IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Хората вече не залагат в заложни къщи, поне не колкото преди

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Затворени са обекти в кварталите Студентски град, Бенковски, Нови Искър и Христо Ботев.

    бенковски и нови искър ясно там рядко някой ще заложи нещо
    но ме учудва христо ботев. живеещите в този и подобни квартали са основни клиенти на заложните къщи.

    и още нещо се питам а какво ги правят после заложените и непотърсени неща.
    забелязал съм че цените на които ги продават. специално ТВ и инструменти /за работа, не за свирене;-)/ са съизмерими с магазинските цени

    Коментар


    • Първоначално изпратено от zalagania
      аз давам там неща които вече не ми трябват плейстейшън2 до дадох за 70лева

      видео за 10
      касетофон с дискове но не може мп3 за 20
      злато за 68лева един пръстен
      И за колко дози ти стигнаха? Ще изкараш ли до понеделник, когато родителите ти ще забележат липсите или...?
      Забележка: Горният пост не е препоръка за инвестиционни или спекулативни действия!

      Коментар


      • ........

        Коментар


        • заложните къщи

          Те често са последна възможност да нахраниш детето си!Както във всеки бизнес
          и при тях има отрепки,но погледнете около себе си!Цялата нация в болшинството
          си станахме такива!В тази тотална мизерия къщите са необходимост.В 90% от зае-
          мите става въпрос за десетки или стотици левове.Коя банка или друга кредитна
          институция ще ти обърне внимание!А още повече,ако ти трябат на часа!Щото при-
          мерно някой се разболял и трябват лекарства,или след като си минал със заплата-
          та през енергото,ВиК,поща и ТЕЦ и в джоба ти не е останало нищо!А пък за това,
          че всеки втори се е натоварил с разни кредити и като му дойде денят за вноска и
          нещо се е объркало в семейния бюджет,не ми се мисли!Всичко това не си мислете,
          че се упражнявам в проза.Клиентите на заложните къщи намаляват,защото про-
          сто не им останаха вещи за залагане(по-стойностни).Тази фирма със веригата къ-
          щи навярно иска да редуцира разходите си до минимум,защото ако повечето кли-
          енти са им останали,като горе описаните,то акционерите на фирмата естественно
          ще са недоволни.
          Аз знам,че нищо не знам!

          Коментар


          • Re: Хората вече не залагат в заложни къщи, поне не колкото п

            Първоначално изпратено от inokentii
            Ами точно по време на криза са най-рентабилни

            По-скоро СОФКОМ са разположили обекти не където трябва.

            Но пък заглавието имаше ефект - продадоха 150 броя на 4 лева. Ама те са майстори на заглавията журналистите ......
            Това имах предвид, че по време на кредитния бум нормално заложните да са в изчаквателна позиция на втора линия. В момента мисля, че са на първа. Лично мнение.
            Затова попитах кога не са били и това е довело до редуцирането на обектите.
            За местоположението не съм съгласен, че е неудачно нито за Ст. град, нито за Хр. Ботев или Бенковски

            Коментар


            • Re: Хората вече не залагат в заложни къщи, поне не колкото п

              Първоначално изпратено от Jekata
              Първоначално изпратено от интересуващ_се
              Заложният бизнес в София ударен от кризата
              http://www.investor.bg/?cat=5&id=74688
              Откога се усещат наченки на криза у нас и откога не са рентабилни тези обекти ?
              Ами точно по време на криза са най-рентабилни

              По-скоро СОФКОМ са разположили обекти не където трябва.

              Но пък заглавието имаше ефект - продадоха 150 броя на 4 лева. Ама те са майстори на заглавията журналистите ......

              Коментар


              • Re: Хората вече не залагат в заложни къщи, поне не колкото п

                Първоначално изпратено от интересуващ_се
                Заложният бизнес в София ударен от кризата
                http://www.investor.bg/?cat=5&id=74688
                Откога се усещат наченки на криза у нас и откога не са рентабилни тези обекти ?

                Коментар


                • Хората вече не залагат в заложни къщи, поне не колкото преди

                  Заложният бизнес в София ударен от кризата
                  http://www.investor.bg/?cat=5&id=74688
                  4
                  Дойде им акъла
                  25.00%
                  1
                  Нямат какво да залагат
                  75.00%
                  3
                Working...
                X