IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минимална такса от 1 лв. за сделка на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Код Купува Продава Последна сделка High Low Средна Обем
    PNG 2,800 2 2,816 40 2,816 1 +463,200 2,816 2,816 2,816 1
    BUROZ 0,250 1999 0,528 117 0,529 1 +111,600 0,529 0,529 0,529 1
    На мен такива сделки няма да ми липсват!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
      В началото на новата година тогава
      Тогава ефекта от бойкота ще се припокрие с ефекта от променените такси и в резултат на 3-ти ще има стотина сделки
      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

      Коментар


      • Първоначално изпратено от sirFaith Разгледай мнение
        това за бойкота ми харесва ( ама явно не трябва да е последния работен ден, щото тогава ке има големи интереси) ... въпроса е че както казва бигбеър .вярно щем не щем ще правим по една сделка в годината
        В началото на новата година тогава

        Коментар


        • Първоначално изпратено от mechka uteshitelka Разгледай мнение
          Какъв ти е проблема, че да не може. Напускала съм си оферти и веднъж месечннно ги преразглеждам. Ти какво мажоритар дей-трейдър ли си !? на тая замръзнала борса !? !? за пет стинки профит може би !?
          Мен също не ме бърка, защото съм на БФБ само заради привилегированите акции на Меком и на София Комерс... Като нямам намерение да ги ппродавам следващите 5-6 години...
          Но проблема е друг... Нашата борса е слабо развита, няма ликвидност... Сега като убият дребния спекулант и инвеститор това ще ес отрази на борсата, като цяло... Вместо да отпуснат условията за раздвижване и по-голяма ликвидност те правят точно обратното. Да не гтоворим, че това ще изгони хора, които имат интерес да се включат на БФБ следващите години... Оня малоумник Такев и компания да си ходят... очевидно е че нищо не разбират.
          Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

          Коментар


          • по темата:

            БФБ доубива дребния инвеститор

            Коментар


            • това за бойкота ми харесва ( ама явно не трябва да е последния работен ден, щото тогава ке има големи интереси) ... въпроса е че както казва бигбеър .вярно щем не щем ще правим по една сделка в годината

              Коментар


              • Явно има по-големи оптимисти от мен, щом си мисилите, че с нетъргуване един ден някой от БФБ ще забележи. Моят оптимизъм се изразява идеята, че все някой ще прочете това което съм написал че грешат и ще се поправи...Както е тръгнало в резултат от всички "стимулиращи пазара мерки" през 2011 ще правим по една сделка на тримесечие, ако въобще правим нещо...
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                  +1

                  Идеята е много добра... но едва ли ще се осъществи..
                  Какъв ти е проблема, че да не може. Напускала съм си оферти и веднъж месечннно ги преразглеждам. Ти какво мажоритар дей-трейдър ли си !? на тая замръзнала борса !? !? за пет стинки профит може би !?
                  Я всегда буду твоим поводом напиться.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Мажоритаря Разгледай мнение
                    +1

                    Идеята е много добра... но едва ли ще се осъществи..
                    Мажо, може и да стане. Особено ако и ние подкрепим дребните...

                    Коментар


                    • Върховно! Да го направим! По добре е отколкото да очакваме нещо от дебелите "задници" ....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от dex Разгледай мнение
                        Предлагам да си да организираме
                        "Ден без търговия на БФБ"
                        Нека се организираме всички дребни инвеститори и да не въвеждаме никакви поръчки!
                        +1

                        Идеята е много добра... но едва ли ще се осъществи..
                        Мнението не е препоръка за покупка или продажба на ценни книжа.

                        Коментар


                        • Предлагам да си да организираме
                          "Ден без търговия на БФБ"
                          Нека се организираме всички дребни инвеститори и да не въвеждаме никакви поръчки!

                          Коментар


                          • колегата вече е писал по темата:

                            http://bigbear.blog.bg/biznes/2010/1...eistvie.652610

                            Не дължиш комисионна от 1 лев при въвеждане, а само при първа сделка от цялата поръчка. Борсата изземва функциите на инвестиционен посредник - минималните разходите по обработване на една и съща сделка не са толкова високи. Отделно промяната гони малките инвсититори, а те са най-много по принцип. За големите отстъпките са реални, но пък те докато има губещи продавачи, сделките преобладаващо ще си минават без борсова комисионна през ОТС на посредника...
                            Като цяло резултатът ще е по малко сделки при равни други условия, силно редуциране на проверките кой е от другата страна на офертите чрез малки покупки, относително разширяване на маржа между купува и продава, и блокиране на маржини късата търговия заради изискването да има средно дневно 30 сделки за да бъде акцията маржин. Големите ще си пълнят чрез големи сделки, но малко на брой...

                            Коментар


                            • Минимална такса от 1 лв. за сделка на БФБ

                              От предложението за промени на таските на БФБ:

                              С цел уеднаквяване на прилагания модел за таксуване на сделките с финансови инструменти с новата тарифа се въвежда и минимална такса от 1 лв. за изпълнени поръчки с облигации, депозитарни разписки върху облигации, както и с компенсаторни инструменти, акции и дялове на колективни инвестиционни схеми.....

                              Минимална такса от 1 лв за страната „продава” е дължима само за изпълнените поръчки на обща стойност по-ниска от 1333.33 лв (1 лв./0.075%)
                            Working...
                            X