IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поздравления за Голямата Мечка- Добра работа и полезни прогнози. Добре е , че става и традиция

    Коментар


    • Макар че не сьм участвал в прогнозите се чувствам дльжен да благодаря на голямата мечка за положените усилия и да му пожелая да продьлжава да дерзае. Форума има нужда от подобни начинания, а не само от спорове и заяждане на дребно.
      Мнението не е препоръка за сделки с ценни книжа.

      Коментар


      • Благодаря на всички които участваха!

        Фаворити на форума за поскъпване и понижаване за второто тримесечие на 2011
        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

        Коментар


        • До тук има 25 прогнози за поскъпващи акции и 12 за падащи. Основната критика от няколко човека е, че прогнозирането на повишение или понижение на цените на акциите на компании търгувани на БФБ за кратък срок по-скоро е в областа на случайната компонента. Може би това все пак е основната причина за по-малкото прогнози.
          Тъй като не успявам да уеднаквя кодовете на компаниите в прогнозите Ви, ще удължа срока до утре на следобяд като се надявам че ще закръглим прогнозите на 30

          Помислете над въпроса какво Ви е по полезно - прогнозите да са тримесечни или едногодишни, но правени на всяко тримесечие?
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Прогнозирането с цел три месеца на акции на БФБ затрудни форума - имам за сега само 18 прогнози, но може би по стар български обичай се чака последния момент. Напомням - можете да изпратите или коригирате прогнозите си до утре вечер.

            ПП. Друго си е да Ви напомни човек Плюс 3 прогнози за един час
            Last edited by BigBear; 29.03.2011, 23:57.
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
              Да. Така е - прогнозата беше за края на 2011, но и се оказа че добре отразява краткосрочния сантимент на пазара...
              Към момента клоня към отлагане на публикуването на някакви лични класации, защото от как се заговори за тези класации спряха отговорите на съобщенията. Май е по добре да не смесваме нещата - ако искаме агрегиран индикатор на сантимента на форума е едно, а друго е класация на знаещите...Едно е да знаеш че просто даваш своите очаквания и те попадат в една черна кутия и от нея излиза агрегиран резултат, а друго е да очакваш да сравнят твоя резултат с на другите и това да се публикува...

              Аз не бих желал да пубиликувам класация на никове без изричното им съгласие, а такова нямам. Идеята много бързо може да се опорочи. Комбинираните устройства рядко са хит на пазара...
              Хайде да помислим още по темата ....
              Здравей ,
              Повечетото колеги купуват подценени според тях дружества и чакат след определен период да реализират някаква доходност....
              Други като мен спекулират при определи причини.... дали ще е приватизация ,дали индексният фонд ,дали тримесечие или нещо друго...
              Сега съм дал качване на Петрол....но те от 3,5. ще стигнат 7,8 и после може пак на 2.5 лв падане надолу , когато сложите чертата ...затова е хубаво да се знае и максимума и минимума през този период...
              Защото може да засечете минус 50 % а аз съм направил доход от 80 %....и е повече от тази компания която върви за шест месеца с 12 % ... нагоре..
              Поздрави!

              Коментар


              • Да. Така е - прогнозата беше за края на 2011, но и се оказа че добре отразява краткосрочния сантимент на пазара...
                Към момента клоня към отлагане на публикуването на някакви лични класации, защото от как се заговори за тези класации спряха отговорите на съобщенията. Май е по добре да не смесваме нещата - ако искаме агрегиран индикатор на сантимента на форума е едно, а друго е класация на знаещите...Едно е да знаеш че просто даваш своите очаквания и те попадат в една черна кутия и от нея излиза агрегиран резултат, а друго е да очакваш да сравнят твоя резултат с на другите и това да се публикува...

                Аз не бих желал да пубиликувам класация на никове без изричното им съгласие, а такова нямам. Идеята много бързо може да се опорочи. Комбинираните устройства рядко са хит на пазара...
                Хайде да помислим още по темата ....
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Все пак прогнозата беше до края на 2011. Някакви междинни класирания не знам дали ще са много показателни. Но, както решите..

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Мога да публикувам тези които са имат доход над Софикса. Не е добре да се публикуват топ най зле... Всеки може да сгреши, идеята е все пак да се агрегират колкото се може повече очаквания, а не да осигуря възможност за начало на нови лични нападки...
                    Аз също мисля, че не може да се пускат тези с "грешните" прогнози, защото може някой да е написал ей така наизуст, или нарочно да е направим безсмислена прогноза!

                    ПП Можем "дружно" да измислим критерий за оценка. Аз например сега си отворих моята прогноза, както и класация на инвестора, за топ печеливши в БГ40 (щото са повече компании). На някоя съм казал 1ва, а тя 5та, на друга втора а тя 20та...

                    Който най-добре е нацелил, той да бъде качен на стената на отличниците!!!

                    ПП2 Така и така доста спам има във форума, поне 3-4 човека да се отличат като разбиращи и инвестициите на БФБ
                    Last edited by man_united; 23.03.2011, 12:37.

                    Коментар


                    • Много премерено и вярно- Браво

                      Коментар


                      • Мога да публикувам тези които са имат доход над Софикса. Не е добре да се публикуват топ най зле... Всеки може да сгреши, идеята е все пак да се агрегират колкото се може повече очаквания, а не да осигуря възможност за начало на нови лични нападки...
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • Поканете и цар Симеон Велики да си пусне прогнозите Мисля, че още преди 3 години позна, че патката ще се изсули и под 50 стотинки
                          Не е препоръка... !!!
                          "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от man_united Разгледай мнение
                            Ще е интересно, ако имаш старите прогнози по потребители когато изтече тримесечието да опиташ да направиш някаква класация по успеваемост - поне за първите 10на човека!
                            Да, интересно ще е.

                            Топ 3 човека и най-зле 3 представили се.
                            Мнението има аналитичен характер и НЕ ПРЕДСТАВЛЯВА препоръка за ВЗИМАНЕ на инвестиционно решение!

                            Коментар


                            • Да видим ще познаем ли, но този път професионалните дали ще направят

                              Коментар


                              • Ще е интересно, ако имаш старите прогнози по потребители когато изтече тримесечието да опиташ да направиш някаква класация по успеваемост - поне за първите 10на човека!

                                Коментар

                                Working...
                                X