IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

    Да, разбрах, както написах нашите цели са съвсем други и енергията изобщо не ни интересува. Вълнуват ни информационните процеси, които протичат между обектите и прехвърлянето на информационни модели, матрици и качества между живи и неживи обекти. В нашите системи дори се стремим в енергийно отношение да постигнем екзистенц минимум енергия, нещо като отрицателно КПД за енергията, защото тя ни създава проблеми и изкривява коректността на опитите.
    Бай Стамене, вие със зелени технологии ли се занимавате. Имам предвид, възобновяеами източници, оптимизация на енерия и подобни

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Да ти напомня нещо от теорията на информацията че, видно, забравил си и много бъркаш нещата: Защо, според теб, за „сведения” и „информация” има различни думички?
      - Ами, защото, са различни неща. Информацията е подмножество на сведенията. Всяка информация Е сведение но, не всяко сведение, е информация. Информация се крие в сведенията и, ако си способен (и извършиш определена работа за целта), от предоставените ти сведения, би мигъл да узвлечвш инфо...или да го пропуснеш, както виждаме, че се случва. Данните и сведенията също се различават но, тук много се отклонихме.
      Основната разлика между сведения и и формация е, че информацията, е ОНОВА НЕЩО НОВО, което, научаваме в момента. След това, тя може да бъде съхранена като сведение, или изгубена, като данни.
      Та, достатъчно сведения съм ви дал и, който може да ги обработи (да не се бърка със „запомни”, „запише” ѝ т.н., на произволен носител) БИ МОГЪЛ и да си изясни, как постигаме заявените показатели. Който не може... ами, ето, наблюдаваме теб...
      Тъййй.
      Малко са начините, да докажеш твърденията си:
      Най-лесния и простичък, като се запознаеш на място (лошо няма, и в присъствие на други) , ти сам отхвърли. Там, би могъл, пред всички, с моите камъни, да удариш по моята глава. Не би. Господ Матейко велик (Матейко акбар! ) и не пада от пиедестала, дето сам си го е измислил. Да, ама прости изводи, като да обработи съвсем малко сведения, да,си направи, нито унее, нито смее.
      А другият „начин” е, да спираш всякак и всички са видят на място. ТОГАВА И САМО ТОГАВА, ако не се запитат критично защо, аджеба, са канските Матейкови усилия да ни държи далече от Тодора, дали щото уж бил измамник, или щото, да не се убедим, колко убога му е „версията” на пчеларя? Ами, ако „мамя”, не е ли най-лесно да ме изловите, докато...не знам, „фалшифицирам” данни, сведения и т.н.?
      Ами ти -дори да го отричаш, дори да се кълнеш и т.н., попадна под моето въздействие, Матейко акбар. И сега, дай да създаваме пречки,ото ти засегнато болното его. Тъй, ами: Ако никой не дойде, може някак и да остане някой, КОЙТО ДА ТИ ВЯРВА , ба фона на нулеви лочни впечатления.
      -Нали така?

      ТАКА Е, И ОЩЕ КАК: Матейко е в безтегловност и всичките му данни за ФЕЦ, тук не предат.

      Жив и здрав да си, „Експерте”. Като се научиш да обработваш И ОСЪЗНАВАШ информацията в наличните ти сведения, пак заповядай.
      Кви сведения, кви 5 лева? Ти топлообменник с КПД2% ли ще проектираш или философски трактати?
      Що с Павле не се ориентирате в проектиране на детски играчки? И каналната тръба и глинената маймуна, повече на такива приличат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Да ти напомня нещо от теорията на информацията че, видно, забравил си и много бъркаш нещата: Защо, според теб, за „сведения” и „информация” има различни думички?
        - Ами, защото, са различни неща. Информацията е подмножество на сведенията. Всяка информация Е сведение но, не всяко сведение, е информация. Информация се крие в сведенията и, ако си способен (и извършиш определена работа за целта), от предоставените ти сведения, би мигъл да узвлечвш инфо...или да го пропуснеш, както виждаме, че се случва. Данните и сведенията също се различават но, тук много се отклонихме.
        Основната разлика между сведения и и формация е, че информацията, е ОНОВА НЕЩО НОВО, което, научаваме в момента. След това, тя може да бъде съхранена като сведение, или изгубена, като данни.
        Та, достатъчно сведения съм ви дал и, който може да ги обработи (да не се бърка със „запомни”, „запише” ѝ т.н., на произволен носител) БИ МОГЪЛ и да си изясни, как постигаме заявените показатели. Който не може... ами, ето, наблюдаваме теб...
        Тъййй.
        Малко са начините, да докажеш твърденията си:
        Най-лесния и простичък, като се запознаеш на място (лошо няма, и в присъствие на други) , ти сам отхвърли. Там, би могъл, пред всички, с моите камъни, да удариш по моята глава. Не би. Господ Матейко велик (Матейко акбар! ) и не пада от пиедестала, дето сам си го е измислил. Да, ама прости изводи, като да обработи съвсем малко сведения, да,си направи, нито унее, нито смее.
        А другият „начин” е, да спираш всякак и всички са видят на място. ТОГАВА И САМО ТОГАВА, ако не се запитат критично защо, аджеба, са канските Матейкови усилия да ни държи далече от Тодора, дали щото уж бил измамник, или щото, да не се убедим, колко убога му е „версията” на пчеларя? Ами, ако „мамя”, не е ли най-лесно да ме изловите, докато...не знам, „фалшифицирам” данни, сведения и т.н.?
        Ами ти -дори да го отричаш, дори да се кълнеш и т.н., попадна под моето въздействие, Матейко акбар. И сега, дай да създаваме пречки,ото ти засегнато болното его. Тъй, ами: Ако никой не дойде, може някак и да остане някой, КОЙТО ДА ТИ ВЯРВА , ба фона на нулеви лочни впечатления.
        -Нали така?

        ТАКА Е, И ОЩЕ КАК: Матейко е в безтегловност и всичките му данни за ФЕЦ, тук не предат.

        Жив и здрав да си, „Експерте”. Като се научиш да обработваш И ОСЪЗНАВАШ информацията в наличните ти сведения, пак заповядай.
        Не се извъртай като фурнаджийска лопата и недей да вадиш от 1000 кладенеца вода. Обсъждаме твоята тръбичка, а не моя бизнес и моите успехи в живота. Просто престани да се сравняваш с мене, защото си изостанал на светлинни години по време и по качество и количество на постиженията.

        В момента имаш зададен един единствен елементарен въпрос - как постигаш 30% възвръщаемост на енергията, след като топлотехническите изчисления показват 1%?

        Иначе това, което си го мислиш за рекурсия, поради липса на по-добра думичка, е една голяма САМОЗАБЛУДА, плод на лошо и недоразвито логическо мислене. Пак теоретизираш, без да си направил нито един практически експеримент с измерване на енергиите, иначе ако беше направил, щеше да осъзнаеш колко много ти куца логиката.

        Коментар


        • А, на челите но, забравили публикажията за „ефекта Дънинг-Крюгер” напомняме, че са правили представителна извадка, разглеждайки различни типове хора и, приказките за глупаците в нея, са само част от цялостната картина. Неизвестно, защо Матеев се е концентрирал само върху тях и пренебрегва всички останали, нима всичките си решения, водейки успешен бизнес (явно, и с някои тук от форумците) е вземал, мислейки ви за... ?

          С мен, за радост бизнес не е правил щото, като го гледам напоследък, вероятно, е щял да ми забие нож в гърба, по някое време. Не обича и силно се дразни, когато някой, когото сам презира, се справя по-добре от него.
          Нещо като...Плевел.
          Last edited by Pyramid; 18.05.2020, 15:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Аха - не било КПД, а COP - усети се, след като прочете в интернет. Ха сега върви да прочетеш и какво означава думичката РЕКУРСИЯ, защото отново не си наясно каква думичка да използваш, и отново се излагаш.

            А това че с тази тръбичка връщаш 30% - това го разправяй на баба си. Аз твърдя, че повече от 2% ако върнеш, ще е цяло чудо. Затова вземи да купиш 3 топломера и след това снимай клип в реално време, на който да се виждат 3-те показания едновременно, за да си изясниш както ти, така и всички останали хора какъв процент от енергията се връща в действителност.

            Това е единственият ти шанс да ни убедиш, че не си мошеник или измамник, и че твоята тръбичка по някакъв неведом начин връща 30 пъти повече от това, което го изчислява топлотехниката.
            Да ти напомня нещо от теорията на информацията че, видно, забравил си и много бъркаш нещата: Защо, според теб, за „сведения” и „информация” има различни думички?
            - Ами, защото, са различни неща. Информацията е подмножество на сведенията. Всяка информация Е сведение но, не всяко сведение, е информация. Информация се крие в сведенията и, ако си способен (и извършиш определена работа за целта), от предоставените ти сведения, би мигъл да узвлечвш инфо...или да го пропуснеш, както виждаме, че се случва. Данните и сведенията също се различават но, тук много се отклонихме.
            Основната разлика между сведения и и формация е, че информацията, е ОНОВА НЕЩО НОВО, което, научаваме в момента. След това, тя може да бъде съхранена като сведение, или изгубена, като данни.
            Та, достатъчно сведения съм ви дал и, който може да ги обработи (да не се бърка със „запомни”, „запише” ѝ т.н., на произволен носител) БИ МОГЪЛ и да си изясни, как постигаме заявените показатели. Който не може... ами, ето, наблюдаваме теб...
            Тъййй.
            Малко са начините, да докажеш твърденията си:
            Най-лесния и простичък, като се запознаеш на място (лошо няма, и в присъствие на други) , ти сам отхвърли. Там, би могъл, пред всички, с моите камъни, да удариш по моята глава. Не би. Господ Матейко велик (Матейко акбар! ) и не пада от пиедестала, дето сам си го е измислил. Да, ама прости изводи, като да обработи съвсем малко сведения, да,си направи, нито унее, нито смее.
            А другият „начин” е, да спираш всякак и всички са видят на място. ТОГАВА И САМО ТОГАВА, ако не се запитат критично защо, аджеба, са канските Матейкови усилия да ни държи далече от Тодора, дали щото уж бил измамник, или щото, да не се убедим, колко убога му е „версията” на пчеларя? Ами, ако „мамя”, не е ли най-лесно да ме изловите, докато...не знам, „фалшифицирам” данни, сведения и т.н.?
            Ами ти -дори да го отричаш, дори да се кълнеш и т.н., попадна под моето въздействие, Матейко акбар. И сега, дай да създаваме пречки, щото ти засегнато болното его. Тъй, ами: Ако никой не дойде, може някак и да остане някой, КОЙТО ДА ТИ ВЯРВА , на фона на нулеви лични впечатления.
            -Нали така?

            ТАКА Е, И ОЩЕ КАК: Матейко е в безтегловност и всичките му данни за ФЕЦ, тук не предат.

            Жив и здрав да си, „Експерте”. Като се научиш да обработваш И ОСЪЗНАВАШ информацията в наличните ти сведения, пак заповядай.
            Last edited by Pyramid; 18.05.2020, 13:46.

            Коментар


            • Ето и един малък жокер как се изчисляват топлообменици, написан на популярен език.

              https://muzruno.ru/obrazuvane/171787...ka-primer.html

              Ще съм ти безкрайно благодарен да покажеш на всички как я смяташ тръбичката и какви врътки на числата правиш, за да го докараш до 30% връщане на енергията, когато при другите хора същите сметки излизат около 1% и малко отгоре.
              Last edited by Mateev; 18.05.2020, 12:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Добре, хвана ме. Не КПД, ами СОР. Малко бързах да пиша, пък за вас, трябвало бавно.
                Да, използвах грешния термин (отидох,и тутакси, Го изпиках). Та,
                Както при климатиците. Коефициент на производителност. Показва КОЛКО ПОЛЗВАШ В МОМЕНТА, СРЕЩУ ОНОВА, ЗА КОЕТО ПЛАЩАШ. Т.е., потребяваш (напр.) 6 kW, с които, без рекурсия, не можеш да повишиш темп.на изтичащата вода над 45-50 С но - О, Чудеса! - в рекурентна система, качваш и над 80 С. Правеноноще 2014-та. Препоръчвам ти първо, да направиш експеримент преди да се излагаш. При обикновен ел.нагревател на вода, кпд е до 100%. Когато завърнеш определена мощност в тръбата ПРЕДИ нагревателя, му додаваш. ТОВА е рекурсия, и става елементарно.
                Ама за некоректното използване на кпд - термина, ок можеш да ме задържиш (знаеш, за кое).
                ​​​​​​
                Аха - не било КПД, а COP - усети се, след като прочете в интернет. Ха сега върви да прочетеш и какво означава думичката РЕКУРСИЯ, защото отново не си наясно каква думичка да използваш, и отново се излагаш.

                А това че с тази тръбичка връщаш 30% - това го разправяй на баба си. Аз твърдя, че повече от 2% ако върнеш, ще е цяло чудо. Затова вземи да купиш 3 топломера и след това снимай клип в реално време, на който да се виждат 3-те показания едновременно, за да си изясниш както ти, така и всички останали хора какъв процент от енергията се връща в действителност.

                Това е единственият ти шанс да ни убедиш, че не си мошеник или измамник, и че твоята тръбичка по някакъв неведом начин връща 30 пъти повече от това, което го изчислява топлотехниката.
                Last edited by Mateev; 18.05.2020, 12:23.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                  Такаааа.........,
                  Имаме два нови момента, с които трябваше да започнеш темата от самото начало.

                  РЕКУРСИЯТА при рекупериране на енергия е НЕВЪЗМОЖНА. Това го е мислил всеки един топлотехник по света и не е открил как става, защото това е невъзможно. Именно поради тази причина максималната ефективност не надхвърля 50%, като и самото число 50% се постига само с безкрайно голяма контакна площ. В реалноста е доста по-малко и зависи от много фактори. Аз не случайно те избъзиках да нарисуваш схема на рекурсията, защото ми е пределно ясно, че такава схема няма как да се измисли.

                  КПД, по-голямо от 100% е невъзможно. Тука вече много се изложи. Оказва се, че си толкова невеж и некомпетентен, че си мислиш че е възможно създаването на вечен двигател. Тотална излагация, тотална некомпетентност, тотално невежество. Въобще тотално съм разочарован от техническите ти познания. Имах по-високо мнение за тебе, но то тотално се срина до кота нула.

                  Вече имаме пълна яснота що за човек си. Ефекта на Дънинг-Крюгер те работи с пълна сила. Толкова много си некомпетентен, че дори не знаеш какво не знаеш. Просто болна психика, присъща на нискоинтелигентните хора, които си избиват комплекси, мислейки си че са направили някакво изобретение, а в действителност са открили топлата вода (в случая елементарен топлообменик, който дори не знаеш как да го изчислиш).
                  Добре, хвана ме. Не КПД, ами СОР. Малко бързах да пиша, пък за вас, трябвало бавно.
                  Да, използвах грешния термин (отидох,и тутакси, Го изпиках). Та,
                  Както при климатиците. Коефициент на производителност. Показва КОЛКО ПОЛЗВАШ В МОМЕНТА, СРЕЩУ ОНОВА, ЗА КОЕТО ПЛАЩАШ. Т.е., потребяваш (напр.) 6 kW, с които, без рекурсия, не можеш да повишиш темп.на изтичащата вода над 45-50 С но - О, Чудеса! - в рекурентна система, качваш и над 80 С. Правеноноще 2014-та. Препоръчвам ти първо, да направиш експеримент преди да се излагаш. При обикновен ел.нагревател на вода, кпд е до 100%. Когато завърнеш определена мощност в тръбата ПРЕДИ нагревателя, му додаваш. ТОВА е рекурсия, и става елементарно.
                  Ама за некоректното използване на кпд - термина, ок можеш да ме задържиш (знаеш, за кое).
                  ​​​​​​

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                    Матеев, ама здраво си захапал Пирамидата, вашия спор може да продължи до Деня на Страшния съд
                    Точно обратното. Мисля да се оттегля и вече да не я поглеждам тази тема.

                    Доскоро си мислех, че имаме технически спор като на инженер с инженер. Сега обаче осъзнавам, че споря с малко дете, което тропа с крака и реве затова, че не му харесваме куклата. Явно си търси други момченца и момиченца да си играе с тях и да им дърпа плитките, но аз не искам да се занимавам с детски градини. Чудя се и дали въобще някой друг ще му обърне внимание от този форум, след като вече си изяснихме кой кой е.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      .....Виж, „какво ще правиш с мен”, вече е ясно: Нищо не можеш да правиш „с мен”. Защото, си надут и самовлюбен наглец, дето си е въобразил, че е Господ. Отзовах си поканата, вече не си желан нито като партньор, нито като какъвто и да е.
                      Виж, ПРОТИВ, вече правиш, колкото можеш. Голям праз. Който види, ще разбере на мига. Наистина, не е квантова механика. Единственото, което ви остава -на теб и на хиените около теб - е да се стараете да отклонявате всячески всеки, който реши да дойде на място. Да НЕ идват и да НЕ видят. Иначе, хората ще си дадат сметка много бързо, как ги манипулирате.
                      Такива като тебе ги изхвърлям като мръсни котета. Ако още в началото ми беше казал за 130-те процента КПД или за рекурсията, щях да те изхвърля още на първия разговор с тебе и втори разговор никога нямаше да има, защото само щеше да е загуба на време.

                      Срещал съм се и с други такива изобретатели, които са твърдели, че са постигали КПД над 100%. Спорили сме с тях, но спора се е оказвал безсмислен. Те не са чували за Закона за запазване на енергията. Не знаят и какво е това КПД и има ли то почва у нас. Според тези "изобретатели" всички учени са глупаци, и всички спорещи с тях - също. При това положение освен да се помайтапиш с тях час-два за нищо друго не стават. Нека да си ходят и да си живеят с тяхната си тиха лудост.

                      Сега отново се сблъсках с подобен човек и вече съжалявам, че последните 2-3 дена загубих толкова много време в безсмислена комуникация с него. Съжалявам и че не съм го разбрал отдавна що за човек е, за да го отсвиря по-навреме.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                        Такаааа.........,
                        Имаме два нови момента, с който трябваше да започнеш темата от самото начало.

                        РЕКУРСИЯТА при рекупериране на енергия е НЕВЪЗМОЖНА. Това го е мислил всеки един топлотехник по света и не е открил как става, защото това е невъзможно. Именно поради тази причина максималната ефективност не надхвърля 50%, като и самото число 50% се постига само с безкрайно голяма контакна площ. В реалноста е доста по-малко и зависи от много фактори. Аз не случайно те избъзиках да нарисуваш схема на рекурсията, защото ми е пределно ясно, че такава схема няма как да се измисли.

                        КПД, по-голямо от 100% е невъзможно. Тука вече много се изложи. Оказва се, че си толкова невеж и некомпетентен, че си мислиш че е възможно създаването на вечен двигател. Тотална излагация, тотална некомпетентност, тотално невежество. Въобще тотално съм разочарован от техническите ти познания. Имах по-високо мнение за тебе, но то тотално се срина до кота нула.

                        Вече имаме пълна яснота що за човек си. Ефекта на Дънинг-Крюгер те работи с пълна сила. Толкова много си некомпетентен, че дори не знаеш какво не знаеш. Просто болна психика, присъща на нискоинтелигентните хора, които си избиват комплекси, мислейки си че са направили някакво изобретение, а в действителност са открили топлата вода (в случая елементарен топлообменик, който дори не знаеш как да го изчислиш).
                        Матеев, ама здраво си захапал Пирамидата, вашия спор може да продължи до Деня на Страшния съд

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          Такаааа.........,
                          Имаме два нови момента, с който трябваше да започнеш темата от самото начало.

                          РЕКУРСИЯТА при рекупериране на енергия е НЕВЪЗМОЖНА. Това го е мислил всеки един топлотехник по света и не е открил как става, защото това е невъзможно. Именно поради тази причина максималната ефективност не надхвърля 50%, като и самото число 50% се постига само с безкрайно голяма контакна площ. В реалноста е доста по-малко и зависи от много фактори. Аз не случайно те избъзиках да нарисуваш схема на рекурсията, защото ми е пределно ясно, че такава схема няма как да се измисли.

                          КПД, по-голямо от 100% е невъзможно. Тука вече много се изложи. Оказва се, че си толкова невеж и некомпетентен, че си мислиш че е възможно създаването на вечен двигател. Тотална излагация, тотална некомпетентност, тотално невежество. Въобще тотално съм разочарован от техническите ти познания. Имах по-високо мнение за тебе, но то тотално се срина до кота нула.

                          Вече имаме пълна яснота що за човек си. Ефекта на Дънинг-Крюгер те работи с пълна сила. Толкова много си некомпетентен, че дори не знаеш какво не знаеш. Просто болна психика, присъща на нискоинтелигентните хора, които си избиват комплекси, мислейки си че са направили някакво изобретение, а в действителност са открили топлата вода (в случая елементарен топлообменик, който дори не знаеш как да го изчислиш).
                          Може да е подпийнал леко в клипа. Оттам да идва и хуйчеца. Виждал ли си тръбичката в гаража при експлоатационни условия. То такава реаклама, такова писане, че все едно е закопано имане. Или няква космическа технология. Има нещо съмнително.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Ами, това, със 130+, не е изложено на сайта. Сори за „компетентността” на Матеев. Жив и здрав да е, да гледа.
                            Отстрани.
                            130% КПД означава, че получаваш повече енергия, отколкото влагаш. Това противоречи на закона за запазване на енергията. Разбирам, че ще кажеш, че всички учени по света са глупаци, но не е ли време малко да подвиеш опашка?

                            Ако съществуваше КПД, по-голямо от 100%, то това автоматично щеше да означава, че получаваме енергия от нищото. Драскаш например една кибритена клечка и с нейната енергия стопляш един цял басейн с вода. Чудо, нали, но ти говориш точно за това. Не се ли усещаш, че олекна толкова много, че да ти се смеят дори децата от детската градина?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              Пропускам предния ти пост. Ще разбереш, защо. Съвсем накратко: Идеята е стара. Стари са и топлообменниците като принцип. И никой не претендира, че е измислил или открил нови. Нови са решенията, които позволяват толкова високото кпд, лесното и бързо почистване и минимизацията на разходите за, свързване а също, на всичките полагани тръби в едно жилище, почти двойно. Повечето неща не сме и качвали на сайта а, ето, получих известие и, до месец (срок за плащане на едни такси) регистрират още ПМ за специалната арматура. (като пари и индустриална приложимост, сравнима с цялата ви продукция от сензори). Пък рекурсията, дето долу (де правиш, че) „не виждаш”, става в следващото поколение, за части от секундата. Т.е., фактически, нагряването, тече с кпд до и над 130 (да, сто и тридесет ++) [%]. Всичко ти беше под носа, експерте. И винаги е било, ама не го видя. И плюеш, и „спориш”, без да си наясно. Което е глупаво но, ти така си решил...
                              Такаааа.........,
                              Имаме два нови момента, с които трябваше да започнеш темата от самото начало.

                              РЕКУРСИЯТА при рекупериране на енергия е НЕВЪЗМОЖНА. Това го е мислил всеки един топлотехник по света и не е открил как става, защото това е невъзможно. Именно поради тази причина максималната ефективност не надхвърля 50%, като и самото число 50% се постига само с безкрайно голяма контакна площ. В реалноста е доста по-малко и зависи от много фактори. Аз не случайно те избъзиках да нарисуваш схема на рекурсията, защото ми е пределно ясно, че такава схема няма как да се измисли.

                              КПД, по-голямо от 100% е невъзможно. Тука вече много се изложи. Оказва се, че си толкова невеж и некомпетентен, че си мислиш че е възможно създаването на вечен двигател. Тотална излагация, тотална некомпетентност, тотално невежество. Въобще тотално съм разочарован от техническите ти познания. Имах по-високо мнение за тебе, но то тотално се срина до кота нула.

                              Вече имаме пълна яснота що за човек си. Ефекта на Дънинг-Крюгер те работи с пълна сила. Толкова много си некомпетентен, че дори не знаеш какво не знаеш. Просто болна психика, присъща на нискоинтелигентните хора, които си избиват комплекси, мислейки си че са направили някакво изобретение, а в действителност са открили топлата вода (в случая елементарен топлообменик, който дори не знаеш как да го изчислиш).
                              Last edited by Mateev; 18.05.2020, 11:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от бай Стамен Тракториста Разгледай мнение

                                Да, разбрах, както написах нашите цели са съвсем други и енергията изобщо не ни интересува. Вълнуват ни информационните процеси, които протичат между обектите и прехвърлянето на информационни модели, матрици и качества между живи и неживи обекти. В нашите системи дори се стремим в енергийно отношение да постигнем екзистенц минимум енергия, нещо като отрицателно КПД за енергията, защото тя ни създава проблеми и изкривява коректността на опитите.
                                Целта определя средствата.

                                Коментар

                                Working...
                                X