IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Там всичко е ясно. Засега, излязох от режим "конфликт" с Матеев, т.к. има по-интересни теми за обсъждане.
    По-интересни от тръбичката?

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Що, кво за тръбичката?

      Там всичко е ясно. Засега, излязох от режим "конфликт" с Матеев, т.к. има по-интересни теми за обсъждане.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Териториите, "заложници" на ВЕИ, в общия случай са НЕПОТРЕБНИ ТЕРИТОРИИ - пустеещи земи 6-та категория, камънаци, пустини, покриви и т.н. В никакъв случай поне за в бъдеще няма да се използват обработваеми земеделски земи.

        Аз съм го смятал - ако утре на 100% преминем на соларна енергетика, ще се заеме максимум 1% от площта на страната. В същото време пустеещите, непотребните и необработваеми земи са с поне 20 пъти по-голяма площ.

        Колкото до тръбичката - мълча си, за да не те засегна, ако кажа какво си мисля за нея.
        Що, кво за тръбичката?

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Териториите, "заложници" на ВЕИ, в общия случай са НЕПОТРЕБНИ ТЕРИТОРИИ - пустеещи земи 6-та категория, камънаци, пустини, покриви и т.н. В никакъв случай поне за в бъдеще няма да се използват обработваеми земеделски земи.

          Аз съм го смятал - ако утре на 100% преминем на соларна енергетика, ще се заеме максимум 1% от площта на страната. В същото време пустеещите, непотребните и необработваеми земи са с поне 20 пъти по-голяма площ.

          Колкото до тръбичката - мълча си, за да не те засегна, ако кажа какво си мисля за нея.
          Разбира се. Не е, че не знаем всички, какво мислиш. Я кажи, обаче - нещо конструктивно, от дърлене смисъл няма:
          Понеже, при преминаване към висок % ВЕЦ/ВетрЕЦ, трябва изгаравняване на,генерацията, си представи система кинетични изравнители, напр. за 50 MWh. Аз си поработих по темата, искам да сравня, каква представа има Р.М. и защо, тя е / или не е?/ по-добрата от двете.
          Last edited by Pyramid; 03.11.2020, 19:34.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Но, дори на теб не ти се извърта езикът да твърдиш, че натискът не расте нито, че вече е ясно, как точно да се постъпва с териториите, заложници на ВЕИ . Както и, коректно, не твърдиш, че доп.добив Е ефективност. Т.е., надеждата е, НЯКАК ДА СЕ РАЗМИНЕ...
            Териториите, "заложници" на ВЕИ, в общия случай са НЕПОТРЕБНИ ТЕРИТОРИИ - пустеещи земи 6-та категория, камънаци, пустини, покриви и т.н. В никакъв случай поне за в бъдеще няма да се използват обработваеми земеделски земи.

            Аз съм го смятал - ако утре на 100% преминем на соларна енергетика, ще се заеме максимум 1% от площта на страната. В същото време пустеещите, непотребните и необработваеми земи са с поне 20 пъти по-голяма площ.

            Колкото до тръбичката - мълча си, за да не те засегна, ако кажа какво си мисля за нея.
            Last edited by Mateev; 26.10.2020, 22:51.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

              В статията приказват абсолютни глупости. Двата метала, от които са направени панелите, са Алуминий за рамката и Силиций за фотоволтаичните клетки. Атомните им номера са 13 и 14. Тоест те са по-малки от номер 26 (желязо), което означава, че в земната кора ги има в огромни или по-скоро в колосални количества.

              Само за сведение:
              1. Алуминия съставлява около 8% от масата на земната кора
              2. Силиция е още повече - има го в пясъка и в кварца - тоест всички пустини съдържат колосално количество силиций

              Други метали в панелите почти няма, или и да има, то те са в микроскопични количества (напр. сребро в контакктните точки на клетките), но то спокойно може да бъде заменено и от други метали.
              Но, дори на теб не ти се извърта езикът да твърдиш, че натискът не расте нито, че вече е ясно, как точно да се постъпва с териториите, заложници на ВЕИ . Както и, коректно, не твърдиш, че доп.добив Е ефективност. Т.е., надеждата е, НЯКАК ДА СЕ РАЗМИНЕ...

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Току-що, излезе ето тази статия и се сетих, че потребният метал за една „тръбичка”, с регенерирана мощност доста над 3++ (три++) [ kW], е под 0,5 кг (Докато, за 1 [kW] ФЕЦ, се очертава малко повече) и тя („тръбичката) действа винаги: Няма вятър, няма слънце, няма дявол. Подчертавам, ТОВА е ВИНАГИ, КОГАТО ТИ Е НУЖНО.
                Ще рече, спасяваме ви задниците.
                В статията приказват абсолютни глупости. Двата метала, от които са направени панелите, са Алуминий за рамката и Силиций за фотоволтаичните клетки. Атомните им номера са 13 и 14. Тоест те са по-малки от номер 26 (желязо), което означава, че в земната кора ги има в огромни или по-скоро в колосални количества.

                Само за сведение:
                1. Алуминия съставлява около 8% от масата на земната кора
                2. Силиция е още повече - има го в пясъка и в кварца - тоест всички пустини съдържат колосално количество силиций

                Други метали в панелите почти няма, или и да има, то те са в микроскопични количества (напр. сребро в контакктните точки на клетките), но то спокойно може да бъде заменено и от други метали.
                Last edited by Mateev; 26.10.2020, 22:06.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Ender Разгледай мнение
                  Ако ще мериш ефективността "на кило", спокойно можеш да направиш тръбичката от олово.
                  Едва ли ще навреди на качествата ѝ...
                  Ти погледна ли статията, първо? Какво ти казват хората? Осъзнаваш ли че, колкоро и ФЕЦ да строиш, ТОВА е нов ДОБИВ на енергия, а НЕ нова ЕФЕКТИВНОСТ?
                  Last edited by Pyramid; 26.10.2020, 17:28.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Току-що, излезе ето тази статия и се сетих, че потребният метал за една „тръбичка”, с регенерирана мощност доста над 3++ (три++) [ kW], е под 0,5 кг (Докато, за 1 [kW] ФЕЦ, се очертава малко повече) и тя („тръбичката) действа винаги:
                    Ако ще мериш ефективността "на кило", спокойно можеш да направиш тръбичката от олово.
                    Едва ли ще навреди на качествата ѝ...
                    Last edited by Ender; 26.10.2020, 15:21.

                    Коментар


                    • Току-що, излезе ето тази статия и се сетих, че потребният метал за една „тръбичка”, с регенерирана мощност доста над 3++ (три++) [ kW], е под 0,5 кг (Докато, за 1 [kW] ФЕЦ, се очертава малко повече) и тя („тръбичката) действа винаги: Няма вятър, няма слънце, няма дявол. Подчертавам, ТОВА е ВИНАГИ, КОГАТО ТИ Е НУЖНО.
                      Ще рече, спасяваме ви задниците.
                      ВЕИ имат все по-голямо пряко въздействие върху природата - Vesti.bg - последни новини от България и света, пари, развлечения, технологии

                      Коментар


                      • Ооопсс! Колегата се изнерви, а няма нАръки нищо, дори частично, съпоставимо като наличен пазар и -дори скромна визия какъв, аджеба, ще го дири там.
                        Ореваването става все по-належащо но, няма да ви спаси от затъване. Разбира се, ако вярваме на капитана на Титаник, твърдата земя, за такива, е - ей я де е съвсем близо, само на някакви 2,5 мили...
                        НАДОЛУ.
                        Last edited by Pyramid; 23.10.2020, 13:15.

                        Коментар


                        • ...Само леко да допълня: Кризата се настани в света. ТЕПЪРВА, ЩЕ ВИ ГОРЯТ ИЗМИСЛЕНИТЕ „БИЗНЕСИ”, на база дребна търговийка.
                          Наслаждавайте се. И Потъване да е, с размах да е.

                          ...Макар, какъв „размах” от дребни, сковани от тъпо шубе, душици?

                          САМО СЕ ВИЖТЕ:

                          ЖИВИ ДА ВИ ОРЕВЕ ЧОВЕК.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                            Кое от твърденията ми е невярно:
                            1. Имаш ипотека
                            2. Продуктът ти не е доказан и не аз трябва да доказвам нещо, а ти-играчката-тръба
                            3. Нима не просиш 300 000лв. от инвеститорите?
                            МНОГО си встрани (А колко назад - Господ знае):
                            1.Имам ипотека но, благодарение на това, че я взех, се запознах с най-способния и производителен продуктов дизайнер - професионалист, с който, и разработихме икономайзера. Придобих качествени отношения със страхотен АКТИВ -На Павел и чорапите му не струвате. Ти и Импотеций, взети заедно. Виж, Матейко, ги струва. Чорапите Павлови. Нещо повече: Заедно с папуците, що е все пак, Много по-печен от вас, двама вРли серсеми. (В смисъл, „имотен”).
                            2.Икономайзерът Е доказан но, насила, никого никъде не водя. Поканих да видите, да пипнете - отказахте. Демокрация. Та, твоите твърдения не почиват на факти.
                            3.НЕ „прося 300000 лв от инвеститорите”. Заедно с партньора ми, Павел, НИЕ ПРЕДЛАГАМЕ ЧЕСТНА СДЕЛКА: сериозен дял, и контрол над пеоцесите, срещу което си участие, ивеститорът получава достъп до пазари, know-how и клиенти за милиарди. ЗАЩОТО - ние разработихме (повтарял съм го многократно, кой да чете?)
                            ЦЯЛА ПРОДУКТОВА ЛИНИЯ, драги ми Кухавейко.
                            На теб и на шайката ви тролци, обаче, да обяснявам, вече се отказах. Като сте тесногръди и ограничени, оправяйте се. Колкото сте стигнали, ТОВА ви е таванът. Най-висок, е у Матеев но, и той, вече е подминал максимума на личния си финансов ръст. Някога е бил с пъти годишно, сега е проценти...кога се появят. Гаранции за нов ръст йок, поради щото Криза, дейба. Можеше да се възползва (ИЗВЪН „тръбичката”, колко убого „разбиране” си „изградихте”) - ама не, предпочете да обижда, „храни куче да те лае” без един лев да е „дал” някому от нас. Спестявах му много, щото ме беше измамил, че „уважавал”, че „загрижен”за мен, щото можел ли съм да си позволя да изгубя едни 40 бона... Хванах се, наивен бях...Ама той се постара, прогледнах. ОК, и без него, ще съмне.

                            Накратко, надживяхме ви тъпотиите и, за вас ни б0ли Фафлата.
                            - Капиш, „лордOFF"?
                            Last edited by Pyramid; 20.10.2020, 00:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid

                              Какви са тия глупотевини? Като не можеш сам, кой ти е крив? Отделно, дето нямаш доказателства но, доказано, лъжеш.
                              ​​​​​​
                              Кое от твърденията ми е невярно:
                              1. Имаш ипотека
                              2. Продуктът ти не е доказан и не аз трябва да доказвам нещо, а ти-играчката-тръба
                              3. Нима не просиш 300 000лв. от инвеститорите?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Е така е, но на 144 литра за един час не е кой знае колко.
                                Направо си е провал.
                                Таласъмите излизат посреднощ.
                                А кое би било „кой знае колко”? Сигурно, съвсем без разход?
                                ...
                                Как не бях се сетил, бе ?!?
                                Last edited by Pyramid; 14.10.2020, 04:41.

                                Коментар

                                Working...
                                X