IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

КФН

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • "Ако мога да се пошегувам с това, колкото ветеринарната инспекция има общо с надзора на банките, толкова и Комисията за финансов надзор (КФН). Единственото общо е, че в името на комисията има думата финансов".

    Председателят на финансовия регулатор Стоян Мавродиев пред Би Ти Ви
    Сигурно е трудно да работиш за такъв кадър. Предполагам че е доста демотивиращо да изпълняваш служебните си задължения, когато началника ти те обижда така и показва за пореден път некомпетентност и слугинаж.

    Коментар


    • ГЕРБ ГОТВИ СЛИВАНЕ НА КФН И БНБ > http://www.fbr.bg/read.php?n=11084

      Сливането на БНБ и КФН няма да сработи у нас*Обединен финансов надзор ще деморализира системата> http://economic.bg/bg/news/4/slivane...oti-u-nas.html

      Всичко е много просто. Искаш ли нещо - бориш се...Не ти ли стиска - губиш го!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Official
        Айдеее администрацията на КаФеНе-то се включи в защита на Мавруда! И после се чудите с какво се занимавала и не си върши работата: ето с лъскане на имиджа на боклука Стоенчо от Аскуу и упражняване на всевозможен административен рекет от негово име!
        Ти изобщо нормален ли си?!?

        Коментар


        • Има по-голям клоун от Мавродиев - Георги Кадиев!

          Коментар


          • Какво ще обяснява сега смешника Мавродиев след като загуби делото срещу Булброкърс?
            А как се пенеше по всички медии че защитавал държавния интерес! Клоун!
            Сега трябва Капиталци да му спретнат една дъъъъълга поредица от дела за нанесени вреди и уронване на престиж, чрез злоупотреба със служебно положение и търговия с влияние! Да го осъдят тая Ламя на няколко милиона и да повръща малко излапаното!
            Оооох кеф!

            Коментар


            • Какво ли би написал за това журналиста дето твърдеше, че:
              Един от най-уважаваните инвестиционни посредници, Глобал Маркетс ООД
              .......
              Фирмата, която се прочу с успешната си експанзия на Стария континент
              Съобщение във връзка с редица поръчкови публикации в медиите, касаещи „Глобал Маркетс” ООД

              10/10/2014

              Във връзка с редица поръчкови публикации в медиите, касаещи „Глобал Маркетс” ООД, Комисия за финансов надзор информира обществеността и напомня следните обстоятелства, свързани с дейността на дружеството и принудителното отнемане на лиценза му за извършване на дейност като инвестиционен посредник:

              „Глобал Маркетс” ООД е дружество, на което КФН принудително отне лиценза за извършване на дейност като инвестиционен посредник на 14.07.2014 г. и беше заличено от водените от комисията регистри. Лицензът на дружеството е отнет за груби системни нарушения, извършени от дружеството и негови служители за периода 2010- 2013г. Констатираните нарушения са общо 126, с които сериозно се застрашават интересите на клиентите на дружеството.

              Към настоящия момент „Глобал Маркетс” ООД няма право да извършва дейност като инвестиционен посредник както в Република България, така и в рамките на Европейския съюз.

              Нарушенията на дружеството включват неспазване на основополагащи принципи, регламентиращи дейността на инвестиционните посредници, заложени в ЗПФИ и актовете по прилагането му, сключване на сделки за собствена сметка с активи на клиенти и възпрепятстване на надзорната дейност на КФН.

              В КФН са постъпили множество жалби и сигнали от клиенти и потенциални клиенти на ,,Глобал Маркетс” ООД, които се отнасят до порочни търговски практики, неуредени финансови взаимоотношения с клиенти в особено големи размери, използване на неистински документи, неизплащане на възнаграждения на служители, умишлено въвеждане в заблуждение на клиенти във връзка с техните активи и извършените с тях операции и други. По тези жалби и сигнали са предприети действия от страна на КФН, като за част от тях са подадени сигнали към Министерство на вътрешните работи и органите на досъдебното производство. Нарушенията от страна на ,,Глобал Маркетс” ООД са извършени както в Република България, така и в държави - членки на ЕС, за което КФН и съответните компетентни органи са предприели необходимите действия за защита правата на инвеститорите.

              Общата стойност на наложените от КФН санкции на ,,Глобал Маркетс” ООД и негови служители е над 150 000 лв.

              Всички издадени наказателни постановления за извършените нарушения са обжалвани от дружеството, което е възпрепятствало влизането им в сила. След влизане в сила на част от наказателните постановления е възникнало основание КФН да отнеме лиценза на дружеството.

              За установените нарушения и възникнали основателни съмнения за извършени престъпления, КФН е подала множество сигнали към други органи и институции с оглед предприемане на действия по компетентност – Софийска Районна Прокуратура, Министерство на вътрешните работи, ГД „Национална полиция”, Държавна агенция „Национална сигурност”, Национална агенция за приходите, Изпълнителна агенция „Главна инспекция по труда”.

              В края на месец юни 2014 г., въпреки че дружеството е било в процедура по отнемане на издадения от КФН лиценз, служители на “Глобал Маркетс” ООД и свързани с него фирми са инициирали изпращане на съобщения до клиенти и потенциални клиенти на дружеството, в които се посочва, че част от банките, действащи на територията на Република България, са в лошо финансово състояние, като се посочват наименования на конкретни банки. От ДАНС и Прокуратурата на РБ бяха предприети действия по задържането на управители на “Глобал Маркетс” ООД, повдигането на обвинения и вземането на мерки за неотклонение спрямо тях.

              В качеството на инвестиционен посредник ИП „Глобал Маркетс” ООД е имал открити клонове в Полша, Чехия и Словашка Република и нотификации за свободно предоставяне на услуги на територията на други държави – членки на ЕС. Дружеството е подало в КФН заявления и за откриване на клонове в Гърция, Румъния, Унгария и Словения. След многократно представени противоречиви документи и данни, че „Глобал Маркетс” ООД извършва съществени нарушения чрез вече откритите клонове, КФН е уведомила дружеството, че няма да допусне откриване на нови клонове преди да получи пълни доказателства за привеждане на дейността на дружеството в съответствие с приложимата нормативна уредба.

              Освен посочените нарушения от страна на дружеството, управителите на “Глобал Маркетс” ООД - Роберт Цветанов Димитров и Кирил Томов Джабаров, са представили в КФН документи, удостоверяващи, че същите имат придобито висше образование във висши учебни заведения в чужбина и България. При направена проверка през 2013 г. и 2014 г. се установи, че представените от Роберт Димитров и Кирил Джабаров документи не са автентични или са с подправено съдържание - не са издавани от посочените учебни заведения или съдържанието на документа не е идентично със съдържанието на издадения от съответната институция документ. През 2013 г. Кирил Джабаров е освободен като управител на дружеството, тъй като не отговарял на всички изисквания на ЗПФИ за заемане на тази длъжност. За горното КФН е подала сигнали до Софийска районна прокуратура за извършване на проверка по компетентност, като такава проверка е инициирана и от прокуратурата на друга държава, на територията на която се намира съответното учебно заведение.

              Също така по време на проверки на „Глобал Маркетс” ООД са представяни множество документи, като пълномощни, декларации и справки, за които са налице сериозни съмнения относно тяхната достоверност и истинност, за което също са сезирани компетентните органи.

              Вероятно с цел избягване на принудителното отнемане на лиценза „Глобал Маркетс” ООД е подал заявление за доброволен отказ от лиценз. В рамките на процедурата по доброволен отказ от лиценз, КФН наложи принудителна административна мярка спрямо дружеството и го задължи да представи необходимите документи, да преустанови сключването на договори с нови клиенти, включително и чрез клоновете си в други държави членки и да оповести надлежно прекратяването на дейността си на сайта на „Глобал Маркетс” ООД.

              „Глобал Маркетс” ООД не изпълни изцяло принудителна административна мярка и представи в КФН непълна и противоречива информация за размера на клиентските активи - несъответствието в данните е в размер над 5 млн. лв., както и за броя на клиентите, с които дружеството следва да уреди отношенията и за институцията, в която са прехвърлени активите им. Дружеството е декларирало пред КФН, че част от клиентските активи са прехвърлени по сметка на инвестиционен посредник от трета държава, но при извършена проверка се установи, че същите са прехвърлени по сметка на „Глобал Маркетс” ООД в друга държава.

              Към настоящия момент сайтът на дружеството продължава да функционира и предоставя възможности за набиране на нови клиенти.

              Поради това, принудителното отнемане на лиценза на „Глобал Маркетс” ООД не само е в съответствие с приложимото национално и европейско законодателство, но и е в защита интереса на потенциалните бъдещи инвеститори от неправомерни действия от страна на дружеството. С оглед значимите мащаби на неправомерната дейност, осъществявана от „Глобал Маркетс” ООД възраженията на дружеството, че с принудителното отнемане на лиценза са нарушени права на управителите му или възможността дружеството да продължи дейността си като посредник, са абсолютно неоснователни и в противоречие със защитавания от КФН обществен интерес.

              Решението за принудително отнемане на лиценза е обжалвано от „Глобал Маркетс” ООД пред Върховния административен съд, но обжалването на решението не спира изпълнението му, с оглед на което дружеството към настоящия момент не притежава лиценз за извършване на дейност като инвестиционен посредник и не може да извършва дейност като такъв.

              КФН е информирала надлежно и в срок всички надзорни органи в ЕС, включително и Европейския орган за ценни книжа и пазари (ESMA), че лицензът на посредника е отнет и за предприетите спрямо него надзорни мерки.
              Чакам с нетърпение съда да каже, кой крив кой прав!
              www.investor.bg

              Коментар


              • !

                Мда

                Предупреждение на КФН относно „Глобал Маркетс” ООД

                10/10/2014

                Комисия за финансов надзор обръща внимание на инвеститорите, че дружеството „Глобал Маркетс” ООД със седалище и адрес на управление: гр. София, район Витоша, ж.к. „Манастирски ливади”, ул. „Майстор Алекси Рилец” № 38 няма лиценз за извършване на дейност като инвестиционен посредник.

                Лицензът на дружеството е отнет принудително от КФН с Решение № 651- ИП от 14.07.2014 г. за извършени от „Глобал Маркетс” ООД и неговия управител Йордан Моллов системни нарушения на Закона за пазарите на финансови инструменти и актовете по прилагането му. Констатираните от КФН системни нарушения включват извършване на неправомерни действия с активи на клиенти, включително използване на парични средства на клиенти при сключването на сделки за собствена сметка на ИП.

                Съгласно наличните в КФН данни, независимо от решението за отнемане на лиценза на „Глобал Маркетс” ООД, дружеството продължава да сключва договори с клиенти не само на територията на Република България, но и в други държави - членки на ЕС.

                Във връзка с изложеното, инвеститорите следва да имат предвид, че:

                - „Глобал Маркетс” ООД към настоящия момент не притежава лиценз за предоставяне на инвестиционни дейности и услуги и е заличено от водените от комисията регистри;

                - КФН не осъществява текущ надзор по отношение на дейността на дружеството като правомощията й към настоящия момент са свързани само с извършване на проверка, свързана с уреждането на отношенията с клиентите му, възникнали преди отнемане на лиценза на дружеството;

                - предоставените на „Глобал Маркетс” ООД след отнемане на лиценза на дружеството финансови активи и парични средства от инвеститорите не са гарантирани от Фонда за компенсиране на инвеститорите в ценни книжа.

                - дейността на „Глобал Маркетс” ООД е свързана с повишен риск от злоупотреба с правата и интересите на инвеститорите.

                Един от сайтовете, чрез който „Глобал Маркетс” ООД привлича клиенти, е http://www.globalmarkets.bg/.

                Сигнали и жалби, свързани дейността на „Глобал Маркетс” ООД, подавайте на e-mail: delovodstvo@fsc.bg.

                Допълнителна информация за „Глобал Маркетс” ООД може да бъде намерена на: http://www.fsc.bg/Saobshtenie-vav-vr...D-news-3826-bg
                www.investor.bg

                Коментар


                • Абе, вие идиоти ли сте???
                  http://www.fsc.bg/public/upload/file...iya-2_2014.pdf
                  Фокус тема: Влияние на проблемите в банковата система върху
                  небанковия финансов сектор у нас
                  През юни 2014 г. банковата система бе подложена на натиск в резултат от активно
                  теглене на привлечени средства, като двете кредитни институции от банковата група КТБ бяха
                  поставени под специален надзор. Проблемите в банковата система у нас оказаха неминуемо
                  негативно влияние върху българския капиталов пазар, който се характеризира с относително
                  низходящо развитие. Всички индекси на БФБ (SOFIX, BGBX40, BGTR30 и BGREIT) отбелязаха
                  сериозно понижение на месечна база съответно от -8.9%, -9.9%, -7.3% и -3.7%.
                  Проблемите на „Корпоративна търговска банка” АД (КТБ) се отразиха изключително
                  негативно на акциите на банката, търгувани на БФБ, като в периода 16-20 юни цената на
                  акциите на КТБ отбеляза спад от -9.8% и от 86.501 лв./акция (цена на отваряне в понеделник) се
                  понижи до 78.05 лв./акция (цена на затваряне в петък), когато беше спряна търговията с тях.
                  Проблемите в банковата система през юни без закъснение предизвикаха спад от сходен
                  порядък и в цените на акциите на другите две банки, търгувани на БФБ – ПИБ (-8.2%) и ЦКБ (-
                  9.2%).
                  В качеството си на емитент КТБ има и задължения по една емисия облигации, която се
                  търгуваше на външните пазари 8 август 2014 г. и чиято цена следваше низходяща динамика от
                  края на месец юни, отчитайки месечен спад от -62.15% към края на юли. Още на 20.06.2014 г.
                  Агенция БАКР намали рейтинга на кредитната сила на КТБ от ВВ+ (под наблюдение) до D, а на
                  29.07.2014г. Агенция Moodys намали дългосрочните рейтинги на депозитите на КТБ от В3 на
                  CAA1 с възможност за последващо намаление.
                  Поставянето под специален надзор и преустановяването на дейността на банковата
                  група КТБ в края на м. юни 2014 г., води до следните основни проблеми в небанковия
                  финансов сектор:
                  • създава се невъзможност двете дружества-инвестиционни посредници да
                  изпълняват своите задължения по Закона за пазара на финансови инструменти (ЗПФИ), което
                  води до сериозен риск за правата и интересите на клиентите на банките в качеството им на
                  инвестиционни посредници поради невъзможността на клиентите им да се разпореждат със
                  собствените си средства;
                  • други инвестиционни посредници, които имат както собствени средства така и
                  на техни клиенти, остават блокирани в банковата група КТБ;
                  • управляващи дружества са инвестирали средствата на управляваните от тях
                  колективни инвестиционни схеми в ценни книжа, издадени от КТБ или в депозити в двете
                  кредитни институции, което води до нарушаване на изискването активите, в които те
                  инвестират, да са бързо ликвидни;
                  • след преустановяване на дейността им двете банки не могат да изпълняват
                  задълженията си в качеството им на довереник на облигационерите по облигационни емисии,
                  което създава риск за правата и интересите на облигационерите по тези емисии;
                  • загриженост за правата и интересите на инвеститорите, ползващи услугите на
                  двете банки, в качеството им на инвестиционни посредници, както и за правата на
                  акционерите на КТБ АД в качеството й на публично дружество и на притежателите на
                  облигации на КТБ АД в качеството й на емитент;
                  • не може да се изключи и възможността за разпространяване на проблемите
                  както сред други кредитни институции, така и сред участниците на небанковия финансов
                  сектор.
                  Във връзка с активното участие на двете кредитни институции на пазара на небанкови
                  финансови услуги, Комисията за финансов надзор незабавно проведе дистанционна проверка с
                  цел актуализиране на надзорната информация и проведе тематичен стрес тест с цел оценка на
                  възможните загуби при най-неблагоприятно развитие на ситуацията. Фокус тема: Влияние на проблемите
                  в банковата система върху небанковия финансов сектор
                  у
                  нас
                  33
                  На база на последната налична и извънредно събирана информация блокираните
                  средства в банковата група КТБ под формата на депозити и разплащателни сметки на
                  инвестиционните посредници, управляващите дружества и договорните фондове възлизат на
                  42.9 млн.лв. При развитие на неблагоприятен сценарий като обявяването в несъстоятелност на
                  банкова група КТБ, директните загуби от блокирани средства в тях под формата на депозити и
                  разплащателни сметки, се оценят на 41.1 млн.лв за застрахователния сегмент, като не се
                  вземат предвид загубите от начислени лихви по тези депозити.
                  Докато осигурителният пазар няма директни блокирани средства в двете засегнати
                  кредитни институции, при него освен директните загуби от притежаваните акции и облигации
                  на КТБ, са оценени и косвени загуби, които фондовете за допълнително пенсионно осигуряване
                  биха понесли в резултат на инвестициите им в колективни инвестиционни схеми, които имат
                  блокирани средства в банковата група КТБ. Оцененият общ размер на загубите за
                  осигурителния пазар възлиза на почти 19 млн.лв., като всички данни сочат еднозначно, че
                  експозициите на пенсионните фондове към КТБ са относително малки и при неблагоприятни
                  сценарии и равни други условия, отражението ще е единствено в посока намаляване на
                  реализираната доходност им в сравнение с останалите ФДПО на пазара на
                  пенсионноосигурителни услуги.
                  Тези оценки трябва да се разглеждат като долна граница на възможните загуби за
                  небанковия финансов сектор, тъй като поради взаимосвързаността на участниците във
                  финансовата система, евентуални затруднения във функционирането на участници на
                  небанковия финансов сектор в резултат на обявяване в несъстоятелност на КТБ, не могат да
                  бъдат изключени. Разпространяване на проблемите в двете кредитни институции както сред
                  други кредитни институции, така и сред участниците на небанковия финансов сектор, ще
                  повиши размера на загубите и ще понижи значително доверието във финансовата система като
                  цяло.

                  Коментар


                  • Първо ще приберат мошеника Мавродиев и цената му шайка и тогава всички останали!

                    Коментар


                    • Тия мошеници от Глобал маркетс още ли не са ги прибрали ?!

                      Коментар


                      • Споко, дните на КаФеНетата са преброени! Бизнеса се е разприказвал където трябва! До месец-два хасковското мекере Стоенчо Мавродиев, Андончо, Ангелчо и всичките му ибрикчии ще го издухат сополив! Между другото се е предлагал да обяви обединен надзор (КФН и БНБ,) но са му казали, че ще му купят колело ама друг път!!! Егати клоуна!!! Миналата седмица за трети пореден път го отсвириха като кандидат за борда на ЕСМА! Еееей тоя няма спирачка! Най-се кефя, че тоя който го тури там ще си го катурне (Бойко де)! Смешниииик! Айде вън бе мишок!

                        Коментар


                        • Представям си на някои хора какво им е ... всеки ден по съдилища

                          Коментар


                          • Мдааам.... Хвани единия - удари другия.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
                              Брюксел ще разглежда практиките на КФН

                              Регулаторът обвинен, че нарушавал европейски директиви, щетите са за милиони

                              Европейският съюз не случайно гледа със съмнение към най-бедния си член – България. Скандалите, свързани с корупцията у нас, не са един и два, а последно обвинения бяха предявени и към регулатора на родния пазар на небанкови финасови услуги.
                              Случаят наистина повдига основателни подозрения в корупция. За какво става дума?
                              И не случайно на преден план излизат подозрения в корупция – подобни хипотези се градят най-вече на горчивия личен опит на родните инвестиционни посредници. Те не смеят да нададат официално глас, страхувайки се от репресии. Публична тайна обаче е, че регулаторът отдавна дели поднадзорните си лица на „наши” и „ваши”. Първите се ползват със специална протекция, а вторите биват санкционирани с безкрайни проверки, актове за допуснати дори най-нищожни технически пропуски, и пълен блокаж на опитите им да развиват дейността си.
                              Отказали да се поддадат на натиска,

                              Глобал Маркетс изискват обещетение от 2.5 млн. лв.

                              http://www.blitz.bg/news/article/294152
                              Бих ръкопляскал на тази статия и най-вече на текста:

                              Запознатите по-отблизо с дейността на Комисията едва ли биха били изненадани. Те веднага биха заподозрели едно: че Глобал Маркетс ООД са отказали да играят по свирката на корпупирани чиновници и да плащат исканите им рушвети
                              щом КФН делят ИП-тата , емитентите, застрахователите и пенсионно осигурителни компании на НАШИ и чужди, но текста:

                              Един от най-уважаваните инвестиционни посредници, Глобал Маркетс ООД
                              .......
                              Фирмата, която се прочу с успешната си експанзия на Стария континент
                              ме разубеждава в искренноста на автора на статията, който неволно е пропуснал да спомене името си.
                              www.investor.bg

                              Коментар


                              • Брюксел ще разглежда практиките на КФН

                                Регулаторът обвинен, че нарушавал европейски директиви, щетите са за милиони

                                Европейският съюз не случайно гледа със съмнение към най-бедния си член – България. Скандалите, свързани с корупцията у нас, не са един и два, а последно обвинения бяха предявени и към регулатора на родния пазар на небанкови финасови услуги.
                                Случаят наистина повдига основателни подозрения в корупция. За какво става дума?
                                И не случайно на преден план излизат подозрения в корупция – подобни хипотези се градят най-вече на горчивия личен опит на родните инвестиционни посредници. Те не смеят да нададат официално глас, страхувайки се от репресии. Публична тайна обаче е, че регулаторът отдавна дели поднадзорните си лица на „наши” и „ваши”. Първите се ползват със специална протекция, а вторите биват санкционирани с безкрайни проверки, актове за допуснати дори най-нищожни технически пропуски, и пълен блокаж на опитите им да развиват дейността си.
                                Отказали да се поддадат на натиска,

                                Глобал Маркетс изискват обещетение от 2.5 млн. лв.
                                http://www.blitz.bg/news/article/294152

                                Коментар

                                Working...
                                X