането на борда не я намирам за актуална. Ако пък стане може и да издухам супата, но който го е страх от мечки не ходи в гората, както е приказката... Освен това не съм човек, който задържа големи суми пари кеш...

            Както и да е... Който се притеснява от падането на валутния борд да си носи кръста и да обменя бъзо всеки лев в каквото намери за добре... Не ми дреме особено...
            Аз си събирам парите в левове и си купувам да кажем Софкоми...
            Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

            Коментар


            • Всеки човек , притежаващ известно количество пари трябва да е луд,
              за да не допуска вероятност от фалит на банка(и) и падане на вал.борд.

              Ти луд ли си или нямаш пари ?

              Сега за основния въпрос - част от парите - извън БГ (съответно не само в евро, да кажем част в паунди, част в долари).

              Предпазването от (бъдеща) инфлация си е сложен проблем.

              Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
              Любимата ми тема...

              Вече излиза през седмица-две нова версия...

              Абе хора спрете се бе... Няма да го бъде тоя филм с девалвацията на лева и падането на валутния борд...

              А дори да падне по-скоро лева ще стане по-силен, а не обратното...


              Да не сте се наговорили банкерите да всявате паника за да си теглят хората депозитите... , че май доста ви дойдоха вече... А и лихви има да се плащат 6-7% песен...

              Коментар


              • Любимата ми тема...

                Вече излиза през седмица-две нова версия...

                Абе хора спрете се бе... Няма да го бъде тоя филм с девалвацията на лева и падането на валутния борд...

                А дори да падне по-скоро лева ще стане по-силен, а не обратното...


                Да не сте се наговорили банкерите да всявате паника за да си теглят хората депозитите... , че май доста ви дойдоха вече... А и лихви има да се плащат 6-7% песен...
                Last edited by Мажоритаря; 11.10.2011, 21:51.
                Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                Коментар


                • Бели Пари за Черни дни-обезценяване?

                  Как да се предпазят спестени пари от инфлация и девалвация на лева при излизане от валутен борд.
                  Last edited by fordi; 11.10.2011, 21:34.
                  Ако искаш нещо се бориш,ако не го постигнеш-не мрънкаш.
                Working...
                X