IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Световна енергетика

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
    Да използвам ваканционното време, за да напиша за тенденциите в Енергетиката, които следя. Реших, че ако сега не напиша, никога няма да седна да пиша. Ако поне на един човек ще съм помогнал, да избегне забиване в неблагонадеждни инвестиции - няма да е било безсмислено занятието.
    ...
    Имам коментари:

    1. Следите ли Андреа Роси от повече от десет, например 30-40 години. Коментари по въпроса?
    2. Кои публикации сте следили? Аз виждам 6 на пръв поглед (включва патента). Една официално е в съмнителен peer-reviewed journal. Другите май не са рецензирани (с други думи текст написан в научен формат).
    3. Видях сайта за лампата. Има патент. 2 страници, само за САЩ... Защо?
    4. Защо лампа, а не генератор? Защо не някаква стандартна крушка, с която да измести цели индустрии, а този обемист прожектор с ограничена употерба.
    5. Продал си е апартамента в Болоня да живее под наем. С компания и патент в САЩ и планира демонстрация в Швеция през Великобритански стартъп. Има новини, че компанията вече не е негова, просто е СЕО. Коментари?
    6. Поразрових въпросните спорове и потвърждения на експеримента. Рядко се виждат имена на потвърдилите. Независимото потвърждение се свежда до не толкова независима демонстрация на черната кутия (Швеция или Швейцария?). Споделям статия за коментар (май съпортвам лайнометите тук):
    https://www.livescience.com/18415-ec...ion-fraud.html
    7. Какво значи "сертифицира стандартизиран продукт" в случая горе?

    Аз мисля, че прожектор на този етап не ми трябва....

    Коментар


    • В енергетика се случва това, че се влага голямо количество енергия в неща които после щели да намалят консумираната енергия, а дано ама на дали.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Отдел енергетика по лудниците е препълнен
        Вероятно затова, лудницата в енергетиката е пълна...

        Коментар


        • Първоначално изпратено от analog Разгледай мнение

          Приветствам решението да отворят лудницата преди да ни връхлети 3-тата вълна ковид.
          Отдел енергетика по лудниците е препълнен

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
            Убеждението ми е, че вече сме на прага на истинска революция в Енергетиката
            Приветствам решението да отворят лудницата преди да ни връхлети 3-тата вълна ковид.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
              Митака е мой възпитаник.И той се беше залетял по разни простотии ама се осъзна
              ...Обаче, е умен. Парадокс?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Д.Петков Разгледай мнение
                Да използвам ваканционното време, за да напиша за тенденциите в Енергетиката, които следя. Реших, че ако сега не напиша, никога няма да седна да пиша. Ако поне на един човек ще съм помогнал, да избегне забиване в неблагонадеждни инвестиции - няма да е било безсмислено занятието.

                Убеждението ми е, че вече сме на прага на истинска революция в Енергетиката, която напълно ще ни промени битието. Визирам по-конкретно разработките на проф. Andrea Rossi и предстоящото пускане в производство на първия му продукт - лампа с мощност 10'000 лумена, работеща на база LENR (low Emission Nuclear Reaction) технологии. Сред учените е възприета тази терминология, защото има люти спорове дали това е Cold Fusion (Студен Ядрен Синтез) или не. Както и да е, презентацията на продукта ще бъде на 25-ти ноември 2021г в Швеция, след това започват да се приемат поръчки с доставка. Прогнозната цена е $25 на лампа https://ecat.com/ . Разбира се, с огромен интерес се очакват следващите продукти, а именно генераторите за ток и/или топлина. За момента имало 10% шанс такъв генератор да бъде представен на публиката по време на презентацията на лампата, на същия сайт може да следите новините за този тип технологии: https://e-catworld.com/2021/06/21/ro...d-in-november/

                От над 10г. следя на Andrea Rossi публикациите за напредъка на технологията и най-накрая вече има дата за представяне на реален продукт, който да се продава свободно на плебеите. От самото начало всички му се присмиваха и беше обявен за обикновен мошеник, но на мене нещо не ми се връзваше и затова продължавах да се интересувам какви ги върши. Росси си беше продал апартамента в Болоня и отишъл с жена си под наем, за да има пари да продължи с изследванията си. Не ми се виждаше рационално, ако наистина не беше открил нещо голямо, да се реши на такъв ход. Междувременно лайнометите по него не спираха, до момента в който той упълномощи и даде инструкции на една независима швейцарска лаборатория да повтори експериментите, при които на изхода на системата се получава много повече енергия отколкото на входа. Имаше много спорове от къде идва тая енергия, не мога да коментирам тъй като не съм компетентен. Факт е, че в последствие Росси даде и на други лаборатории да повторят експериментите и всички потвърдиха ефекта.

                Нашият Кирил Чуканов (с българско и американско гражданство), изглежда също е много напред с разработките и във YouTube видеата си казва, че приема поръчки за QFE (Quantum Free Energy) генератори (без гориво), но вероятно няма толкова пари, че да успее да сертифицира стандартизиран продукт. Повече подробности може да видите в постовете ми тук: http://fff.bg/showthread.php?t=2087&page=20 като пиша по случая за такива технологии от 12-ти май 2020г
                Всичко споделено тук е само за информация, никого нищо не съветвам! Нито ще влизам в спорове за това "какво може".и "какво не може" съгласно всеизвестния закон за Запазване на Енергията. Към края на годината, като чуем отзивите на първите които са си купили лампата, ще имаме матр'ял да се дърлим на воля. Засега, да наблягаме на пуканките и чакаме.
                Дадох си труда преди година и нещо, прочетох един 10-страничен доклад, защо не вярват на Роси. Не били засекли поток от неутрони, видиш ли. И, ЗАТОВА, "не боло ядрена реакция". Значи, бета-разпад може (което, също е ядрен разпад, излъчва електрон, като се цепи неутрон в ядрото и остава протон), неутронен фон може, а, да не забележат на него нов неутрон - не може? Погледнете бета-разпада. Само за миг. Не се ли явява ядро на нов елемент, С ПО-ВИСОК ПОРЕДЕН НОМЕР? Нещо, което , Е открито в "остатъка" от реакцията...и някой пропуска неутронния фон, на който, се калибрират детекторите да откриват ПРЕВИШЕНИЕ.
                Значи, ПРЕВИШЕНИЕ НЯМА...а пониженията не ги отчитат? Погълнал материалът нерегистриран от детектора неутрон, явява се НОВО ЯДРО СЪС СЛЕДВАЩ ПОРЕДЕН НОМЕР, а "няма" ядрена реакция?
                Добре де, да не е химическа?
                - Ха така.
                ИМА. Поне на база докладите.

                Коментар


                • Да използвам ваканционното време, за да напиша за тенденциите в Енергетиката, които следя. Реших, че ако сега не напиша, никога няма да седна да пиша. Ако поне на един човек ще съм помогнал, да избегне забиване в неблагонадеждни инвестиции - няма да е било безсмислено занятието.

                  Убеждението ми е, че вече сме на прага на истинска революция в Енергетиката, която напълно ще ни промени битието. Визирам по-конкретно разработките на проф. Andrea Rossi и предстоящото пускане в производство на първия му продукт - лампа с мощност 10'000 лумена, работеща на база LENR (low Emission Nuclear Reaction) технологии. Сред учените е възприета тази терминология, защото има люти спорове дали това е Cold Fusion (Студен Ядрен Синтез) или не. Както и да е, презентацията на продукта ще бъде на 25-ти ноември 2021г в Швеция, след това започват да се приемат поръчки с доставка. Прогнозната цена е $25 на лампа https://ecat.com/ . Разбира се, с огромен интерес се очакват следващите продукти, а именно генераторите за ток и/или топлина. За момента имало 10% шанс такъв генератор да бъде представен на публиката по време на презентацията на лампата, на същия сайт може да следите новините за този тип технологии: https://e-catworld.com/2021/06/21/ro...d-in-november/

                  От над 10г. следя на Andrea Rossi публикациите за напредъка на технологията и най-накрая вече има дата за представяне на реален продукт, който да се продава свободно на плебеите. От самото начало всички му се присмиваха и беше обявен за обикновен мошеник, но на мене нещо не ми се връзваше и затова продължавах да се интересувам какви ги върши. Росси си беше продал апартамента в Болоня и отишъл с жена си под наем, за да има пари да продължи с изследванията си. Не ми се виждаше рационално, ако наистина не беше открил нещо голямо, да се реши на такъв ход. Междувременно лайнометите по него не спираха, до момента в който той упълномощи и даде инструкции на една независима швейцарска лаборатория да повтори експериментите, при които на изхода на системата се получава много повече енергия отколкото на входа. Имаше много спорове от къде идва тая енергия, не мога да коментирам тъй като не съм компетентен. Факт е, че в последствие Росси даде и на други лаборатории да повторят експериментите и всички потвърдиха ефекта.

                  Нашият Кирил Чуканов (с българско и американско гражданство), изглежда също е много напред с разработките и във YouTube видеата си казва, че приема поръчки за QFE (Quantum Free Energy) генератори (без гориво), но вероятно няма толкова пари, че да успее да сертифицира стандартизиран продукт. Повече подробности може да видите в постовете ми тук: http://fff.bg/showthread.php?t=2087&page=20 като пиша по случая за такива технологии от 12-ти май 2020г
                  Всичко споделено тук е само за информация, никого нищо не съветвам! Нито ще влизам в спорове за това "какво може".и "какво не може" съгласно всеизвестния закон за Запазване на Енергията. Към края на годината, като чуем отзивите на първите които са си купили лампата, ще имаме матр'ял да се дърлим на воля. Засега, да наблягаме на пуканките и чакаме.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                    Дали fon е чел доклада, който препоръчва?

                    Тук Императорът му/им срутва тезите именно на основа на текста на доклада, който Импът е прочел.
                    https://www.investor.bg/news/comments/284020/338/
                    Митака е мой възпитаник.И той се беше залетял по разни простотии ама се осъзна

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                      Преди часове излезе докладът на BP за световната енергетика, най-уважавания от десетилетия в тази област. Понеже много хора тук се опитват да сглобят цялостната картинка от отделни статии, често и от руска пропаганда, която оставя впечатлението, че без Русия в света няма енергетика, всеки може да си го зареди и прегледа. Сигурен съм, че доста хора биха останали изненадани от доста числа. Може да споделите кое точно ви се е видяло интересно. Докладът е пълен с ценни числа, както и изводи, анализи и графики. Ето го

                      https://www.bp.com/content/dam/bp/bu...ull-report.pdf


                      Първо се загледах на стр.56 дали "мижавите" модерни ВЕИ в света генерират повече ток от АЕЦ с "неизчерпаемата енергия". Е, не още. 2701ТВч към 2480ТВч в полза на АЕЦ. Но като погледнем стр.52 - 14.5% световен нарастък на ток от модерните ВЕИ, няма как това да не се случи до края на годината, ако не се е и случило до днес в рамките на статистическата грешка.

                      А за ВЕЦ да не говорим. Те издухват АЕЦ почти 2 пъти. Щото съм чувал от електроинженери в България, че и ВЕЦ имали малка мощност и в сравнение с АЕЦ ... е-е... Даже Антон Иванов ми го е казвал, лобист за АЕЦ, брат на Христо Иванов от "Да, България", който пък протестира масово против АЕЦ Белене. Не могат май да се оправят в едно семейство, тръгнали да оправят България.

                      Та има и много интересни числа за газ, запаси, производство и транспорт, нефт, въглища и т.н. Ако нещо ви се види интересно го споделете.
                      Дали fon е чел доклада, който препоръчва?

                      Тук Императорът му/им срутва тезите именно на основа на текста на доклада, който Импът е прочел.
                      https://www.investor.bg/news/comments/284020/338/

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Toranaga Разгледай мнение

                        мерси много за линк-а !!!

                        впечатляващ е ръстът в Тихоокенаска Азия, което потвърждава и настройва моето позициониране.

                        Thanks !!!

                        + е от мен ..
                        Благодаря и аз много за единствения смислен коментар. Аз заглеждам друго на стр.8. В Европа за 10 години енергопотреблението пада бавно но стабилно въпреки растежа на БВП. Даже са включили Турция в Европа. В Северна Америка е почти същото.. Или слуховете на Позитано и подобни за примитивния им електорат, че сега не ни трябвала енергия защото всичката ни енергоемка съветска промишленост била разбита на практика са пълна глупост. Ние не живеем в епохата на "Как се каляваше стоманата" за да свързваме БВП с енергопотреблението по този елементарен право пропорционален начин.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                          Преди часове излезе докладът на BP за световната енергетика, най-уважавания от десетилетия в тази област. Понеже много хора тук се опитват да сглобят цялостната картинка от отделни статии, често и от руска пропаганда, която оставя впечатлението, че без Русия в света няма енергетика, всеки може да си го зареди и прегледа. Сигурен съм, че доста хора биха останали изненадани от доста числа. Може да споделите кое точно ви се е видяло интересно. Докладът е пълен с ценни числа, както и изводи, анализи и графики. Ето го

                          https://www.bp.com/content/dam/bp/bu...ull-report.pdf


                          Първо се загледах на стр.56 дали "мижавите" модерни ВЕИ в света генерират повече ток от АЕЦ с "неизчерпаемата енергия". Е, не още. 2701ТВч към 2480ТВч в полза на АЕЦ. Но като погледнем стр.52 - 14.5% световен нарастък на ток от модерните ВЕИ, няма как това да не се случи до края на годината, ако не се е и случило до днес в рамките на статистическата грешка.

                          А за ВЕЦ да не говорим. Те издухват АЕЦ почти 2 пъти. Щото съм чувал от електроинженери в България, че и ВЕЦ имали малка мощност и в сравнение с АЕЦ ... е-е... Даже Антон Иванов ми го е казвал, лобист за АЕЦ, брат на Христо Иванов от "Да, България", който пък протестира масово против АЕЦ Белене. Не могат май да се оправят в едно семейство, тръгнали да оправят България.

                          Та има и много интересни числа за газ, запаси, производство и транспорт, нефт, въглища и т.н. Ако нещо ви се види интересно го споделете.
                          мерси много за линк-а !!!

                          впечатляващ е ръстът в Тихоокенаска Азия, което потвърждава и настройва моето позициониране.

                          Thanks !!!

                          + е от мен ..

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                            Да, дедо Пешо беше казал, че САЩ ще умрат до 10 години. На страница 16 се вижда как САЩ за 10 години издухва тотално Русия по производство на нефт, а на стр 32 се вижда как бързо ги смачкват и по производство на газ. Не виждам как САЩ биха изчезнали скоро при това положение, не знам кой му е приказвал такива глупости. Тия по плевенските села гледат много ТВ Алфа.
                            Фактите говорят друго.В момента САЩ имат 5 завода за втечнен газ които ако бачкат макс мощност може да задоволят 1/5 от потреблението на
                            Европа.Другият факт е че имат 30 газовоза а им трябват 200.Трето ,че газта е борсова стока и тяхната стока излиза 20-30% по-скъпа ,което не е
                            маловажно.....след 10 г я камилата я камилара,много неща могат да се случат.

                            Коментар


                            • Ма това е някаква фондация в Ливан бе...

                              Иначе ВЕЦ-а е убаво нещо, ма то си иска реки или високи водоеми. Не става пред ендека да турим един вец 2000мвт, щото сме видели че у фермата на фейсбук може.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                                Фонецът е от зелените:
                                https://f-o-n.org/index.php/en/

                                Яснооо.
                                Гони партийна кариера.
                                Или гони нея, или...
                                ...като онзи случай, дето, както си лети самолетът, пилотът почва зверски да се хилоти. От контролната кула питат какво става, а той:
                                „ - Само като си помисля, каква паника ще настане в психиатрията, като разберат, че съм избягал...”

                                Коментар

                                Working...
                                X