IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
    . Темата на първо място е "скъп ли е ядрения ток".
    Ами не е скъп- какво му плащаш 52лв. ЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ, не е като веи-тата на 300лв, ама все е нещо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Може и Факи да извика заедно да събират енергия на некой паркинг
      Из негърските квартали на Алабама....
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

        Ама ти досега за собствени нужди ли говориш, че не ти трябва АЕЦ. Аз допусках, че говориш за всички. Щом си е за теб слагай шушлека и събирай енергия от ноща. Напълно те подкрепям.
        Може и Факи да извика заедно да събират енергия на некой паркинг

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Това е съвсем друга тема, кой в какво вярва в бъдещето. Сега обсъждаме два реактора, които са тук и по тях и бурмичка не може да измениш дето се вика. Иначе аз се надявам на по-бързо развитие и на другите тип ВЕИ-та - геотермални, реки, морски и т.н. За какво ми са тия АЕЦ. След време примерно вадя един намотан чаршаф с PV слой и контакт за 5 лева, просвам го къде видя и си имам ток. Нещо такова. Дори и нощем може, нощта е пълна с енергия, стига да може да я усвояваме. Носиш го на пикник, даже и до Марс да тръгнеш може да си го сложиш в раницата. Замърсяване - НУЛА. Няма шум, не пречиш на никого ...
          Ха ха ха а пран ли е чаршафа?Да няма жълто или кафяво по него.Тръгна и за Марс ха ха ха.Медицината какво казва по въпроса...Имаше досега всякакви в тоя форум ама чак такъв комик не...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

            Това е съвсем друга тема, кой в какво вярва в бъдещето. Сега обсъждаме два реактора, които са тук и по тях и бурмичка не може да измениш дето се вика. Иначе аз се надявам на по-бързо развитие и на другите тип ВЕИ-та - геотермални, реки, морски и т.н. За какво ми са тия АЕЦ. След време примерно вадя един намотан чаршаф с PV слой и контакт за 5 лева, просвам го къде видя и си имам ток. Нещо такова. Дори и нощем може, нощта е пълна с енергия, стига да може да я усвояваме. Носиш го на пикник, даже и до Марс да тръгнеш може да си го сложиш в раницата. Замърсяване - НУЛА. Няма шум, не пречиш на никого ...
            Ама ти досега за собствени нужди ли говориш, че не ти трябва АЕЦ. Аз допусках, че говориш за всички. Щом си е за теб слагай шушлека и събирай енергия от ноща. Напълно те подкрепям.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              fon - точно в атомните централи е бъдещето, но не в тези които работят с обогатен уран и топлоносителя е вода.
              Това е съвсем друга тема, кой в какво вярва в бъдещето. Сега обсъждаме два реактора, които са тук и по тях и бурмичка не може да измениш дето се вика. Иначе аз се надявам на по-бързо развитие и на другите тип ВЕИ-та - геотермални, реки, морски и т.н. За какво ми са тия АЕЦ. След време примерно вадя един намотан чаршаф с PV слой и контакт за 5 лева, просвам го къде видя и си имам ток. Нещо такова. Дори и нощем може, нощта е пълна с енергия, стига да може да я усвояваме. Носиш го на пикник, даже и до Марс да тръгнеш може да си го сложиш в раницата. Замърсяване - НУЛА. Няма шум, не пречиш на никого ...
              Last edited by fon; 10.06.2019, 23:01.

              Коментар


              • fon - тя цената се пресмята така, имаш централа в която са вложени 20 милиарда лева и ако тя ти произведе ток 2 киловатчаса защото той освен да се произведе трябва и да се консумира и плати от този който го е използвал..излиза че киловатчас струва 10 милиарда лева. Силно хиперболизирам разбира се, но никой не е в състояние да пресметне цената на тока който централата ще произведе.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • fon - точно в атомните централи е бъдещето, но не в тези които работят с обогатен уран и топлоносителя е вода.По принцип руснаците имат нужда от ангажимент за тази своя индустрия и това го разбирам, защото колкото повече средства влизат в нея толкова по малки ще са течовете на специалисти. Обаче просто няма как да стане една държавичка на която населението и измря да им бъде от полза.

                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    Ох, още един по изучаване на психологията на форумците с култура на плевенски селянин. Ще кажеш ли нещо по същество на темата. Скъп ли е ядрения ток? Как германците постигат 47.3% ВЕИ пък дедо Пещо не може. Дойде тук и започна да ругае. От трансформатори разбирал ли съм. Ами като разбираш от трансформатори къде се наръга тук да обсъждаш икономиката на Белене, бе ей?
                    Ти и от икономика толко разбираш.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      power grid - искаш да кажеш че ще обереш пиковите стойности в консумацията с ток от аец ? Това няма как да стане, по скоро реакторите ще работят на мижава мощност а пиковете ще ги обереш с изключване на консуматори - сиреч дискотека. И нищо ново под слънцето.
                      Ти помисли първо за финансите и после за дискотеката. Нали ми смятат все, че Белене щяло да работи на максимална мощност. Първият и най-голям проблем за Белене е скъпият му ток. Нататък всичко е безсмислено да се дискутира за него.

                      Ето какво казва шефа на RWE още 2012-та когато се оттеглят и от Белене и от Румъния;
                      "Terium: It doesn't make sense to build new nuclear power plants."
                      https://www.spiegel.de/international...-a-841260.html
                      Всички от борда на RWE били на това мнение още тогава, преди 7 години. През 2019г в България е пълно с "електроинженери", които си нямат и понятие, че ядреният ток е безумно скъп, но това не им пречи да се изказват по въпроса защото разбирали от трансформатори, бушони, честоти и т.н. Техникумаджията пък направо заяви, че знаел как ритал някакъв вал по въпроса.
                      Last edited by fon; 10.06.2019, 22:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        fon - защо се занимаваш с хора които разбират повече от канадците от ток ? Там потреблението понякога скача за 10-15 минути 2-3 пъти а не с проценти, защото температурата се променя рязко за толкова време от плюс 15 на минус 20. И канадците все пак имали ток постоянно, но пък от трансформатори не разбират.
                        Може би сбърках, че му отговорих на тоя. Сега трябва да изслушваме и някакъв трансформатаджия какво знае. Пък не дай си боже и той да може да напише много страници за знанията си. Попрегледах изказванията му тъй като хич не ми допадна, как се представя с това "ей". Опитай се да доловиш членоразделна реч тук
                        https://www.investor.bg/users/index/4463/2/3/

                        Още не сме попаднали на човек дето твърди колко е необходим Белене защото знае да сменя бушони.

                        Коментар


                        • fon - защо се занимаваш с хора които разбират повече от канадците от ток ? Там потреблението понякога скача за 10-15 минути 2-3 пъти а не с проценти, защото температурата се променя рязко за толкова време от плюс 15 на минус 20. И канадците все пак имали ток постоянно, но пък от трансформатори не разбират.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tutankhamon
                            Той е си мисли, че е като да имаш едни килограми: без значение, дали на глава и седалище, тежат на краката. То вярно,, че мозъкът не се вижда но, отсъствието му, натрапчиво личи.
                            Ох, още един по изучаване на психологията на форумците с култура на плевенски селянин. Ще кажеш ли нещо по същество на темата. Скъп ли е ядрения ток? Как германците постигат 47.3% ВЕИ пък дедо Пещо не може. Дойде тук и започна да ругае. От трансформатори разбирал ли съм. Ами като разбираш от трансформатори къде се наръга тук да обсъждаш икономиката на Белене, бе ей?

                            Коментар


                            • power grid - искаш да кажеш че ще обереш пиковите стойности в консумацията с ток от аец ? Това няма как да стане, по скоро реакторите ще работят на мижава мощност а пиковете ще ги обереш с изключване на консуматори - сиреч дискотека. И нищо ново под слънцето.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение

                                Абе, ей, освен произведена енергия, трябва да я доставяш непрекъснато със стандартни показатели. ТЯХ на борсата не можеш да купиш. За да удържаш системата от разпад, щеш-не щеш, взаимодействаш физически с другите ЕЕС, с които си в паралел.
                                Прост тест: Знаеш ли изискванията за паралелна работа не на разниродни генератори, а само на трансформатори?
                                Не, не ги знам. Обаче какво твърдиш с това? Да не почнеш и ти да ни занимаваш като дедо Пешо с честоти защото разбирал само от честоти? А не може след толкова писане да вдене още колко е скъп ядрения ток. И не ми говори на "ей", надявам се да не си и ти от някое плевенско село и да ни губиш времето тук. Темата на първо място е "скъп ли е ядрения ток".

                                Коментар

                                Working...
                                X