IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До ръководството на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Браво за новите сегменти.

    Тотална излагация за отделянето им в два сайта.
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Аз имам една препоръка: няма да е лошо да сложите по един линк на всеки от двата сайта, който да води към другия, защото поне в началото е напълно възможно да има хора, които не са наясно със съществуването на новия сайт.
      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
        Браво за новото сегментиране!
        Да, браво за новите сегменти!
        Но сайтовете са много бледи. Поне последна цена да беше по-видима

        Коментар


        • Браво за новото сегментиране!

          Коментар


          • ами тази година са похарчили 125 000 лв за обучение и участие в конференции
            и сега прилагат наученото
            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

            Коментар


            • Eeeeeeй няма ли кой да напсува тази шибана борса? Аз ли да си играя да ги смятам??? Аре размърдайте си тлъстите задници и направете нещо това изчадие адово да заработи!!!!

              Коментар


              • Сега, че видиме от 1 март на кой сегмент, че ни наредят дружествата. Напълно е възможно да се окаже, че повечето дружества не отговарят на изискванията и от основния пазар да отидат на алтернативния.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • Кой влиза в новия сегмент Premium?

                  Съобщение от БФБ-София АД
                  С Решение № 39-ФБ от 21 януари 2012 год. заместник-председателят на Комисията за финансов надзор, ръководещ Управление „Надзор на инвестиционната дейност”, издаде одобрение на „Българска фондова борса – София” АД за изменения и допълнения на част III „Правила за допускане до търговия” и част IV „Правила за търговия” на правилника за дейността на регулирания пазар. Правилникът за дейността на БФБ-София АД с приетите изменения и допълнения влиза в сила считано от 01.03.2012 г. Правилникът за дейността на БФБ-София АД /в сила от 01.03.2012 г./ можете да намерите на http://www.bse-sofia.bg/?page=RulesOfBSE-Sofia

                  Промените в част III „Правила за допускане до търговия” са свързани основно с възприетата концепция за промяна на наименованията и структурата на пазарите, организирани от Борсата и качествените критерии, на които дружествата следва да отговарят, за да бъдат допуснати до търговия, както и с разширяване на спектъра на търгуваните на борсата финансови инструменти.
                  В тази връзка обръщаме внимание, че съгласно § 6 от Преходните и заключителни разпоредби на част III „Правила за допускане до търговия”, eмисиите финансови инструменти, допуснати до търговия на пазарите, организирани от Борсата се преместват на съответния пазар и сегмент с най-високи изисквания, на които емисиите отговарят, в съответствие с критериите, определени в тези Правила, считано от датата на влизането им в сила.
                  Дата на публикация: 26.01.2012 г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Овчарчето Калитко Разгледай мнение
                    Уважаеми господа,
                    Поздравления!

                    "Прекрасни" правила сте измислили за индекса Софикс.
                    Заприлича ми на красива рулетка.
                    И ще чакаме дългосрочни чуждестранни инвестиции!

                    Да, наистина, само ще чакаме!
                    Подкрепям.

                    Какво стана с индекса на компаниите с добро управление?

                    Коментар


                    • Уважаеми господа,
                      Поздравления!

                      "Прекрасни" правила сте измислили за индекса Софикс.
                      Заприлича ми на красива рулетка.
                      И ще чакаме дългосрочни чуждестранни инвестиции!

                      Да, наистина, само ще чакаме!
                      Това е лично мнение и не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Няма смисъл да дъвчем едни и същи неща в темата, много по-лесно щеше да ти е да прочетеш 2 странички назад и да видиш, че ИМА законово задължение на БФБ. За твое улеснение ще се самоцитирам просто:

                        Първоначално изпратено от Maq7 Разгледай мнение
                        ЗАКОН за пазарите на финансови инструменти
                        чл. 88, ал. (2) Регулираният пазар осигурява на своите членове и участници улеснен достъп до информацията, която е станала публична съгласно правото на Европейската общност.

                        И къде е тогава този улеснен достъп? Аз примерно не съм намирала на сайта им отчети на Инвестор.БГ от 2008 г. насам!!! Говорила съм с ДВИ-то на дружеството и той ме е уверявал на няколко пъти, че ги е изпращал до БФБ! Явно логиката е следната: на страницата на Борсата да се появяват отчетите само на дружествата, които публикуват чрез дъщерното дружество X3news. Та това не е ли един вид чиста дискриминация питам аз? И не се ли нарушава закона?

                        Друго, което искам да питам е: Доколкото ми е известно, при подаването на отчетите, всяко дружество е длъжно да попълни едни клетки с цифрите от отчетите. Та моят въпрос е: къде потъва тази информация? Защото се носят разни слухове, че тази информация се продава, което си е доста голямо нарушение според мен, защото пак не се спазва закона, цитиран по-горе.
                        Every passing minute is another chance to turn it all around

                        Коментар


                        • Забравих да кажа, че съгласно правилника на БФБ всички емитенти са длъжни да й предоставят отчетите, които дават на КФН. Т.е. борсата така или иначе ги има, просто не ще да ги дава.

                          Коментар


                          • За съжаление БФБ няма законово задължение да публикува отчетите. Но това, че няма задължение, не значи че няма право да ги публикува. Както виждаме, прави това с отчетите оповестени от една агенция.
                            Аз до ден днешен не мога да разбера защо борсата се запъна и спря да публикува отчети. Едва ли й трябват кой знае какви ресурси.
                            Иначе се пишат стратегии за капиталовия пазар, а не се сещат, че с нещо толкова дребно могат да облекчат живота на инвеститорите и от там да се повиши интересът към пазара.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от hah Разгледай мнение
                              Мястото се нарича "Новини от e-register".
                              Там обаче отчетите се появяват със забавяне, въпросния на Пампо например още го няма - http://www3.fsc.bg/eregnews/index.jsp?action=reps.
                              Защо има забавяне вече е въпрос към КФН.
                              E hah, айде стига глупости. Всички знаем, че срокът за качване на отчетите в e-register е минимум 1 седмица. Да не говорим, че доста пъти се случва, като опиташ да влезеш, да ти каже, че сървърът е пренатоварен. Аз по-добре да обиколя 2та сайта, в които публикуват 99% от компаниите и да си ги сваля от там. Но все ми се иска БФБ да си спазва ЗАКОНОВОТО изискване и да ги публикува на 1 място, както са направили с отчетите за Q3 (не съм проверявала дали са всички, но тези, които ми трябваха, бяха там). Та въпросът ми е дали възнамеряват да го правят и занапред, в какви срокове и дали ще важи за всички компании?
                              Every passing minute is another chance to turn it all around

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от hah Разгледай мнение
                                Защо има забавяне вече е въпрос към КФН.
                                Те пък като вземат да отговорят ама-а-а-а.

                                За да подпомогнат пазара на информационни услуги, затова се бавят.
                                Много сме далеч. И встрани.

                                Коментар

                                Working...
                                X