IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До ръководството на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от kat123 Разгледай мнение
    ЗАКОН ЗА ПАЗАРИТЕ НА ФИНАНСОВИ ИНСТРУМЕНТИ

    Чл. 93. (1) Регулираният пазар прилага ясни и недискриминационни правила, основани на обективни критерии, с които се урежда достъпът до регулирания пазар или членството на регулирания пазар. Правилата са част от правилника по чл. 79.
    Не съм убеден на 100%, но тук май се засяга дискриминация при достъпа до регулирания пазар или членството.
    Всеки ИП може да е член - така, че това отпада.

    А достъпа е еднакъв за всички т.е. ако искаш да гледаш инфо от Base отиваш на и-нет адрес ....................


    Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
    Е, малко късно се сещате.
    Първо, БФБ си представи концепцията си още през месец юли. Събра мнения и написа проект за промени.
    После КФН издаде административен акт, с който одобрява промените. Срокът за обжалване на този акт е 15 дни. Считано от 12 януари...
    Не вземам страна, но какъв съд сънувате?
    Я си отворете кобосчето. В моята платформата всичко си е на място - в общия прозорец. Включително се вижда, че последната джънк сделка е станала в 10:11 часа.
    НИКОГА НЕ Е КЪСНО да станеш за резил (шегичка)

    Това е бил срока за възражение на БФБ, а нашия започва да тече ДНЕС. Защото днес сме установили, как са извършили практически "разделянето" и сме установили :
    1. Дискриминация по ......... (признак)
    2. Нарушаване на Закона за ............
    3. Нарушаване на Директива .............
    4. Нарушаване на ............
    и т.н.

    Някой от вас имал ли е допир с Комисията за защита от дискриминация?
    Дали могат да са от полза?
    www.investor.bg

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Матю Стокс Разгледай мнение
      После КФН издаде административен акт, с който одобрява промените. Срокът за обжалване на този акт е 15 дни. Считано от 12 януари...
      Виж ко има хора много по и интелигентни от другите и за тях пречки няма а цитираното няма изобщо да спаси положението.

      Това, че БФБ си е измислило нещо нередно винаги може да се промени по един или друг начин по 3 начина. Или отгоре с две думи министъра, или само да се коригира или медииен скандал. А оправдания, че не са се оплакали хората по-рано могат да се намерят щото те самите не са знаели колко дружества ще попаднат под тази законова промяна.

      С две думи така може да се завъртоли въпроса, че като разбере Борисов как може да си дигне рейтинга от това, че ще спаси народа от дискриминация може и да се стигне до смяна на шефа на БФБ а от там и надолу.
      Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
        Единствено жалба в съда може да отмени Акта, с който КФН е одобрила промяната в Правилника на съда.
        И трябва да докажеш, че лично страдаш от тази промяна.
        Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
        Ако подам ще е жалба директно в БФБ и там съм подавал жалба вече не помня точно за какво.
        Не одобрявам разделянето в двата сайта по никакъв начин.
        Е, малко късно се сещате.
        Първо, БФБ си представи концепцията си още през месец юли. Събра мнения и написа проект за промени.
        После КФН издаде административен акт, с който одобрява промените. Срокът за обжалване на този акт е 15 дни. Считано от 12 януари...
        Не вземам страна, но какъв съд сънувате?
        Я си отворете кобосчето. В моята платформата всичко си е на място - в общия прозорец. Включително се вижда, че последната джънк сделка е станала в 10:11 часа.

        Коментар


        • нека има сегментиране на пазара
          ама начина, по които са го представили съвсем са се омазали
          ако вземем тикера на меком привилигированите MKXA,
          ни отваря сайта на бейс сегмента от там, като цъкнем МКХ (обикновените)
          пак сме в бейс сегмента и никъде не пише, че се търгува в стандарт сегмента
          на официалния пазар и съответно
          в сайта на официалния пазар не излиза, че мекома има привилигировани

          прозрачността я няма,
          ами сайта на сръбската борса има качена повече информация за емитентите
          поне да почнат да качват и акционерната структура да е ясно
          “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

          Коментар


          • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
            Хихих, значи казвате Полимери е на убавия сегмент така лЕ? Нещо критериите куцат много яко. Добре дошли инвеститори!! Мен не ме бройте!
            Не разбирам какво не му харесваш на Полимери

            - честен мажоритар;
            - хубав фрййфлоут;
            - динамична търговия;
            - всяка година дивиденти;



            P.S. Сега се шегувам, но навремето и аз имах от тях
            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

            Коментар


            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
              За съжаление съм съгласен с теб. Въпреки неоспоримите доводи които мога да дам, че не е редно обяваването на дневната търговия в 5 сайта съм убеден, че жалбата ми в БФБ ще е без успех.

              Аз ще изчакам малко време хората да наддадат вой, че са ощетени от слаба търговия породена от дискриминация и не равнопоставеност пък през това време нищо чудно някой да заведе и дело.
              ЗАКОН ЗА ПАЗАРИТЕ НА ФИНАНСОВИ ИНСТРУМЕНТИ

              Чл. 93. (1) Регулираният пазар прилага ясни и недискриминационни правила, основани на обективни критерии, с които се урежда достъпът до регулирания пазар или членството на регулирания пазар. Правилата са част от правилника по чл. 79.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Натрий Разгледай мнение
                Да. Трябваше да въведат и изискване за цена "купува" от минимум един лев.
                Тогава Полимери нямаше да е на Standard. Като гледам е там заради прехвърляне на 41000 акции на 22.12.2011 г.
                Хихих, значи казвате Полимери е на убавия сегмент така лЕ? Нещо критериите куцат много яко. Добре дошли инвеститори!! Мен не ме бройте!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от НАИВHИК Разгледай мнение
                  Извинете, търся една артия на кой сегмент е. Полимери АД, къде ще се търгува това златно дружество?
                  Да. Трябваше да въведат и изискване за цена "купува" от минимум един лев.
                  Тогава Полимери нямаше да е на Standard. Като гледам е там заради прехвърляне на 41000 акции на 22.12.2011 г.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
                    Увери ме, че наистина си чешит
                    Специално заради теб говорих с адвоката ми, преди да ти напиша предишния пост и той лично ме увери, че през съда е сигурният начин да има санкция.
                    Иначе да разчиташ, че БФБ ще върне назад е "изгубена кауза".
                    За съжаление съм съгласен с теб. Въпреки неоспоримите доводи които мога да дам, че не е редно обяваването на дневната търговия в 5 сайта съм убеден, че жалбата ми в БФБ ще е без успех.

                    Аз ще изчакам малко време хората да наддадат вой, че са ощетени от слаба търговия породена от дискриминация и не равнопоставеност пък през това време нищо чудно някой да заведе и дело.
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                      Народа е 90% малоумен. Ни чете бюлетина на БФБ ни е чувал, че има втори сайт където да гледа. Изключително лошо ще се отрази цялата тази работа на дружествата в втория сайт.
                      Ми да драпат да се качат на по-горен сегмент тогава!
                      Въпросът е, че не им пука, даже не искат да са публични някой от тях.
                      Иначе защо не си ангажират маркет-мейкър, а? Нали има такава възможност?

                      Какво, да не искате да кажете, че одобрявате да има дружества с до 10 акционери, практически без фрий-флоут или такива, които откровено не искат да са публични и че не трябва да се разделят?

                      Коментар


                      • Извинете, търся една артия на кой сегмент е. Полимери АД, къде ще се търгува това златно дружество?

                        Коментар


                        • Безплатен съвет ;-)

                          Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                          Стига си отклонявал въпроса с това КФН те тук работа нямат.

                          ............................
                          Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                          ........................

                          Голем чешит съм .................
                          Увери ме, че наистина си чешит
                          Специално заради теб говорих с адвоката ми, преди да ти напиша предишния пост и той лично ме увери, че през съда е сигурният начин да има санкция.
                          Иначе да разчиташ, че БФБ ще върне назад е "изгубена кауза".
                          www.investor.bg

                          Коментар


                          • Само наблюдавайте как в един момент нищо чудно да го дадат шефа на БФБ как се обяснява пред Господари на Ефира по въпроса с двата сайта.
                            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от admi Разгледай мнение
                              [B][SIZE="4"]КФН
                              Стига си отклонявал въпроса с това КФН те тук работа нямат.

                              Двата сайта са приумица на БФБ а КФН просто е потвърдило.

                              Ако БФБ промени нещата то КФН пак ще потвърди.

                              Аз с КФН не се занимавам аз се занимавам с БФБ
                              Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                              Коментар


                              • Тя тая работа не е за български съд..

                                Коментар

                                Working...
                                X