IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Поздравления за модерацията и нейния иноваторски дух а също, за модерния ѝ начин на триене. Трябва нейде да си го запиша.
    Иначе,да повторим, т.к.в една друга тема, загрижен колега, питаше къде сме били инвестирали. Ами тук, в създаването на продукти с висока принадена стойност, функционалност и 100% рециклируеми. Няма да питам „опонентите” ни тук, как един пластмасов или гумен детайл, прави 5кв.дм.топлообменна площ да прехвърля, колкото, според някойси Матеев, били щели да прехвърлят 50кв.дм. Няма да ги питаме, щото, не знаят, не умеят и за 8 месеца, така и не се, сетиха а, не искам да ги мъча, т.к.съм добър. На това му казвам „некомпетентност” или „неспособност” или както се сетя, според случая.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
      Нормално да е нервен "изобретател@". От теб, от мен и от Имхотеп само инкасира 900 000лв. загуби
      Ама вярно ли? Мамин сладък.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Ще престанеш ли да споменаваш името ми във всеки един твой постинг, и да ме обиждаш само затова, че не съм ти дал 300 000 лева. Ами няма да ти дам, защото си измамник и си ме мамил и друг път. Също така не си никакъв изобретател, а точно обратното - некомпетентен с мания за величие,
        Ейго дЕ: Аз съм го бил „обиждал”. Пък неговите брътвежи, едва ли не- похвала, така ли? Фукня, фукня, а сам - некомпетентен да различи лъжа от истина и страх да се изправи пред фактите. Отделнодето, същият, ми приписва СВОИ си ДОМИСЛИ, „МОТИВИ” и т.н. Нищо общо с едни.пари, които, не ми бил дал. Пълни глупости. Причината е в Неговите недалновидност, несъобразителност и неовладян импулс за себеизтъкване, за което, ще го моря до край.

        - Поздрави, „компетентни експерте”.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          Ще престанеш ли да споменаваш името ми във всеки един твой постинг, и да ме обиждаш само затова, че не съм ти дал 300 000 лева. Ами няма да ти дам, защото си измамник и си ме мамил и друг път. Също така не си никакъв изобретател, а точно обратното - некомпетентен с мания за величие,
          Нормално да е нервен "изобретател@". От теб, от мен и от Имхотеп само инкасира 900 000лв. загуби

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            .....
            А тези тук, дето "критикуват", без да са видели и пипнали, са тежко зависими и завистливи комплексари, нищо общо с грамотен и разумен инвеститор или експерт. Включително Матеев, натрупал само за 6-7 месеца, база за 100 млн++пропуснати ползи.
            .
            Ще престанеш ли да споменаваш името ми във всеки един твой постинг, и да ме обиждаш само затова, че не съм ти дал 300 000 лева. Ами няма да ти дам, защото си измамник и си ме мамил и друг път. Също така не си никакъв изобретател, а точно обратното - некомпетентен с мания за величие,

            Коментар


            • По темата модератор, е че кризата се разгаря, и при истинските бунаци, ако и да са направили някой лев доде са карали по масовия шаблон сега, след мощното объркване и скриването на шаблона, едно 60-80%, тежко ще се набълбукат. И ще озгорят с доста милиони, всеки по своему. Пък по-интелигентните тук, ако искат да научат от първа ръка още нещо по-така за хай-тека с български корени и няколко 10 -11 цифрени пазари, може да идат на изложението ITI'2020, по време на техническия панаир в Пловдив, палата 10. Надавам се, дотогава, да се разминем с короната и да мога лично да ги свЕтна, около една ОЗЪБЕНА картинка и набор прототипи в скромен ъгъл. Няколко бранша предстои да получат сериозен тласък, ако внимават в картинката...или ще продължат да вехнат и съхнат, ако т.нар.„Капиталисти” пак гледат само лъскавото, както сврака-станиол. Бъдещето е на онези, които правят нещата.

              Коментар


              • Да се върнем на темата:
                В момента, с развихрянето на световната икономическа криза, много инвеститори, заложили на стандартния модел, губят и ще продължават усилено да губят, т.к.стренмежът за харчене се гаси отбувеличаващата се несигурност, загубата на много работни места, свиването на приходите у населението и т.н. ВСИЧКИ ТЕЗИ фактори, стимулират пестеливостта, развитието на енергийната ефективност, вместо наблягането на нов добив на енергия при старите начини на нейното пилеене и т.н. ТОВА СА ИЗКЛЮЧИТЕЛНО СЕРИОЗНИ ПРЕДПОСТАВКИ ОТ ОБЕКТИВЕН ХАРАКТЕР, ИНВЕСТИЦИЯ В ПРОИЗВОДСТВОТО НА ИНЕРГИЙНОЕФЕКТИВНО И ЕНЕРГОСПЕСТЯВАЩО ОБОРУДВАНЕ, ДА ПРОЦЪФТИ.

                А тези тук, дето "критикуват", без да са видели и пипнали, са тежко зависими и завистливи комплексари, нищо общо с грамотен и разумен инвеститор или експерт. Включително Матеев, натрупал само за 6-7 месеца, база за 100 млн++пропуснати ползи.

                Пък, относно патентоването, казваме едно учтиво "- Вие не знаете, какво говорите!"
                Поздрави на всички.

                Коментар


                • 1,2,3...РАБОТИ!

                  Коментар


                  • проба
                    रादोस्त

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Е, само така. Губете си парите, серсеми. След кризата, я ви има, я-не.
                      Важното е, че тръбичката криза не я лови, тя не е патентована и не се продава. Продукт който не се продава, криза не я лови

                      Коментар


                      • Кризата се задълбочава и все повече „тарикати” се набълбукват, т.к.залагат на всичко друго, само не на прородата и на облагоденстването на крайните клиенти от техните ... машинации. И им криви комшии, „противопандемични мерки” на едно, друго или много правителства, „недостатъчната реклама'(дайте, да ПРЕзастроим черноморието, балъци все ще идват и -нека се помолим - да идват из нашите бетонни джунгли) .
                        Абе, гълтат серсемите вода. Едни, други, трети, ВЪРВОЛИЦА от серсеми.

                        Е, само така. Губете си парите, серсеми. След кризата, я ви има, я-не.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                          На Пловдивския панаир се представят ГОТОВИ ПРОДУКТИ, а не нереализирани идеи. Нашият бизнес (моя и на съдружниците ми) започна именно от Пловдивския панаир. Там представихме индуктивни датчици, и намерихме някакви клиенти, които дадоха старта на истинското производство и на истинските печалби, които после реинвестирахме в други бизнеси.

                          Там обаче се случи и чудото, което въобще не го очаквахме. Там между датчиците в единия ъгъл бяхме сложили и 4 шампоана от едно наше ново производство, като въобще не ги рекламирахме. За тях нямахме проспекти, нямахме нищо, и въобще се чудя защо все пак ги бяхме сложили. Да ама един човек ги забеляза и попита за тях. Оказа се, че това е Българин, който всъщност живее в Москва и има склад за търговия на едро на българска парфюмерия и козметика.

                          И на майтап поръча няколко ТИР-а. Подобна поръчка имахме и от една друга руска фирма, но там пък беше по една оферта, изпратена по факс. И само след 1 месец благодарение на тези две фирми ние се принудихме да вдигнем производствения капацитет от 6 000 на 160 000 шампоана на ден. Това правеше по 4 TIR-а експорт всеки божи ден, включително и почивните.

                          Та понякога стават чудеса, и нашето донякъде се случи именно благодарение на Пловдивския панаир. Бяхме изложили индуктивни датчици, а си осигурихме продажби на милиони шампоани. От тогава до ден днешен не пропускаме Пловдивскич панаир, ходим дори и на международни панаири, но това чудо не се повтори. Набрахме обаче много клиенти за различни стоки и услуги, така че въобще не се замисляй - отивай на панаира, но гледай добре да се подготвиш с рекламни листовки.

                          Ще издам и една тайна - не жали разходите. Напечатай хиляди листовки и пластмасови сакчета, и след това наеми млади момичета да ги раздават на хората по алеите на панаира. Това е много силен маркетингов ход - да раздаваш не само проспекти, но и сакчета, при това масово. За специалните клиенти подготви и по-скъпи подаръчета - рекламни химикалки, запалки, сувенири и т.н..
                          Всъщност, в панаирното градче, от 14-ти до 19-ти септември, ще има изложение ITI - 2020, там ме канят. Да произведа каквото и да е, нямам материален ресурс, ама е изложение на иновации, технологии и изобретения та, моля се, да ни подмине вирусът, че да се донеса. Ще видим.
                          Last edited by Pyramid; 28.07.2020, 13:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Тъййй.
                            С всяка година, Пловдивският технически панаир, чувам, намалявал като брой участници, фирми и т.н. Вероятно затова, се търсят нови, вече и сред физическите лица. Като физически лица, стига да предлагат нещо. Е, стигнаха и до ... моя милост и, ако не ми мине котка път, се приготвям да представя нещо. Та, ще ми сесеспоред, да попитам:
                            Според вас, какво да е? Нещо, вече оплюто от вас, или по-мащабно?
                            На Пловдивския панаир се представят ГОТОВИ ПРОДУКТИ, а не нереализирани идеи. Нашият бизнес (моя и на съдружниците ми) започна именно от Пловдивския панаир. Там представихме индуктивни датчици, и намерихме някакви клиенти, които дадоха старта на истинското производство и на истинските печалби, които после реинвестирахме в други бизнеси.

                            Там обаче се случи и чудото, което въобще не го очаквахме. Там между датчиците в единия ъгъл бяхме сложили и 4 шампоана от едно наше ново производство, като въобще не ги рекламирахме. За тях нямахме проспекти, нямахме нищо, и въобще се чудя защо все пак ги бяхме сложили. Да ама един човек ги забеляза и попита за тях. Оказа се, че това е Българин, който всъщност живее в Москва и има склад за търговия на едро на българска парфюмерия и козметика.

                            И на майтап поръча няколко ТИР-а. Подобна поръчка имахме и от една друга руска фирма, но там пък беше по една оферта, изпратена по факс. И само след 1 месец благодарение на тези две фирми ние се принудихме да вдигнем производствения капацитет от 6 000 на 160 000 шампоана на ден. Това правеше по 4 TIR-а експорт всеки божи ден, включително и почивните.

                            Та понякога стават чудеса, и нашето донякъде се случи именно благодарение на Пловдивския панаир. Бяхме изложили индуктивни датчици, а си осигурихме продажби на милиони шампоани. От тогава до ден днешен не пропускаме Пловдивскич панаир, ходим дори и на международни панаири, но това чудо не се повтори. Набрахме обаче много клиенти за различни стоки и услуги, така че въобще не се замисляй - отивай на панаира, но гледай добре да се подготвиш с рекламни листовки.

                            Ще издам и една тайна - не жали разходите. Напечатай хиляди листовки и пластмасови сакчета, и след това наеми млади момичета да ги раздават на хората по алеите на панаира. Това е много силен маркетингов ход - да раздаваш не само проспекти, но и сакчета, при това масово. За специалните клиенти подготви и по-скъпи подаръчета - рекламни химикалки, запалки, сувенири и т.н..
                            Last edited by Mateev; 28.07.2020, 11:40.

                            Коментар


                            • Тъййй.
                              С всяка година, Пловдивският технически панаир, чувам, намалявал като брой участници, фирми и т.н. Вероятно затова, се търсят нови, вече и сред физическите лица. Като физически лица, стига да предлагат нещо. Е, стигнаха и до ... моя милост и, ако не ми мине котка път, се приготвям да представя нещо. Та, ще ми сесеспоред, да попитам:
                              Според вас, какво да е? Нещо, вече оплюто от вас, или по-мащабно?

                              Коментар


                              • Умълчаха се.

                                Коментар

                                Working...
                                X