Първоначално изпратено от supertrader
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Браунов газ-истина или измама?
Collapse
X
-
Last edited by Pyramid; 04.02.2016, 00:39.
-
бай Промо
Безвъглеродна не означава ли пълно отсъствие на въглерод, в пропана има въглерод и при изгарянето му се отделя въглероден диоксид.
- Дали водорода е батерия, теглото на батериите е сериозно и освен това те се зареждат бавно и за половин час да се зареждат пак е бавно. Водорода в зависимост от количеството му се зарежда за минути - много бързо.Last edited by supertrader; 03.02.2016, 21:41.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеАко машината е 100% термоизолирана то и загубата във вид на топлина просто я няма, много е просто. Разбираш ли това което описвам.
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение... защото имам чуството че не си наясно как работят тези устройства.
Ти не ползваш водород като гориво. Това разбираш и го, или не го разбираш. Ти ползваш водорода тука като батерия, а дали батерията ще ти е от водород, или ще е литиево-йонна или ще рекомбинираш фреони в плазма от стронций 90 или плутон 239 - няма никакво значение ... ако накрая отпадният продукт остава на 100% суровина за нов цикъл - това е супер-затворен цикъл, и след като нищо никога не излиза извън него, няма никакво значение дали е екологично чист или не - нищо от тази екологичност не се ползва никъде навън - само си усложняваш живота с рисковете от ползване на водород, при което нямаш никаква енергийна изгода.
Виж ако разбереш какво правят немците с 40% водород и 60% нещо друго (което според мен по груби сметки е 2% СО2 и 58% пропан) в газоразпределителната мрежа и защо, е съвсем друг въпрос, с тотално друга значимост за безвъглеродната енергетика.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеНе се изгаря водород за да се получи ток, той се пуска към горивна клетка която представлява електролизер и се получава обратно ток, получава се и вода.Няма горене и пламъци в атмосферата. Ефективността на последно поколение горивни клетки е висока - 85%, а при мен е чисто 100, няма загубена енергия - вместо ток да се отделила и топлина.Това че рекомбинират в клетката водород и кислород обратно във вода не означава изгаряне, защото пламъци и огън няма. Топлина няма...
- Не, че нещо, ама ... къде отиде прецизността на изказа? Да не се заяждат гадове
Коментар
-
бай Промо
Ефективността на клетката която превръща водорода и кислорода в ток при мен е точно 100%, защото топлината която се отделя се предава на първата клетка която прави от топлина и ток дисоциация на водата. Ако машината е 100% термоизолирана то и загубата във вид на топлина просто я няма, много е просто. Разбираш ли това което описвам, защото имам чуството че не си наясно как работят тези устройства. Няма никакво нарушение на закона за запазване на енергията, повтарям никакво - има преобразуване на енергия от един вид - топлина в друг вид ток. И не се притеснявай толкова за пустия му водород дето гърми, не гърми и в машината има едно количество което е сравнително малко, ако не искаме да получим само водород и да го съхраним. Ще се намерят "смели" хора да установят че водорода е точно толкова опасен колкото и метана, дори втория е по бавен и пораженията от пламък ако се запали са по големи.Last edited by supertrader; 02.02.2016, 18:31.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от invest1 Разгледай мнениеА да видим сега кой разбира повече от химия и физика?
Може и да ни го докажеш, ако искаш.
Колко вида различни канцерогена от група 1 и колко на брой тежки метали се изхвърлят при емисии и замърсяване на въздуха от горене на автомобилни гуми, напр?Last edited by бай Промо; 02.02.2016, 18:10.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение... при мен е чисто 100, няма загубена енергия - вместо ток да се отделила и топлина.
И как разбра, че всичко ще стои на постоянна температура? Явно си имаш склонности към абсудни теории. Ти тези закони на физиката за нищо ги нямаш.Last edited by бай Промо; 02.02.2016, 17:12.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеНе се изгаря водород за да се получи ток, той се пуска към горивна клетка която представлява електролизер и се получава обратно ток, получава се и вода. Няма горене и пламъци в атмосферата.
Нулев закон на термодинамиката: ако две системи са в термично равновесие, независимо спрямо трета система, същите следва да са в термично равновесие помежду си ... което се ползва за дефиниране на температура.
Първи закон на термодинамиката: Когато енергията преминава, като работа, като топлина, като вещество, като лъчиста във или от дадена система, нейните вътрешни енергийни промени са в стриктно съответствие със закона за запазване на енерегията. Законът по-нататък гласи, че вечни двигатели от първи тип са технически, функционално, енергийно и термодинамично незвъзможни. .. после следват втори и трети, но няма да те занимавам, че ще вземеш да прегрееш.
Така, айде сега ми кажи, след като си 'заредил водорода' с потенциалната енергия от разлагане и си взел цялата тази енергия от химичните връзки на водата, и като го изгориш обратно този същия водород във вода, защото няма в какво друго да го изгориш (е, ще получиш и малко канцерогенни азотни окиси, от които няма как да избягаш освен ако не евакуираш атмосферата от системата) как точно ще получиш повече енергия - и откъде?Last edited by бай Промо; 02.02.2016, 17:09.
Коментар
-
бай Промо
Не се изгаря водород за да се получи ток, той се пуска към горивна клетка която представлява електролизер и се получава обратно ток, получава се и вода.Няма горене и пламъци в атмосферата. Ефективността на последно поколение горивни клетки е висока - 85%, а при мен е чисто 100, няма загубена енергия - вместо ток да се отделила и топлина.Това че рекомбинират в клетката водород и кислород обратно във вода не означава изгаряне, защото пламъци и огън няма. Топлина няма...D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеВодорода да се обърне на метан не е опция - чисто гориво - енергия по точно, защото се превръща в ток направо без да се изгаря.
Ако искаш ток - правиш ток. Ако иискаш газ, не правиш ток, а правиш газ. И понеже аз не съм фен на водорода - ще си направя метан. Какъв по-конкретно е твоят проблем? Да не би да си се загрижил да опазваш въглеродния двуокис. Със същия ефект може да започнеш да опазваш и силициевия двуокис, който също е на изчезване според твоята теория за нещата. Ако въглеродният двуокис може да изчезне просто така, изведнъж и от нищо, няма никакво логическо основание да се съмняваме, че и силициевия двуокис няма да зачезне някой ден ... в някоя от твоите фалшиви дисертации.
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение... да му вкарваме въглероден диоксид пък после да го горим и да изпускаме в атмосферата още емисии каква опция е.
След като Линдегаз решиха, че няма да се занимават с водород - ти къде си тръгнал?
'Основните рискове за безопасността, свързани с водорода, са запалимост и високо налягане за съхранение. Водородът може да изгори бързо на въздух при концентрации между 4% и 75%, а в цилиндрите на водородна турбина да покачи рязко налягането и да причини сериозни наранявания и технически неизправности и щети. Водороден газ в затворено пространство също е особено опасен, тъй като газът може да бъде запален от искра, висока температура или електрическо оборудване и да предизвика експлозия . Водородни бутилки следва да се съхраняват на открито и безопасно разстояние от прозорци или отвори за въздух за елиминиране на предпоставки за инциденти.
И понеже нямаш и не може да осигуриш такива условия - ще гледаш водорода само на хартия, както досега или най-много на кендълстикс на диаграмата.
Макар, че мене ако питаш, немците са пуснали в газопреносната мрежа 60% водород и 40% нещо друго (или е въздух, или е пропан, а може даже да е и въглероден двуокис) - може да им се обадиш и да ги питаш.Last edited by бай Промо; 02.02.2016, 11:38.
Коментар
-
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение... та тези същите бяха открили топлата вода с някакви системи дето като ги праснат на камиона разхода пада с 20-30 % и машината лети....нещо нечовешко яко за транспортните фирми, чиито тирове горят тонове нафта месечно...
И японците с водно-емулсионните дизелови горива вдигнаха мощността с 10 % и съкратиха емисиите със 70% и през 1997 в Киото бяха обещали да дадат грант за патента на всеки, който подпише договора, обаче мангалите от Индия и нашенците от Своге така и не можаха да загреят какво им предлагат.
Мощността е нищо, ако нямаш енергийна далавера - за повече подробности вж. 'печката-чудо на водород' в нета.
Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение... патенти, завладяване на световните пазари, някакви професори се мотаеха......накрая всичко затихна
Започваш да пишеш автоматично дисертации на тема чисти въглища, сухи дърва, естествени нива на живака и безопасност на канцерогените от група 1.
Сега, даже мога да ти предложа и тематика:
Малка докторска - Чистите въглища като съвкупност от манипулации и изимейкъринг за запазване на статуквото
Голяма докторска - Манипулациите и изимейкъринга като база за увековечаване на статуквото в колониалната енергетика на BG
без даже да съм зачел някъде из пресата......
та явно си има странични проблеми[/QUOTE]
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеНищо не разбрах от цялата тази гимнастика. Термолизата е тудна - 2000 градуса не са малко
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение... и е по лесно пара да се прави и да се върти турбина.
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеДаваш ми линк за генератори на ток с двигател с вътрешно горене, това нещо пак е с ефективност като за каменната ера.
Пишеш в Google: methane-fueled gas turbine
... щракваш на Изображения и почваш да разглеждаш наред.
Коментар
Коментар