IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

До ръководството на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
    Ако става дума за сегментирането аз съм за. Това е виртуално разделение по определени критерии и не би трябвало да се отрази чувствително на търговията, в случаите когато въобще има такава, при дружествата в долен сегмент.

    Иначе, не мисля че можеш да им търсиш сметка по линия съсобственик на емитирано дружество, не и предвид оскъдната практика и познаване на материята от родните съдилища.

    Можеш да се опиташ да им търсиш сметка ако си съсобственик в БФБ АД, макар че колкото и да е абсурдно пак има риск някой състав да прецени че нямаш материален интерес и да откаже да образува дело.

    Но, винаги можеш да идеш на ОСА и да си кажеш право куме в очи какво мислиш по някой въпрос.
    За какво ти си за, изобщо не ми пука. Достатъчно ясно се вижда, че на тая борса си само един присъстващ без да схвашташ какво става.

    И кво ме интересува сегментирането за тва всички сме ЗА. Става дума за отделянето на инфото всякакво в два сайта това е недопустимо.
    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
      От БФБ изобщо не си дават сметка, че като рушат имиджа и им намаляват търсенето на дружествата от оня втория сайт. СЕ РУШИ имиджа на самата Фондова борса, а колкото повече се руши имиджа на борсата толкова повече намалява и доверието в капиталовия пазар.

      То е ясно, че сега акъл нямат за да го вденат но ще им дойде след като ги приватизират.
      Ако става дума за сегментирането аз съм за. Това е виртуално разделение по определени критерии и не би трябвало да се отрази чувствително на търговията, в случаите когато въобще има такава, при дружествата в долен сегмент.

      Иначе, не мисля че можеш да им търсиш сметка по линия съсобственик на емитирано дружество, не и предвид оскъдната практика и познаване на материята от родните съдилища.

      Можеш да се опиташ да им търсиш сметка ако си съсобственик в БФБ АД, макар че колкото и да е абсурдно пак има риск някой състав да прецени че нямаш материален интерес и да откаже да образува дело.

      Но, винаги можеш да идеш на ОСА и да си кажеш право куме в очи какво мислиш по някой въпрос.

      Коментар


      • От БФБ изобщо не си дават сметка, че като рушат имиджа и им намаляват търсенето на дружествата от оня втория сайт. СЕ РУШИ имиджа на самата Фондова борса, а колкото повече се руши имиджа на борсата толкова повече намалява и доверието в капиталовия пазар.

        То е ясно, че сега акъл нямат за да го вденат но ще им дойде след като ги приватизират.
        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

        Коментар


        • Нямаше проблеми БФБ и всичко въпреки гигантския срив беше спокойто там до момента. Но от както са двата сайта моменталически БФБ е пред приватизация, заплашена е от скандал с бонуси още не са се присетили както и от още един куп неща покрай двата сайта и то големи най-вероятно предстоящи скандали.

          По грозно нещо от това с двата сайта наистина не може да се измисли за Българския капиталов пазар.

          Срам и позор.
          Last edited by msimov; 16.03.2012, 19:36.
          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

          Коментар


          • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение


            Всички дружества на БФБ са за подигравка
            Ето до къде я докарахме. Онея са за подигравка сега вече сме на всичките.

            Голям оборот с отделянето се създаде немам думи.
            Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
              Ето сами виждате станаха дружествата там за подигравка на хората.

              И после аз съм грешния, че искам всички замесени в създаването на двата сайта да бъдат уволнени а на БФБ да се наложат едни жестоки глоби от дружествата в игноре листата.




              Всички дружества на БФБ са за подигравка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                Mи не са ли кьопави - едните са си официално в несъстоятелност, други не се търгуват грам - значи има нещо кьопаво в тях

                Ти май си верваш, че ще вземе е така с магическа пръчка да се възродят някога , че да успееш да продадеш на цени 2007 ... че и горница да вземеш. Не и в тоя живот
                Ето сами виждате станаха дружествата там за подигравка на хората.

                И после аз съм грешния, че искам всички замесени в създаването на двата сайта да бъдат уволнени а на БФБ да се наложат едни жестоки глоби от дружествата в игноре листата.
                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                  Ето сами виждате до какви коментари доведе отделянето в два сайта.

                  Кьопави акции.

                  Фалирали дружества.

                  Там всички ли са кьопави.


                  Направо им разказахте играта с тия два сайта и тия горните 3 коментара не са мои.
                  Mи не са ли кьопави - едните са си официално в несъстоятелност, други не се търгуват грам - значи има нещо кьопаво в тях

                  Ти май си верваш, че ще вземе е така с магическа пръчка да се възродят някога , че да успееш да продадеш на цени 2007 ... че и горница да вземеш. Не и в тоя живот

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от dosadnik Разгледай мнение
                    За какво са ти новини на фалирали компании бе Ко толкова имат да пишат за тех - Мажо взе парите, миноритарите зупен зи духен
                    Ето сами виждате до какви коментари доведе отделянето в два сайта.

                    Кьопави акции.

                    Фалирали дружества.

                    Там всички ли са кьопави.


                    Направо им разказахте играта с тия два сайта и тия горните 3 коментара не са мои.
                    Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от msimov Разгледай мнение
                      С кой акъл махнахте новините за компаниите търгуващи се на базовия пазар от сайта на
                      bse-sofia

                      И къде са новините на сайта на базовия пазар за компаниите. Аз искам да проверя новина от 2008-ма ма нищо не излиза за една компания примерно 5t3.


                      БОЖЕ ТОЛКАВА НЕКАДЪРНОСТ И НЕАДЕКВАТНОСТ НЯМА НИКЪДЕ А ЗАПЛАТИТЕ ВИ СА ДО НЕБЕТО.

                      Просто плачете за един голям скандал с БФБ. Но ще изчакам още малко кашата да стане пълна.
                      За какво са ти новини на фалирали компании бе Ко толкова имат да пишат за тех - Мажо взе парите, миноритарите зупен зи духен

                      Коментар


                      • Убеден съм, че БФБ може да бъде осъдена за нанесени щети по дискриминирането на акциите в 2 сайта.

                        Такова гигантско дело може да се заформи, че ще остане БФБ не без активи а да дължи пари от цялата тая простотия.

                        Още не са се усетили мажоритарите в дискриминираните дружества но и това ще стане.
                        Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                        Коментар


                        • С кой акъл махнахте новините за компаниите търгуващи се на базовия пазар от сайта на
                          bse-sofia

                          И къде са новините на сайта на базовия пазар за компаниите. Аз искам да проверя новина от 2008-ма ма нищо не излиза за една компания примерно 5t3.


                          БОЖЕ ТОЛКАВА НЕКАДЪРНОСТ И НЕАДЕКВАТНОСТ НЯМА НИКЪДЕ А ЗАПЛАТИТЕ ВИ СА ДО НЕБЕТО.

                          Просто плачете за един голям скандал с БФБ. Но ще изчакам още малко кашата да стане пълна.
                          Last edited by msimov; 14.03.2012, 12:26.
                          Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                          Коментар


                          • е като са се напънали да му сложат маркет след името и са му направили уеб сайт - би трябвало да има бенчмарк някъв, нищо че оборота е две иляди лева
                            “The best time to plant a tree was 20 years ago. The second best time is now.”

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от ceneto Разгледай мнение
                              а няма ли да има отделен индекс за бейс маркета ?
                              Е те това е приказка!
                              Индекс! Индекс!

                              Критерии:

                              Индекс ликвидни:
                              1.Минимум една сделка средно-месечно, за последния 6-месечен период.
                              2.Минимум 50 лева оборот средно-месечно, за последния 6-месечен период.
                              3.Минимум трима акционери към датата на ребалансиране.

                              Индекс неликвидни:
                              1.Ако за цяла година няма нито една сделка.

                              Индекс супер неликвидни
                              1.Ако за цяла година няма никаква котировка "купува".
                              Last edited by Натрий; 05.03.2012, 16:58.

                              Коментар


                              • На всички в БФБ които предложиха и одобриха обявяването на дневната търговия в отделен сайт им пожелавам да си изгубят работата и то възможно най-скоро.

                                Аз вече забравям, че изобщо има втори сайт където да гледам каква е била дневната търговия.

                                Убеден съм, че ще се заформи голям скандал с цялата тая история и то съвсем скоро.
                                Мнението не е препоръка за търговия с ценни книжа!

                                Коментар

                                Working...
                                X