IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел-преносни мрежи с голям дял на ВЕИ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Бате Пешо, много си изписал бре...докато изчета, и забравям какво ме попита...пък по-нагоре си го обяснил без чертеж Ако консумацията е Х, производството от АЕЦ е У, колкото и да се напъва човек, не може да изкара дял на ВЕИ >(Х-У)/Х без да направи простотия в системата...

    фон, нали ти пратих линк от твоя сайт, точно с тази твоя хипотеза - няма достатъчно ток вечерта в час пик, хубаво е че има внос, щото иначе щяха да седят на тъмно. Алтернативата е да се преоразмериш с мощностите, ама това е чиста загуба на пари ако нямаш клиент за излишъка.
    А ако назидаме България с фотоволтаици - примерно 5х пиковата консумация, какво ще правим нощно време? Ще разчитаме на луната да ги осветява ли?


    едит: фон, аз си мислех че във ВЕИ-тата всичко е случайни процеси, пък ти сега ме изненада с тия ОДУ...то дори и идеалния теоретичен модел е с ЧДУ, ама айде...
    Last edited by Тъпо парче; 30.05.2019, 02:20.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      А бе изобщо не ги слушай тези "капацитети". ВЕИ-та си се описват с най-обикновени диференциални уравнения за непрекъснати процеси както всичко с маса на този свят и могат да се регулират и контролират като всеки най-традиционен генератор. Имало и "друго", нещо явно от Марс или някакви гадателки са им го казали. Единият го ритал вал, другият го удрял ток с неправилна честота. Хората тук не са работили това и им се връзват.

      За 101% не знам, но 100% ВЕИ може да постигнеш. Стига да ги имаш.
      Невежеството е огромна сила.Потиш ли се щото явно умора нямаш

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        power grid - те внасят много малко ток и количеството няма как да е достатъчно да си изглаждат тока в мрежата. Друго има там, веитата им не са никакви веита а турбини на гориво и могат да минат и на 101 процента веита. Същото е като с дизелите които покриват стандарт евро 6 и се оказа че тоя стандарт е непокриваем. Той наистина се връзва но и вие сте далеч от истината, просто веита които не са веита.
        А бе изобщо не ги слушай тези "капацитети". ВЕИ-та си се описват с най-обикновени диференциални уравнения за непрекъснати процеси както всичко с маса на този свят и могат да се регулират и контролират като всеки най-традиционен генератор. Имало и "друго", нещо явно от Марс или някакви гадателки са им го казали. Единият го ритал вал, другият го удрял ток с неправилна честота. Хората тук не са работили това и им се връзват.

        За 101% не знам, но 100% ВЕИ може да постигнеш. Стига да ги имаш.
        Last edited by fon; 30.05.2019, 00:11.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Учил съм. И преди много време, съм и програмирал PID. Преди 1997-ма.
          Ако си го учил явно там си е и останало. Аз съм ги правил тези неща преди 30 години и още си ги спомням доста добре. Колегите ми казват, че неща дето съм ги правил тогава още си работят и никой не ги е пипал. Просто си работят 30 години, всяка минута. То не е въпрос да програмираш ПИД за лабораторно, а да разбираш всичко около него, щото примерно ако интегралната му съставка го остави в крайно положение, няма кого да питаш, сам трябва да се оправяш.
          Last edited by fon; 29.05.2019, 23:41.

          Коментар


          • power grid - те внасят много малко ток и количеството няма как да е достатъчно да си изглаждат тока в мрежата. Друго има там, веитата им не са никакви веита а турбини на гориво и могат да минат и на 101 процента веита. Същото е като с дизелите които покриват стандарт евро 6 и се оказа че тоя стандарт е непокриваем. Той наистина се връзва но и вие сте далеч от истината, просто веита които не са веита.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Pyramid да но няма по добре конструирана лампа да кажем българско производство а диодните чипове са разработени в Европа и китайците взеха технологията даром - дял за разработчиците в бизнеса на едната голяма китайска компания за ел. неща а те са само две в цял Китай с хиляди фабрики. Тези немци сега живят в Сингапур. В Европа дори не можеше да се почне производството на чиповете защото ще фалира в зародиш от такси.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Показал си на баба си розавите гащи.Я да си изключат връзките със съседните страни и да ги видим тия убавци.
                Няма да поеме. Аз вдигам ръце от него. Времето ми е ценно.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                  Ако беше учил как се описват динамични процеси, беше учил ред на Фурие и подобни и беше регулирал поне един динамичен процес с ПИД или какъвто и да е ще регулатор, кеф ти хардуерен или цифров, никога нямаше да се изразяваш по този смехотворен начин.
                  Учил съм. И преди много време, съм и програмирал PID. Преди 1997-ма. Тогава спрях.А „смехотворно” наистна е, че допуснах, че ти може и да разбереш. Извини ме, моля. Не можеш. Кауза пердута. Обяснява се на хора, които, поне се стараят да разберат.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Ако намериш данни ЗА ВСИЧКИ фактори и показатели с тайминг от , примерно, минута-пет, а не само от обмена на енергия за деня, допускам, че можеш и да стоплиш.
                    Ако беше учил как се описват динамични процеси, беше учил ред на Фурие и подобни и беше регулирал поне един динамичен процес с ПИД или какъвто и да е ще регулатор, кеф ти хардуерен или цифров, никога нямаше да се изразяваш по този смехотворен начин.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                      Показал си на баба си розавите гащи.Я да си изключат връзките със съседните страни и да ги видим тия убавци.
                      Някои хора не схващат разликата между моментни и среднопретеглени стойности. Сигурно, са пропуснали не лекции, ами цели семестри. Или са били особено силни в преписването, за сметка на проумяването на процесите.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Ох, вече го разгледахме въпроса 15 пъти и показахме сума графики и данни какъв незначителен е дела на външния обмен за Германия към решението. Има ли някой неразбрал с изключение на дедо Пешо? Да не говорим, че обменът е важен когато генериращият дял на ВЕИ е малък, а не голям
                        Показал си на баба си розавите гащи.Я да си изключат връзките със съседните страни и да ги видим тия убавци.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                          Ох, вече го разгледахме въпроса 15 пъти и показахме сума графики и данни какъв незначителен е дела на външния обмен за Германия към решението. Има ли някой неразбрал с изключение на дедо Пешо? Да не говорим, че обменът е важен когато генериращият дял на ВЕИ е малък, а не голям
                          Когато ВЕИ бичат на мах, „незначителният обмен” с паралелните ЕЕС Е ИМЕННО ОНЗИ, КОЙТО ОПАЗВА (В СЛУЧАЯ, НЕМСКАТА) ЕЕС ОТ РАЗПАДАНЕ. - синхронизация на АГ-тата, на инвертори, изравняващи потоци при резки пропадания във ВЕИ - генерацията и т.н. Ако намериш данни ЗА ВСИЧКИ фактори и показатели с тайминг от , примерно, минута-пет, а не само от обмена на енергия за деня, допускам, че можеш и да стоплиш. Прав е Мрежов, ама лапаш мухите и се дуеш неуместно.и...също, не ми приличаш на инженер. По-скоро, на уязвен хлапак с болно самолюбие. Ама ти си знаеш. Аз обичам да практикувам инженерната си подгоровка, като изобретявам разни неща. Доста добър съм.
                          Last edited by Pyramid; 29.05.2019, 22:44.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            С обясненията на дедо Пешо съвсем ще се побъркаш. Как си представяш когато имаш много ток да внасяш най-много ток?
                            Не моа да разбера как мое толко да си тъп и толко да се праиш на улав.Типичен партиен член на сектата на Костов.Не става дума за внос за друго нещо става дума

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Това което разбрах е че в конкретния случай в Германия е имало много ток от ФЕЦ щото другите свързани в паралел с тях са го " да кажем компенсирали " и фончо ни лъже явно като вади само Германски данни а те ас свързани с другите....
                              Eто ти без да си специалист веднага разбра за какво става дума.Фончо се бара инженер ама явно е химик праи се на улав и ни пробутва медийни манипулации платени от лоби с интереси.Имаме си работа с крадци и хайдуци които мамят откровено хората.Не може всеки да разбира от всичко.Не съм против ВЕИ.Против съм алчни прости крадливи и нагли хора да ползват този безплатен ресурс за лично облаготелствуване без оглед на интересите на цялото общество.Начина по който това нещо се случи в България е криминален и тръгна от тройната коалиция на Станишев....Имаше един шеф на НЕК дет са Бойко го натитри заради апартаментите той се налудува докато умния се наумува..Далавера голяма за наши хора.Хората позволили това и облаготелствували се от това са за затвора а не да стават министри зам министри и нам кви си.И тоя измамник ще ми говори че имал успешен бизнес.Наглец.Рано или късно някой радикален ще се докопа до властта и всичкото това ще бъде поринато в Белене а далаверите им конфискувани

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                power grid - няма никъв проблем за осветлението, диодите стават все по добри и са икономични зверски. Всъщност има и той е монопола за производството им само в Китай и че ще ги правят да дефектират все по и по бързо. Това ни е на нас проблема и с АЕЦ не може да се оправи, а и фотоволтаичните клетки са хубаво нещо, но и тях не можем да ги правим и работата е същата. Има една приказка - На вълка врата му е дебел когато сам си върши работа.
                                Отварял ли си LED - лампа? Бедата е комплексна. Основно, охлаждане и монтаж, като набиват с чук алуминиевата плочка с платката отгоре, и я изкривяват. Отдолу - луфт, влошено охлаждане и, набързо, дават фира. Отделно, оптималното положение и зацапването на пластмасовия конус с електрониката, пак лошо охлаждане...но, от полза за продавача. Просто е.
                                Last edited by Pyramid; 29.05.2019, 22:43.

                                Коментар

                                Working...
                                X