IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
    Случаят с въпросните амперклещите е много интересен. Истината е че някой от вас не казва истината. Въпроса е защо толкова време и двамата се защитавахте, а в един момент станахте първи врагове. Каква е истината.
    Истината е проста: Матеев се изложи и търси, кой да му измие лицето...хвърляйки кал по човека, дето го дразни. ДА, ДРАЗНЯ ГО. Нанесе ми публична обида ( прочее, не сямо на мен) , не му стиска да се извини, пък и разправя разни, вели-некипели. Щял да „го измисли и направи сам, 1000 пъти по-евтино, ама сега имало нещо уникално, една.каска-глобус, ама херметична, ама за.7 милиарда души...и опита (публично тук, всички сте свидетели) да я „прехвърли” на мен, явно, „калпавия”. Аз да свърша НЕГОВАТА работа, на „способния и можещ”. После, се изфука, как Той, видите ли, бил въртял печеливш бизнес, пък взе да вади публично, невярна информация за мен. И, накрая, пак излъга, че бил обмислял да прави съвместен низнес с мен но, видитебли, един хуйчец, го „смутил”. ГЛУПОСТИ НА ТЪРКАЛЕТА.
    Много съжалявам за душевните терзания на МИС*2020 но, истината, е тази. НЕ БЯХ зле настроен към него, изпроси си го сам. И ДА, В СЛУЧАЯ, ИСТИНАТА Е НА МОЯ СТРАНА. ГОТОВ СЪМ ДА СЯ ЯВЯ НА ПОЛИГРАФ, АКО ИСКА.

    Прочее, не видях да е пуснал линк към видеото.

    Относно „бързото забогатяване” (в предния ти пост): Нито е лошо, нито е нередно. Планът е, да стане от продажби. Ако не знаеш, за какво са предназначени заявените 300 000 лв, пак да обясня: Помещение, СМР, машини и оборудване на работни места, сертификати, европейски правни защити, заплати, материали, енергия, осигуровки и т.н. Когато Матеев рече за 1000-та пъти по-евтино, беше пределно ясно, че просто, „не вижда” голяма част от изброеното или говори/пише нвпрофвсионално, или се изхвърля, като хлапак, или комбинации от посочените.

    По-добре, да беше направил пустата каска.
    Last edited by Pyramid; 14.05.2020, 19:19.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
      Случаят с въпросните амперклещите е много интересен. Истината е че някой от вас не казва истината. Въпроса е защо толкова време и двамата се защитавахте, а в един момент станахте първи врагове. Каква е истината.
      Истината е, че никога не съм му казвал в очите, че няма да му дам никакви пари. Затова той явно се е надявал и си е мислел, че все някога ще му дам, и затова непрекъснато ме притесняваше в личен план, а по-форумите само правеше намеци колко милиарда съм бил загубил, защото все още не съм му купил тръбичката.

      Всичко се промени когато една вечер се пошегувах в темата за вируса с една маска-каска от един фантастичен филм. В отговор той започна да ми се подиграва (знаете го какъв е злобен), и така свали от мене всякакви задръжки. Да, дълги години си мълчах тактично, но вече нямам задръжки. Знам много за него, много повече от това, което съм казал до момента, и е въпрос на време да го изплюя, ако продължава да ме обижда.

      Между другото някой ще ми каже ли с какъв софтуер мога да отрежа парченца от един клип, за да ги кача в тубата. Искам да ви покажа с какъв каруцар си имате работа.
      Last edited by Mateev; 14.05.2020, 18:51.

      Коментар


      • Случаят с въпросните амперклещите е много интересен. Истината е че някой от вас не казва истината. Въпроса е защо толкова време и двамата се защитавахте, а в един момент станахте първи врагове. Каква е истината.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение

          С педала се използва и кракът, който обикновено стои неактивен докато се миеш със съответните паузи като сапунисване и др.
          Обикновено хората ги мързи, и мен тож, да се занимават със затварне-отваряне на крановете, докато не им трябва водата. Пробвал съм го, но изглежда не много ефективно, защото докато настроя пак температурата и потока, изтича си толкова вода, колкото ако не бях я спирал.

          Тези "новите" едноръчкови смесители са много зле като точност на регулиране на потоци и като възстановяване на температурата след спиране-пускане и, съответно, пак се губи вода до момента на достигане на нужния режим.
          Нормално и очаквано. Ама добре звучи, спор няма. Постепенно, цялото братство, ще-не ще, се е запътило към моите позиции но, за „измамник” , съм назначен аз. Щото, някой се страхува да провери. Както и да е, пожелавам успех и на педалите.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Те на вас педалите, ви вършат работа. И ти дерзай.
            С педала се използва и кракът, който обикновено стои неактивен докато се миеш със съответните паузи като сапунисване и др.
            Обикновено хората ги мързи, и мен тож, да се занимават със затварне-отваряне на крановете, докато не им трябва водата. Пробвал съм го, но изглежда не много ефективно, защото докато настроя пак температурата и потока, изтича си толкова вода, колкото ако не бях я спирал.

            Тези "новите" едноръчкови смесители са много зле като точност на регулиране на потоци и като възстановяване на температурата след спиране-пускане и, съответно, пак се губи вода до момента на достигане на нужния режим.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
              Измамник, как върви тръбичката?

              Я, вярно, че не потъвало...

              Коментар


              • Измамник, как върви тръбичката?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                  Ами, и аз му пратих линк на накрайник на Шайоми със сензори, дето вършат същата работа на педала. Сигурен съм , че спестяват в пъти повече от коналната тръба на нахалния измамник
                  Те на вас педалите, ви вършат работа. И ти дерзай.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                    Аз не мога да разбера едно нещо. Изгледах няколко клипа като имах време на пирамид. И ми направи впечатление как на няколко пъти за различни неща казва не могъл да си ги купи, не се виждал в пари, нямал възможност. Искам да попитам г-н Несторов защо не се е хванал на някаква работа не зависимо каква и да си събере пари? Срамно ли е за един ИНЖИНЕР да работи? или работата на ИНЖИНЕРА е по цял ден да чете и да мисли някакви открития. Предвид че топлообменици е имало и преи тяхната идея за този економайзер. Аз оставам с впечатлението,че той не желае да работи а да мисли някакви неща от който да забогатее от раз. Не става така. Аз познавам инжинери които плащат от собствените си пари няколко десетки хиляди ДОЛАРА за да се тестват продуктите им от международни институти. Лично съм виждал докладите, презентациите и всичко. Изпробвано и работещо.

                    2рото нещо което ми направи силно впечатление относно тръбичката. Тя е от полипропилен и различни пластмасови изделя, а се сравнява с тръба от желязо и нз си още какво тежаща 2-3 килограма на техен конкурент. И искат да я продават на същата или по-висока цена. Не става така.

                    След като вашият основен конкурент Цанов продава едва 100 броя от тръбата си, независимо дали решава всички проблеми независимо от КПД и температурата при която го постига, не се ли замисляте че за такава тръба пазар няма и зелаещи много много няма. Как се установи че пазара е ваш и ще гоните печалби от 2 до 10 МИЛИАРДА ЕВРО след като търсенето на подобни продукти е изключително ниско.

                    Третото основно нещо е как се търси инвестиция от 300 хиляди и се предлага само 30-34 % от компанията? Кой инвеститор би се съгласил на подобна оферта да ви осигури пари (изключителен ресурс) срещу мизерни 30% и как контролният пакет и вземането на решения се осъществяват от него като вие сте двама и държите поне 60%

                    Когато към нас се обръщаха за помощ ( печелившо предприятие в миналото) международни инвеститори с години опит с портфолио 10 страници казаха няма как да стане. Над 50% заддължително ама задължително. След това ако всичко е наред инвестицията се изплати заповядайте да си изкупите еди какъв си процент при еди какви си условия.
                    Определено, нищо не си разбрал и не внимаваш, Преклецалчо:
                    1.Работя. И винаги съм работил, с малки прекъсвания за почивка.
                    2.Издържам семейство и правя доста инвестиции, основно, в ИС.
                    3.Разходи европейски, приходи-български.
                    4.Тръбичката на Иван Цанов и икономайзерът си приличат твърде бегло а, функционират съвсем различно, че да сравняваш и цени и пазари, без да познаваш едното и другото а, само, „на килограм”. Непрофесионално. Особено от страна на някой, който, дава мнения и оценки в инвестиционен форум. За желязното Чудовище, и 200 бройки продадени, са много. За тях, поздравявам г-н Цанов, щото, все нещо, е продал. Опитай да се миеш на 80°С и, възможно, ще разбереш.

                    На МИС*2020, Росимир Матеев, ще река: Дерзай, Юда. Прекрасно е желанието да ме разпнеш. Хващай полиция, прокуратура, идвай да ме цунеш, (по което там) и шоуто да продължи. Ако мислиш, обаче, че със своите лъжи, „прибавяш мои”, имаш да вземаш.
                    Посмали, Манго.**
                    За амперклещите***, трябвашв да възразил пи-в началото на темата, където разказах случая.

                    *. „МИС”=„Мистър Изнежен Слух”, т.к.се стряска от мъжка приказка. Нещо, дето уж, всички си имаме. Те и имената ни различни: „Тодор” (мъжко, моето) и „Росимир” - неговото. Поведението -в съзвучие. (б.а.)

                    **. Всички числа „100”, са художествена Росимирова измислица. Реалните стойности са в пъти надолу. Т.е., Матеев разнася митове и легенди.

                    ***. Случаят е от 2008-ма, амперклещите (AC/DC, редки за времето, 400А и не китайски през Алибаба, ами западни, и ме подставиха от главния офис на Белком в Бургас, като и мен, ме излъгаха за цената. СЕГА, може и да има директно от производител, за 30 лв. Като се върнах в офиса,ми сервираха, че 149 лв бил САМО СЕРТИФИКАТА. И ми рекоха, остават още да вземеш още 600+ лв.
                    Ти, Матеев, като видя, че работата е скапана, Що не ги върна после? Или защо не направи скандал? Рекламация? Сигурно, си си знаел правата... Случаят беше Април или началото на Май, 2008-ма. Края на месеца, вече, не работех при господина ви Белчев.

                    Някак пи-пирядъчноми се вижда, щеше да бъде, ако просто, бе направил Каската. Или се беше озвинил. Ала мъжете амв малко, факт.
                    Last edited by Pyramid; 14.05.2020, 14:54.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 78-10 Разгледай мнение
                      Момци, предлагам ви много по-спестяваща – вода и топла вода – идея.

                      Един педал на пода, под смесващата батерия, който просто спира и пуска, при отпускане-натискане, водата, докато ти е нужна и когато не ти е нужна.

                      Идеята не е нова, не е и моя, вече съм я виждал в едновремешните обществени бани.

                      Според мен педалът би спестил много напразно лееща се вода докато: се сапунисваш, или разговаряш, или се гледаш влюбено в огледалото при бръснене – и би бил доста по-спестяващ и прост от вашата гаражна тръба.
                      Ами, и аз му пратих линк на накрайник на Шайоми със сензори, дето вършат същата работа на педала. Сигурен съм , че спестяват в пъти повече от коналната тръба на нахалния измамник

                      Коментар


                      • Момци, предлагам ви много по-спестяваща – вода и топла вода – идея.

                        Един педал на пода, под смесващата батерия, който просто спира и пуска, при отпускане-натискане, водата, докато ти е нужна и когато не ти е нужна.

                        Идеята не е нова, не е и моя, вече съм я виждал в едновремешните обществени бани.

                        Според мен педалът би спестил много напразно лееща се вода докато: се сапунисваш, или разговаряш, или се гледаш влюбено в огледалото при бръснене – и би бил доста по-спестяващ и прост от вашата гаражна тръба.
                        Last edited by 78-10; 14.05.2020, 13:53.

                        Коментар


                        • Аз не мога да разбера едно нещо. Изгледах няколко клипа като имах време на пирамид. И ми направи впечатление как на няколко пъти за различни неща казва не могъл да си ги купи, не се виждал в пари, нямал възможност. Искам да попитам г-н Несторов защо не се е хванал на някаква работа не зависимо каква и да си събере пари? Срамно ли е за един ИНЖИНЕР да работи? или работата на ИНЖИНЕРА е по цял ден да чете и да мисли някакви открития. Предвид че топлообменици е имало и преи тяхната идея за този економайзер. Аз оставам с впечатлението,че той не желае да работи а да мисли някакви неща от който да забогатее от раз. Не става така. Аз познавам инжинери които плащат от собствените си пари няколко десетки хиляди ДОЛАРА за да се тестват продуктите им от международни институти. Лично съм виждал докладите, презентациите и всичко. Изпробвано и работещо.

                          2рото нещо което ми направи силно впечатление относно тръбичката. Тя е от полипропилен и различни пластмасови изделя, а се сравнява с тръба от желязо и нз си още какво тежаща 2-3 килограма на техен конкурент. И искат да я продават на същата или по-висока цена. Не става така.

                          След като вашият основен конкурент Цанов продава едва 100 броя от тръбата си, независимо дали решава всички проблеми независимо от КПД и температурата при която го постига, не се ли замисляте че за такава тръба пазар няма и зелаещи много много няма. Как се установи че пазара е ваш и ще гоните печалби от 2 до 10 МИЛИАРДА ЕВРО след като търсенето на подобни продукти е изключително ниско.

                          Третото основно нещо е как се търси инвестиция от 300 хиляди и се предлага само 30-34 % от компанията? Кой инвеститор би се съгласил на подобна оферта да ви осигури пари (изключителен ресурс) срещу мизерни 30% и как контролният пакет и вземането на решения се осъществяват от него като вие сте двама и държите поне 60%

                          Когато към нас се обръщаха за помощ ( печелившо предприятие в миналото) международни инвеститори с години опит с портфолио 10 страници казаха няма как да стане. Над 50% заддължително ама задължително. След това ако всичко е наред инвестицията се изплати заповядайте да си изкупите еди какъв си процент при еди какви си условия.

                          Коментар


                          • [QUOTE=13ADROL;n3597569][QUOTE=Pyramid;n3597562]

                            Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Мен лично не си ме канил, но си канил всеки който желае да се увери на място..............често като единствен аргументиран отговор на безбройните технически въпроси. Представи си, че предпочитам да изпратя робот за пълноценно обработване на информацията вместо моето субективно възприятие на твоите още по-удивителни лъжи и изкривяване на показателите и нагаждане според твоите мечти или по-скоро желание за смучене на пара от балъчонки
                            Ако искаш и тебе да започне да те взема за мезе и да ти се подиграва следващите 10 години, продължавай да му обръщаш внимание и да водиш диалог с него. Това е достатъчно основание да те включи в черния си списък на хората, с които той трябва да се подиграва.

                            Коментар


                            • Тодор Несторов е ИЗМАМНИК. Това не е обида, това е самата ИСТИНА, защото аз съм един от измамените от него хора.

                              Схемата на измамата е следната - обикаля по различни бизнесмени и им предлага някакви си уж дефицитни изделия на някакви си уж супер изгодни цени. Така се случи и със мене - предложи ми един клещов амперметър, какъвто тогава нямах, и понеже ми беше дошъл на крака, аз го купих този уред на една доста солена цена. Не помня каква беше, но ми се видя солена.

                              Само след няколко дена идва пак и ми казва, че амперметъра всъщност струва няколко пъти повече. Сумарно отива някъде към 700-800 лв. за уред, който струва само 20-30 лв. Носи и фактура. Обяснението - той бил сбъркал реалната цена, но шефа му после му се скарал. Представяте ли си - търговски пътник да не знае цената на 3-те изделия, които вади от куфарчето си и продава на лапнишарани като мене. Още тогава осъзнах, че всъщност си имам работа с ИЗМАМНИК, и че съм попаднал в ИЗМАМНА СХЕМА. Въпреки това платих фактурата (още 3-4 пъти по-висока цена) и го отпратих по живо по здраво с надеждата никога повече да не се вясва пред очите ми.

                              Той обаче нагъл и нахален. Понеже вече ми знаеше телефона, адреса, фирмите ми и въобще личните ми данни, започна да ме притеснява непрекъснато с предложения да закупя от него една или друга простотия. Аз винаги отказвах, но той не се отказваше. Явно това му беше измамната схема и явно освен мене е намирал и други лапнишарани, затова толкова нагло и нахално продължава да притеснява хората и да им предлага всякакви простотии на цени, 100 пъти по-скъпи, отколкото струват.

                              Тази негова тръбичка ми я предлага вече не знам от колко години. Поне 100 пъти ми е звънял по телефона, пращал ми е поне 100 мейла. По различните форуми, по които пиша, ми е пращал по поне 100 ЛС във всеки един от тях, непрекъснато получавам искания за връзка в различни месенджери, фейсбуци, туитери и въобще от всяка една социална мрежа, че иска връзка с мене. Обикалял е по фирмите ми и е притеснявал директорите ми. И освен това сами виждате как във форума непрекъснато ме споменава - в този и във всички други форуми, в които пиша. От соларния форум го BAN-нах, но от другите не мога.

                              И така - АЗ СЪМ ЕДНА ЖЕРТВА, която не може да се оттърве от този НАГЛЕЦ вече дълги години, и единствената ми вина към него е, че веднъж вече попаднах в измамната му схема, и сега нахалства да ме върже още веднъж. Но понеже вече отказвам, започна да ме плюе и да ми се подиграва на всеки втори постинг, и това всички го виждате.

                              За мене той е психически болен, и няма да се откаже да оплюва и да се подиграва на всеки един човек, който му обърне някакво внимание. Затова спрете да му обръщате внимание. Пак ще пише и няма да се откаже, но поне ще е 100 пъти по-рядко. Иначе сега сами виждате как на всеки един чужд постинг той добавя 100 негови, всичките пълни с несвързани бръщолевения.
                              Last edited by Mateev; 14.05.2020, 10:46.

                              Коментар


                              • И е нещо, човекът бърка достъпа до информация с компетентност. Заблудата идва на фона на неумение да си задава правилните въпроси, обезсмисля във висока степен знаенето на някои отговори. Разбира се, не е същото но...толкова може. И се хваща за звучението на „нецензурна” думичка, вместо за смисъла, за който, би трябвало тя да му отвори очите. Аз мога и да я трансформирам, човекът обаче, трудно преглъща съдържанието: „Няма начин.” Обидно му звучи, че, ЗА НЕГО, няма начин докато, там някакъв, се е сетил. Ама как, кой е тоя, АЗ имам милионите, АЗ водя толкова народ за носа, АЗ проповядвам ... пък той...
                                И не усеща, как си нанася имиджови щети, като да е пребил дете, заради бонбон. За материалните почва се досеща но, вече, си е отрязал пътя...Честито.

                                Коментар

                                Working...
                                X