IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Моабет да става Разгледай мнение
    Това което съм писал за новите блокове във Великобритания да не би да е за нещо друго? Да не мислиш решението е взето без да се сметне цената?
    Щом са решили да строят са сметнали прогнозна цената, произведената мощтност и живота на централата и са ги сравнили с разходите. И са решили изгодно е.
    1.Ако секретарка в Лондон от https://world-nuclear.org/ обяви, че Великобритания ще строи атомни централи (7 били, горкият явно не прави разлика между централа и блок), това не значи че нещо и някога ще се строи или някой е сметнал цената.
    2.АЕЦ се строят не само заради сметната цена, а и заради милиардите подкупи, които се пробутват при строежа им и е несравнимо с нищо друго - с такъв подкуп може да издържаш БСП, АБВ, Атака и т.н. с години
    3.Значи ли че ако издирим, дори и не по слухове във в.Дума, само един блок в строеж в ЕС, трябва да построим веднага два у на?. Дори няма защо да правим сметки, в Англия били ги направили вместо нас
    4.В UK не само БВП е многократно по-висок и иат недостиг на ток, за разлика от БГ. Там има огромен военно-промишлен ядрен комплекс от компании на който тези два блока, които се строят в момента са необходими по съвсем различна от икономическата целесъобразност.

    Няма да се мъча да откривам още разлики, сигурно и една от тях няма да разбереш. Щом Великобритания ... та и ние ... то Ганьо като няма пипе да забие един пирон както трябва, решава всичко чрез геополитика и диалектически материализъм.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
      Цената е темата, нещо по нея ще надраскате ли?
      Това което съм писал за новите блокове във Великобритания да не би да е за нещо друго? Да не мислиш решението е взето без да се сметне цената?
      Щом са решили да строят са сметнали прогнозна цената, произведената мощтност и живота на централата и са ги сравнили с разходите. И са решили изгодно е.
      Защо се налага да обяснявам почти очевидни неща? Инвестицията е голяма. Периода на изплащане е много дълъг. Щеше ли някой да се занимава ако смяташе цената на произведеният ток висока? Трябва да се има предвид англичаните не обогатяват уран. Тепърва трябва да сключват договори за добив или закупуване на уранова руда. Въпреки това планират седем блока. Може пък да са се объркали нещо.

      По отношение на отрицателните цени на тока не знам. Дай повече инфо. По колко време цените са отрицателни? Редовно ли се случва? На какво ниво пада цената? Линк към източник е добре дошъл. Аз бих казал това е резултат на небалансиране енергийна система и едва ли е повод за гордост и радост на енергетиците. В кръга на шегата бих казал къде спят копачите на криптовалути и не са се преместили в Германия.



      Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

        Остава Ви само задачата да цитирате такова твърдение от мен.
        не халюцинациите Ви.
        Има ли отрицателни цени дори в тази криза? - Има. някой де е кукаречил, че ще няма му е предложен бас, да бъде мъж и да не килифарчи?
        Ще или няма да му е предложен? Приема се само бас, ако цените станат толкива отрицателни че, да ми дават пари на мен от ЕРП- то, за да ползвам. Другото, са флуктуации около средно претеглени стойности.

        Коментар


        • Лошите атомни централи ще се строят във Великобритания и ще ползват лош, гаден атомен ток. До вчера бяха на точно обратното мнение и убеждаваха другите че атомните централи трябва да се затворят.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Сложих ти харесване, щото много се смях. Ще приема баса ти обаче, първом докарай отрицателните цени до плащане от ЕРП-та към крайни клиенти. Тъй де, по е за месец-два че, на годишна база, поне да изравниш скока и да няма ръст. Тогава, ме брой в играта.
            Остава Ви само задачата да цитирате такова твърдение от мен.
            не халюцинациите Ви.
            Има ли отрицателни цени дори в тази криза? - Има. някой де е кукаречил, че ще няма му е предложен бас, да бъде мъж и да не килифарчи?

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              satz, те са пред режим на тока, ти отрицателни цени.
              Дани, казвал съм ти: На тези двамата с Фоня, ентусиазмът им идва в повече.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                Цената е темата, нещо по нея ще надраскате ли?
                Може да сложим бас 500кинта , че тази седмица в Германия пак ще имат отрицателни цени. ДЕАЛ ?
                Сложих ти харесване, щото много се смях. Ще приема баса ти обаче, първом докарай отрицателните цени до плащане от ЕРП-та към крайни клиенти. Тъй де, поне за месец-два че, на годишна база, поне да изравниш скока и да няма ръст. Тогава, ме брой в играта.
                Last edited by Pyramid; 12.04.2022, 16:04.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  satz, те са пред режим на тока, ти отрицателни цени.
                  Чудесно, виж къф балък съм и на тебе предлагам баса. ДЕАЛ?

                  Коментар


                  • satz, те са пред режим на тока, ти отрицателни цени.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Моабет да става Разгледай мнение
                      Откакто Великобритания обяви плановете да построи 7 нови централи, коментарите в темата заглъхнаха. Що така? Да не би участниците в дискусиите да стигнаха до консенсос по въпроса?
                      Цената е темата, нещо по нея ще надраскате ли?
                      Може да сложим бас 500кинта , че тази седмица в Германия пак ще имат отрицателни цени. ДЕАЛ ?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Моабет да става Разгледай мнение
                        Откакто Великобритания обяви плановете да построи 7 нови централи, коментарите в темата заглъхнаха. Що така? Да не би участниците в дискусиите да стигнаха до консенсос по въпроса?
                        Щото тезата на едни бръмчилници, се дъни.

                        Коментар


                        • Откакто Великобритания обяви плановете да построи 7 нови централи, коментарите в темата заглъхнаха. Що така? Да не би участниците в дискусиите да стигнаха до консенсос по въпроса?
                          Ако знаех какво да препоръчам щях да съм по-богат

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                            Ех, няма да имаме вече здрави, надеждни и високотехнологични руски стоки.
                            Натам върви.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                              Ех, няма да имаме вече здрави, надеждни и високотехнологични руски стоки.
                              За сметка на това имаме евроатлантически идиоти които ще се бият с Русия до последният украинец докато щедро се отпускат кредити за старо оръжие на глуавата украинска политическа върхушка....И тоя път ще съане както винаги е ставало.Запада ще яде голям бой и тоя път ще умре завинаги...както гледам ЕС до няколко години приключва в този си вид...

                              Коментар


                              • Ех, няма да имаме вече здрави, надеждни и високотехнологични руски стоки.

                                Коментар

                                Working...
                                X