IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Start.bg Posoka Boec Megavselena.bg Chernomore
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Дянков иска да закрива КФН - обединява с надзора в БНБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • само дето никой не разбра защо беше необходим целият този цирк около кфн...има и по цивилизовани и по-нормални начиини управляващите да се издокарат..първо на сцената режисирано се появи асистента по политикономия на социализма(по -известен като мавъра от драгалевци)..после изведнъж от ей така просто блесна гения на сд, предлагащ единен надзор ( сд - избран от бб за финансов министър на България за ок.27 секунди на един форум в щатите и чийто деца дори не говорят български...с което почти се гордее..???)...
    от светлинни години разстояние се вижда, че всичко е режисирано ( не знам дали е в полза роду.. предстои да се случва още..много още..
    режисьорите на цялото предаването са същите, който режисираха небеизвестният документален филм в последните хиляди години"айде да си ходят вашите, че идват нашите"..ама УЖ..а те са винаги са СЪЩИТЕ и не са по-различни ..стига с този цирк ..кфн си има проблеми, но цирка на мавъра направо скри топката на всичко, човекът от една страна е болен, а от друга получава указания, които стриктно спазва..направо се размаза от изказвания..

    Коментар


    • netware5

      Е той не иска физически да закрие дейността финансов надзор , само че ще са в БНБ. По принцип няма нужда да са 1000 институции и да не работят. Пък каквото КФН е постигнала и като изграждане на кадри и полезни методи и всичко няма да се хвърля никъде а ще го ползват по усилено дори.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Бистра Илкова: Загубите на професионалните инвеститори на БФБ се дължат и на обективни фактори

        26 септември 2009 | 14:21 | Агенция "Фокус"



        София. Не може да се каже, че само по субективни причини са загубите, които претърпяха в доходността от миналата година професионалните инвеститори, особено пенсионните фондове, според директора на Българската фондова борса Бистра Илкова.
        В интервю за Агенция „Фокус” тя заяви, че ако всички програми и методи за оценка бяха сигурни на 100 %, нямаше да има кризи, а за реализация на риска са допринесли множество обективни фактори.
        „Нашият капиталов пазар е млад. В този смисъл всички ние се учим, българинът няма нужната инвестиционна култура все още”, посочи тя.
        По думите на Илкова – стремежът е да се изчисти визията на българския пазар. Тези компании, които не желаят да бъдат публични и не се държат като такива, трябва да си отидат от този пазар, като съответно миноритарните акционери получат достойна сума за акциите, които притежават в тях.
        Като цяло на капиталовите пазари рискове съществуват. И през 2007 година, когато пазарът вървеше само нагоре, цените се повишаваха и всички бяха много доволни, също предупреждавахме, че трябва да се внимава и гражданите да не се предоверяват на случайни хора, които им чукат по вратите и им дават да подписват пълномощни, които впоследствие се оказват измами. Според мен българинът прекалено много се предоверява и не обича да бъде съветван, както и да плаща за съвети. В цял свят обаче този пазар е рисков и който може да се справи, играе сам. Който не може – трябва да се консултира. Имаше хора, които действаха доста хазартно – продаваха апартаменти, изтеглиха заеми, играха на борсата и загубиха, каза тя.
        Директорът на БФБ заяви, че досега няма признаци за фалити на публични компании.
        „Знаем, разбира се, за затруднения. Те посочват тези затруднения, тъй като са публични компании и са длъжни да оповестяват всички факти, които могат да повлияят върху цената на техните акции, но за фалити на публични компании няма признаци засега благодарение на това че и банковата ни система е относително стабилна, небанковият финансов сектор също”, каза Бистра Илкова.
        Веселина ЙОРДАНОВА

        http://www.focus-news.net/?id=n1266327
        Мненията изразени в този форум са лични и не прадставляват препоръки за покупко- проджаби на финанс

        Коментар


        • По принцип симпатизирам на Дянков, но в случая май малко се изхвърля. На това народът му казва да изхвърлиш бебето заедно с мръсната вода. Че от КФН има какво още да се желае е вярно. А ми да вземат тогава да променят закона, да сменят състава (ако считат, че не го бива), после да сменят и служителите и да направят КФН такава, каквато трябва да бъде. А вместо това се изхвърлят като мокра чи.ия на пясък за да се харесат на простия народ, който се радва на зрелища от този характер - Ха така, пада им се на гнусните чиновници, закриха ги! Обединението с БНБ няма да доведе до нищо добро!

          ДЯНКОВ, НЕ СЕ ИЗХВЪРЛАЙ, АМИ СИ УПОТРЕБИ МАЛКО МОЗЪКА И НАПРАВИ КФН ПО-ДОБРА, ВМЕСТО ДА СИ ИГРАЕШ НА ЗАКРИВАНЕ! ТОВА СЛИВАНЕТО И ЗАКРИВАНЕТО НА ВРЕМЕТО БАЙ ТОШО НАЙ-ДОБРЕ ГО УМЕЕШЕ!

          И накрая по тоя повод един виц от незабравимата рубрика на в. Литературная газета "12-те стола"

          По повод установените нарушения в обществената баня в град Х, районният комитет на партията съобщава, че телякът е уволнен, директорът е преместен на друга ръководна длъжност а банята е преустроена в подлез.
          He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от kod123
            Петър Чобанов, председател на КФН

            Няма много европейски страни, които да са концентрирали банковия и финансовия надзор. В Чехия и Словакия това се е случило (2006 г.) по политически причини, каквито явно са и в България. На първо време не виждам особен смисъл това да се прави в България. Трябва добре да се обмисли и да се преценят плюсовете и минусите. Явно има намерение за реформи, а и политическата власт е в техни ръце. Ако преценят, могат да го направят. Със сигурност обаче това е много голяма промяна и тя трябва да бъде подложена на дискусия. Не знам доколко е работа на една централна банка да надзирава пенсионни фондове. Къде е логиката в подобно действие? Това са различни пазари. Не е ясно дали ще могат да бъдат съхранени стриктните регулации и голямото внимание, което се отделя на поднадзорните лица. Заявих категорично намеренията си да работя с новото правителство, защото това е в интерес на страната и се водя само от националния интерес. Смятам, че може да се работи и в съществуващата институционална уредба.

            Димана Ранкова, бивш зам.-председател на КФН

            Това е идея, която има сериозни мотиви да се обмисли. Тя е още от 2003 г., когато беше създаден единният регулатор в лицето на КФН. Позната е и в практиката на други европейски държави. Като положителни страни мога да изведа уеднаквяване на надзорни практики и политики и унифициране на регулациите. Не е за пренебрегване и това, че ще се съкратят административни разходи.

            Никола Абаджиев, председател на Асоциацията на пенсионните дружества

            Има примери за обединен надзор в международната практика. Тя е стара идея на Световната банка още от 2003 г., но в крайна сметка се стигна до сегашния вариант. По отношение на осигурителния надзор трябва да се запази специализираният характер на надзора върху дейността на пенсионните фондове, защото става въпрос за важен сектор. В противен случай може да се стигне до негативни ефекти. Пример е случаят с Националния осигурителен институт, чийто контрол по събиране на вноските беше закрит. Това несъмнено се отрази лошо на събираемостта. За нас е важното да има ефективен държавен контрол, защото дейността ни изисква висока степен на сигурност. Каква ще е точно структурата не е най-важното.

            Ралица Агайн, зам.-председател и ръководещ "Инвестиционен надзор" в КФН

            Като един от вносителите на закона за Комисията за финансов надзор заедно със сегашния управител на БНБ Иван Искров и Валери Димитров това само по себе си е достатъчно показателно как трябва да бъде разпределена регулацията в българската финансова система.

            Румен Симеонов, подуправител на БНБ, ръководещ Банков надзор:

            Реформите изискват внимателно обмисляне и професионални дискусии. Такъв тип реформи не се правят за дни. Освен това е много важно да са в унисон с тенденциите в Европейския съюз, тъй като по принцип реформи винаги могат да се правят, но трябва да се имат предвид тенденциите и посоките на действие в ЕС, част от който е страната ни.
            http://www.dnevnik.bg/pazari/finansi...v_supernadzor/
            бре как се разплакаха, че ще бъде единен надзора)))) че сега като са два да не би да работят???? няма такъв филм - поне 20 издънки само аз съм видял, а и още не съм се загледал сериозно даже)))))
            да ги махат, че само лапкат и друго не правят)))))

            Коментар


            • Доста кардинално предложение на Дянков, но едно нещо е сигурно в държавата - цялата бюрократична машина е много раздута.
              Най- парадоксално е бройката на хора в БНБ - нещо , което се критикува от години от "бащата на борда" Стив Ханке

              Коментар


              • Не се закачаи с него че утре ще цъфне с микрофона пред вас и ще открие че си дълна издънка на комунистически род
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Стамболов
                  Че то досега надзор нямаше, и то благодарение на любимото ти крадливо комунистическо правителство.

                  Резултатът е известен - надуване на балони, ограбване на инвеститори, крах на борсата и главоломен спад на индексите.

                  Сега Дянков иска действително да създаде надзор.

                  Между впрочем, длъжен си горещо да благодариш лично на Бойко Борисов и Симеон Дянков за рекордното повишаване на Софикс. Виж само за два месеца как се погрижихме за инвеститорите!

                  Първоначално изпратено от be_google

                  ами кой се инвестира на пазар без надзор бе аланкоолу?
                  Стамболов ти да не си оная откачалка Георги Жеков от СКАТ дето няма да се ожени докато не изгони и последния комунист от България?

                  Коментар


                  • Петър Чобанов, председател на КФН

                    Няма много европейски страни, които да са концентрирали банковия и финансовия надзор. В Чехия и Словакия това се е случило (2006 г.) по политически причини, каквито явно са и в България. На първо време не виждам особен смисъл това да се прави в България. Трябва добре да се обмисли и да се преценят плюсовете и минусите. Явно има намерение за реформи, а и политическата власт е в техни ръце. Ако преценят, могат да го направят. Със сигурност обаче това е много голяма промяна и тя трябва да бъде подложена на дискусия. Не знам доколко е работа на една централна банка да надзирава пенсионни фондове. Къде е логиката в подобно действие? Това са различни пазари. Не е ясно дали ще могат да бъдат съхранени стриктните регулации и голямото внимание, което се отделя на поднадзорните лица. Заявих категорично намеренията си да работя с новото правителство, защото това е в интерес на страната и се водя само от националния интерес. Смятам, че може да се работи и в съществуващата институционална уредба.

                    Димана Ранкова, бивш зам.-председател на КФН

                    Това е идея, която има сериозни мотиви да се обмисли. Тя е още от 2003 г., когато беше създаден единният регулатор в лицето на КФН. Позната е и в практиката на други европейски държави. Като положителни страни мога да изведа уеднаквяване на надзорни практики и политики и унифициране на регулациите. Не е за пренебрегване и това, че ще се съкратят административни разходи.

                    Никола Абаджиев, председател на Асоциацията на пенсионните дружества

                    Има примери за обединен надзор в международната практика. Тя е стара идея на Световната банка още от 2003 г., но в крайна сметка се стигна до сегашния вариант. По отношение на осигурителния надзор трябва да се запази специализираният характер на надзора върху дейността на пенсионните фондове, защото става въпрос за важен сектор. В противен случай може да се стигне до негативни ефекти. Пример е случаят с Националния осигурителен институт, чийто контрол по събиране на вноските беше закрит. Това несъмнено се отрази лошо на събираемостта. За нас е важното да има ефективен държавен контрол, защото дейността ни изисква висока степен на сигурност. Каква ще е точно структурата не е най-важното.

                    Ралица Агайн, зам.-председател и ръководещ "Инвестиционен надзор" в КФН

                    Като един от вносителите на закона за Комисията за финансов надзор заедно със сегашния управител на БНБ Иван Искров и Валери Димитров това само по себе си е достатъчно показателно как трябва да бъде разпределена регулацията в българската финансова система.

                    Румен Симеонов, подуправител на БНБ, ръководещ Банков надзор:

                    Реформите изискват внимателно обмисляне и професионални дискусии. Такъв тип реформи не се правят за дни. Освен това е много важно да са в унисон с тенденциите в Европейския съюз, тъй като по принцип реформи винаги могат да се правят, но трябва да се имат предвид тенденциите и посоките на действие в ЕС, част от който е страната ни.
                    http://www.dnevnik.bg/pazari/finansi...v_supernadzor/

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от be_google
                      дянков не идва от рая пичове!
                      като гледам популизма и "малоумието" на някои ходове се чудя отде се взе този
                      самороден "гений"???

                      и каквото и да правим ей оттам иде - от страната, чийто банков надзор проспа най-големите кражби и фалити в световната история....:

                      Френски банки искат компенсации за Леман
                      БТА - 25 Септември 2009, 16:10

                      Френски банки, сред които Сосиете женерал (Sosiete Generale), Бе Ен Пе Париба (BNP Paribas), Кес д'eпарн (Caisse d'Epargne) и Дексиа (Dexia), настояват ликвидаторът на американската банка Леман Брадърс (Lehman Brothers) да им изплати милиарди долари, се посочва в документите, публикувани на сайта на компанията, която е ангажирана с исковете. Крайният срок за подаване на исковете бе 22 септември и той бе определен от съдията в съда по фалитите на южен Ню Йорк, който отговаря за ликвидацията на банката, предаде Франс прес. Фалитът на Леман стана детонаторът на финансовата криза през есента на миналата година и разклати много банки, припомня Франс прес.

                      Според информацията на сайта Бе Ен Пе Париба настоява да бъде обезщетена с 1,3 милиарда долара, посочва Франс прес, допълвайки, че засега не е открила за коментар представител на френската банка.

                      Сосиете женерал твърди, че щетите й от фалита на Леман са на стойност близо 800 милиона долара. Френско-белгийската банка Дексиа настоява да й бъдат изплатени 400 милиона долара. Очаква се исковете към Леман за изплащане на обезщетения да достигнат 150 милиарда долара, информира в. "Уолстрийт джърнъл".
                      нашите банки и банкери може и да са диви и алчни, ноооооо не са некадърници и крадливи тупани като щатските - ей го стамболов черно на бяло!!!!!! :-)

                      какво може да е научил едни минфин в такава нездравословна среда и боравейки с чужди пари - тоя човек има ли 5 лева инвестирани някъде, че да дава акъл за надзор???????????????????????? или са малоумни идеи на костов?! а да се разберат и да ни кажат нещо умно... :-)
                      къш птицо, къш ! )

                      Коментар


                      • Такова нещо да се премахне КФН наистина е едно голямо малоумие! Но като гледам изказванията и действията на Дянков мисля, че най-късно до лятото на 2010 година ще си ходи по живо, по здраво към Америка, дано не направи много поразии до тогава.Наистина не разбирам защо ББ се спря точно на Дянков.

                        Коментар


                        • дянков не идва от рая пичове!
                          като гледам популизма и "малоумието" на някои ходове се чудя отде се взе този
                          самороден "гений"???

                          и каквото и да правим ей оттам иде - от страната, чийто банков надзор проспа най-големите кражби и фалити в световната история....:

                          Френски банки искат компенсации за Леман
                          БТА - 25 Септември 2009, 16:10

                          Френски банки, сред които Сосиете женерал (Sosiete Generale), Бе Ен Пе Париба (BNP Paribas), Кес д'eпарн (Caisse d'Epargne) и Дексиа (Dexia), настояват ликвидаторът на американската банка Леман Брадърс (Lehman Brothers) да им изплати милиарди долари, се посочва в документите, публикувани на сайта на компанията, която е ангажирана с исковете. Крайният срок за подаване на исковете бе 22 септември и той бе определен от съдията в съда по фалитите на южен Ню Йорк, който отговаря за ликвидацията на банката, предаде Франс прес. Фалитът на Леман стана детонаторът на финансовата криза през есента на миналата година и разклати много банки, припомня Франс прес.

                          Според информацията на сайта Бе Ен Пе Париба настоява да бъде обезщетена с 1,3 милиарда долара, посочва Франс прес, допълвайки, че засега не е открила за коментар представител на френската банка.

                          Сосиете женерал твърди, че щетите й от фалита на Леман са на стойност близо 800 милиона долара. Френско-белгийската банка Дексиа настоява да й бъдат изплатени 400 милиона долара. Очаква се исковете към Леман за изплащане на обезщетения да достигнат 150 милиарда долара, информира в. "Уолстрийт джърнъл".
                          нашите банки и банкери може и да са диви и алчни, ноооооо не са некадърници и крадливи тупани като щатските - ей го стамболов черно на бяло!!!!!! :-)

                          какво може да е научил едни минфин в такава нездравословна среда и боравейки с чужди пари - тоя човек има ли 5 лева инвестирани някъде, че да дава акъл за надзор???????????????????????? или са малоумни идеи на костов?! а да се разберат и да ни кажат нещо умно... :-)

                          Коментар


                          • Че то досега надзор нямаше, и то благодарение на любимото ти крадливо комунистическо правителство.

                            Резултатът е известен - надуване на балони, ограбване на инвеститори, крах на борсата и главоломен спад на индексите.

                            Сега Дянков иска действително да създаде надзор.

                            Между впрочем, длъжен си горещо да благодариш лично на Бойко Борисов и Симеон Дянков за рекордното повишаване на Софикс. Виж само за два месеца как се погрижихме за инвеститорите!

                            Първоначално изпратено от be_google

                            ами кой се инвестира на пазар без надзор бе аланкоолу?

                            Коментар


                            • понеже предишните знаеха

                              Орешарски само гледаше строго докато ДДС , Акциз изтичаха като река от бюджета.
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Re: Дянков иска да закрива КФН - обединява с надзора в БНБ

                                Първоначално изпратено от Ugo
                                Дянков се обяви за обединяване на финансовия и банковия надзор
                                Dnevnik.bg

                                Финансовият министър Симеон Дянков се обяви за обединяване на финансовия и банковия надзор на едно място. Теоретично това е добра идея - направено е в няколко европейски страни, би било добра реформа и за България, каза министърът пред журналисти в кулоарите на парламента.

                                Tой припомни, че една от причините за избухването на глобалната икономическа криза е било разделението на контрола над банките и над останалата част от финансовите институции.

                                Дянков беше помолен да коментира изявление на лидера на ДСБ Иван Костов вчера, че отказът на парламентада приеме доклада за дейността на Комисията за финансов надзор (КФН) би могъл да доведе до смяна на ръководството на комисията. Непримането на документа сам по себе си не води до такива последствия, но ако се върви към преструктуриране на надзора и концентрацията му, тогава няма да е ясно защо ще е необходима КФН, каза той.

                                Дянков подчерта, че лично той подкрепя идеята за единен надзор, но такава реформа трябва да тръгне от Народното събрание.

                                http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2009/...finansoviia_i/
                                Единственото, което може да се каже в случая е, че новите управляващи нямат никаква концепция за развитието на капиталовия пазар. Някаква програма писаха ГЕРБ преди изборите и там нямаше нищо по въпроса освен, че БЕХ ще бъде листван на борсата. А сега се говори, че БЕХ ще бъде ликвидиран, , че в не ясното бъдеще , ще бъдат листвани дъщерни на БЕХ и т.н. , а от днес новата политическа звезда / министър Дянков/ даде друга идея , ще бута надзора и т.н. Да не стане само както с изцепката му , че закрива всички държавни агенции, ама после не било всичките и сега може да се окаже същото.... Едно е ясно , че не знае ГЕРБ какво да прави с финансовия надзор и развитието на този пазар!

                                Коментар

                                Working...
                                X