IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Ти правиш този извод само при 18.7% дял на АЕЦ в Русия?! А с тези АЕЦ Русия замогнала ли се е? Нещо стандарта им с 20% по-нисък от българския напоследък. Ама, че баламурска пропаганда на АЕЦ.
    Да, руският стандарт е много по-висок от българския.
    При Путин руснаците си купуват и карат само нови коли, в Руската федерация годишно се продават над 1 800 000 нови автомобили, заплатите са 2-3 пъти по-високи от българските, бензинът, парното, газта и токът са много евтини, почти без пари,
    инвеститори от Западна Европа и от цял свят отиват при Путин заради евтината електроенергия и изгодните условия...
    а българите нямат пари за парно, нямат пари да си платят тока, нямат пари за нови коли и обират 15-20 годишните бракми от европейските морги. Четох, че в България годишно се продавали само около 36 хиляди нови коли, което е някаква смешка...
    Last edited by Frosty; 19.06.2019, 21:42.
    ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
      Ние и уранови мини имаме.
      Абе явно съм се объркал жестоко. Все си мискех, че идеята на ВЕИ-тата е да се оттървем от въглеродния отпечатък...пък то явно от руснаците трябвало.... ся ако Уестингхаус или Арева дадът по-евтина цена, партията как ще каже да викаме - за или против?
      Ние и 50% от ВЕЦ може да имаме, ама да е в момент, в който не ни трябва - пролет и есен
      А що не строим павеци? Те ти съхранение на енергията. Дори може нощния ток да го направим по-скъп, щото през деня имаме много излишък от соларите. И тогава павеца ще работи наобратно.
      Че той и сега си работи наобратно заради Фончовците.Мани тоя е рядък екземпляр казах ти от коя партия е така че е безсмислено.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
        И газ ли нямаме? Сега имаме и доста въглища. .
        Ние и уранови мини имаме.
        Абе явно съм се объркал жестоко. Все си мискех, че идеята на ВЕИ-тата е да се оттървем от въглеродния отпечатък...пък то явно от руснаците трябвало.... ся ако Уестингхаус или Арева дадът по-евтина цена, партията как ще каже да викаме - за или против?
        Ние и 50% от ВЕЦ може да имаме, ама да е в момент, в който не ни трябва - пролет и есен
        А що не строим павеци? Те ти съхранение на енергията. Дори може нощния ток да го направим по-скъп, щото през деня имаме много излишък от соларите. И тогава павеца ще работи наобратно.

        Коментар


        • Фончо съветвам те да изгледаш клипа и сериозно да се замислиш каква е приликата ти с капитана на кораба
          https://www.vbox7.com/play:a160d79e4f

          Коментар


          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

            Имаме 14.68 % ток от ВЕЦ за миналата година. Колко от най-ниската площ може да запълниш с това тук? А колко ако утроиш мощностите на ВЕИ?
            https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019

            И газ ли нямаме? Сега имаме и доста въглища. Другите ти неща няма да коментирам. Интересно е, че имам колега електроинженер който твърди, че това което други държави са направили не може да бъде направено.

            Би ли сметнал как ще идат примерно 500МВ до Черна гора, щом си спец по тази част?
            Да имаме за сметка на празните язовири.А един язовир не се пълни за една година.......А тоя дето източи язовирите днеска май го изритали.Така че Фончо подавай молба кака Рада ще те оправи и ставаш шеф на НЕК

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

              Леле, тоя сега пък ще ме обеси от злоба, че съм инженер от София. Нека кажа нещо тогава.
              Сещате ли се защо в Русия или в България инженерите с русофилска закалка не могат да произведат дори един хладилник за световния пазар? Манталитета е отговора!

              Мога да ви го обясня като човек живял и работил дълго и не като метач на доста места по света. Значи ако аз тичам 100м за 10 сек, американец няма как да тича за 3сек. Същото е и за инженерите. Ако решавам диференциално уравнение за 30 мин, американеца ще го реши за същото време. Бях треснат от един българин в САЩ дето ми вика "ама те не са кой знае какво спрямо нас". Той извънземни ли е очаквал да срещне. Значи къде е разликата? Ами обществото им е 10 пъти по-производително заради манталитета им, да не са злобни и завистливи, да водят във форум и лице в лице смислен, конструктивен и целенасочен диалог, без обиди, "кой е по-умен" и т.н. Събереш ли 10 инженера като дедо Пешо, те не могат да произведат НИЩО, независимо какво и колко знаят.
              Дръннннн! Греда.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                А не знаех, че имаме реки на които да набутаме по 2000МВч турбини, или да вземем да направим отново България на 3 морета, та да имаме ВЕЦ-ове в изобилие.
                Имаме 14.68 % ток от ВЕЦ за миналата година. Колко от най-ниската площ може да запълниш с това тук? А колко ако утроиш мощностите на ВЕИ?
                https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019

                И газ ли нямаме? Сега имаме и доста въглища. Другите ти неща няма да коментирам. Интересно е, че имам колега електроинженер който твърди, че това което други държави са направили не може да бъде направено.

                Би ли сметнал как ще идат примерно 500МВ до Черна гора, щом си спец по тази част?
                Last edited by fon; 19.06.2019, 17:14.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                  Леле, тоя сега пък ще ме обеси от злоба, че съм инженер от София. Нека кажа нещо тогава.
                  Сещате ли се защо в Русия или в България инженерите с русофилска закалка не могат да произведат дори един хладилник за световния пазар? Манталитета е отговора!

                  Мога да ви го обясня като човек живял и работил дълго и не като метач на доста места по света. Значи ако аз тичам 100м за 10 сек, американец няма как да тича за 3сек. Същото е и за инженерите. Ако решавам диференциално уравнение за 30 мин, американеца ще го реши за същото време. Бях треснат от един българин в САЩ дето ми вика "ама те не са кой знае какво спрямо нас". Той извънземни ли е очаквал да срещне. Значи къде е разликата? Ами обществото им е 10 пъти по-производително заради манталитета им, да не са злобни и завистливи, да водят във форум и лице в лице смислен, конструктивен и целенасочен диалог, без обиди, "кой е по-умен" и т.н. Събереш ли 10 инженера като дедо Пешо, те не могат да произведат НИЩО, независимо какво и колко знаят.
                  Няма никаква злоба.Само дето не знаем какъв инженер си щото не казваш.Не казваш къде и какво си учил нито какво си работил.А дървените философии за САЩ в темата за политиката.Аз през живота си съм се занимавал с производство и пренос на ток не с хладилници.И тук темата не е за световен пазар и хладилници.То и американците нищо не могат да произведат щото ги няма военнопленнците от Германия.Произвеждат само некачествени оръжия които вече никой не иска....Самолетите им падат като круши.Нефтените танкери им потрошиха военния флот мани ами се репчат и испанската брегова охрана и заплашват брега че са най великата сила на планетата.Оная вечер ги видяхме и как скачат с парашути.Президента им има вид на избягал от Карлуково.не минава и ден без да се репчи и да заплашва някой въобще пълни циркаджии...

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Frosty Разгледай мнение
                    И едно сравнение

                    Руска федерация
                    ------------------------------------------------------
                    10 действащи АЕЦ; 35 реактора,
                    дял на атомната енергетика в общо произведената елекктроенергия 18,7%,
                    световен лидер по проектиране на реактори

                    Цена: 10-11 стотинки за киловат средно


                    Италия
                    ------------------------------------------------------
                    0 действащи АЕЦ; 0 реактора,
                    дял на атомната енергетика в общо произведената елекктроенергия 0%,

                    В Италия производството на атомна енергия беше отхвърлено два пъти чрез референдуми. Първият референдум беше през 1987 година, когато италианците казаха не и четирите атомни централи в страната преустановиха дейността си. Второто народно допитване се проведе през юни 2011 година. Това се наложи заради желанието на правителството на Силвио Берлускони да се строят нови централи въпреки инцидента във Фукушима. Италианците отново казаха не на ядрената енергетика, като основните им доводи бяха, че тя е скъпа и опасна.

                    Цена: 42,25 стотинки за киловат
                    Ти правиш този извод само при 18.7% дял на АЕЦ в Русия?! А с тези АЕЦ Русия замогнала ли се е? Нещо стандарта им с 20% по-нисък от българския напоследък. Ама, че баламурска пропаганда на АЕЦ. В коя медия я измислиха? А в Украйна как е? Имат 53% ток от АЕЦ?
                    https://pris.iaea.org/PRIS/CountrySt...spx?current=UA

                    Сигурно са милионери всичките, щом един АЕЦ печели по 200 милиарда евро според Р.Овч.

                    Коментар


                    • Спокойно, електроинженер съм. И покрай това и други неща се учат - дето в УНСС не са ги и чували. Поне знам тока накъде тече, и колко дебела трябва да е дългата жица ( Бате Пешо, това с жицата ме уби от смях. Тук се чудят какво чета, та се хиля като пача.)
                      А не знаех, че имаме реки на които да набутаме по 2000МВч турбини, или да вземем да направим отново България на 3 морета, та да имаме ВЕЦ-ове в изобилие. Имаме географски, демографски и икономически условия, с които трябва да се съобразяваме при чешането на езици на тема енергетика. Не става с гледане към Исландия или Аризона. Не сме кон, за да вдигаме и ние крак за подковаване.
                      В документите на ВВЕР пише ли 30 години срок на експлоатация? Пише. От там нататък - каквото-таково. Същото е и с колите - гаранция 100хкм, после - каквото-таково. Може да може, ма по-вероятно да не може.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                        насреща си имаш партиен капацитет дето дори афишите не е чел
                        Леле, тоя сега пък ще ме обеси от злоба, че съм инженер от София. Нека кажа нещо тогава.
                        Сещате ли се защо в Русия или в България инженерите с русофилска закалка не могат да произведат дори един хладилник за световния пазар? Манталитета е отговора!

                        Мога да ви го обясня като човек живял и работил дълго и не като метач на доста места по света. Значи ако аз тичам 100м за 10 сек, американец няма как да тича за 3сек. Същото е и за инженерите. Ако решавам диференциално уравнение за 30 мин, американеца ще го реши за същото време. Бях треснат от един българин в САЩ дето ми вика "ама те не са кой знае какво спрямо нас". Той извънземни ли е очаквал да срещне. Значи къде е разликата? Ами обществото им е 10 пъти по-производително заради манталитета им, да не са злобни и завистливи, да водят във форум и лице в лице смислен, конструктивен и целенасочен диалог, без обиди, "кой е по-умен" и т.н. Събереш ли 10 инженера като дедо Пешо, те не могат да произведат НИЩО, независимо какво и колко знаят.

                        Коментар


                        • И едно сравнение

                          Руска федерация
                          ------------------------------------------------------
                          10 действащи АЕЦ; 35 реактора,
                          дял на атомната енергетика в общо произведената елекктроенергия 18,7%,
                          световен лидер по проектиране на реактори

                          Цена: 10-11 стотинки за киловат средно


                          Италия
                          ------------------------------------------------------
                          0 действащи АЕЦ; 0 реактора,
                          дял на атомната енергетика в общо произведената елекктроенергия 0%,

                          В Италия производството на атомна енергия беше отхвърлено два пъти чрез референдуми. Първият референдум беше през 1987 година, когато италианците казаха не и четирите атомни централи в страната преустановиха дейността си. Второто народно допитване се проведе през юни 2011 година. Това се наложи заради желанието на правителството на Силвио Берлускони да се строят нови централи въпреки инцидента във Фукушима. Италианците отново казаха не на ядрената енергетика, като основните им доводи бяха, че тя е скъпа и опасна.

                          Цена: 42,25 стотинки за киловат
                          Last edited by Frosty; 19.06.2019, 16:49.
                          ( ! ) Мнението ми води до фалит и финансови загуби

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Сега пък не бил инженер в Козлодуй. Имал приятели и се интересувал. А поне машинен инженер ли си?

                            Защо да няма задължително обследване? Говорим за АЕЦ и нормално обследване. Това с нищо не намалява физическия живот на реактора. Ако видят дефект и утре, пак го спират. Ако видят на 5-тия ден дефект в Белене и него го спират. Ти правиш ли разлика между "физически живот" на реактора, обследване, лиценз, дефект, авария и т.н. Това което си написал и в тази форма е елементарна глупост, като пропаганда за пенсионери на село.

                            Кой казва, че енергия трябва да се съхранява точно с батерия на Тесла. Да видя нещо подобно в многобройните ми постове? Някой друг да е видял нещо подобно в постовете ми? Батериите на Тесла са изключително добри, но само за съхранение в рамките на ден и дори няколко часа. Много по-добри от сегашните методи. И да, те могат да съхраняват енергията на много коли. Дадох пример за нов проект в Аризона май, беше нещо като тока на цял енергоблок в Мариците за 10 часа. Един Hoover Dam има мощност 2000Вт, в Швеция и Норвегия има подобни ВЕЦ. Това приятелите ти казаха ли ти го? Ами питай ги вярно ли е и заповядай пак с въпроси.
                            Фончо бе твойто образование строго секретно и работата и тя не казваш нищо мълчиш като комунист на разпит в полицията.Личи си школовката на ДКМС...и БКП.Имаш ли поне осми клас?Или беше шофьорче в Енергопроект с чин капитан от ДС да следиш инженерите какво правят

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                              Каквито и линкове да пращаш - нашите са с по 30 години - по-натам, само след обследване. Дадох ти линк да видиш какво му се "разваля" на реактора. Не личи да си го прочел.
                              И не - не работя в Козлодуй, не работя и в сферата на енергетиката, но това не ми пречи да се интересувам от някои неща. И също така да имам приятели и бивши колеги в АЕЦ-а, с които да си говорим на интересни теми. Ето ти го бате Пешо - 100 пъти ти обясни кое и как е, и ти гарантирам, че това сигурно е 1/10000 от нещата които знае. А дори и той не си позволява да говори какво ни трябва и не.
                              По въпроса със съхранението - ще те учуди, но има разработки течащи от 2-рата световна, и въпреки това още няма читав начин. Зае*и го Мъск, на една кола и трябват 10квт/ч за да мине 100км, енергията произведена от един блок в Козлодуй за 1 час е 100000 пъти повече. Къде ще я събереш? Няма толкова Литий на планетата за да произведеш толкова батерии, за да заместиш всички конвенционални електроцентрали. А колко други дребни детайли има...пасивни къщи ще имаме скоро, ама пасивен заваръчен цех или леярна - едва ли.
                              .
                              Сега пък не бил инженер в Козлодуй. Имал приятели и се интересувал. А поне машинен инженер ли си?

                              Защо да няма задължително обследване? Говорим за АЕЦ и нормално обследване. Това с нищо не намалява физическия живот на реактора. Ако видят дефект и утре, пак го спират. Ако видят на 5-тия ден дефект в Белене и него го спират. Ти правиш ли разлика между "физически живот" на реактора, обследване, лиценз, дефект, авария и т.н. Това което си написал и в тази форма е елементарна глупост, като пропаганда за пенсионери на село.

                              Кой казва, че енергия трябва да се съхранява точно с батерия на Тесла. Да видя нещо подобно в многобройните ми постове? Някой друг да е видял нещо подобно в постовете ми? Батериите на Тесла са изключително добри, но само за съхранение в рамките на ден и дори няколко часа. Много по-добри от сегашните методи. И да, те могат да съхраняват енергията на много коли. Дадох пример за нов проект в Аризона май, беше нещо като тока на цял енергоблок в Мариците за 10 часа. Един Hoover Dam има мощност 2000Вт, в Швеция и Норвегия има подобни ВЕЦ. Това приятелите ти казаха ли ти го? Ами питай ги вярно ли е и заповядай пак с въпроси.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Не съм работил в Енергопроект, а в организация близка до нея. Имаше няколко фирми работещи на обект, което едва ли знаеш, щото и аз не знаех как е точно и защо работейки в тях. То може би и днес става въпрос за изпълнители и подизпълнители, но тогава беше съвсем друго. Останах в София защото съм от София (тогава имаше жителство ако си спомняш) .и защото бачках по проекти още като студент. Не съм бил комсомолски, партиен и никого не съм пращал по Бобов дол. Сигурно и аз съм научил нещо, щом след 90-та се оправях доста добре по чужбина. Ама то по соца като се замисля половината ни време бе да крадем американски технологии. Така беше, а сега някои като тебе разправят, че имали какво да научат тези в Харвард. Шефът ми бе няколко пъти в САЩ и сложил няколко книги от там почти до тавана в офиса си и ни казваше, че няма смисъл да ги четем. Те тогава нещата бяха доста по-прости та се оправяхме. Но не знаех, че 2019-та това е все още максима на инженери с претенции в Козлодуй.
                                Не не си ми то и аз ходя с коли на Порше на работа да мета тама офиса..ама работя във фирма Кофа и метла ЕООД близка до Порше.Колкото повече лъжеш толкова повече се оплиташ.Това е анонимен форум и не знаеш кой ти е насреща.То и да лъжеш трябва някакъв акъл.Ако ти имаш диплома от ЕФ на ТУ София някой там трябва да отиде в затвора или да го закриват.Няма смисъл да произвеждат кухи лейки за срещу нашите пари.Или просто да има платено обучение и на дипломата да пише платена
                                Last edited by national power; 19.06.2019, 16:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X