IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • По-добре е както миналата година, когато срока беше 5-6 януари да знаем от каква база тръгваме при изчисленията на доходностите. Който от вече гласувалите е посочил Каолин например, сигурно няма да познае, че последните 2 сесии ще променят доста изходната позиция.

    Успешна 2013 желая на всички форумци!

    Коментар


    • Щастлива Коледа на всички и дай Боже, добра година за нашата борса

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
        Благодаря на първите 18, които попълниха анкетата. Моля и останалите, на които съм пращал покани за анкетата, да се включат и тази година.

        годишна анкета на тема спестявания
        Здравей,
        нека изчакаме как ще завършат и последните сесии за да не пишем акции на първо място надути от фондовете...
        Поздрави и успешна нова година !

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          Благодаря на първите 18, които попълниха анкетата. Моля и останалите, на които съм пращал покани за анкетата, да се включат и тази година.

          годишна анкета на тема спестявания
          Готов!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Дойде време за годишната класация на форума. Стартирам вътрешно форумно допитване за топ 10 акции на форума на 2013 година. Пратил съм лични съобщения на всички предишни участници и активни напоследък в темите за акциите, но ще приемам и други прогнози, защото със сигурност съм пропуснал някого, като си запазвам правото да не включа нечия прогноза при съмнения за манипулации..

            Напомням правилата

            Моля подредите Вашето очакване за първите десет най-поскъпнали акции към края на 2013 и Вашите очаквания за 10 най-поевтинели акции за същия период, без да конкретизирате очакваните проценти промяна. Прогнозите могат да бъдат и по-малко от десет, включително и само за една компания. Ще публикувам в форума само обобщени данни, за да се избегне станалата лоша традиция за заяждане с чужди прогнози. Може да ми пращате Вашите прогнози до 30 декември вечерта...Всеки може да си промени прогнозата - подреждането или дори компаниите - до изтичането на крайния срок; като за валидна ще приемам и обработвам само последната получена прогноза.
            Благодаря на първите 18, които попълниха анкетата. Моля и останалите, на които съм пращал покани за анкетата, да се включат и тази година.

            годишна анкета на тема спестявания
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • При пожеланията за Новата година би било добре да има и най-важното - здраве!

              Коментар


              • Благодаря за допълнинията. И аз имам спестовна застраховка, но явно я броя за разход, а не за спестяване все още и затова съм я пропуснал.
                Добавих поправките, но за следващия шаблон, защото има доста гласове вече.
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  Докато се събират данните за годишната класация на форума пускам нова годишна анкета на тема спестявания
                  Много хубава анкета си спретнал, но имам само две забележки. По отношение на спестяванията посочих недвижимости, земя, депози и дивидентни акции, ама имам и спестовна застраховка, а тя не е застъпена, въпреки, че е интересен инструмент!
                  За срочността на инвестициите ми се стори малко смехотворно да варират от 1 ден до над 5 години, при положение, че моите са за над 10-15 години повечето.
                  Поздрави!

                  Коментар


                  • Докато се събират данните за годишната класация на форума пускам нова годишна анкета на тема спестявания
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Ето и по конкретно

                      Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                      Днес беше ден за преоценка от фондовете. Ползвах случая да направя преоценка и на прогнозите на форума за 2011 година. Резултатите са следните

                      Реализирана загуба на СОФИКС за периода 10.3 %

                      Десетте водещи акции на форума са на загуба от 21% средно

                      20 % или 8 участника от форума имат претеглен резултат по добър / по малка загуба/ от СОФИКС, един е на печалба

                      Трудна година за предвиждане се оказа...Имате ли желание за реванш?

                      За брокерите/ фондмениджерите резултатът е относително по добър - на минус 15 %

                      Другата интересна статистика е при мечите прогнози за акции - предвиден е спад доста по голям от СОФИКС - средния спад на десетте мечи акции е минус 23 %
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Годината не е изтекла, иначе имаше за миналата как се се справил форума.
                        Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                        Коментар


                        • БРАВО БИГ- ВЕЧЕ ТИ ИЗПРАТИХ ПРОГНОЗА

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от znae6t Разгледай мнение
                            А как се е справил форумът с прогнозата за 2012, която вече изтича и може да се направи равносметка
                            Ма верно, то това е въпроса. Ама той не отговаря и си прави анкети само за лично ползване!

                            Коментар


                            • А как се е справил форумът с прогнозата за 2012, която вече изтича и може да се направи равносметка

                              Коментар


                              • Дойде време за годишната класация на форума. Стартирам вътрешно форумно допитване за топ 10 акции на форума на 2013 година. Пратил съм лични съобщения на всички предишни участници и активни напоследък в темите за акциите, но ще приемам и други прогнози, защото със сигурност съм пропуснал някого, като си запазвам правото да не включа нечия прогноза при съмнения за манипулации..

                                Напомням правилата

                                Моля подредите Вашето очакване за първите десет най-поскъпнали акции към края на 2013 и Вашите очаквания за 10 най-поевтинели акции за същия период, без да конкретизирате очакваните проценти промяна. Прогнозите могат да бъдат и по-малко от десет, включително и само за една компания. Ще публикувам в форума само обобщени данни, за да се избегне станалата лоша традиция за заяждане с чужди прогнози. Може да ми пращате Вашите прогнози до 30 декември вечерта...Всеки може да си промени прогнозата - подреждането или дори компаниите - до изтичането на крайния срок; като за валидна ще приемам и обработвам само последната получена прогноза.
                                Благодаря на всички и успехи в живота и инвестициите!
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X