IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Купуване на акции

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • С 50 лв не си струва да се пробваш на борсата - комисионната на брокера е мин 8лв и сделката става губеща по принцип.
    С 600 лв , разделени на 2 по 300лв се пробвай - според мен не можеш да загубиш ( само да не купиш Кремиковци, Химко или Полимери....)Чети и обикаляй по темите.
    късмет

    Коментар


    • Благодаря

      Друго, което ме интересува, е как да закупя акция/акции на компания, предлагаща дивиденти за акционерите?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от rako Разгледай мнение
        Благодаря ви за бързите отговори. До сега съм използвал он-лайн чата на няколко брокера, но проблемът е, че не зная какво да питам

        Най-общо ме интересува дали има някакъв минимум на депозит и търговия, т.е. мога ли например да внеса 50лв, да си купя акция/акции и след това да продължа?
        Момче (извинявай че те наричам така, ама си по-малък от синовете ми), ти имаш ли някаква идея с какво се захващаш? На фондовата борса се печелят пари, но и се губят пари. Най-добре е според мен около година да следиш движенията на фондовите пазари, да прегледаш как са били преди няколко години и до сега, да следиш поне година движенията на 15-20 компании и т.н. Другото е все едно да стреляш с непознато оръжие, по цел която не виждаш и при това нямаш мерни прибори. Изобщо съветът ми е да придобиеш малко познания, преди да започнеш да влагаш пари. И винаги помни, че гаранции за печалба НЯМА.
        Но иначе се радвам на такива инициативни момчета, като теб. Има бъдеще във вас.
        Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Благодаря ви за бързите отговори. До сега съм използвал он-лайн чата на няколко брокера, но проблемът е, че не зная какво да питам

          Най-общо ме интересува дали има някакъв минимум на депозит и търговия, т.е. мога ли например да внеса 50лв, да си купя акция/акции и след това да продължа?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от rako Разгледай мнение
            Здравейте.
            Аз съм само на 18г. и вече искам да си купя акции на различни компании (не само български), става дума за такива с реална доставка и физическо притежание.
            Въпросът ми е как може да стане това? Знам, че ми трябва ИП, но задължително ли е това или има вариант на директно закупуване, както при McDonald's, например?
            Ще се радвам на всякакъв съвет от ваша страна, напътствия...
            Благодаря предварително!

            П.С. Ако смятате да се подигравате, по-добре не отговаряйте.
            какво значи реална доставка и физическо притежание....
            Идва пощальона ,носи ти един плик и в него има една бележка с воден знак ,холограма и твоето име и описание на това че ти си собственик на еди колко си акции на еди коя си компания...труден начин
            Иначе сключваш си договор с брокера ,даваш му поръчка, когато стане сделката той ти дава потвърждение и ти ставаш собственик на акциите( след като ги заплатиш естествено ) ...това е общо взето норм.практика..Друг вариант е чрез платформа на брокер , купуваш си акции кеш и си ги гледкаш непрекъснато как се движат... А без посредник не става.

            Коментар


            • + Звънни на някой от инвестиционните посредници и го разпитай!

              Иначе на Българската Фондова Борса търговията с акции става по правилата описани на:
              http://www.bse-sofia.bg/?page=OrganisationOfTrading
              Мненията ми не са препоръки или съвети за търговия или каквото и да е друго.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от rako Разгледай мнение
                Здравейте.
                Аз съм само на 18г. и вече искам да си купя акции на различни компании (не само български), става дума за такива с реална доставка и физическо притежание.
                Въпросът ми е как може да стане това? Знам, че ми трябва ИП, но задължително ли е това или има вариант на директно закупуване, както при McDonald's, например?
                Ще се радвам на всякакъв съвет от ваша страна, напътствия...
                Благодаря предварително!

                П.С. Ако смятате да се подигравате, по-добре не отговаряйте.
                Правилно си разбрал купуването на книжа става през посредник независимо дали са БГ или чужди. Разгледай сайтовете на различните посредници и ще се ориентираш кой какво предлага. Успех !

                Коментар


                • Купуване на акции

                  Здравейте.
                  Аз съм само на 18г. и вече искам да си купя акции на различни компании (не само български), става дума за такива с реална доставка и физическо притежание.
                  Въпросът ми е как може да стане това? Знам, че ми трябва ИП, но задължително ли е това или има вариант на директно закупуване, както при McDonald's, например?
                  Ще се радвам на всякакъв съвет от ваша страна, напътствия...
                  Благодаря предварително!

                  П.С. Ако смятате да се подигравате, по-добре не отговаряйте.
                Working...
                X