IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За поредна година - БРАВО BEAR!
    Съжалявам, дддд, че не публикуваш тук прогнозата - същото е мнението ми за и за другите носещи стойност на форума колеги, които не го правят.
    Да, дддд, наистина би повлияло много на някои колеги, за други е без значение, за трети(като мен) - би ме накарало в определени случаи да се разровя и евентуално да променя нещо в стратегита си.
    Но най-вече ще загубят новобранците - и това го казвам съвсем сериозно - имам 2ма приятели, правещи първи крачки в инвестиции на БФБ.

    Коментар


    • Здравейте и от мен. Измина много успешна година на борсата и се надявам догодина да бъде още по-добра. Благодаря на тези които ме поздравиха, но последните години разликата в прогнозите между нас двамата с BSEtrader, е толкова малка, че няма как да се разглеждам отделно като първо място. Лично за мен миналата година беше много по-голям успех защото както в прогнозата, направена преди ковид, така и в реалната търговия имах положителна доходност. За мен постоянно добрите резултати са по-важни от еднократни успехи. Точно тази консистентност уважавам най-много. Би ми било интересно ако bigbear, направи верижен индекс на представянето на спекуланти давали няколко поредни години прогнози в анкетата и да се направи сравнение с представянето на пазара и средната прогноза на форума. Извадени отделно прогнозите на тази група също биха могли да дадат допълнителна информация. Нещо като смарт мани, което е по-добро от доверените никове на форума. Естествено за да сработи трябва да има достатъчно много поредни години назад във времето и бройката да е достатъчно голяма, за да не е случайна извадка.
      За мен последните три години бяха много лесни за прогнозиране защото се движеха изцяло от фундамент. Но в следващите години ролята на сентимента ще се засилва и случайни емоционални реакции на пазара ще започнат да оказват влияние на някои акции. Кога и коя акция би била повлияна от пазарни емоции е нещо, което много трудно се предсказва една година напред, но много лесно се отиграва в реалната търговия.
      В случай, че искаме да сме прецизни в изчисленията е редно да се добави и дохода от права. Тук проблема е, че за разлика от дивидента няма единна цена и може би е подходящо да се ползва тази от служебния аукцион, или да се пропусне като нещо под прага на значимост.
      Като се прибера след празниците ще пратя на bigbear, моите очаквания. Традиционно на мейл, защото не искам да влияят върху другите.
      Успех в живота и борсовата търговия, а до първата борсова сесия много весели и щастливи празници.
      Last edited by dddd; 01.01.2022, 17:06.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
        wild at heart - Изплатеният дивидент през годината се добавя към резултата и увеличава доходността. Благодаря за информацията за твоята акция, не съм отбелязал че е изплатила дивидент както и още няколко които също не следя. Сега съм коригирал всичко наново и доходността на доста хора се повиши. Има леки размесвания в класацията и затова я изтрих и я пускам наново коригирана.

        Тази година е изключително добра за участниците във форума и ИнвесторБГ и в частност за тези, които да дали прогнози. Не очаквах толкова много хора да са победили с прогнозите си резултата на СОФИКС, които е 42 % за годината. Общо са 28 плюс още двама, които са дали само по няколко прогнози, но не общо 10 и затова не е редно да са в класацията редом с другите, които са дали по 10 прогнози. Техните резултати биха ги класирали в топ 5 - precakanoto и oslo

        1 dddd 102.9%
        2 BSE 99.0%
        3 0.15% 87.6%
        4 tony1975 86.4%
        5 Огнян Николов 85.8%
        6 GG-BG 80.7%
        7 bertram 77.7%
        8 Nostradamus 77.4%
        9 Scottie Pippen 76.6%
        10 nik_naydenov 75.6%
        11 inta53 73.6%
        12 Q35 69.8%
        13 Zdravko 64.0%
        14 baki 63.7%
        15 ka64abezgue 63.6%
        16 p_trade 63.5%
        17 Батя 63.2%
        18 OOO 62.7%
        19 Ivo Orozov 62.3%
        20 hamorphis 61.2%
        21 kubrat 58.6%
        22 unsworth 57.0%
        23 sirFaith 56.0%
        24 Bill-bg 54.4%
        25 wild at heart 53.6%
        26 dici 51.6%
        27 mathematician 50.5%
        28 mapadona 44.1%
        Пропуснал си моята прогноза, но като гледам, май е по-добре

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          ...
          Тази година е изключително добра за участниците във форума и ИнвесторБГ и в частност за тези, които да дали прогнози. Не очаквах толкова много хора да са победили с прогнозите си резултата на СОФИКС, които е 42 % за годината. Общо са 28 плюс още двама...
          ЧНГ 2022!
          Досега не съм участвал в анкетата, защото форумците не държим дългосрочно акциите и портфейлите ни може да са съвсем различни в края на годината, но щом е само прогноза, участвам, без да уточнявам от кои акции имам и кои бих купил или продал през годината.

          1. IHB
          2. IMP
          3. ALB
          4. MSH
          5. HIKA
          6. EMKA
          7. HES
          8. A4L
          9. OSP
          10. HVAR



          Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение

            Благодарности за усилията, които проявяваш, Биг! Бъди жив и здрав!!! Малко ми е странно защо си ме понижил с 2 порядъка / от 15 на 0,15%/, но съм сигурен че не е лично и ти прощавам ! Сега като погледнах класацията за миналата година и стигнах до извод, който ми се вижда много важен и искам да го споделя с всички вас. Важно е човек да има правилни прогнози и съответно да е в час със случващото се, но също много важно е да има и топки, за да застане с парите си зад мнението си. Давам пример - ето аз например тази година съм се представил по-добре от Батя да кажем, но реалният ми резултат е горе-долу на 1/2 от този, който бих имал с по-големи топки. Убеден съм, че при Батя е обратното - тоест дал е по-"куца" прогноза, но я е надминал чрез рискове най-вероятно в пъти. Така се получава, че човек назад в класацията има в пъти по-добра доходност, което всъщоност е единственото важно. За 2022 съм по-малък оптимист и давам по-консервативна прогноза:

            1. TBS
            2. BSO
            3. BREF
            4. DUH
            5. SFT
            6. AGH
            7. FIB
            8. ALB
            9. 11C
            10. CHIM

            Портфейлът ми се различава от тази прогноза, но просто не желая да държа някои акции, въпраки че виждам причини за ръста им.
            Успех и здраве на всички, в една лодка сме!
            Наистина това е най-важното нещо. Прогнозирането не е като инвестирането Едно е да посочиш 10 акции в анонимен форум, които според теб ще поскъпнат, а съвсем друго е да купиш акциите.
            Last edited by Агресивен бик; 31.12.2021, 19:58.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение

              ето пак не разбрах хем се гледат точки хем се гледа и доходността. Каква е връзката между двете точно? Явно съм тъп нещо
              Точките са само за да се определят топ 10 компаниите

              Иначе на всеки като си даде прогнозата, взимам индивидуалната доходност на конкретните му акции и им смятам средно аритметично.
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                15% - Чак сега го видях, не е нарочно! Само твоят ник е число, правя таблиците в ексел и съм въвел два пъти %%
                precakanoto - и на пени сток ще им дойде времето, но може би ще минат 2-3 години още...
                @petyob - играта е проста, средно аритметично на доходностите на десетте акции, подредбата е от значение за прогнозата на Форума. Тя се изчислява като първата компания има 10 точки, втората 9 точки и т.н. до десетата която носи на компанията 1 точка. Всички точки се сумират и се получава класация на най - добрата потенциална доходност за Форума. По същия начит го смята и вестник Капитал за Посредниците
                @petyob - правих анкета и с проценти... не се прие добре.
                ето пак не разбрах хем се гледат точки хем се гледа и доходността. Каква е връзката между двете точно? Явно съм тъп нещо

                Коментар


                • 15% - Чак сега го видях, не е нарочно! Само твоят ник е число, правя таблиците в ексел и съм въвел два пъти %%
                  precakanoto - и на пени сток ще им дойде времето, но може би ще минат 2-3 години още...
                  @petyob - играта е проста, средно аритметично на доходностите на десетте акции, подредбата е от значение за прогнозата на Форума. Тя се изчислява като първата компания има 10 точки, втората 9 точки и т.н. до десетата която носи на компанията 1 точка. Всички точки се сумират и се получава класация на най - добрата потенциална доходност за Форума. По същия начит го смята и вестник Капитал за Посредниците
                  @petyob - правих анкета и с проценти... не се прие добре.
                  Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от petyob Разгледай мнение
                    така и не разбрах как се смятат процентите в тази игра, има ли значение подредбата? Не може ли на някакъв ексел от гугъл докс да се сподели играта? Щото много голямо разминаване - колегата Ник в играта е 75% а пък реалната му е 19% !?
                    не е ли по-добре да се дават проценти на дружества? както си е в живота

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение


                      Пазарен ветропоказател 4Q 2021 временните резултати са тук

                      Очаквания за основните български акции 4Q 2021 временните резултати са тук

                      Портфейл на Форума 2021 временните резултати са тук


                      Приемам и прогнозите за 10 - те най-поскъпващи акции за 2022 на лични съобщения или директно тук в темата, така наречените топ 10 на форума.
                      Благодарности за усилията, които проявяваш, Биг! Бъди жив и здрав!!! Малко ми е странно защо си ме понижил с 2 порядъка / от 15 на 0,15%/, но съм сигурен че не е лично и ти прощавам ! Сега като погледнах класацията за миналата година и стигнах до извод, който ми се вижда много важен и искам да го споделя с всички вас. Важно е човек да има правилни прогнози и съответно да е в час със случващото се, но също много важно е да има и топки, за да застане с парите си зад мнението си. Давам пример - ето аз например тази година съм се представил по-добре от Батя да кажем, но реалният ми резултат е горе-долу на 1/2 от този, който бих имал с по-големи топки. Убеден съм, че при Батя е обратното - тоест дал е по-"куца" прогноза, но я е надминал чрез рискове най-вероятно в пъти. Така се получава, че човек назад в класацията има в пъти по-добра доходност, което всъщоност е единственото важно. За 2022 съм по-малък оптимист и давам по-консервативна прогноза:

                      1. TBS
                      2. BSO
                      3. BREF
                      4. DUH
                      5. SFT
                      6. AGH
                      7. FIB
                      8. ALB
                      9. 11C
                      10. CHIM

                      Портфейлът ми се различава от тази прогноза, но просто не желая да държа някои акции, въпраки че виждам причини за ръста им.
                      Успех и здраве на всички, в една лодка сме!
                      Пътека се прави камък по камък!

                      Коментар


                      • така и не разбрах как се смятат процентите в тази игра, има ли значение подредбата? Не може ли на някакъв ексел от гугъл докс да се сподели играта? Щото много голямо разминаване - колегата Ник в играта е 75% а пък реалната му е 19% !?

                        Коментар


                        • На всички колеги пожелавам поне още една такава година - както 2021!!!
                          И нека серията да продължи и през 2022, да не се дреме много на място, защото чакането е тегаво, а и годинките вървят бързо....

                          Коментар


                          • Биг, Tazi тема винаги ме е радвала, още от времето , когао включваше и топ избушеняци,
                            Искам да ти кажа - тенкю!
                            А също голямо благодаря на Ендер,много голямо - за мен той е форумец на годината и неизчерпаем източник на идеи, затова от сърце му желая здраве здраве и много здраве. Нещо като алтерко алтерко и много още алтерко
                            Той е човекът който ми даде представа за социониката (и косвено че трявба да имам повече доверие на себе си), Дадох си равносметка че съм нещо като междинно звено което конкретно в моя случай на борсата може да се проявява и като дддд-гещалт (дори и t-f% ми е с малка разлика като при маймуните, но сякаш на борсата мога да превключвам в Т-то, докато житейски преобладава F-то) Признавам, и че наистина съм фен на ддд и също. че почти винаги ни съвпадат възгледите.,..
                            На дддд дължа голямо извинение, че не можах да комуникираме, от което загубата е моя разбира се. Имах тежка година откъм емоционални и духовни загуби. За сметка на шибаните материални печалби, които бяха чудесни.
                            За догодина мисля, че отново топ 1 в моя портфейл ще е съвсем същата акция която посочих и миналата година
                            Да - не мога да посоча другa смислена. като нея и затова не влязох в класацията но понеже тази акция ми е с такава тежест в портфейла, че в предишни времена никога не се е случвало - нямах и капка съмнение че мога да съм в топ 5.
                            Дори няма да посочвам акцията, за да не става брожение.. Биг знае коя е и за нея е най-добре да влезем в икономически обосновки, а не в литературни съчинения,
                            Желая ви на всички да сте здрави и да сте наясно какво най-много ви удовлетворява - да получите най-доброто от себе си !
                            С най добри пожелания за новата година !
                            Last edited by precakanoto; 31.12.2021, 17:50.

                            Коментар


                            • Да благодарим на Голямата Мечка за резултатите от анкетата. Тя е полезна, не само формално като състезание, но и като Bench Mark за тези съфорумци които могат да виждат и да мислят, какви портфейли държат останалите играчи?!

                              Ето и моята прогноза за 2022 г.:

                              1. SFTRD - имам 9 % в моя портфейл на цена 4,90 лв./акция;
                              2. MONBAT - нямам, продадох, не ми харесват многото дългове, но има голям хоризонт
                              3. IMPULS - нямам, но мисля че има хоризонт, предвид на доверието в мениджмънта
                              4. BSE - имам 5 % в моя портфейл;
                              5. DUH - имам 11 % в портфейла;
                              6. FIB - очаквам сериозен ръст към края на годината;
                              7. HRC - нямам, но има хоризонт;
                              8. CCB - време е да излети ...;
                              9. A4L - залагам рисково
                              10. TBS - залагам на добър инвеститор?

                              Пожелавам на всички съфорумци много здраве и лично щастие през Новата 2022 г. А на тези, които повече търгуват, отколкото приказват, ЖЕЛАЯ РЕАЛНА ДОХОДНОСТ от сделки над 20 % за годината. Аз тази 2021 год. съм от сделки на 19,14 % доход, а като EXCEL - на 19,87 %. доходност!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Грую Груев Разгледай мнение
                                Трето, две думи за мен и моите прогнози - аз явно липсвам в табличката на тези, дето са били Софикс в прогнозите си. В реалността Софикс е бит с над 50%, но реалността не играе - мене ме нема у целата схема, щото не повярвах, че морето може "просто да се случи" и да се подкваси. Мой си проблем, сега щях да имам трицифрена доходност, но не се оплаквам ни най малко - с по-голям портфейл и инвестиция в 2-3 акции, както правя аз, трудно се маневрира на бфб, но и едната акция стига за отлична доходност, макар и недоизцедена напълно (дори само с нея щях да имам трицифрена доходност, но всеки прави грешки).
                                В интерес на истината и аз съм разочарован от отсъствието Ви в класацията. Предвид активността Ви във форума и отдадеността, която демонстрирате във всички възможни теми, очаквах редом с Хари и БайВалю да заемете поне първите 3 позиции.

                                Желая на всички успешна и доходна 2022-ра!

                                Коментар

                                Working...
                                X