IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • За съжаление се появи ХУ и ще напусна дискусията до по-добри времена.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      За 300 милиона евро щом можеш да направиш 590МВ ФЕЦ, => 2500/300 *590 = 4916МВ
      като отчетем capacity factor за България това ще дава ток точно колкото единия 1000МВ реактор на Белене.

      Но в момента България като най-големия износител на ток е ЕС на човек няма нужда от значителни нови мощности. Някакви търгове с таван примерно до 50 милиона могат да се окажат полезни само за да запълваме пиковете на товара, когато тока е най-скъп и да поддържаме технически състав в тази област. Просто трябва да се обсъди внимателно, което сегашното ръководство в енергетиката с опита си от старата ни соц енергетика трудно ще направи.
      И нямаш идея, че предстои изключване на редица ТЕЦ ѝ на АЕЦ близките десетилетия? И ...ще купуваш „от борсата”? Мамин сладък! Липса на отговорност и желание за приватизиране на далаверата съвместно с национализиране на загубите.
      Типична паразитска логика.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        колко нови мощности могат да се построят с 5млр.лв. (колкото вече са загробени в Белене)
        За 300 милиона евро щом можеш да направиш 590МВ ФЕЦ, => 2500/300 *590 = 4916МВ
        като отчетем capacity factor за България това ще дава ток точно колкото единия 1000МВ реактор на Белене.

        Но в момента България като най-големия износител на ток е ЕС на човек няма нужда от значителни нови мощности. Някакви търгове с таван примерно до 50 милиона могат да се окажат полезни само за да запълваме пиковете на товара, когато тока е най-скъп и да поддържаме технически състав в тази област. Просто трябва да се обсъди внимателно, което сегашното ръководство в енергетиката с опита си от старата ни соц енергетика трудно ще направи.

        Коментар


        • колко нови мощности могат да се построят с 5млр.лв. (колкото вече са загробени в Белене)

          Още един отговор на темата на темата

          Коментар


          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

            За Белене не знам НО ЗНАМ за постояването в България на прехвалените ти ФЕЦ дето ни набиват тока на 400 + лева за МВТЧ .
            Незнаеш ама си решил да подскачаш.

            БИЛИ са 400(скоро няма да са на 400), новите договори са на 200, с ясна световна посока да бъдат под цената на козлодуя.
            Но ти настояваш това да не се случи, защото се живее сега, и сега козлодуя е най-евтин.

            За първи път като четох, че имало робски въстания в защита на робството, не съм мислил, че ще видя наживо такива..ъъъ умни същества.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

              Ти комунисте, гледа ли новия филм за Чернобил? Там много точно е показана не само изостаналата съветска ядрена енергетика, ами и как съветцкия комунизъм е създавал психически болни комунисти дето няма как да оздравеят докато някой не си ги прибере.
              Беше през 1986-та. Всичко тогавашно, дори американско, за днешно време, е „изостанало”. А днешните пишман антикомунисти по нищо не отстъпвате като куку на болните комунисти от тогава. Накратко, греда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Ти комунисте, гледа ли новия филм за Чернобил? Там много точно е показана не само изостаналата съветска ядрена енергетика, ами и как съветцкия комунизъм е създавал психически болни комунисти дето няма как да оздравеят докато някой не си ги прибере.
                Сега не се казва комунист, а финансист.

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  За Белене не знам НО ЗНАМ за постояването в България на прехвалените ти ФЕЦ дето ни набиват тока на 400 + лева за МВТЧ .
                  Но въпреки фактите децата на капитан грант продължавате да сипете мантри за светлото бъдеще ......ЩЕ , ЩЕ , ЩЕ
                  Ти комунисте, гледа ли новия филм за Чернобил? Там много точно е показана не само изостаналата съветска ядрена енергетика, ами и как съветцкия комунизъм е създавал психически болни комунисти дето няма как да оздравеят докато някой не си ги прибере.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    , Белене построено ли е? Да не би да не съм разбрал?
                    Да постороим АЕЦ Белене ЩЕ е по-трудно и скъпо от построяването на комунизма
                    За Белене не знам НО ЗНАМ за постояването в България на прехвалените ти ФЕЦ дето ни набиват тока на 400 + лева за МВТЧ .

                    Но въпреки фактите децата на капитан грант продължавате да сипете мантри за светлото бъдеще ......ЩЕ , ЩЕ , ЩЕ
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                      Троле построено ли е ? НЕ Е !!!
                      , Белене построено ли е? Да не би да не съм разбрал?
                      Да постороим АЕЦ Белене ЩЕ е по-трудно и скъпо от построяването на комунизма
                      Last edited by X_Y; 09.06.2019, 10:13.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Троле, това не е проект, а търг. Производителят трябва да осигури тези цени независимо как и колко му струва. Това не са ти колхозници във васалната им България да правят каквото си искат и да пишат каквито си договори щат.
                        Троле построено ли е ? НЕ Е !!!

                        Пак говориш в територията ЩЕ ,ЩЕ , ЩЕ ......

                        Пак питам що няма добавени лихви, оскъпявания , доп.разходи, забавянаия в сметката .....

                        Аз твърдя че тази в Испания ще струва пет пъти повече и ще работи 3-4 пъти по кратък период ..

                        Аре стига опъва локуми
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          И Козлодуя е по-евтин.
                          Всеки дето не вижда по-далече от носа си щи го потвърди.

                          Ний живейм тук и сега, децата и внуците да го духат. (със ЩЕ ЩЕ ше ме занимават!)
                          Мене ма уважават, децата и внуците ми ще ми почистят с разбиране отпадъците - щото съм ги създал! да целуват ръка!
                          Остави Козлодуй че ти е болна тема и раздуй сега за евтиния ток от ФЕЦ в България ..ама реално произведен не в мечтите на някои си .....давай ще слушам с удоволствие...
                          Last edited by markov; 09.06.2019, 09:28.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                            Тези цени с и ги изсмукал от пръстите си, манипулирани са и лъжеш както винаги с цифрите
                            Този линк , както и другите ти данни са в както винаги в бъдеще неопределено ЩЕ ,ЩЕ ,ЩЕ ....... това е проект не е реално построено , ЗАЩО ЛЪЖЕШ ?
                            Троле, това не е проект, а търг. Производителят трябва да осигури тези цени независимо как и колко му струва. Това не са ти колхозници във васалната им България да правят каквото си искат и да пишат каквито си договори щат.

                            Иначе за Чили съм объркал евро с долари, но грешката не оказава съществен ефект на спора. Мога да дам същите цени и за Мексико и Близкия изток Всъщност, не. В Саудитска Арабия слънцето е много яко и постоянно и там цената е вече $17.9/МВч което е доста по-евтино от тока и на Козлодуй
                            https://www.bloomberg.com/news/artic...wer-in-auction

                            Изобщо оказва, се че имало по-света по-евтин ток и от този на Козлодуй. И то от "скъпите" фотоволтаици. Но да хе ходим, чак там, че някой русофил-еничар може да получи инфаркт, като чуе, че руските реактори не са НАЙ-НАЙ ...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                              ..
                              Този линк , както и другите ти данни са в както винаги в бъдеще неопределено ЩЕ ,ЩЕ ,ЩЕ ....... това е проект не е реално построено , ЗАЩО ЛЪЖЕШ ?..
                              И Козлодуя е по-евтин.
                              Всеки дето не вижда по-далече от носа си щи го потвърди.

                              Ний живейм тук и сега, децата и внуците да го духат. (със ЩЕ ЩЕ ше ме занимават!)
                              Мене ма уважават, децата и внуците ми ще ми почистят с разбиране отпадъците - щото съм ги създал! да целуват ръка!
                              Last edited by satz; 09.06.2019, 09:12.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Значи, ако сложим за 1МВ АЕЦ 6 милиона евро, а за новия ФЕЦ в Испания 0.5 милиона евро, това е 12 пъти разлика.
                                Тези цени си ги изсмукал от пръстите си, манипулирани са и лъжеш както винаги с цифрите. Тази ФЕЦ в ИСпания не е построена и не виждам са слагаш в сметките разходи за ЛИХВИ, ПРЕРАЗХОДИ , ОСКЪПЯВАНЕ , ЗАБАВЯНЕ и т.н. Аз твърдя че тази в Испания ще струва пет пъти повече и ще работи 3-4 пъти по кратък период ...ако искаш може да ме обориш ама с факти не на принципа говорят ти го звездите.

                                Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                                Смятаме ли вярно? Ето една проверка - Чили 29 евро/МВч. Кога ще я хванеш тази цена с нов АЕЦ? Никога.
                                https://www.zmescience.com/ecology/c...t-solar-power/

                                Този линк , както и другите ти данни са в както винаги в бъдеще неопределено ЩЕ ,ЩЕ ,ЩЕ ....... това е проект не е реално построено , ЗАЩО ЛЪЖЕШ ?

                                Все едно аз да каже че в Китай ще строят АЕЦ с цена 1МВ АЕЦ 0,8 милиона евро .....ама дали е така , никои не знае щото не е построено .....не се ли усещаш че хвърчиш в облаците ?
                                Last edited by markov; 09.06.2019, 09:05.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X