IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Котировки и коментари за непублични акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

    Е па значи дохода ти се е дигнал със...........102 лефа...........
    Ше има за 7-8 Пещерняка плюс
    80 написах, покачване на площ и наем. От януари още сто и станаха 180. Брой сега в ощипци

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

      Какво ти е толкова смешно. Средната пенсия миналата година нарастна с 22лв.

      https://www.google.com/amp/s/m.dnes....-lv.390409/amp
      Е па значи дохода ти се е дигнал със...........102 лефа...........
      Ше има за 7-8 Пещерняка плюс

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Correctively objective Разгледай мнение

        Абе Адролчо ....... ти сериозно ли ....... Леле -мале , ..........
        Какво ти е толкова смешно. Средната пенсия миналата година нарастна с 22лв.

        https://www.google.com/amp/s/m.dnes....-lv.390409/amp

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Може би си прав, от вчера дохода ми нарастна с 80лв. месечно , гарантирано Не за содите, на кофторите
          Абе Адролчо ....... ти сериозно ли ....... Леле -мале , ..........

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Тогава би бил готов на бас, нали и без това си комарджия, реши се.....може пък да спечелиш
            бас за кое

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

              Ако, колегата нрадев дава на някой колега 100лв. за акция, аз автоматично давам 150, ако той дава 150, аз автоматично давам 200. Важи за малки пакети
              давам 300

              Коментар


              • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                Никой не спори просто си търгуваме.


                Колко дивидент са давали последните 10 години
                Ако, колегата нрадев дава на някой колега 100лв. за акция, аз автоматично давам 150, ако той дава 150, аз автоматично давам 200. Важи за малки пакети

                Коментар


                • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение



                  ПП.Я питай Лорда (ако е в кондиция по това време) той на колко ги е купил.


                  ПП. И сега Лорда смета капиталова по офертна както за имота в Радомир
                  Содите никога не съм ги смятал на офертна, а на цена на придобиване. Счети , имаш голяма грешка....иначе нямаше да имам тези 1000%, а много по-малко...върни дипломата, там където си дал прасето

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                    Ще река че или си негамотен финансово или си злоупотребил.Най -вероятно и двете
                    Тогава би бил готов на бас, нали и без това си комарджия, реши се.....може пък да спечелиш

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                      Колега ако се раздава всичко за дивидент това значи компанията да "залинее".И дивидента няма да расте,Има също риск да дигнат лихвите и ако има дълг печалбата ще падне.(гледах за 2016 няма дълг) Така че 100 лева си е справедлива цена.Освен това печалбата пада.За неликвидна позция цената е колкото ти дадат.за 2017 и 2018 не намерих отчетите,


                      ПП.Я питай Лорда (ако е в кондиция по това време) той на колко ги е купил.


                      ПП. И сега Лорда смета капиталова по офертна както за имота в Радомир
                      Отговорът се крие в цитата по-горе. Авторът е прав, че ако 1 дружество раздава цялапа печалба като дивидент ще "залинее". Солвей-Девня през всичките тези години и всичките тези дивиденти не са "залинели" Тоест, има достатъчно свободен капитал, за да съществува. Да не забравяме, че варовикът и солта ги имат в наличност, и то в количества, които ще им са достатъчни за дълъг период от време.

                      Вярно е също така че акциите на Солвей не са равнопоставени на акциите на Солвей-Соди. Солвей е публично и като такова има и необходимо присъщи разходи, за да формира печалба тя трябва да е остатъка от печалбата на дружествата, които управлява. Ако Соди-Девня им беше на загуба, нямаше да я държат в холдинга. Досега да е станала публично др. и да са я продали. Самият факт, че Соди-Девня го държат като непублично означава, че е доста ценна в портфолиото на холдинга, за да делят печалбата му и с други (външни) инвеститори, освен с Шишеджам които имат 25%.

                      Но както и да е. Щом няма желаещи за придобиване да дял от Соди-Солвей, не ми остава нищо друго освен... Да продължа да си получавам дивидента всяка година. Единственото неудобство, заради което ги продавам, е че са твърде малко, а аз се намирам в чужбина. Затова понякога се налага да получа дивидента доста по-късно, но все пак си "избива" едно идване до Бг.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                        Поздваления че си удвоил дохода
                        Много ми знаеш дохода.....от януари още със 100лв. Само за два месеца със 180+ еври мант, жалко нали

                        Коментар


                        • Продавам акции от- Инкомс Телеком АД, Русалка Ад,Хотел Рила- София, Оптико Електрон-ЕКТРОН- Панагюрище, Винал- Ловеч, ЗАЕ- Завод за Асинхрони Електро Двигатели- Пловдив,Хотел Тримонциум- Пловдив, Хотел Мадара- Шумен, Мадара АД- Шумен, ИЦМ Пазарджик АД,Черноморско злато АД, Сомат АД,Екопротеин АД- Русе,Бета АД,Сомат АД,Новоселска гъмзаАД,Слатина АД,ТропикАД, Дом БойарАД , Вини АД- Сливен,ФМА АД- Лясковец,Оранжерии Стрелча,,Новалис АД,Слатина АД..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от nradev Разгледай мнение

                            Поздваления че си удвоил дохода

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                              Може би си прав, от вчера дохода ми нарастна с 80лв. месечно , гарантирано Не за содите, на кофторите
                              Поздваления че си удвоил дохода

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Пиша за содите, не за имоти, не си ме разбрал, улисан в хазарт....
                                е аз за Содите имах предвид

                                Коментар

                                Working...
                                X