IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    ........позволих си и аз да гласувам........
    Ще бъдеш пребит с камъни
    Оставаше и да не го направиш. Твоето мнение е най ценено от всички. Интересно е да попиташ и 10 с най-голямо недоверие и да сравним резултатите
    P.S. За пореден път адмирации за труда и резултата от него!!!
    Life won't wait for you.

    Коментар


    • Браво на мечката за класацията! Успехи в търговията на всички бикове!
      Last edited by SoHo; 10.01.2020, 09:03.

      Коментар


      • Интересна класация - голямо Благодаря и от мен Биг(к)

        Коментар


        • Анкетата за доверието в никовете е правена миналата година по това време точно след резултатите на другата , анонимната, анкета.
          Тогава обиколих темите свързани с български акции и преписах никовете, които са писали в последните примерно 10 страници на темата. Видимо съм изтървал хора. Все пак обаче подредих 157 ника.
          На мнение съм, че е добре да се прави веднъж годишно, както казвате. Ако някой ми помогне и събере никовете, които съм изпуснал, ще я пусна отново да се обнови списъка за тази година.

          Тук са всички никовете за 2019 година.

          Имаше още 3 души с които имах отворена комуникация вчера, които не успяха пратят техните прогнози до края на деня. За мен участие в процеса на 20 човека от 31 /позволих си и аз да гласувам/ е доста добро. Благодаря на всички!
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Bear, за пореден път - благодаря!

            Виждам, че имаш една анкета с много интересна подредба.

            Предлагам да организираш следното съзтезание:

            Приемаме, че за инвестиция имаме сумата от 100 000лв.
            На база на класирането във всяка анкета - от всяка позиция се инвестират по (p * 100 000) / 55 лв, където p е броят точки на позицята. С другу думи всяка позиция е с тегло p/55, където 55 е сборът на редицата 1..10.
            Т.е. ако взема ЦКБ с 10 точки - 10 * 100 000 / 55 = 18 182лв(закръглено). Вземаме последна цена 1.55 (за днес), като избора на дата е твой.
            За по-лесно пренебрегваме комисиона, или в случая 18 182/1.55 = 11 730 акции.
            Втора позиция - 9 * 100 000 / 55 .....и т.н.
            Така изграден портфейлът е със стойност 100к.
            Следва решение дали да се прави ежеседмично, месечно или само годишно класиране.
            На мен би ми било по-интересна месечната база.
            Публикуваш класирането.

            Много ще ми е интересно кои от участниците в нашата анкета ще са съгласни да участват, и най-вече, дали ще получиш попълнена анкета и от участниците в Капитал. Ако последните не участват - използваме портфейл изграден от тяхната класация.
            Ако имаш нужда от помощ - готов съм да помогна в обработката или както ти е удобно.
            Ако се получи добре, може за догодина да я доразвием.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

              Интересна класация. Да оцениш Градус на една плоскост с Топливо си е меко казано странно според мен. Но всеки сам си преценява. Доверие е с ръст от близо 300% за последната календарна година, а го дават номер 1 по потенциал. Да не са станали доставчик на Тесла и да не съм разбрал? Ще е интересна година определено...
              Ако игнорираме и тук тези с 1 - 2 гласа и се гледат от 3 нагоре, получава се прилично, по - добра от тази в "Капитал", но не с големи разлики, малко по - удачни са позициите сега. Аз съм анти-банки, но нагласата и очакванията на форума към тях очвеидно са високи, може и да поднесат положителна изненада на акционерите си.

              Корабът на "Доверие" отдавна много го напуснаха, но той продължава да пори към нови хоризонти. Чакат се следващите консолидирани отчети, да се видят как изглежда на общия фон резултатът от банката и най - вече дали ще се задържи, да не е еднократен ефект. Сантимент висок, акция звезда, много подскочи, но за таван е рано да се говори. Риск е да се купи на тези нива, но и "Тесла" на 200 ми изглеждаше скъпа.

              Към BigBear: Попълнили са само 17, за съжаление много не съм виждал да пишат от близо година. За да не пада много бройката, предлагам през година, да се пуска анкета доверие, с която да се добавят по 3 - 5 нови ника от най - активните(извън тема политика, биткойни и т.н.), които са извън предходния списък.

              mancev е активен във форума, с добри и не прекалено повлияни от покупките си мнения. Аз бих гласувал да е вътре.
              Last edited by k.o.; 10.01.2020, 00:14.
              Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                Kласация на Доверените Никове за 2020 - от 17 участника
                92 точки DOVUHL 13 гласа
                83 точки CCB 12 гласа
                74 точки CHIM 12 гласа
                66 точки A4L 9 гласа
                53 точки FIB 8 гласа
                52 точки SFARM 9 гласа
                47 точки TRACE 8 гласа
                35 точки BREF 9 гласа
                34 точки BSO 6 гласа
                33 точки IHLBL 6 гласа
                29 точки 3CZ 5 гласа
                27 точки AGR 3 гласа
                24 точки MONBAT 4 гласа
                22 точки SFTRD 7 гласа
                22 точки SKK 5 гласа
                16 точки 0SP 3 гласа
                15 точки ATERA 4 гласа
                14 точки SOFCOM2 3 гласа
                13 точки HIKA 3 гласа
                13 точки LACH 2 гласа
                10 точки GAGBT 2 гласа
                10 точки GR6 2 гласа
                10 точки NEOH 1 гласа
                9 точки AKTIV 1 гласа
                9 точки MCH 3 гласа
                9 точки TOPL 2 гласа
                8 точки ALUM 2 гласа
                8 точки BCH 1 гласа
                8 точки BOARD 2 гласа
                7 точки BPY 1 гласа
                7 точки CENHL 3 гласа
                7 точки 0EA 2 гласа
                6 точки HES 2 гласа
                6 точки LAVEN 1 гласа
                6 точки 1CZ 1 гласа
                5 точки GAMZA 1 гласа
                3 точки BACB 1 гласа
                3 точки EMKA 1 гласа
                2 точки KZ 1 гласа
                1 точки ZHBG 1 гласа
                Интересна класация. Да оцениш Градус на една плоскост с Топливо си е меко казано странно според мен. Но всеки сам си преценява. Доверие е с ръст от близо 300% за последната календарна година, а го дават номер 1 по потенциал. Да не са станали доставчик на Тесла и да не съм разбрал? Ще е интересна година определено...

                Коментар


                • Сякаш анкетираните са си избрали нов флагман. Интересно ми е какво би се получило в случай, че резултатите се претеглят през нетното доверие. Дали ще са същите.

                  Коментар


                  • Kласация на Доверените Никове за 2020 - от 17 участника
                    92 точки DOVUHL 13 гласа
                    83 точки CCB 12 гласа
                    74 точки CHIM 12 гласа
                    66 точки A4L 9 гласа
                    53 точки FIB 8 гласа
                    52 точки SFARM 9 гласа
                    47 точки TRACE 8 гласа
                    35 точки BREF 9 гласа
                    34 точки BSO 6 гласа
                    33 точки IHLBL 6 гласа
                    29 точки 3CZ 5 гласа
                    27 точки AGR 3 гласа
                    24 точки MONBAT 4 гласа
                    22 точки SFTRD 7 гласа
                    22 точки SKK 5 гласа
                    16 точки 0SP 3 гласа
                    15 точки ATERA 4 гласа
                    14 точки SOFCOM2 3 гласа
                    13 точки HIKA 3 гласа
                    13 точки LACH 2 гласа
                    10 точки GAGBT 2 гласа
                    10 точки GR6 2 гласа
                    10 точки NEOH 1 гласа
                    9 точки AKTIV 1 гласа
                    9 точки MCH 3 гласа
                    9 точки TOPL 2 гласа
                    8 точки ALUM 2 гласа
                    8 точки BCH 1 гласа
                    8 точки BOARD 2 гласа
                    7 точки BPY 1 гласа
                    7 точки CENHL 3 гласа
                    7 точки 0EA 2 гласа
                    6 точки HES 2 гласа
                    6 точки LAVEN 1 гласа
                    6 точки 1CZ 1 гласа
                    5 точки GAMZA 1 гласа
                    3 точки BACB 1 гласа
                    3 точки EMKA 1 гласа
                    2 точки KZ 1 гласа
                    1 точки ZHBG 1 гласа
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар



                    • Първоначално изпратено от B.Graham Разгледай мнение

                      Но част от профитата знаят, че ще е успешно ИПО-то и ще е в топ10?!?!? За мен Телелинк ще е по-успешно например..... И пак не са питали най-големите асет мениджъри - банките.
                      Твърде малко хора са питани, не е достатъчно представителна, подкрепям, че е трябвало да се обърнат и към банките.


                      Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                      В класацията виждам 2 иронии:

                      1. Доколкото разбирам от статията, медианната стойност на всички анкетирани е, че Софикс ще се повиши с 18%, а са поставили на първо място АДСИЦ?!?! Това просто е безкрайно трудно да се случи дори и математически.
                      2. Лидерът според класацията БРЕФ ми е третата по тежест акция в портфейла, но не съм я споменал в моите фаворити за 2020. Бих я написал само ако очаквам спад и не би било на първо място.
                      Като ги знам колко познават, човек да се стресира, ако си види някоя от акциите на първо място. Невъзможно е от изброените акции "ФНИБ" да е с най - голям ръст. Тук очаквания са за успешно и изгодно намиране на финансиране за останалата част на сградата, още някой договор с наемател в Тех-парка, стабилен доход от работещите активи и евентуално някой бонус лев от продажба на апартамент или позабравен имот. Ако прогнозата бе за -18% на борсата, "ФНИБ" можеше да бъде оценена като номер 1, като доста дефанзивна и сигурна в сравнение с горепосочените.

                      Повечето интересни компании са споменати, има и липси, подредбата не споделям напълно, конкретно също високата позиция на банките и "Спиди". Няма смисъл да пишат компании, споменати само от 1, тези с по - малко от 3 посочвания е трябвало да отпаднат и така нормално остава топ 10.
                      Мнението ми не е препоръка за покупко - продажба на ценни книжа.

                      Коментар


                      • В класацията виждам 2 иронии:

                        1. Доколкото разбирам от статията, медианната стойност на всички анкетирани е, че Софикс ще се повиши с 18%, а са поставили на първо място АДСИЦ?!?! Това просто е безкрайно трудно да се случи дори и математически.
                        2. Лидерът според класацията БРЕФ ми е третата по тежест акция в портфейла, но не съм я споменал в моите фаворити за 2020. Бих я написал само ако очаквам спад и не би било на първо място.

                        П.П. С нетърпение очаквам Big Bear да пусне и нашата класация. Дано има поне повече логика в нея, ако не друго.
                        Last edited by 15%; 09.01.2020, 20:30.
                        Пътека се прави камък по камък!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от tony1975 Разгледай мнение

                          още не
                          Но част от профитата знаят, че ще е успешно ИПО-то и ще е в топ10?!?!? За мен Телелинк ще е по-успешно например..... И пак не са питали най-големите асет мениджъри - банките.
                          Life won't wait for you.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от retro_69 Разгледай мнение
                            Коя е компанията Биосийк?Има ли я на БФБ?
                            още не

                            Коментар


                            • Коя е компанията Биосийк?Има ли я на БФБ?

                              Коментар


                              • Повечето съм ги уцелил, но в друг ред
                                Life won't wait for you.

                                Коментар

                                Working...
                                X