IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кредитен регистър

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • в ЦКР - то както аз го наричам излизат всички задължения за последните 7г, включително и погасени кредити, кредитни карти. Справка може да се направи в БНБ лично по всяко време(както вече беше споменато веднъж годишно е безплатна) ако не се лъжа срещу 20 лв.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Poncho Разгледай мнение
      Няма такова нещо като уведомление - искаш ли не искаш ли. Цитирам отговор на подобен въпрос в moitepari.bg:

      Разбира се в редица случаи не може да се знае какви задължения идват с наследството, а те се простират върху цялото имущество на наследника не само върху наследеното. Затова приемете наследството "по опис". Тогава отговаряте само с наследеното.
      Имайте също в предвид, че всяко действие като плащане на данъци за имущество на починалия и т.н., дори изваждане на удостоверение за наследници се тълкува като безусловно приемане на наследството.
      Посетете задължително адвокат - за малко пари ще си спестите много главоболия. Дотогава не предприемайте нищо на своя глава.
      __
      П.П. Сега видях, че вече сте приели наследството. Все пак се консултирайте с адвокат.
      Имайте в предвид, че поръчителят не е получил парите по заема, а кредитополучателя. Връщайки сумата поръчителя става "кредитор" на кредитополучателя, т.е. ако се наложи да плащате ще си търсите парите от лицето на което брат ви е бил поръчител.
      +1

      Коментар


      • Здравей, това на снимката не е справка в ЦКР, това е разпечатка от системата на ДСК, ако си поръчител в ЦКР не излиза, излиза само ако си кредитополучател.

        Коментар


        • Няма такова нещо като уведомление - искаш ли не искаш ли. Цитирам отговор на подобен въпрос в moitepari.bg:
          Накратко казано ако наследникът приеме да наследи движимото и недвижимото имущество на починалото лице, той се задължава да наследи и поеме неговите задължения. В случаят тези задължения са под формата на поето поръчителство по заеми на трети лица. Наследяват се както активите, така и пасивите на починалото лице.
          Разбира се в редица случаи не може да се знае какви задължения идват с наследството, а те се простират върху цялото имущество на наследника не само върху наследеното. Затова приемете наследството "по опис". Тогава отговаряте само с наследеното.
          Имайте също в предвид, че всяко действие като плащане на данъци за имущество на починалия и т.н., дори изваждане на удостоверение за наследници се тълкува като безусловно приемане на наследството.
          Посетете задължително адвокат - за малко пари ще си спестите много главоболия. Дотогава не предприемайте нищо на своя глава.
          __
          П.П. Сега видях, че вече сте приели наследството. Все пак се консултирайте с адвокат.
          Имайте в предвид, че поръчителят не е получил парите по заема, а кредитополучателя. Връщайки сумата поръчителя става "кредитор" на кредитополучателя, т.е. ако се наложи да плащате ще си търсите парите от лицето на което брат ви е бил поръчител.
          Last edited by Poncho; 02.09.2012, 00:57.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение
            Благодаря!
            При приемане на наследството не съм уведомен за подобен факт.
            Поразпитах малко и се оказа, че наследника на поръчителя поема неговите задължения, ако кредита по който е поръчител спре да се обслужва.
            Ако е бил уведомен да, за това дадох примера със 100 000 евро,

            Оки, да го вдигнем до 5 милиона евро, трябва ли да ги платиш, според теб

            Щото за 10 000 лева лесно ще те убедят

            Ако някой ти иска пари, непременно си наеми адвокат!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от prodigal Разгледай мнение
              Съболезнования.

              Когато си приемал наследството, ако не са те уведомили за подобен факт, то нормално и да нямаш ангажименти, чисто правно не би трябвало да имаш грижи.

              Чисто хипотетично си представи че е бил поръчител на 100 милиона евро..

              е, и за 10 евро логиката е същата.
              Благодаря!
              При приемане на наследството не съм уведомен за подобен факт.
              Поразпитах малко и се оказа, че наследника на поръчителя поема неговите задължения, ако кредита по който е поръчител спре да се обслужва.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                Брат ми почина преди месец. Аз съм му единствен наследник.
                Разбрах, че са го молили да става поръчител, но не знам дали е станал.
                Проверих в банката в която е превеждана заплатата му, принтираха ми следната справка.
                Според мен в графата за ЦКР се вижда, че е не е поръчител, но така ли е?
                Искам и други мнения затова бутам темата напред.
                Благодаря!
                Съболезнования.

                Когато си приемал наследството, ако не са те уведомили за подобен факт, то нормално и да нямаш ангажименти, чисто правно не би трябвало да имаш грижи.

                Чисто хипотетично си представи че е бил поръчител на 100 милиона евро..

                е, и за 10 евро логиката е същата.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от polax Разгледай мнение

                  Брат ми почина преди месец. Аз съм му единствен наследник.
                  Разбрах, че са го молили да става поръчител, но не знам дали е станал.
                  Проверих в банката в която е превеждана заплатата му, принтираха ми следната справка.
                  Според мен в графата за ЦКР се вижда, че е не е поръчител, но така ли е?
                  Искам и други мнения затова бутам темата напред.
                  Благодаря!
                  Никой ли не знае

                  Коментар



                  • Брат ми почина преди месец. Аз съм му единствен наследник.
                    Разбрах, че са го молили да става поръчител, но не знам дали е станал.
                    Проверих в банката в която е превеждана заплатата му, принтираха ми следната справка.
                    Според мен в графата за ЦКР се вижда, че е не е поръчител, но така ли е?
                    Искам и други мнения затова бутам темата напред.
                    Благодаря!
                    Attached Files

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от dm77 Разгледай мнение
                      Имам закупени стоки от TBI единият трябва да се внесе на до 10 число а другия до 15 число но аз получавам пари на 25 число редно ли поради тази причина да вляза в ЦКР като необслужващ кредита си даже единият го закривам август месец?
                      Що просто не смените датата?

                      Коментар


                      • закъснение от 10 дни

                        Имам закупени стоки от TBI единият трябва да се внесе на до 10 число а другия до 15 число но аз получавам пари на 25 число редно ли поради тази причина да вляза в ЦКР като необслужващ кредита си даже единият го закривам август месец?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от lilinka
                          Moje li nqkoi da mi kaje dali samo kreditite ot bankite se zapisvat v tozi krediten registyr ili ot vsi4ki kreditni institucii (EasyCredit,TBI i t.n.)?Blagodarq
                          Уж само от банки и дъщерните им лизингови дружества. ТБИ, Джет и подобни не фигурират доколкото знам, макар че от днес почвам друго да мисля

                          Коментар


                          • Moje li nqkoi da mi kaje dali samo kreditite ot bankite se zapisvat v tozi krediten registyr ili ot vsi4ki kreditni institucii (EasyCredit,TBI i t.n.)?Blagodarq

                            Коментар


                            • Re: кредитен регистър

                              Първоначално изпратено от Хари
                              Имате ли представа в какъв срок след издължаване на кредита той се заличава от кредитния регистър или продължава да фигурира там като издължен. Кой извършва заличаването.
                              На мен ми казаха, че три месеца се бавят, докато ги заличат. Това е с цел да си платиш такса на банката да ти даде удостоверение, че не дължиш.

                              Коментар


                              • Хубаво е човек да може да проверява онлайн този регистър .На мен примерно би бяха откраднати всички документи преди време може да дължа милиони.Е беше ми казано ,че вероятноста е малка но защо са ги взели тогава ..........
                                "Бог е създал човека, а Самуел Колт ги направи равни"...

                                Коментар

                                Working...
                                X