IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Имхотеп - всичките са с китайски клетки, а от китайци гаранция не съм видял да се изпълнява. Дори съм ги питал как изпълняват гаранцията , ще се сменя ли или поправя а те учудени..не бе викат гаранцията си е гаранция ще работи толкова.

    D.Y.F-091066

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Е не е верно това:
      Правят се и в Турция. Правеха се и в България панели, но фирмата фалира. Но първо трябва да се уточни какво правиш - панелите или соларните клетки в тях. Инверторите и монтажа също струват пари.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Това с тия фецове 2012 си беше далавера, в която скрито или открито участват от на бат'ви бойко бившата та до кадиевчетата.
        Спомням си ги го много добре това полугодие. Цените в Китай се срутиха, съответно и себестойността, при което печалбите им скочиха някъде на 70%, което е нещо страхотно. Понеже закона е много тромав и новите цени се определят от 1 юли, всякакви партийци, политици, дипломати и какви ли не се набутаха в схемата кой с колкото може. Кой ще ти даде 70% в банка или в нормален бизнес? САЩ имат закон който забранява такава норма на печалба директно. Най-простите селяни се набутаха с огромни рушвети и затова сега стачкуват и фалират.

        Светна ми още март 2012-та какво става и имах някаква слаба връзка с двама журналисти - Мариета Николаева от БТВ и Велизар Енчев от СКАТ. Побутнах ги да направят едно предаване още март по въпроса, защото Меркел и Оланд като видяха какво става и веднага блокираха това безумие, а Бойко си риташе футбол на Бистрица. И двамата естествено ме взеха несериозно, колкото тук във форума. Казаха нещо като "много е хубава информацията, ще помислим". Другата причина е естествено, че толкова им разбират главите и че 99% от журналистите гледат колко зрители ще имат. Тези приказки, че журналистите се интересуват от справедливост, България и сънародниците си са пълна глупост. Всъщност то и техникумаджията изобщо не го интересува тук това, а да си доказва нараненото его. Човечеството е устроено така. Разни глупости дето ни дрънкат по училища от малки и в общественото пространство са пълни глупости и после всеки крещи "ама, как политиците...". Ами така се контролира обществото елементарно с милиони за пропаганда, тролове и подобни. Човекът е толкова долно същество, та го е срам да си го признае. Най-долни обаче са руснаците, после нациите под тяхно влияние като нас и тогава западняците.

        Та естествено предаване по моя информация не се появи и на 30 юни имаше едни много грозни представления с ББ, Лиляна Павлова, ДКЕВР и подобни персонажи които още висят на интернет. Правителството падна малко по късно, отчасти и заради това. Загубите съм ги смятал още тогава и ги дадох на въпросните журналисти - 7.5 милиарда лева за 20 години. Числото не се изтъква още по медии и всеки замесен си вика "а бе, 20 години. Ние лъжем и крадем за утре и все така, се получава, че си седим на власт, та за 20 години ще мислим. Даже и в съда да ни изправят има давност". А от БСП като напускаха властта си гласуваха направо и амнистия! Е такива неща поне западнякът никога няма да допусне.
        Last edited by fon; 05.06.2019, 22:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          fon - на фотоволтаиците лошото е че ги правят само в китай, в момента не произвеждат клетки на които умишленно да не са скъсили - ограничили живота. А могат стъкълцата да бъдат с живот 50 и повече години, но дори нагло са пускали и такива които на 3-тата година се лющят.
          Е не е верно това:

          Here's the complete list of American solar panel manufacturers:На всичкото отгоре цените на дребно са между $2.67 - $3.43 за ват. На едро както вече споменах са около $0.87 за ват.

          Сънпауър дава 25 години гаранция. За другите не съм гледал, че ме мързи, но който иска може да фърли едно око.
          Last edited by Имхотеп; 05.06.2019, 21:57.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • fon - на фотоволтаиците лошото е че ги правят само в китай, в момента не произвеждат клетки на които умишленно да не са скъсили - ограничили живота. А могат стъкълцата да бъдат с живот 50 и повече години, но дори нагло са пускали и такива които на 3-тата година се лющят.
            Last edited by supertrader; 05.06.2019, 21:24.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
              Едни учат на нея:
              http://elektrum.blog.bg/

              Други я произвеждат:
              http://www.bussan-bg.com/ver3/

              ​​​​​​... ммм?
              Електротехника в понятията на наука няма нищо такова.
              Но щом за теб е достатъчно, добре.
              Той и из... е лаик, но пък не мож' му затвори устата.

              Last edited by Имхотеп; 05.06.2019, 22:02.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Прочее, ти си пуснал за електронна техника и електромеханика. Има /определена/ разлика.
                Е, лаик съм.
                Щото думата е тази.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
                  Едни учат на нея:
                  http://elektrum.blog.bg/

                  Други я произвеждат:
                  http://www.bussan-bg.com/ver3/

                  ​​​​​​... ммм?
                  Прочее, ти си пуснал за електронна техника и електромеханика. Има /определена/ разлика.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    Няма такова нещо 'силова електротехника'.
                    Едни учат на нея:
                    http://elektrum.blog.bg/

                    Други я произвеждат:
                    http://www.bussan-bg.com/ver3/

                    ​​​​​​... ммм?

                    Коментар


                    • Няма такова нещо 'силова електротехника'.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Пирамидата аз не се карам с теб нито пък имам желание да те обиждам.Не знам какво е това силова електротехника и не знам с какво се занимаваш.Но пиши за това с което се занимаваш това което разбираш.Мрежите и преноса не са ти силната страна.Казвам всичко това добронамерено не се засягай
                        Аз отдавна предложих мир, не забеляза ли? А силовата електротехника е генерация, преобразуване, пренос и разпределение на ел.енергия. Странно звучи да не познаваш, с каквото се занимаваш. А, как да го кажа...Не се е родил още този, дето да ми нарежда. Критики и смислени забележки приемам. Команди -не.
                        Благодаря.

                        Коментар


                        • Това с тия фецове 2012 си беше далавера, в която скрито или открито участват от на бат'ви бойко бившата та до кадиевчетата.


                          Ми айде малко помощ - сравнете нови веи с белене.
                          Last edited by X_Y; 05.06.2019, 19:51.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Я кажи, като си завършил икономически техникум, може ли да допуснеш каква е печалбата на тези дето си инсталираха ФЕЦ през първата половина на 2012-та? Опитай се да кажеш и ти нещо смислено. Ето ти въпрос където имаш шанс.
                            При цена 600 лева на МВТЧ ли ша я смяташ бе ?

                            Апропо как е пазара на зеленчуци в Лясковец днес ?
                            Last edited by markov; 05.06.2019, 20:26.
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                              В крайна сметка логиката и сметките ни тук ще потънат в една мърсотия. Милиончетата на Богомил Манчев и руското посолство вече са в действие
                              https://www.dnes.bg/politika/2019/06...mlrd-lv.412466

                              Троловете са на линия и ще бълват глупости до безкрайност като колко е евтин тока от Козлодуй, което няма никаква връзка с Белене, но за мозъка на русофил е предостатъчен аргумент. За радост Брюксел ще има много тежката дума и може би последен. Има и много обективни условия които ще пречат - борсата вече ще пречи много тъй като трудно ще кажат, че цената ще се определя с декрет. Даже по регламент мисля са длъжни да продават тока на борсата без държавна помощ. Това, че милиардите за крадене в държавата все пак са ограничени, Белене би спряло кражбите и на много други люде и те ще ритат, ако не са в играта. ГЕРБ ще се бои също да набута държавата толкова много тъй като ще си иде скоропостижно.

                              Искрено се надявам тази мегакражба все пак да спре по-рано.
                              Я смешната борса щяла да пречи на кое ще пречи че не разбрах

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Браво Марков! Ама ти си можел и да мислиш малко? Значи се правиш на тъп или заработваш като трол по моите постове. Освен това 2017 - 2019-та има големи ремонти за по-голяма надеждност и увеличаване на лиценза. И в крайна сметка 29лв не вярно - тогава цената се даваше на две части и някой не я е разчел правилно. Няма никаква загадка във въпроса. Текущите разходи растат във времето. За АЕЦ. За ВЕИ намаляват.

                                Тук стигаме до интересен извод. Хората са свикнали стоките да поскъпват поне с инфлацията и си мислят, че и с тока ще е така. Да, точно така ще е ако разчитаме на АЕЦ и ТЕЦ. Единственият реален начин токът да започне да поевтинява значително, е може би не както при компютрите, но пак би ни дошло доста добре, е чрез голям дял ВЕИ.
                                Я си кажи за кой с веита работиш?Големият дял веита ще повиши цената щото като нема слънце и вятър некой ше требе ги замества.Вечер и нощем също.Инфлацията за която говорят по телевизора няма нищо общо с цената на тока..ама нищо.Освен това електрическите централи получават пари и за услугите които предоставят не само за енергията която са произвели...

                                Коментар

                                Working...
                                X