IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fortiss Разгледай мнение
    В края на тази шантава година като успех отчитам това, че не се разболях от китайския. Всички мои близки също, някой го преболедуваха, но леко. Това е най-важно. Работя си засега нормално. Суша, приходи, харчове – преминах и през това. Покарах си колата. Сега съм заредил бомбички да хвърлям от терасата, а жената ще сложи масата. Обикновени ежедневни неща, но все още съм жив и пиша из форума!!!
    Честно казано късметлии са тези които го прекараха,вярно кофти е като се разболеят , но после пък си въртят синджира.
    Last edited by Grosss; 31.12.2020, 17:45.

    Коментар


    • В края на тази шантава година като успех отчитам това, че не се разболях от китайския. Всички мои близки също, някой го преболедуваха, но леко. Това е най-важно. Работя си засега нормално. Суша, приходи, харчове – преминах и през това. Покарах си колата. Сега съм заредил бомбички да хвърлям от терасата, а жената ще сложи масата. Обикновени ежедневни неща, но все още съм жив и пиша из форума!!!

      Коментар


      • Напълно подкрепям nik_naydenov !!!

        Пример: Работя на заплата. Получавам 2-3-4 хил. на месец. Спестил съм 10 хил. лева – с тях, без тях все едно - животът ми няма да се промени никак. Редовно чета форума на Инвестора и попивам. Виждам има колеги, които доста печелят – поне от писането им. Може и така да е – вярвам.

        Решавам и аз да се пробвам след усилено четене 3-5 години. Избирам няколко акции и купувам. Нещата потръгват – доволен съм май. Първата година +15%, втората +10%, третата +15%. Добре ми се струва, но годините вървят, а аз съм още на заплата и нищо повече – печалбите от борсата не стигат дори за подарък на жената.

        Решавам с по-рискови методи – сменям акциите. И хоп – в годината на спад на борсата съм купил примерно Алтерко – отначало ми се струваше рискова, но сега май не е точно така. През визираната година съм +50% напред – я, работата е супер. Вече съм сериозен инвеститор. Портфейлът ми набъбва до 21.8 хил. лева. Печеля състезанието по доходност – другите къде отиват???

        Ако обаче имах 1 мил в акции – щях ли да заложа всичко на Алтерко и да направя +50%?? НИКОГА!!! Все пак съм си решил финансовите неща от живота - почти. Мога да карам и само на дивидент ако се наложи някога.

        Не подценявам резултатите на никого. Просто размерът е от много голямо значение – не само при инвестициите.

        И като направим живот възможен от дивиденти – да не забравяме от къде сме, какво сме пропуснали при отделеното врем за учене, на кого дължим нещо по пътя и УСПЕШНА НОВА ГОДИНАААААААААА!!!!

        Прогнозирам през 2021г всички да са на печалба, защото акциите ще поскъпнат, въпреки сложната обстановка! От мен средно едни +30% ще има всеки.
        Last edited by fortiss; 31.12.2020, 17:57.

        Коментар


        • Партньори, като гледам резултатите от миналогодините прогнози и, че някои са победили и SOFIX-a, връщам лентата 19 - 20 г. назад, когато във в-к "Кеш" един познат на всички ни финансов журналист въртеше една игра - даваха всяка седмица по (мисля) 10 хил. виртуални лв. за залупуване на акции и всяка седмица обявяваха реални награди в пари. Така че, според мен, тези анкети трябва да се материализират до известна степен, да станат по-реални. Защото те, мисля, сякаш съответстват на позициите, които всеки от нас поддържа на БФБ.

          Иначе ще споделя един известен виц, без да искам да обиждам някой: "При лекаря - Докторе, навъртях годинките, дай ми някакъв лек, СЪСЕДЪТ СЕ ХВАЛИ, ЧЕ "МАНДРЪСКА" РЕДОВНО! Лекарят - АМИ ХВАЛИ СЕ И ТИ?!"

          Нищо лично, думам ти дъще, сещайте се .... да подобрим формите на комункация и реклама на БФБ. Защото, сме тук да направим някоя хилядарка, а не да си чешем егото с постинги .... В този смисъл, не съм далеч от мисълта за количествен ценз при постването на мнения?


          Желая на всички Ви много здраве през новата 2021 г., съпроводено с добри печалби от реална търговия и високи дивиденти.
          НЕКА Е ХУБАВА 2021 Г. ЗА ВСИЧКИ НИ!
          Last edited by nik_naydenov; 31.12.2020, 16:41.

          Коментар


          • може ли и в абсолютни стойности - печалба/загуба?

            Коментар


            • MOETO ПОДРЕЖДАНЕ БЕЗУСЛОВНО СПРЯМО ВЪНШНИ РЕШЕНИЯ ЗАСЯГАЩИ КАНДИДАТИТЕ:

              1) 5 DOV - Доверие холдинг, сега 4 % от портфейла, очаквам 3,50 - 3,60 до Юни 2021 г..

              2) SFTRD - Софарма Трейдинг, 18 % в портфейла,до 5,95 м. Май 2021 г., О. Донев не продава

              3) 3CZ - ЧЕЗ Разпределение - нямам, но очаквам сделка до м. Юни 2021 г.

              4) FIB - П И Б , сега 1,5 % в портфейла, очаквам 2,50 лв./акция след съставяне на правителство

              5) OSP Спиди, сега 10 % от портфейла, очаквам 72 - 75 лв. търгово пораде снемане от БФБ

              6) 5МB - Монбат, нямам, излязох на цена 10 лв., възможно 4,50 лв./акции след правителство

              7) 57Е - ЕМКА , нямам, очаквам цена 3,50 - 3,60 до м. Юни 2021, поради повишените очаквания за ВЕИ, електроавтомобили и др.

              8) A4L - Алтерко, сега 3 % от портфейла, не очаквам ръст повече от 7,25 лв. до Август 2021 г.

              9) 5BU - Фонд "България", сега 5 % и ОЕА - Елана Агрокредит - 11 %, ръст до 1,7 лв. и съответно 1,10 лв. до м. Юни 2021 г.

              10) Софарма Имоти - сега 19 % от портфейла, както и Адванс Терафонд - не очаквам ръст над 6,70 и съответно 1,85 до Юни 2021 г.

              НАКРАЯ, моето предизвикателство. Прави впечатление, че 99 % от колегите на форума, с изключение на Императора, което му прави чест, дават виртуални рентабилности, което е, извинете, е "ала - бала". Нека да работим с реални пари от продажби и дивиденти.

              ЕТО и моят резултат за 2020 г. : ЗАГУБА 4,05 % (Плюс 7,32 % от дивиденти и Минус 11,37 % от реална търговия за преструктуриране на портфейла). За сравнение в края на 2019 г. имах ОБЩО 1,68 % печалба от търговия и дивиденти.
              Last edited by nik_naydenov; 03.01.2021, 15:58.

              Коментар


              • 1 A4L Алтерко
                2 5F4 Първа Инвестиционна Банка
                3 5MB Монбат
                4 5DOV Доверие холдинг
                5 0SP Спиди
                6 6AB Албена
                7 6C4 Химимпорт
                8 GR6 Градус
                9 5BU Фонд за недвижими имоти България
                10 4KX Корадо България

                Коментар


                • 1 5DOV Доверие Обединен Холдинг АД
                  2 6AB Албена АД
                  3 6C4 Химимпорт АД
                  4 A4L Алтерко АД
                  5 4CF ТБ Централна кооперативна банка АД
                  6 A72 Агрия груп холдинг АД гр. Варна
                  7 3NB Неохим АД
                  8 5MB Монбат АД
                  9 5MH М+С Хидравлик АД
                  10 5SR Стара планина холд АД
                  http://forexnews.bg

                  Коментар


                  • BigBear, респект за труда!
                    Life won't wait for you.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Добри прогнози от миналата година :-)

                      5 от 18 имат положителна доходност при спад на софикса с 21%
                      16 от 18 бият резултата на СОФИКС. Като цяло по - спекулативните избори в десете позиции дърпат силно в отрицателната зона.

                      Име Резултат
                      1 Иван Давидов 10.9%
                      2 mancev 10.2%
                      3 dddd 4.4%
                      4 B.Graham 0.7%
                      5 BSE 0.4%
                      6 Огнян Николов -5.0%
                      7 Kiril Ognyanov -6.7%
                      8 BigBear -7.0%
                      9 Zdravko -7.5%
                      10 Ivo Orozov -7.6%
                      11 Грую Груев -9.4%
                      12 tony1975 -9.5%
                      13 znae6t -11.4%
                      14 Etihad -16.2%
                      15 kubrat -17.2%
                      16 15% -17.8%
                      17 Батя -22.4%
                      18 Dex -24.6%
                      Много съм доволен. Поздрави на Иван Давидов за победата. Догодина смятам да го 'изместя" Успех на всички, и весело посрещане на НГ.

                      Коментар


                      • Добри прогнози от миналата година :-)

                        5 от 18 имат положителна доходност при спад на софикса с 21%
                        16 от 18 бият резултата на СОФИКС. Като цяло по - спекулативните избори в десете позиции дърпат силно в отрицателната зона.

                        Име Резултат
                        1 Иван Давидов 10.9%
                        2 mancev 10.2%
                        3 dddd 4.4%
                        4 B.Graham 0.7%
                        5 BSE 0.4%
                        6 Огнян Николов -5.0%
                        7 Kiril Ognyanov -6.7%
                        8 BigBear -7.0%
                        9 Zdravko -7.5%
                        10 Ivo Orozov -7.6%
                        11 Грую Груев -9.4%
                        12 tony1975 -9.5%
                        13 znae6t -11.4%
                        14 Etihad -16.2%
                        15 kubrat -17.2%
                        16 15% -17.8%
                        17 Батя -22.4%
                        18 Dex -24.6%
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Забавна е тази игра, но и трудна. Хич не ме бива в боба, тарото и кафето, но ще се включа.

                          1. S05 (Софарма Трейдинг)
                          Заедно със Спиди са двете компании, които трябваше да се облагодетелстват от ковид-нормалното в България. Палят се свещи да не се скрият печалбите, но каквото каже началникът.

                          2. T43 (Зърнени Храни България)
                          Спекулативна легенда на БФБ, която остава под радарите в момента. Макар и спаднала, дружеството остава на печалба и ниската база откъм цена на акцията създава възможности за чудовищна доходност, ако икономическият вятър задуха откъм гърба през 2021 г. разбира се.

                          3. 3CZ (ЧЕЗ Разпределение България)
                          Единственото ютилитис предложение на нашето пазарче чака своя звезден миг. Това, че е неликвидно може да се окаже от полза на най-бързите, но и тук условностите са доста.

                          4. T57 (Трейс Груп Холд)
                          Смяна на политическият мостик ще върне холдинга в редиците на сините чипове. Материалите поскъпват, трудът - по-слабо, но пътно строителство в България има за целия китайски народ.

                          5. 5MB (Монбат)
                          Здраво стиснати за гушата от държавата, шансът на Бобокови и дребните миноритари е в отслабването на политическата хватка и влиянието на "Кръга Шиши". Нищо интересно от бизнес перспектива, но политическата пружина може да донесе някаква доходност през 2021 г. за тези, които сега влизат. Всички останали усредняваме и плачем.

                          6. 5BU (Фонд за недвижими имоти България)
                          Само да си намери наематели, всичко друго си е наред...

                          7. 3NB (Неохим)
                          Кротко си действа предприятийцето, основната му суровина е на безценица (газ), а търсенето на продукцията не е потърпевшо от кашлиците. Този факт рано или късно трябва да се отрази първо в баланса, после и в пазарната цена.

                          8. 5F4 (Първа Инвестиционна Банка)
                          Ако не фалира през 2021 г., ще бъде забавна за спекула. Бизнесът е изложен на риск и в този контекст или ще изчезне, или ще се стане част от група. Дори и нищо да не се случи в следващите 12 месеца, приказките и общия оптимизъм (ако се запази) ще повдигнат лодката поне до нивата на старата спекула (2.80 лв.), което си е над 50% от текущата цена.

                          9. 5DOV (Доверие Обединен Холдинг)
                          Тук вече си смуча от пръстите. Нямам обосновка, просто я слагам, защото няма и нищо друго на пазара. Нищо добро не чака банките в обозримо бъдеще, рано или късно лошите кредити ще се раздуят, регулацията в Молдова не искам и да я знам. Нужни са 6 месеца след падането на кредитните моратариуми, за да се преместят необслужваните кредити в лошата графа, така че все още не ги виждаме. Евентуален дивидент от Кишинев по принцип трябва да отиде директно по сметката на Софарма, ако Софарма иска да защити интереса на своите миноритари, но понеже не иска, приемам, че ще остане в баланса на ДОВХЛ.

                          10. A4L (Алтерко)
                          Бялата врана на БФБ има чудесен моментум и въпреки че е надценена, доверието в нея и очакванията са "екстраординарни" за нашата борса, което пък носи потенциал. Действително работят добре хората там, но всеки с повече от 5 г. стаж на БФБ си носи обеците по ушите (като абориген) от предишни случаи, когато отчети на компании са четени през просълзени от радост очи.


                          Колеги, използвам случая да ви пожелая една чудесна 2021 г. Бъдете здрави и нека вашите усилия носят справедлив добив, който да ви удовлетворява и радва.
                          Last edited by unsworth; 30.12.2020, 11:45. Причина: Едит: буква тук, буква там.

                          Коментар


                          • Извинявайте ако е прозвучало, че е НУЖНО всяка прогноза да се мотивира. Имах в предвид поне в моята тема да няма заяждания кой колко грешно е избрал нещо...не исках да мотивирате прогнозите си, а да не оспорвате чуждите. Е ако искате да обясните своите си е вашо решение, което е полезно за темата също. На мен ми стига да има просто прогноза и конструктивен разговор
                            Last edited by BigBear; 30.12.2020, 04:12.
                            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                              Благодаря прогнозите тук в темата - молбата ми е само да си обосновавате вашите прогнози и да НЕ коментирате чуждите.
                              Ще се включа с най-голямо удоволствие и тази година.
                              1. Фонд за недвижими имоти България - Доста рискувам с прогнозата си с тази акция, като определено новата офис сграда крие доста рискове, но смятам че точно заради нея си струва да се опита. Отделно че цената доста падна през миналата година, а активите си стоят, а приходите от наеми почти не са засегнати. Очаква се и дивидент, които ще бъде бонус към цената на акцията.
                              2. Браво пропърти фонд АДСИЦ. - Лично за мен приятната изненада на отминаващата година. Коректен мажоритар, добра дивидентна доходност, и известен ръст в цената. Очаквам нещо подобно да се случи и през 2021-ва. Чудеса с цената на акцията не се очакват, но добрата дивидентна доходност е причината да ги включа на второ място.
                              3. Софарма трейдинг. - Като цяло ще търся подобно компании, които не са се представили добре през 2020-та, и в същото време изплащат дивидент. Отделно че очаквам подобрение на резултатите на дружеството, като оборот, печалба и цена на акцията. Тук дивидента е почти сигурен, като дори неговия размер може да бъде прогнозиран с известна доза сигурност.
                              4. Монбат - компанията изпраща една доста лоша година, като причините за това са широко коментирани, и не искам да ги коментирам излишно. И все пак бизнеса е стабилен, резултатите рано или късно ще се стабилизират, а това според мен ще доведе и до ръст в цената на акцията. Дивидент не знам дали ще изплатят, но тук разчитам предимно на капиталов ръст. Също рискова акция, но според мен риска е премерен.
                              5. Софарма имоти АДСИЦ. - Слагам я по-скоро защото ми е най-голяма позиция в портфейла на БФБ, и носи известна сигурност. Също ще изплати дивидент от около 20-тина стотинки, които могат да бъдат прибавени към евентуална капиталова доходност. Не се очакват чудеса от акцията, но смятам че е подходяща за по-консервативните инвеститори.
                              6. Алкомет АД - Компания която нямам в портфейла, но ми е интересен този спад в цената. Мисля че инвестираха доста в нови мощности, които би трябвало да увеличат приходите. Дивиденти не изплащат, или ако го правят, то той е минимален. Доста рискова позиция, но като цяло мисля че акцията няма накъде повече да пада толкова, докато има известни перспективи за растеж.
                              7. Градус АД- Доста разочароваща акцията към момента. Въпреки големите очаквания, цената е доста под тази на ИПО-то, като дори раздадените дивиденти не могат да покрият тази загуба. И все си мисля че резултатите рано или късно ще дойдат. Ако увеличат и дивидентните плащания, ще е още по-добре. Също основната причина да я включа е спада в цената, и очакван евентуален ръст.
                              8. София комерс заложни къщи АД (SOFCOM2) - Бях доста скептичен към тази акция, и е една от малкото дивидентни на БФБ която липсва в портфейла. Но трябва да призная че се представят доста добре. Плащат си добри дивиденти, и акцията е горе-долу стабилна. Очаквам това да продължи и през 2021-ва.
                              9. М+С Хидравлик - Няма как да не включа и дружество от групата на Стара планиина холд. Доста добре печелещо дружество, разпределящо голяма част от печалбата като дивидент. Някакъв съществен ръст в цената не очаквам, но го слагам повече за стабилност, и минимизиране на щетите ако годината се окаже "лоша". Ако се окаже добра, най-вероятно и резултатите на дружеството ще се подобрят.
                              10. Корадо - България.- До голяма степен аргументите са сходни като тези на М+С Хидравлик. Коректен мажоритар, редовни дивиденти. Не се очакват чудеса като резултати, но придават някаква стабилност на портфейла.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Благодаря прогнозите тук в темата - молбата ми е само да си обосновавате вашите прогнози и да НЕ коментирате чуждите.
                                1. Алтерко - интервю на човек от компанията, който спомена, че дистрибуторите им са свършили наличностите. Това означава, че дори и 1 ново устройство да не се продаде, ще имат поръчки и за началото новата годината. Освен това предполачам, че диструбицията им за тези 120 държави ще се разширява все повече предвид това, че отскоро са стъпили на тези пазари. Дори продажбите да замръзнат /нещо, което не очаквам/, то ще има инерция и поръчки към тях, за да могат дистрибуторите да имат повече наличности предвид добрите продажби от 2020 г.
                                2. Доверие - първи дивидент от Молдова и скачане в доверието на компанията, което според мен е единствената пречка да стои на тези нива. Яснота на цена на увеличението.
                                3. БРЕФ - почти завършване на новата сграда и подписване на нов договор за наем.
                                4. СФТРД - тук очаквам аптеките да намалят загубите с течение на времето. Икономия от мащаба + вече достатъчно опит. Ако това стане /намаляване на загубите на аптеките/, то и цената ще порастне, въпреки продажбите на Чичо.
                                5. ЧЕЗ - ако има раздвижване със сделка
                                6. Албена - успокояване на хората относно туризъм и оптимизъм за предстоящ сезон
                                7. Арома /ако се брои поради супер ниската ликвидност/ - за мен е мнооого евтина тази компания, но причината е в ниската ликвидност. Имаше гласувано обратно изкупуване, а кешът им е много.
                                8. Спиди - очаквам 2020 и особено Q4 да е много силна за тях. Цената изостава от резултатите напоследък. След яснота за сделката с французите, очаквам да "наваксва".
                                Last edited by 15%; 29.12.2020, 13:30.
                                Пътека се прави камък по камък!

                                Коментар

                                Working...
                                X