IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    Е как да го спреш, че той се оказа даже че не е инжинер, доказано хванат да мами.
    Щом мами за образованието си, сещаш се и за 'изобретението' му.
    А, инженер! Този смешен горнооряховски бек ! Само мами хората.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      Маринчо - Имхотеп, Корнелия ти е голям стимул на теб.

      Заради нея твориш опорка, след опорка!

      Да не те е вече прикъткала на Позитано? Толкова си преливащ от идеи... ))
      Безсмислен, творя ви опорки щото сте малоумни и вече и с това не се справяте.

      Я колко смислен пост си написал, почти като измамника.
      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Маринчо - Имхотеп, Корнелия ти е голям стимул на теб.

        Заради нея твориш опорка, след опорка!

        Да не те е вече прикъткала на Позитано? Толкова си преливащ от идеи... ))

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

          Измамникът очаквано е направил цяла нова тема за да докаже ефективността единствено на неговата провалена технология! Как може да го спрем да не се излага вече?
          Е как да го спреш, че той се оказа даже че не е инжинер, доказано хванат да мами.
          Щом мами за образованието си, сещаш се и за 'изобретението' му.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Все едно чета измамника, баси

            Ааабе безсмислен, що не се занимаваш с опорките си, ето даже и нова опорка ви подсказах?

            Измамникът очаквано е направил цяла нова тема за да докаже ефективността единствено на неговата провалена технология! Как може да го спрем да не се излага вече?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


              Искам да допълня инфото за подобен /хипотетичен/ ВЕЦ...

              1. ВЕЦ изисква достатъчна денивелация, а това не съществува по Долния Дунав.

              2. Ако е било възможно преди десетилетия /въпреки огромните трудности!/ - сега такива "възможности" липсват.

              Ако допълня с факти от "Младежкото строителство", в което са участвали нашите родители, баби и дядовци - сигурно ще тръгне някаква аналогия с идеологема или подобна постановка. Хаинбоаз, Димитровград...- едва ли ни говорят нещо. Там са работили родителите ни, баби и дядовци - бригадири /много от които не са вече между живите - лека им пръст!/...
              Не е ясно, как по друг начин биха били построени още: пътищата, мостовете, правителствените сгради, университети, електропреносната мрежа...

              3. Защо сега не е възможно? Инвестицията - със сигурност би била много по-голяма от - да кажем - за един нов АЕЦ.

              Река Дунав, в долното си течение е широка, пълноводна, на места - дълбока, на други - през лятото нивото на водата доста намалява. Това налага през лятото, при ниски води - дори провлачвания на плавателните състави, което си е едно доста трудно мероприятие, не и за капитаните с достатъчен стаж...
              Именно, при подобни условия - би било необходимо по-скоро да се направят шлюзови камери, но и те - по същите причини /широка и пълноводна река/ - биха били доста скъпи за реализиране - колкото и ВЕЦ при подобни условия.

              Шлюз с ВЕЦ? Трудно се прегражда широка река или част от нея. КОЙ инвеститор би го направил при някаква мижава възвращаемост?

              А и един АЕЦ решава горните проблеми от раз!
              Все едно чета измамника, баси
              Компетентен по сички въпроси.

              Ааабе безсмислен, що не се занимаваш с опорките си, ето даже и нова опорка ви подсказах?

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                Не си чувал как да не си чувал.Никопол Турно Мъгурели дори войници пратиха навремето това е от преди 40г но нещо с румънците не се разбрахме..

                Искам да допълня инфото за подобен /хипотетичен/ ВЕЦ...

                1. ВЕЦ изисква достатъчна денивелация, а това не съществува по Долния Дунав.

                2. Ако е било възможно преди десетилетия /въпреки огромните трудности!/ - сега такива "възможности" липсват.

                Ако допълня с факти от "Младежкото строителство", в което са участвали нашите родители, баби и дядовци - сигурно ще тръгне някаква аналогия с идеологема или подобна постановка. Хаинбоаз, Димитровград...- едва ли ни говорят нещо. Там са работили родителите ни, баби и дядовци - бригадири /много от които не са вече между живите - лека им пръст!/...
                Не е ясно, как по друг начин биха били построени още: пътищата, мостовете, правителствените сгради, университети, електропреносната мрежа...

                3. Защо сега не е възможно? Инвестицията - със сигурност би била много по-голяма от - да кажем - за един нов АЕЦ.

                Река Дунав, в долното си течение е широка, пълноводна, на места - дълбока, на други - през лятото нивото на водата доста намалява. Това налага през лятото, при ниски води - дори провлачвания на плавателните състави, което си е едно доста трудно мероприятие, не и за капитаните с достатъчен стаж...
                Именно, при подобни условия - би било необходимо по-скоро да се направят шлюзови камери, но и те - по същите причини /широка и пълноводна река/ - биха били доста скъпи за реализиране - колкото и ВЕЦ при подобни условия.

                Шлюз с ВЕЦ? Трудно се прегражда широка река или част от нея. КОЙ инвеститор би го направил при някаква мижава възвращаемост?

                А и един АЕЦ решава горните проблеми от раз!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                  Не си чувал как да не си чувал.Никопол Турно Мъгурели дори войници пратиха навремето това е от преди 40г но нещо с румънците не се разбрахме..
                  Еми не съм. Преди 40 години съвсем други неща са ме вълнували.
                  Интересно обаче що сега не се опитат да направят нещо.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    Скъпи чукча писателю .......
                    Маринчо не си преписвай качествата на други хора. Ами отговори ко праим в хипотезата на бат Пешо че еи ги на същите ганьовци и в Южна Америка... Някои даваше пример с тези как ток без пари ша имали от ВЕИ-тата , я чети ко става там:


                    Гигантска авария остави без ток голяма част на Южна Америка. Без електричество са Аржентина, Уругвай, Парагвай и южните части на Бразилия, предадоха световните агенции.

                    Десетки милиони граждани нямат ток в продължение на повече от три часа. Компанията доставчик "Едесур Аргентина“ призна за проблема в официалния си профил в Туитър.

                    Националната електрическа компания на Уругвай потвърди, че проблемът идва от Аржентина. "В 7.06 часа /13.00 часа българско време/ неизправност в аржентинската система остави на тъмно почти цялата страна и много провинции на нашите съседи“, се посочва в съобщението.

                    От своя страна заместник-министърът на гражданската защита на Аржентина Даниел Русо твърди пред телевизия TN, че причината за спирането е неизвестна.

                    Постепенно след 16.00 часа българско време започна възстановяването на електроподаването в столицата и провинция Буенос Айрес. "Започна бавното възстановяване на електроенергията, 34 хиляди абонати вече имат ток“, се казва в комюнике на "Едесур“.

                    п.п.
                    Сигурно щот всички там са тарикати , ша имали ток от панелите през деня по ообед а нощем ша вземат от комшиите ...ма те и комшиите същите тарикати и бум ...нема светло...........
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      За оня вец дет' разправяш на Дунав е интересно. Не съм чувал подобни идеи. Ако е възможно, се чудя каква ли ще да е причината още да не е направено.?
                      Убеден съм обаче, че трябва да направим така че да сме възможно най-малко зависими от външни фактори.
                      ​​​​​​​Ако оставим настрана политическите причини, е без значение откъде ще купуваме газ. За белене е същото, но само ако е частен проект, без ангажименти на държавата за изкупуване на тока. Подобен случай обаче е доста интересен: е марков беше дал преди няколко дена къде се строят аец около нас. А ето тук се виждат реакторите в строеж в целия свят. Вижда се че около нас евентуално в близко бъдеще ще има в Турция един, и я Словакия. Не се вижда какво става с унгарските. Т.е. тенденцията е към отказ от аец в Европа и САЩ.
                      Са, както споменах, да си строят белене, но без ангажименти от държавата за изкупуване. Защото например:
                      Идва някакъв в града и казва "ще построя магазин тук, но за да си гарантирам инвестицията и печалбите, ще искам половината от заплатите ви да ми се превеждат. Разбира се може да взимате повече стоки срещу допълнително заплащане"
                      Как ви звучи това?
                      Знам как звучи, по същия начин звучи и тази работа с белене.
                      Не си чувал как да не си чувал.Никопол Турно Мъгурели дори войници пратиха навремето това е от преди 40г но нещо с румънците не се разбрахме..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Маринчо и що точно ти се къса? За Овчаров ми дреме точно колкото ми дреме и за Боко и за Чехльо и за Рада дет стана евро дупетат ....

                        Съгласен съм с Р.ОВЧ. че печалба от белене ще има.....

                        Дали е 200 милиарда , 195 милиарда , 100 милиарда или по-малко е предмет на пазарните условия които към момента могат само да се прогнозират с много малка степен на успеваемост.

                        От друга страна за разлика от вас тоя поне разбира от ядрена енергетика , та неговите мисли са с по-голяма степен на достоверност спрямо вашите.....

                        п.п.

                        Аз още чакам да обясниш ко праим в хипотезата на Бат Пешо....като ти гледам мълчанието ми става ясно къв си гугле експерт .....
                        Скъпи чукча писателю (щото над 5 пъти е даден отговора дето не си прочел),
                        и за 100млр.лв. печалба пак ще трябва да плащаш повече от 159лв./Мвтч при ПОДАРЕН аец.

                        Още ще тряя сваляш

                        Овчарина си е направил гаргара със стадото.
                        смЕх!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          Е ся стана комично.
                          Срещу р.овч се получава да пише, къса ми са сърцето.
                          Маринчо и що точно ти се къса? За Овчаров ми дреме точно колкото ми дреме и за Боко и за Чехльо и за Рада дет стана евро дупетат ....

                          Съгласен съм с Р.ОВЧ. че печалба от белене ще има.....

                          Дали е 200 милиарда , 195 милиарда , 100 милиарда или по-малко е предмет на пазарните условия които към момента могат само да се прогнозират с много малка степен на успеваемост.

                          От друга страна за разлика от вас тоя поне разбира от ядрена енергетика , та неговите мисли са с по-голяма степен на достоверност спрямо вашите.....

                          п.п.

                          Аз още чакам да обясниш ко праим в хипотезата на Бат Пешо....като ти гледам мълчанието ми става ясно къв си гугле експерт .....
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Е ся стана комично.
                            Срещу р.овч се получава да пише, къса ми са сърцето.
                            То и аз имам забележки по РОвч...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Е марков, ти да не би да не си съгласен с р.овч?..
                              Е ся стана комично.
                              Срещу р.овч се получава да пише, къса ми са сърцето.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Абе всеки втори пост е твой, а земи се спри малко, а?
                                Нервен ли си, Щирлиц?

                                Коментар

                                Working...
                                X