IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Литиевите акумулатори ще затрият ли Монбат, Елхим и ОЦК?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Което е на пръв поглед: с 2 години по-стар съм на нея.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Не бях влизал тук отдавна та, рекох да надникна - да не би някой нив физичен закон да са открили междувременно
      Нещо..,подмладен ми си виждаш на новата снимка...,да не си на някоя специална диета..?

      Коментар


      • Не бях влизал тук отдавна та, рекох да надникна - да не би някой нив физичен закон да са открили междувременно

        Коментар


        • Няма да фалират .Просто ще минат на друг тип.
          Last edited by magi208; 13.02.2014, 02:53.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
            Ами естествено, че е остаряла, я ни обясни гравитацията с физиката на савелиев от 60-те години ... да се посмеем още малко.
            Отричаш развитието на науката или какво, или ще ми кажеш, че и след 10 хил години уравненията на максуел няма да се променят !?
            И отхлаби я тази шапка, че акъла едва се побира в нея, да не избие отнякъде
            ХАХАХАХАХАХА.
            Само не разбрах, ти ли я разви тази отречена от мен наука? Щото голем експерт, гледам, световно светило, /а се стеснява да каже какво и къде е учило, кой какво му е наливал в човката/ - чак тук ме напече, под покрива...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Novakat Разгледай мнение
              Ами честно да Ви (обръщам се към iezuita) кажа за уравненията на Максуел, и сега на повечето учени не са им достатъчно ясно, че да им мине през ума да ги променят още -> А Максуел си ги е извел и записал в труда си през 1872 година
              И по интересния въпрос които ми изниква сега е, къде (в коя компонента) смятате че ще има промени. -> Спрямо вашият опит (не видях да сте писали какво сте завършили, а другите Ви опоненти споделиха) ?
              Благодаря Ви предварително за отговора
              И се извинявам на останалите съфоромци за спамя
              Лек и успешен ден на всички
              Не виждам причини за извинения от теб. Въпросите и забележките ти са напълно уместни, спам няма, всичко е точно. А за онзи по-долу, "iesuita", просто няма какво да говорим. Физиката се развива и познанията по нея се разширяват но, основен курс, за техническите специалности, се чете профилирано. Идеше реч за раздел електростатика и електродинамика а какви бълнувания са го напънали нашия /вече за гравитацията, като няма накъде да се изметне, пуста букова дъска/, идея нямам.
              Абе, Бог дал-Бог взел...
              Last edited by Pyramid; 06.11.2013, 11:38.

              Коментар


              • Ами честно да Ви (обръщам се към iezuita) кажа за уравненията на Максуел, и сега на повечето учени не са им достатъчно ясно, че да им мине през ума да ги променят още -> А Максуел си ги е извел и записал в труда си през 1872 година
                И по интересния въпрос които ми изниква сега е, къде (в коя компонента) смятате че ще има промени. -> Спрямо вашият опит (не видях да сте писали какво сте завършили, а другите Ви опоненти споделиха) ?
                Благодаря Ви предварително за отговора
                И се извинявам на останалите съфоромци за спамя
                Лек и успешен ден на всички

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  Отделно, че точно физиката да остарее, няма общо с писаните от теб, "iesuita" , дивотии. ..
                  Ами естествено, че е остаряла, я ни обясни гравитацията с физиката на савелиев от 60-те години ... да се посмеем още малко.
                  Отричаш развитието на науката или какво, или ще ми кажеш, че и след 10 хил години уравненията на максуел няма да се променят !?
                  И отхлаби я тази шапка, че акъла едва се побира в нея, да не избие отнякъде
                  http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                  Коментар


                  • Отделно, че точно физиката да остарее, няма общо с писаните от теб, "iesuita" , дивотии. Тълкува се, каквото е написано. Договори се изпълняват по написано.
                    Като си писал безобразно, сещаш се...
                    Сори, майна.
                    Last edited by Pyramid; 06.11.2013, 11:45.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от iezuita Разгледай мнение
                      Гигов какви са тези семетки !!!
                      ампер за секунда е 60ампера в минута и 3600 ампера за час !!!

                      какъв е проблем кондезатора да ги даде като пусков ток. (дори и акумулатор дава пусков ток 550-750 ампера без да може да ги поддържа.)
                      както казваше един помак, опитващ се да говори немски - "сфаршайн или нихсфаршайн"
                      Дъртите акумулаторджии имат един лаф "силата на тока е в късото съединение"
                      ТОВА, ТУК, ТИ ГО НАПИСА, "iesuita". Не си го измислям, всички го видяха. Не си писал "1 кулон, преминал за 1 секунда, е равен на един кулон, преминал за 1 минута, е равен на един кулон, преминал за един час", нито 1 Ah, преминал за 1 секунда, е равен на 1 Ah, преминал за 1 минута, е равен на 1 Ah, преминал за един час. ТИ си писал ампери вместо кулони или Ah, ако щеш.
                      ТИ. Не ми се обяснявай. Който може-вижда, който не - плещи врели-некипели.
                      Безпредметно е да се спори със сдухани субекти като теб.
                      Last edited by Pyramid; 05.11.2013, 11:01.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Е нали ТИ, смешнико, ТИ беше написал "1 А за секунда Е РАВЕН на 60А за минута и на 3600А за час" И си писал за ТОК. А ток по време = заряд.
                        Да не говорим, че май ти не си наясно що е то "заряд/време в диференциален вид". И , изглежда, не правиш разлика между моментна стойност на тока и установена такава. Каквото и да си "учил", е било с преписване, драги. Затова, не ти правят впечатление драматичните глупости, които си писал. А, щом Пешо-то стои зад тези дивотии...
                        Ами, де да знам, краставите магарета се надушват през 9 баира...
                        Така е шапкарю, така е, но трябва много да ви се пише, за да "стоплите"
                        Обяснявам ти пак "сложната алгебра" по зареждането на акумулатора с ток:
                        Когато зареждаш един акумулатор с ток 1 ампер за време 1 секунда той получава 1А (секунда). Ако токът се задържи 1 минута в акумулатора вече се "вливат" 60 А(секунда), а за 1 час същия ток (от 1 А) ще е "натрупал" (заряд съотвестващ на ток) 3600 А, (иначе казано 1 Ампер час = 3600 Ампер секунда = 3600 кулона) и тъй като става дума за зареждане (и вече знаеш че 1 Ампер по 1 сек. = 1 кулон, т.е. дали ще се говори в ампери или кулони е едно и също, и по-често се говори в А. В ежедневието понятието за заряден ток и заряд е довело до количестеното му измерване в амперчас (и както вече разбра съответства на заряд от 3600 амперсекунда или кулона), Не съм чул обаче акумулаторджия да говори в кулони). Така обясненото зареждане на акумулатор е чисто теоретично разбира се, (идеален акумулатор) И понеже Гигов започна да обикаля и цитира уикито, взехте, че се пообъркахте, но пък все си оставям някаква положителна надежда, че ще се справиш с материала! И не е непременно нужно, преписвач като теб, в случай че не е разбрал за какво става дума, да тълкува безобразно написаното (както прави до сега)
                        Last edited by iezuita; 05.11.2013, 03:25.
                        http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          За пръв път тук виждам чак такава куха лейка, която не прави разлика между кулон и ампер. Върни се назад и си прочети "заветния" пост, Шамандур ефенди, и после скачай, че много, ама много се излагаш.
                          Кух, та дрънка...
                          Остави ме мене, важно е, че ти разбра поне че амперът е кулон за секунда
                          http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                          Коментар


                          • Гледам почти сте се изпокарали за тези ултра кондензатори (или както им казват boostcap) та да ви дам малко информация от първа ръка. Преди година-година и половина ползвахме 2 от тези Maxwell в една роботизирана състема за зареждане на машини. Системата беше електрическа количка която следва линия на пода, спира на опеделени машини и извършва опеделени операции. Захранването на ел моторите идваше от тези буусткапи. Понеже моторите трябваше да са нa 24V буусткапите се ползваха между 48 и 24V. Та накратко, цена на буусткапите несравнимо по-висока от оловни акумулатори (доколкото помня нещо като 2000 ЕУР на парче), общ капацитет несавнимо по малък (в нашия случаи количката работеше около 20-30 мин преди на падне на 24В. Имат обаче едно голямо педимство това чудо може да се зарежда със 100-150А и няма никакъв проблем да се дозарежда по 100 пъти на ден. Та в нашия случай "количката" трябваше да работи 24 часа в денонощието, оловните акумулатори трябва да се зареждат минимум 50% от времето през което работят (т.е. няма как да работят 24 часа) докато буусткапите могат да се допълват за по 1-2 мин на всяко спиране на "количката" за презареждане на машините. Като цяло обаче надали тази технология ще е много подходяща за електромобили тъй като там за изисква голям капазитет и рядко презареждане. За стартерни акумулатори е може би по-подходяща технология, но при тези цени няма скоро да измести оловните. В крайна сметка надали революцията ще дойде от тази посока, но със сигурност са супер за ползване в определени ниши където акумулаторите не са подходящи.
                            Last edited by Luck; 05.11.2013, 00:57.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Завършил съм техникум по електротехника в Горна Оряховица, ел.мрежи и централи, след това - техн.университет в Тбилиси, екс СССР, спец.промишлена електроника. И там, си четях по нашенските учебници ТОЕ на Фархи и "комунистическата" физика на Савелиев, отличник съм на випуска, от 52-ма души, бях някъде между 2-ро и 5-то място по успех, от 3-ти до 5-ти курс, правех поне по две курсови работи на семестър /т.е. поне за мен и още един колега/, вземал съм изпити и диференциални зачоти за по 3-ма-4-ма души, колегите от землячеството могат да го потвърдят, дреболии някакви. И съм единственият с НЕСЛУЖЕБНА оценка по преобразователна техника, с една единица над общия фон. /Имаше си човекът фикс-идея, че да се скъсат 52-ма души, следва поне три пъти поред, ама нА - наруших му я...
                              А скъпият йезуит някак ми прилича на един друг доста заядлив и невеж колега, с име, започващо с буквата z и завършващо с о, който преди около година, го хванах, че се е клонирал под /поне/ втори ник, ала още ми липсват определени дребни сегменти от "ДНК профила" му, за да го "закова" 100%.
                              А, да /че бях забравил/ - по електротехника ми преподаваше /тук/ Теменуга Владимирова, а там - един джентълмен, по фамилия /поне нея съм запомнил/ Немсадзе. По физика, тук ми предаваше Тодор Зеленков, а там -КотЭ Миминошвили. Математика ми преподаваше доц. Тамаз Лазришвили. Вярно, срещнах известни затруднения с математиката в диференциалните уравнения по методи с вариации на произволна променлива но, се справих и, въпреки, че не съм решавал от 23 години /не ми се е налагало/ все някак, ще се справя. Преходните процеси не са /чак/ китайско писмо, за няколко месеца се овладяват.
                              Такива работи.
                              Ами никъде не съм казал, че физиката на савелиев е комунистическа, идеята ми беше че е достатъчно стара, (и още тогава беше остаряла, когато я блъскаха редовно в препоръчителната литература) но пък бързо ви надуших докъде сте я докарали с "диференчната" "алгебра". А интегро-диференциалните методики, които се съмнявам, че сте ги споменавали изобщо при онези грузинци, абхазци или чеченци, сигурно не са ви и трябвали за реални прех.процеси, (може би сте "смятали" варианти на чисто капацитивен товар или чисто индуктивен, ама дано и от тях да сте запомнили по нещо, вярно, както казва шапкаря- гигов, там може и с алгебрата), недай боже ако се окажат вериги разпределени параметри -ако изобщо ти говорят спомените за тях). Изброяването на многото имена (дори и не особено известни) май е свойствено за шапкарите, все едно гаранция за знания. А от кой том тое от проф. Фархи си чел !? (междувпрочем проф. Фархи не е сам автор, а съавтор с проф. Папазов на учебника по споменатата дисциплина и е било време, когато оценяването с отличен при него се е считало като атестат на кандидатът да продължи следването си в чужбина. Само, че основно за чужбина на запад от нас става дума и в никакъв случай не вярвам, че точно той те е атестирал и си успял да "преминеш" през него с разни пробойни в понятията.)
                              Ако не друго, поне оня шапкар гигов понаучи нещо за кондензаторите от хиляди фаради а не само "масовите" от по 1000 и 2000 мкф, както ги нарича
                              Last edited by iezuita; 05.11.2013, 00:59.
                              http://www.youtube.com/watch?v=9-mDA1vRHOA&feature=related

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
                                Да нямаш предвид едно незаетоиме?
                                Ами...чакай, едва се сдържам, наистина, ме развесели / точно НЕГО го бях забравил/ но, и той е характерен образ, наистина.
                                Е, станаха двама, значи, заподозрените. Благодаря за напомнянето - бях се зарекъл да не го забравям, ама нА, чак си се чудя, колко съм напреднал по въпроса

                                Коментар

                                Working...
                                X