IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Литиевите акумулатори ще затрият ли Монбат, Елхим и ОЦК?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Завършил съм техникум по електротехника в Горна Оряховица, ел.мрежи и централи, след това - техн.университет в Тбилиси, екс СССР, спец.промишлена електроника. И там, си четях по нашенските учебници ТОЕ на Фархи и "комунистическата" физика на Савелиев, отличник съм на випуска, от 52-ма души, бях някъде между 2-ро и 5-то място по успех, от 3-ти до 5-ти курс, правех поне по две курсови работи на семестър /т.е. поне за мен и още един колега/, вземар съм изпити и диференциални зачоти за по 3-ма-4-ма души, колегите от землячеството могат да го потвърдят, дреболии някакви. А скъпият йезуит някак ми прилича на един друг доста заядлив и невеж колега, който преди около година, го хванах, че се е клонирал под /поне/ втори ник, ала още ми липсват определени участъци от "ДНК профила" му, за да го "закова".
    Такива работи.
    Да нямаш предвид едно незаетоиме?
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Завършил съм техникум по електротехника в Горна Оряховица, ел.мрежи и централи, след това - техн.университет в Тбилиси, екс СССР, спец.промишлена електроника. И там, си четях по нашенските учебници ТОЕ на Фархи и "комунистическата" физика на Савелиев, отличник съм на випуска, от 52-ма души, бях някъде между 2-ро и 5-то място по успех, от 3-ти до 5-ти курс, правех поне по две курсови работи на семестър /т.е. поне за мен и още един колега/, вземал съм изпити и диференциални зачоти за по 3-ма-4-ма души, колегите от землячеството могат да го потвърдят, дреболии някакви. И съм единственият с НЕСЛУЖЕБНА оценка по преобразователна техника, с една единица над общия фон. /Имаше си човекът фикс-идея, че да се скъсат 52-ма души, следва поне три пъти поред, ама нА - наруших му я...
      А скъпият йезуит някак ми прилича на един друг доста заядлив и невеж колега, с име, започващо с буквата z и завършващо с о, който преди около година, го хванах, че се е клонирал под /поне/ втори ник, ала още ми липсват определени дребни сегменти от "ДНК профила" му, за да го "закова" 100%.
      А, да /че бях забравил/ - по електротехника ми преподаваше /тук/ Теменуга Владимирова, а там - един джентълмен, по фамилия /поне нея съм запомнил/ Немсадзе. По физика, тук ми предаваше Тодор Зеленков, а там -КотЭ Миминошвили. Математика ми преподаваше доц. Тамаз Лазришвили. Вярно, срещнах известни затруднения с математиката в диференциалните уравнения по методи с вариации на произволна променлива но, се справих и, въпреки, че не съм решавал от 23 години /не ми се е налагало/ все някак, ще се справя. Преходните процеси не са /чак/ китайско писмо, за няколко месеца се овладяват.
      Такива работи.
      Last edited by Pyramid; 04.11.2013, 19:34.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
        Извинявам се, че ще питам ама любопитството ми е доста голямо, бихте ли (участниците в спора) казали къде и какво сте завършили ( съответно и какъв учебник са чели, кои им е преподавал и т.н.)
        Благодаря Ви предварително
        Завършил съм Механоелектротехникум специалност Електроснабдяване и електрообзавеждане на промишлени предприятия.След това ТУ- София специалност Електрически централи мрежи и системи и специализация Автоматизация на ЕЕС.По електритехника са ми преподавали Румяна Станчева и проф.Сава Папазов.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
          Извинявам се, че ще питам ама любопитството ми е доста голямо, бихте ли (участниците в спора) казали къде и какво сте завършили ( съответно и какъв учебник са чели, кои им е преподавал и т.н.)
          Благодаря Ви предварително
          Относно електротехниката съм завършил Техникум по електротехника в Русе. Абсолютно по всички технически дисциплини имам отлични оценки. Искам да кажа шестици. Не пет и половина.
          И мога да ти кажа, че на Йезуита другарят Кръстилев, който ми преподаваше теоретични основи на електротехниката, щеше да пише единица за анти знания. Просто защото оценка нула няма.
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Извинявам се, че ще питам ама любопитството ми е доста голямо, бихте ли (участниците в спора) казали къде и какво сте завършили ( съответно и какъв учебник са чели, кои им е преподавал и т.н.)
            Благодаря Ви предварително

            Коментар


            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
              Здравей шапкарю. Ако си учил изобщо теоретична електротехника, бъди сигурен, че са те "пуснали" да минеш, само за да не те гледат втори път да им се явяваш. Това са най-тежките случаи ... кулон за секунда или кулон за час било едно и също, е как да ти се обясни че това са различни ампери, пречи ти шапката.
              За пръв път тук виждам чак такава куха лейка, която не прави разлика между кулон и ампер. Върни се назад и си прочети "заветния" пост, Шамандур ефенди, и после скачай, че много, ама много се излагаш.
              Кух, та дрънка...
              Last edited by Pyramid; 04.11.2013, 16:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Не си ти, който ще ме "допуска до изпит". Щото, ако тези, които са ме обучавали и изпитвали, трябваше да имат общо с теб, щяха да се изпозастрелят, милите. То бива неграмотност и некадърност, ама чак такава Историята не познава.
                Ако продължаваш да твърдиш, че един и същи заряд, протекъл за различно време, не е един и същи заряд или, че "1 А за 1 секунда" е бил "60 А за една минута" и "3600 А за един час" , то, ти си забравил къде е земята и къде е небето. Аман-пишман този, дето ти прави евалла в такъв случай.

                Пешо, също, се цепи като букова дъска, ама ще го оставим да си пращи, то него злоба ли, завист ли, нещо все го мъчи и накрай ще го умори.
                Бедни ми, бедни "Бате" Пешо!
                Здравей шапкарю. Ако си учил изобщо теоретична електротехника, бъди сигурен, че са те "пуснали" да минеш, само за да не те гледат втори път да им се явяваш. Това са най-тежките случаи ... кулон за секунда или кулон за час било едно и също, е как да ти се обясни че това са различни ампери, пречи ти шапката.
                http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                Коментар


                • За суперкондензаторите съм чува, че са много опасни. Огромен заряд, който може да се разреди на мига. Ако имаме голям такъв да захранва електричестка кола.... При някакво късо или при катастрофа, ако се окъсят двата електрода направо става взрив. В ю тубата може да видите много такива демонстрации. Ето примерно една само:

                  http://www.youtube.com/watch?v=6OaR58pLmlQ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i40 Разгледай мнение


                    Ако ми позволите да закрия дискусията ( защото аз я започнах )

                    Всички сте прави... Благодаря за изказванията....
                    Съгласен. Време е. И не, не литиевите акумулатори ще затрият Монбат и Елхим, ами двуногите. Ама те са друга губерния.

                    Коментар




                    • Ако ми позволите да закрия дискусията ( защото аз я започнах )

                      Всички сте прави... Благодаря за изказванията....

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                        това отдавна го знам, бе гигов, но не е важно какво знам, а това, че не ви е ясно какво наричат ел. ток по дефиниция, нито количественото му измерване (заряд/време в диференциален вид, защо пусков ток в преходен процес е нещо съвсем различно от стационарен режим, и поради що така кондензатори включват заедно с акумулатори, а сте тръгнали да мерите акумулатори и кондензатори !! и дори да ги изкарвате на плаца да се стрелят!!, няма защо оня другия шапкар, да се чуди сега, че кулон за секунда е съвсем различно от кулон за микросекунда, ти поне си по-интелигентен, тук не сме ви хванали за пагоните, спокойно, ..и Не ви трябва висша математика, за кво ви е, щом простата алгебра ви върши същата работа спокойно. Ти май още не можеш да повярваш, че има кондензатори които могат да дадат и по-голям пусков ток от акумулатори, - ама как така, като акумулатора е с по-голям капацитет ?? ами така, просто не става само с алгебра гигов, все едно аз да сложа шапка и да те изкомандвам строй се преброй се, не става само с шапка нали така )))
                        Е нали ТИ, смешнико, ТИ беше написал "1 А за секунда Е РАВЕН на 60А за минута и на 3600А за час" И си писал за ТОК. А ток по време = заряд.
                        Да не говорим, че май ти не си наясно що е то "заряд/време в диференциален вид". И , изглежда, не правиш разлика между моментна стойност на тока и установена такава. Каквото и да си "учил", е било с преписване, драги. Затова, не ти правят впечатление драматичните глупости, които си писал. А, щом Пешо-то стои зад тези дивотии...
                        Ами, де да знам, краставите магарета се надушват през 9 баира...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                          Не бих те пуснал и на изпит да влезеш, преди да осъзнаеш каква глупост си написал
                          Не си ти, който ще ме "допуска до изпит". Щото, ако тези, които са ме обучавали и изпитвали, трябваше да имат общо с теб, щяха да се изпозастрелят, милите. То бива неграмотност и некадърност, ама чак такава Историята не познава.
                          Ако продължаваш да твърдиш, че един и същи заряд, протекъл за различно време, не е един и същи заряд или, че "1 А за 1 секунда" е бил "60 А за една минута" и "3600 А за един час" , то, ти си забравил къде е земята и къде е небето. Аман-пишман този, дето ти прави евалла в такъв случай.

                          Пешо, също, се цепи като букова дъска, ама ще го оставим да си пращи, то него злоба ли, завист ли, нещо все го мъчи и накрай ще го умори.
                          Бедни ми, бедни "Бате" Пешо!
                          Last edited by Pyramid; 04.11.2013, 09:09.

                          Коментар


                          • Когато съм писал този коментар цената на акция е била между 10 и 12 лв. на акция
                            сега е двойно по-ниска след 5 години

                            Тотално успешна прогноза за сектора
                            А кажете че кризата е виновна
                            Ако не сте чули за Tesla, проверете какво прави тя
                            6 пъти ръст в цената от началото на 2013 г.

                            В София е пълно с електчески автомобили, както и в другите градове. Спомнете си само зелените таксита.

                            Пак кажете, че това няма общо с Монбат
                            Last edited by пробата; 04.11.2013, 08:56.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                              Не бих те пуснал и на изпит да влезеш, преди да осъзнаеш каква глупост си написал
                              При него осъзнаването е невъзможно.Губиш си времето,Той решава големи задачи като например отоплението на София с вода от Козлодуй,прецаква енергото като произвежда ток с климатици изобщо голям капацитет.Ти къде си тръгнал бос през лука да го занимаваш с фаради ампери кулони стационарни режими и те такива прости работи?А това преходните процеси той ги е измислил направо.А при преходните процеси в ЕЕС е гении.
                              Last edited by Бате Пешо; 04.11.2013, 05:51.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                Ами ВСИЧКО дето си го написал е идиотско.
                                Ти разбра ли че един амперчас е равен на 3600 кулона?..
                                това отдавна го знам, бе гигов, но не е важно какво знам, а това, че не ви е ясно какво наричат ел. ток по дефиниция, нито количественото му измерване (заряд/време в диференциален вид, защо пусков ток в преходен процес е нещо съвсем различно от стационарен режим, и поради що така кондензатори включват заедно с акумулатори, а сте тръгнали да мерите акумулатори и кондензатори !! и дори да ги изкарвате на плаца да се стрелят!!, няма защо оня другия шапкар, да се чуди сега, че кулон за секунда е съвсем различно от кулон за микросекунда, ти поне си по-интелигентен, тук не сме ви хванали за пагоните, спокойно, ..и Не ви трябва висша математика, за кво ви е, щом простата алгебра ви върши същата работа спокойно. Ти май още не можеш да повярваш, че има кондензатори които могат да дадат и по-голям пусков ток от акумулатори, - ама как така, като акумулатора е с по-голям капацитет ?? ами така, просто не става само с алгебра гигов, все едно аз да сложа шапка и да те изкомандвам строй се преброй се, не става само с шапка нали така )))
                                http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                                Коментар

                                Working...
                                X