IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • От 2015 година следя една вариация на портфейла за дивиденските кучета, която се справя най добре. С Торанага имахме няккава дискусия преди година и той нарече този портфейл Smart beta, аз го наричам Любими акции на форума

    Той е съставен от акциите в които има най-голямо доверие в мажоритарите и имат най-големи очаквания/оценка за растеж. За тази година те са следните

    Компания Доверие Оценка
    Софарма Трейдинг АД 3.78 8.03
    Корадо-България АД 3.86 7.21
    Стара планина холд АД 3.79 7.19
    Адванс Терафонд АДСИЦ 3.97 6.64
    Хидравлични елементи и системи АД 3.74 6.93
    Софарма АД 3.56 6.93
    Софарма имоти АДСИЦ 3.66 6.63
    Спиди АД 3.37 7.00
    М+С Хидравлик АД 3.32 7.09
    Монбат АД 3.46 6.46
    Актуални анкети

    Портфейл на Форума 2018 тук са временните резултати


    Стойност и Сантимент 1Q 2019 и резултатите
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

      Не знам бе човек,казвам какво видях и чух от него.
      Знам, но съм се наслушал на такива....
      Life won't wait for you.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

        И затова ли отписа Свилоза?Защо не увеличи капитала и не инвестира?
        Не знам бе човек,казвам какво видях и чух от него.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

          Скоро гледах интервю със собственика на Свилоза.Та той каза ,че 2019 г за България щяла да бъде 6 от всякъде.
          За мен е интересно дали и другите така мислят?
          И затова ли отписа Свилоза?Защо не увеличи капитала и не инвестира?
          Life won't wait for you.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

            Щото те лъжат повече от форума
            +
            Сетих се по онзи въпрос - когато питаше - защо бих купил/продал веднага ? и какво пречи да се случи? )
            два крайни 0тговора:
            а) "защото съм купил и май вече са дългоссрочни" :
            б) " защото имам да спестявам от банички" : t.e. няма налично количество кешов еквивалент ))
            С мажовците може да е още по-интересно - (може да измислят и други вариации))

            Коментар


            • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

              Щото те лъжат повече от форума
              Скоро гледах интервю със собственика на Свилоза.Та той каза ,че 2019 г за България щяла да бъде 6 от всякъде.
              За мен е интересно дали и другите така мислят?
              Last edited by Grosss; 23.01.2019, 19:47.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                Що не анкетираш мажовците?
                Щото те лъжат повече от форума
                Life won't wait for you.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                  Това е много добра идея, но е за Мариян - ще му кажа :-)
                  Вярно е ,че при игра на покер всеки си крие картите за да не бъде надцакан,но дори и да блъфират ще ни е като обица на ухото.
                  о.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Grosss Разгледай мнение

                    Що не анкетираш мажовците?
                    Това е много добра идея, но е за Мариян - ще му кажа :-)
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Тези анкети не съм ги пускал през електронните пощи - за сега съм събрал доста малко пощи, вероятно защото не съм го обяснил както трябва :-)

                      1. Събирам електронните пощи на всички, които бяха в класацията топ 50 по доверие на форума

                      2. Събирам и електронните пощи и на всички други, които искат да участват в анкетите - така аудиторията на анкетите вероятно ще е по-голяма, защото много хора рядко четат форума вече

                      Моята електронна поща е bigbearblogbg@gmail.com
                      Що не анкетираш мажовците?

                      Коментар


                      • Тези анкети не съм ги пускал през електронните пощи - за сега съм събрал доста малко пощи, вероятно защото не съм го обяснил както трябва :-)

                        1. Събирам електронните пощи на всички, които бяха в класацията топ 50 по доверие на форума

                        2. Събирам и електронните пощи и на всички други, които искат да участват в анкетите - така аудиторията на анкетите вероятно ще е по-голяма, защото много хора рядко четат форума вече

                        Моята електронна поща е bigbearblogbg@gmail.com
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Актуални анкети

                          Портфейл на Форума 2018 тук са временните резултати


                          Стойност и Сантимент 1Q 2019 и резултатите
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                            Пробвам нов вид анкета Стойност и Сантимент 1Q 2019
                            +1
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Михаиле, гледай си там форекса и златото и не се мъчи да правиш прогнози за нещо, за което абсолютно никой не може да даде прогноза, а именно демографското развитие. А дори и то да е ултра важно (а не е, само спомагателно е), то ти направи уби борсите на Литва, Латвия и Естония, да речем, а Индия, примерно, направи световен гигант. Ама как да е, важно е да се лаля - не са важни хората, Михаиле, хора винаги ще се намерят - както вие избягахте на Запад, така и ние тук, в България, сме Запад за много народи - важна е територията. Или ти се мислиш за нещо повече от някой китаец, иранец или руснак, да речем? Много недемократично, Михаиле, много недемократично, какво ще кажат твоите западни господари по въпроса. Или бяха източни
                              F-16 е най-добрият избор за България, смята бивш главнокомандващ на НАТО
                              За да избегнем война трябва да сме добре подготвени за нея постоянно, съветва ген. Филип Брийдлав
                              https://www.investor.bg/news/comments/275661/332/

                              ей тва е една от причините дет бегат ората и за невръщането им, неам идея за кво са ни тия самоледи и то не кви и да е ами точно Сашевски 5 ръка с превъртен километраж, да се пазим от кой с тва от бежанците ?!?...... неколко милиона вместо да се опраят влаковете нещо чайниците да напраят една фурия София Бургас/ Варна за 1ч. с влак как е, лошо ли е ?!? да асфалтират поне нещо улиците такава компания немеме ли, нещо дет да праят инфраструктура ?!? ..... или нещо смислено от тва да продаат здраве на ората, щот кой нема пари мре .... аз от тия доле не видех нито една компания да прай нещо смислено което да е от полза на обществото като цяло ама нито една ..... банки, хапчета, имоти, некви хидравлики и ЧЕЗ на Гинка и тва е така ли ?? ......

                              1 Адванс Терафонд АДСИЦ
                              2 Софарма АД
                              3 Софарма Трейдинг АД
                              4 М+С Хидравлик АД
                              5 Корадо-България АД
                              6 Стара планина холд АД
                              7 Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ
                              8 Елана Агрокредит АД
                              9 Хидравлични елементи и системи АД
                              10 ЧЕЗ Разпределение България АД
                              Last edited by michaelis12; 22.01.2019, 12:22.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                                Михаиле, гледай си там форекса и златото и не се мъчи да правиш прогнози за нещо, за което абсолютно никой не може да даде прогноза, а именно демографското развитие. А дори и то да е ултра важно (а не е, само спомагателно е), то ти направи уби борсите на Литва, Латвия и Естония, да речем, а Индия, примерно, направи световен гигант. Ама как да е, важно е да се лаля - не са важни хората, Михаиле, хора винаги ще се намерят - както вие избягахте на Запад, така и ние тук, в България, сме Запад за много народи - важна е територията. Или ти се мислиш за нещо повече от някой китаец, иранец или руснак, да речем? Много недемократично, Михаиле, много недемократично, какво ще кажат твоите западни господари по въпроса. Или бяха източни
                                първо аз комар не играем а просто елементарна сметка ве Уотсън, аз неам нищо напреки да ви летат акциите до небето, но хвърлих един бегъл поглед на така наречените български индекси и ньенто .... ми ньенто кат имаш износ на народ и то нон стоп, тагай кой ше бачка, кой ше генерира печалби, кой ше консумира раотите на 10 Български компании на форума за 2019та и т.н. и т.н. е ше се намерят ора ама какви ?!?! за Литва, Латвия и Естония важи същото тия па са съвсем батак.... аз само питам щот мисля тва са есенциални неща за разтежи или ?!? Ние неаме ФЕД или ЕЦБ да излее 100млрд. на месец у борсата .....
                                Да тя територията е важна ама явно други ше се възползват от тая раота ние ньет, щот не умеем ве брак ми щот просто не умеем ....
                                .... и ви се възхищавам на ентусиазма, а западните господари са сложили местни туземски феодали там така наречените групировки и герои от 1001 нощ ... аз за местните туземски феодали неам никакво желание да прайм квотото и да било щот те просто толкоз и могат, не може от анцузи кат сложат костюми да стане нещо, тц ..... ще изчакаме културно да се гътнат от само себе си ....

                                P.S. при източните господари тече смяната отдавна, то там беше наложен същия колониален модел с 5 феодала и останалото рая, мда ама те поне се сетиха нещо праят по въпроса, че се беха умрели сдали ...
                                Last edited by michaelis12; 22.01.2019, 11:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X