IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
    Аз като не разбрал да питам означава ли че трябва само евтини неща да строим?
    Не знам защо никой не коментира статията на Харвардския университет, която цитирах не толкова отдавна тук, която, на свой ред, беше пуснал колегата R1a1 - та в нея пише, че фотоволтаичните полета се оказват най-малко 10 пъти по-неефективни, отколкото се е предвиждало, а ветрогенераторните - около 100 пъти по-неефективни. От гледна точка на производство на ток, електричество.
    ​​​​​​?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Аз като не разбрал да питам означава ли че трябва само евтини неща да строим?От АЕЦ Козлодуй не знам да е откраднато нещо по време на строежа.Виж от как ни натрапиха измислената демокрация неспирно се краде от всякъде и от всичко.Добре че навремето е имало една партия и тя не е позволявала на разни шушляци изобщо да говорят...иначе сега щеше да сме на свещи...Всяко нещо има живот ако продължаваме така свещите не ни мърдат.
      Направо ме забавляват кви са бодряци тези от Козяк.

      Набутаха ни скъпи и прескъпи ФЕЦ, продават ни тока на 400 + лева за МВТЧ .....ма реалността не ги вълнува. Някои ден , неизвестно кога в бъдещето щяло да е евтиния.....вервайте им.

      Имаме работеща АЕЦ в България с най-евтиния ток в момента , ама и това не ги интересува ......теорията казвала че това трябва да е многуууу скъпо.
      Last edited by markov; 13.06.2019, 22:42.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Е да, но руските агенти искат държавна гаранция че токът ще се изкупува. Иначе никой няма да се захване с това. И няма едни пари да потекат към масква. И няма да се вземат едни тлъсти комисиони.
        Съответно троловете им провеждат кампания, като използват доводи от сорта
        "От Козлодуй токът е еФтин, да построим белене".
        От дупката си даже изпълзя р.овч...
        Едно си баба знае едно си бае- а бе абдал другите не искаха ли държавни гаранции- ами много ясно че ще искат, това не са лев-два и с тях и без тях все едно, при ориентировъчна цена 7 милиарда евро всеки иска гаранции. Защо уестинг хауз не го направиха без гаранция- ами защото са цифромани и си искат парите. Абдал

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ED Разгледай мнение

          В потвърждение на горните цифри:

          Хората, когато са финансово мотивирани (или интелигентно обременени) не са склонни да приемат никакви доводи или доказателства противоречащи на тяхната гледна точка. Ако дадеш ясна сметка се започва с обиди с цел да се надговори и принизи опонента. Нищо друго не е останало в арсенала!!!

          Прясно от Блумбърг (за да няма оплаквания за източника) - Spain's Iberdrola Seeks to Build Europe's Largest Solar Farm:

          590 megawatt за 300 million евро!


          За да сме наясно - Не спорим за това дали има място за ядрена енергия в общия микс от източници!!! А за това каква е цената за изграждане на НОВИ енергийни мощности. Ясно е че целта е да се откраднат ОЩЕ милиарди, както е ясно кой ще ги плаща под формата на ЦЕНА и данъци.
          Аз като не разбрал да питам означава ли че трябва само евтини неща да строим?От АЕЦ Козлодуй не знам да е откраднато нещо по време на строежа.Виж от как ни натрапиха измислената демокрация неспирно се краде от всякъде и от всичко.Добре че навремето е имало една партия и тя не е позволявала на разни шушляци изобщо да говорят...иначе сега щеше да сме на свещи...Всяко нещо има живот ако продължаваме така свещите не ни мърдат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Интересно е "инжинер" като него да не знае.
            Те всичките са като него в държавата.
            Т...
            Тогава, тати му кат' замаа пръжки с лук, ще се използват резервите. Например на газ.
            Ся, ако пак му/ви се види сложно и пак не сте разбрали, питайте пак. При вас процеса е бавен, понякога невъзможен, но аз съм търпелив, пак ще ви обясня.
            ИнжИнери има в Долни Дъбник от нефтобива направо магистри излизат аз съм само инженер.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              Пенчо бре чети, писано е в темата няколко пъти.

              преди 20год. ФЕЦ стартираха при себестойност над 3000$/kwt сега в момента това го делиш на 4,5,6
              АЕЦ Белене се опитват да стане сега в момента за над 5000$/kwt
              дефакто АЕЦБелене вече е със себестойност над 1000$/kwt ноооо евтино казват било
              а да, и ста бил но!
              В потвърждение на горните цифри:

              Хората, когато са финансово мотивирани (или интелигентно обременени) не са склонни да приемат никакви доводи или доказателства противоречащи на тяхната гледна точка. Ако дадеш ясна сметка се започва с обиди с цел да се надговори и принизи опонента. Нищо друго не е останало в арсенала!!!

              Прясно от Блумбърг (за да няма оплаквания за източника) - Spain's Iberdrola Seeks to Build Europe's Largest Solar Farm:

              590 megawatt за 300 million евро!


              За да сме наясно - Не спорим за това дали има място за ядрена енергия в общия микс от източници!!! А за това каква е цената за изграждане на НОВИ енергийни мощности. Ясно е че целта е да се откраднат ОЩЕ милиарди, както е ясно кой ще ги плаща под формата на ЦЕНА и данъци.
              Last edited by ED; 11.06.2019, 16:11.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                Първо - абстрактно, и второ - второто
                Е добре, поне да е ясно струва ли си
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                  Аз пак да припомня въпроса на бат пешо:



                  Е ко праим , обясняваме си колко е евтин тока в САЩ докато стоим на свещи и зъзнем

                  п.п.
                  Ти дочака ли отговор от специалистите .........там фона, сатс или новия ед все видни гугле енергетици
                  Интересно е "инжинер" като него да не знае.
                  Те всичките са като него в държавата.
                  Т...
                  Тогава, тати му кат' замаа пръжки с лук, ще се използват резервите. Например на газ.
                  Ся, ако пак му/ви се види сложно и пак не сте разбрали, питайте пак. При вас процеса е бавен, понякога невъзможен, но аз съм търпелив, пак ще ви обясня.
                  Last edited by Имхотеп; 11.06.2019, 16:00.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                    Е ти като негов колега ли го казваш или защото сте от една група?
                    Първо - абстрактно, и второ - второто
                    Last edited by eta orel; 11.06.2019, 15:55.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                      Кво си се фанал за този израз?
                      Може да не е строго научно издържан, но се ползва в практиката с определено значение.
                      Е ти като негов колега ли го казваш или защото сте от една група?
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

                        Те продават надежди и обещания, от това печелят пари.

                        Мисля, че единият от тях отдавна не живее в България и слабо го интересува - затц, който не знаеше какво е "опорки" и пряко попита.
                        А възможно е и сичките да живеят извън страната ни.
                        Според мен поне двама от тях са един и същ човек..
                        Last edited by markov; 11.06.2019, 15:52.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          Аз пак да припомня въпроса на бат пешо:



                          Е ко праим , обясняваме си колко е евтин тока в САЩ докато стоим на свещи и зъзнем
                          Те продават надежди и обещания, от това печелят пари.

                          Мисля, че единият от тях отдавна не живее в България и слабо го интересува - затц, който не знаеше какво е "опорки" и пряко попита.
                          А възможно е и сичките да живеят извън страната ни.

                          Коментар


                          • Аз пак да припомня въпроса на бат пешо:

                            Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Понеже говориш за сигурност...Зима е вънка вали снег тати маа пръжки с лук....Товар на системата 8000 мегавата в 19:00 часа.60% са 4800 мегавата колко са слънце и колко е вятъра??Слънце няма трябват ни 4800 мегавата вятър откъде?За да отговориш правилно получаваш бонус а той е че всичките ни съседни страни имат недостиг или нямат излишък за продан.Освен това на връзките с ЕЕС на съседите има монтирана Противоаварийна автоматика против асинхронен ход честотна и мощностна автоматика.За резерви изобщо не говорим.Какво правим?
                            Е ко праим , обясняваме си колко е евтин тока в САЩ докато стоим на свещи и зъзнем

                            п.п.
                            Ти дочака ли отговор от специалистите .........там фона, сатс или новия ед все видни гугле енергетици
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Ти да не би да имаш някакви познания? Кълнеш кат' стара баба, друго не правиш. Измамника каза че и ти си завършил силова електротехника като него. Май кат' гледам сте един випуск даже.
                              Кво си се фанал за този израз?
                              Може да не е строго научно издържан, но се ползва в практиката с определено значение.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Упорито не казваш на каква възраст си. По-млад ли си от тия?
                                https://news.bg/politics/bez-aets-be...at-ot-abv.html

                                Гнусното руско посолство по това е отличник у нас - по манипулиране на пенсионерски мозъци и евентуално най-примитивни младежи по селата. Платили сме над 3 милиарда за един гьол в Белене. А как да изчислим загубите от тези политически борби, когато колхозниците настройват собствените ни пенсионери против нас?
                                Ти ли си платил?
                                The Mumy is alive, do not care about it !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X