IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Е оо-надоле нали ви сметнах, че подобна мощност фец с турбина излиза 5 (пет) пъти по-евтино? Май "финансист" не читател, "финансист" писател.
    Ся, всеки "финансист" би трябвало да може да раздели цената от белене на пет.


    И това много наедро. Ако махнеш средствата за ядрена безопасност, поне 90% от заплатите, ще отидеш на 6-7 пъти по-ефтин ток.
    Даже е по-ефтин от козлодуйския.

    Твоето смятане е на принципа евтин на брашното , скъп на триците.

    В момента в България имаме действаши ФЕЦ, АЕЦ, ТЕЦ , Перки, Газоторбина във ТЕЦ Варна и т.н..

    Задачката е елементарна , кои произвежда най-евтиния ток бе Импотепий ?

    Елементарен напън е да го провериш, всъщност ти го знаеш отговора ама опъваш локуми в полит. коректна посока....
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
      ..

      Смятаме ли вярно? Ето една проверка - Чили 29 евро/МВч. Кога ще я хванеш тази цена с нов АЕЦ? Никога.
      https://www.zmescience.com/ecology/c...t-solar-power/..
      Твърде сложно им пишеш!

      Първу! Туй Чили гу знайм, Пиночет е зло неземно.

      Втору си се объркАл - 29 зелени/Мвтч, а не евро! И туй е ПОСКЪПО ОТ КОЗЛОДУЯ !!!

      и Трету, ний у Дрянуву знайм сички жувотни - Жираф нЕма! Епа нЕма! нЕма и да има, пАнимайш?
      Last edited by satz; 09.06.2019, 08:47.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Е оо-надоле нали ви сметнах, че подобна мощност фец с турбина излиза 5 (пет) пъти по-евтино?
        Значи, ако сложим за 1МВ АЕЦ 6 милиона евро, а за новия ФЕЦ в Испания 0.5 милиона евро, това е 12 пъти разлика.

        Сега ако 1 АЕЦ за света има cacity factor 75%, а в България ФЕЦ дава 1300МВч към 8766часа = 15%, пък в Испания ще е към 1600МВч/8766 часа в годината 18.5%. Или в България 1МВ ФЕЦ ще произвежда 5 пъти по-малко ток от 1МВ АЕЦ.

        Та горните 12 за България ги делим на 5 за България, или 12/5 = 2.4. Това е без отчитане на заплати, които ако отчетем ще е доста над 2.5. Което означава, че в момента ако започнем да изграждаме АЕЦ в България и голям наземен ФЕЦ, токът от ФЕЦ-а ще е поне 2.5 пъти по-евтин от този на Белене. Но

        1. АЕЦ-а не може да го завършим за 1 година като ФЕЦ, а докато го завършим, ФЕЦ-овете дето ще можем да построим тогава ще дават поне 5 пъти по-евтин ток
        2. ФЕЦ-а дава само дневен скъп ток, а АЕЦ-а дава и половината нощен евтин на пазара ток.

        А в Испания мисля, че слънчевата радиация и 1800МВч на година стига, та разликата ще е над 3.5 пъти към днешен ден. Но там пък земята и труда са скъпи, така че за България горните 0.5 милиона за 1МВ може и по-малко да излезат.

        Смятаме ли вярно? Ето една проверка - Чили 29 евро/МВч. Кога ще я хванеш тази цена с нов АЕЦ? Никога.
        https://www.zmescience.com/ecology/c...t-solar-power/


        При тези вече реални цени на ФЕЦ, ние трябва да слушаме как на пенсионерите им били малки пенциите, как обичали руските "освободители" и мразели империалистите, да слушаме как дедо Пешо може да регулира честа и той трябвало да взима решенията от някакво плевенско село, а на она техникумаджия от Горна му "ритал вала" ... Жалко е, че и нормалния работещ нормален човек у нас, не е разбрал още колко е скъп ядрения ток и евтин соларния и вятърния, иначе срещу това Белене хората щяха да скочат по-масово отколкото срещу Делян Пеевски. И едва ли ще разберат до една година, при което най-здравата ни надежда е Брюксел.
        Last edited by fon; 09.06.2019, 08:16.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          Това ми стига, не се кОси.
          Прочетох на главната страница упътванията и видях, че се появяват поп-ъпи при позиционирането на мишката.
          Ясно става, защо си ги записал и постнал от компютъра като скрийншот.

          Виновен съм в несправедливо обвинение на satz за фалшифициране на материали от този сайт.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

            Поставил съм капан пред една миша дупка, да видим, дали ще хвана...

            Ако Марков каже, че се виждат поп-ъпите, за които твърдях, че си ги изфабрикувал, ще трябва да поднасям извинения
            Това ми стига, не се кОси.

            Накарахте ме да поразгледам назад през годините,
            Януари 2017 нещо се се случило във Франция, експорта им е бил под 2Твч, при обичайните тогава 6
            но е ясно изразен тренда към спад,
            като сега януари, Германия им е дала над 3 пъти повече, отколкото е взела от FR.
            Last edited by satz; 08.06.2019, 23:56.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

              Я по добре ти разкажи как тока от ФЕЦ е евтин и трябва да сторим още панели....разкажи да се посмеем
              Е оо-надоле нали ви сметнах, че подобна мощност фец с турбина излиза 5 (пет) пъти по-евтино? Май "финансист" не читател, "финансист" писател.
              Ся, всеки "финансист" би трябвало да може да раздели цената от белене на пет.


              И това много наедро. Ако махнеш средствата за ядрена безопасност, поне 90% от заплатите, ще отидеш на 6-7 пъти по-ефтин ток.
              Даже е по-ефтин от козлодуйския.

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                p.s.
                eta orel, марковия браузер явно ги показва числата, пробвай да вържеш мишка към таблета, може да излязат.
                Поставил съм капан пред една миша дупка, да видим, дали ще хвана...

                Ако Марков каже, че се виждат поп-ъпите, за които твърдях, че си ги изфабрикувал, ще трябва да поднасям извинения
                Last edited by eta orel; 08.06.2019, 23:32.

                Коментар


                • Горбачов считал, че Чернобил е първата причина поради която СССР се е разпаднал.
                  То и АЕЦ Белене ще е е първата причина поради която ще скъсаме руските окови.
                  Много са мощни тия ядрени централи, почти с "неизчерпаема" мощност са.
                  Може да не дават много ток, 10% дето се вика и утре може да ги закрием, ама пък имат голям ефект в политиката.
                  Last edited by fon; 08.06.2019, 23:32.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                    Май не си много умен. нищо ще ти помогна , дано схванеш.

                    Франция - > Германия 130 Gwh това си е ядрен ток к.....
                    Януари 2019
                    export DE 7,5Твтч
                    export FR 3,2Твтч

                    физични потоци, ноооо зимния специалист се е втренчил в 0,13твч и те така същественото ги вълнуват спецовете по АЕЦБелене. смЕх

                    p.s.
                    eta orel, марковия браузер явно ги показва числата, пробвай да вържеш мишка към таблета, може да излязат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                      https://www.energy-charts.de/exchang...r=2019&month=1

                      посочи сега DE запиши числото, после FR запиши и него. И дай да видим какво виждаш ясно за Януари 2019г

                      Картинките са същите, но никъде не ми излиза число.
                      Аз съм с таблет в момента.
                      Може би някое трето лице ще пробва и ще подтвърди или отхвърли твърдението на затц?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                        https://www.energy-charts.de/exchang...r=2019&month=1

                        посочи сега DE запиши числото, после FR запиши и него. И дай да видим какво виждаш ясно за Януари 2019г

                        Май не си много умен. нищо ще ти помогна , дано схванеш.

                        Франция - > Германия 130 Gwh това си е ядрен ток които им е необходим за да си поддържат системата балансирана. Този ток си го добавят към техния си конвенционален. Принципно 13,3 % от произведения ток в Германия има ядрен произход. А вие кат обалалайки обяснявате че ядрен ток не им бил необходим ....Вейтата им общо дават около 40 % от произведената енергия.....до 100 % има многууууу мечти.

                        Кое не разбра ?


                        Другото за което премълчавате е че всъщност голяма част от зеления ток на Германия, Дания , Холандия от т.н. офшорни полета .....тоест перки разположени на вътре в океана където има относително силен и постоянен вятър ...... България такъв няма в достатъчно количество но това е друга тема ....
                        Last edited by markov; 08.06.2019, 22:43.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          Не те знам какво виждаш но аз виждам че редовно Франция продава ток на Германия. Явно с него си балансират недостига от ФЕЦ през ноща и зимата........тоест и Германия няма как да мине без ядрен ток колкото и да твърдите обратното....
                          https://www.energy-charts.de/exchang...r=2019&month=1

                          посочи сега DE запиши числото, после FR запиши и него. И дай да видим какво виждаш ясно за Януари 2019г


                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                            Картинката от моята препратка, фалшификаторе, е много различна от твоите.
                            Дай, моля, препратка, където да видя същото като това, което си качил по-долу от компютъра си.
                            Ти обясняваш, че няма как да са същите, оно си иска табелата

                            Ами търси датата на която съм я качил и сверявай данните към него момент Ватсоне.
                            малко си по-умен от марков, ама незабележимо.

                            И утре като погледнеш графиката, не се шашкай, не е фалшива, твоите лични снети и фотнати данни, ще са други с тия дето ще виждиш.
                            Last edited by satz; 08.06.2019, 22:03.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              Януари 2019 зимъска ли е ? Щото ясно се вижда точно обратното

                              "АКО" изяснихме какво е.
                              "Процес" също ли ще трябва, да?
                              Не те знам какво виждаш но аз виждам че редовно Франция продава ток на Германия. Явно с него си балансират недостига от ФЕЦ през ноща и зимата........тоест и Германия няма как да мине без ядрен ток колкото и да твърдите обратното....
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                                Уфф, сам си дал препратката.

                                Върховното,"фалшифицирано правоъгълниче дето било залепено" излиза, като посочиш с мишока(недей гони сега мишки из къщата )
                                тънката линия за съответната държава.
                                Ако искаш, копай ги данните има ги в таблица, имаш хилядарка, ако нещо съм манипулирал числа. Тююю
                                Картинката от моята препратка, фалшификаторе, е много различна от твоите.
                                Дай, моля, препратка, където да видя същото като това, което си качил по-долу от компютъра си.

                                Коментар

                                Working...
                                X