IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не откривам твоите прогнози - пращал ли си ми ги или да си ги писал във форума?
    Не съм убеден че трябва да публикувам текущите резултати - те са временни а и таргетът им беше края на годината.

    Бих ги пращал на лични, но събщенията във форума не работят поне при мен.

    За следващата година всеки ще може да ми праща прогнози за класация, а таблицата с портфейл на форума ще бъде само от избрани те от самия форум първи 50 души.
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      Временните резултати от годишните прогнози на форума показват следното

      1 от 17 души има положителна доходност 5 % / Как? - Неохим плюс още 5 по - малко положително представили се компании/
      14 от 17 души бият резултата на индекса СОФИКС -20.2%

      Избрали сме болшинството по – рискови компании, които след срива март не възтановяват много.
      Продължава да няма достъп до борсовия пазар на България от външни пазари, ЕТФ на Софикс не се продава на вън и едновременно с това договорните фондове имат тегления.
      А ще пускаш ли временните резултати?

      Коментар


      • Червените картони на Доверието
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • Временните резултати от годишните прогнози на форума показват следното

          1 от 17 души има положителна доходност 5 % / Как? - Неохим плюс още 5 по - малко положително представили се компании/
          14 от 17 души бият резултата на индекса СОФИКС -20.2%

          Избрали сме болшинството по – рискови компании, които след срива март не възтановяват много.
          Продължава да няма достъп до борсовия пазар на България от външни пазари, ЕТФ на Софикс не се продава на вън и едновременно с това договорните фондове имат тегления.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Пример как числата носят информация относително едни други.

            Средната аритметична стойност на Дисконта за покупка на 15 компоненти на СОФИКС е 43.59% докато БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF има 63.61%

            Когато стане обратното ще има търговия с индекса, до тогава ще се търгуват компонентите по - отделно.
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Затворих анкетите. Малко сме, но колкото толкова.


              Стойност и сантимент 2020 2Q

              Обобщен резултат е показан в долната таблица, като Дисконт покупка е в % и показва колко средно отстъпка от текущата борсова цена е нужна за да се купи съответната акция веднага.


              Цел за продажба е в % и показва с колко процента над текущата борсова цена ще се продадат съответните акции



              Дисконт покупка % Цел на продажба %
              Адванс Терафонд АДСИЦ 21.46 35.3
              Фонд за недвижими имоти България АДСИЦ 19.78 85.64
              Софарма имоти АДСИЦ 27.8 23.7
              Браво Пропърти Фонд АДСИЦ 53.81 59.97
              Актив Пропъртис АДСИЦ 75 22.48
              Агрия груп холдинг АД гр. Варна 68.6 75.04
              Албена АД 63.89 44.43
              Алкомет АД 44.73 51.25
              Алтерко АД 31.84 117.48
              Билборд АД 87.65 40.75
              БТФ Expat Bulgaria SOFIX UCITS ETF 63.61 53.59
              Булгартабак - холдинг АД 98.75 8.34
              Българска фондова борса АД /БФБ/ 47.38 65.7
              Градус АД 36.05 37.14
              Доверие Обединен Холдинг АД 45.91 65
              Еврохолд България АД 82 18.75
              Елана Агрокредит АД 30.44 26.67
              Елхим-Искра АД 72.06 33.34
              Зърнени Храни България АД 96 39.29
              Индустриален Холдинг България АД 49.53 53.5
              Индустриален Капитал Холдинг АД 48.33 46.35
              Корадо-България АД 27.26 40.61
              КРЗ Одесос АД 59.47 30.84
              М+С Хидравлик АД 34.29 48.33
              Монбат АД 49.04 74.98
              Неохим АД 67.1 37.5
              Родна Земя Холдинг АД 91.18 8.75
              Синергон Холдинг АД 90.59 62.52
              Сирма Груп Холдинг АД 69.11 64.31
              Софарма АД 25.62 50.03
              Софарма Трейдинг АД 26.52 56.27
              София Комерс - Заложни къщи - Обикновени акции 41 38.47
              Спиди АД 26.19 42.74
              Стара планина холд АД 35.27 74.98
              ТБ Първа Инвестиционна Банка 62.38 105.33
              ТБ Централна кооперативна банка АД 53.5 77.76
              Телелинк Бизнес Сървисис груп АД 50.27 40.73
              Трейс Груп Холд АД 40.24 45
              Тодоров АД 97.37 50
              Хидравлични елементи и системи АД 30 72.7
              Химимпорт АД 47.38 61.35
              Холдинг Варна AД 81.66 12.16
              Чайкафарма висококачествените лекарства АД 79.21 16.67
              ЧЕЗ Разпределение България АД 34.52 47.5
              Юрий Гагарин АД 98.68 4.17



              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Това остава още за гласуване до другата седмица. Благодаря на участващите.


                Временни резултати - Доверие 3Q 2020

                Временни резултати - Стойност и Сантимент 3Q 2020


                Анкетите следва да се гледат относително - движението вътре в самата класация във времето казва доста неща. Примерно - когато има положително или отрицателно отношение чрез няякакво действие през периода между анкетите на мажоритарите с времето се вижда добре.
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                  Е, то ще е класиране на тези, които са успели да регистрират най-малка загуба - мани, мани, и ние сме едни инвеститори
                  Стана ми любопитно и се оказа че не си напълно прав - има човек с положителна средна доходност на 10 прогнози :-)
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение

                    Добре де ;-) ще сметна временно класиране, но ще за края на шестмесечието - и да не вземете да вдигате цените на вашите прогнози - награди няма да има!
                    +1

                    Хахаха
                    Пътека се прави камък по камък!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Останали сме твърде малко - временните резултати са на база около 1/3 от обичайното за три дни гласувания


                      Временни резултати - Доверие 3Q 2020

                      Временни резултати - Стойност и Сантимент 3Q 2020
                      Добре де ;-) ще сметна временно класиране, но ще за края на шестмесечието - и да не вземете да вдигате цените на вашите прогнози - награди няма да има!
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                        Е, хайде пък богопомазани - беъра са пробва всячески да ни угоди и си губи от времето и все няма угодия (не е насочено към теб, да не се обидиш сега, просто те цитирам). Ми беше се постарал да направи човекът извадка, точно за да се избегнат манипулациите с многоникие и хора, на които масата в нета не вярва. Може да не е съвършено, но е някакво начало, така че оттук нататък да надграждаме. За мен инфото е полезно за сверяване на часовника и съм благодарен
                        Извадката не бе точна .............?Доказах го с 2 минуси при мене....в последните минути! Не че вече ще попълвам анкети ,всеки сам да се пържи в това което е сътворил..!!!
                        И друг случай Минка с песимистична нагласа беше изхвърлена ето така ....?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от спекуланта Разгледай мнение

                          Тук не бяха ли 30-тина богопомазани дето трябваше да попълват анкетите,така наречената "представителна извадка"?
                          Е, хайде пък богопомазани - беъра са пробва всячески да ни угоди и си губи от времето и все няма угодия (не е насочено към теб, да не се обидиш сега, просто те цитирам). Ми беше се постарал да направи човекът извадка, точно за да се избегнат манипулациите с многоникие и хора, на които масата в нета не вярва. Може да не е съвършено, но е някакво начало, така че оттук нататък да надграждаме. За мен инфото е полезно за сверяване на часовника и съм благодарен
                          Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                            Мда, явно мохиканите сме малко - благодаря за труда!
                            Тук не бяха ли 30-тина богопомазани дето трябваше да попълват анкетите,така наречената "представителна извадка"?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение

                              Е, то ще е класиране на тези, които са успели да регистрират най-малка загуба - мани, мани, и ние сме едни инвеститори
                              Защо бе Груйче, тук ако ги попиташ повечето са на печалба винаги ! Колкото до попълването и аз попълних, ама и на мен тези анкети ми се струват все по безсмислени като няма и кой да ги попълва ! Жалко за труда на BigBear !

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                                За играта мисля че и аз се включих. Ако няма да е много работа, дали не би било възможно да се направи някакво временно класиране?
                                Е, то ще е класиране на тези, които са успели да регистрират най-малка загуба - мани, мани, и ние сме едни инвеститори
                                Never argue with idiots, they will bring you down to their level and then beat you with experience

                                Коментар

                                Working...
                                X