IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

    Човек, 4та степен!
    Енергията на излъчване при 20 градуса е толкова малко, че никога няма да е изгодно построяване на какъвко и да е инструмент, за да я лови. Бе имай здрав разум, като държиш предмет на стайна температура, колко енергия те пари от него?
    А, ясно как са се навъдили псевдо-инженерите у нас, които твърдят, че панелите нямат мощност. "Панелите са глупост" - лично чути думи от мене лице в лице на инженер занимаващ се с АЕЦ. "Панелите могат да дават енергия само за калкулаторчета" - същото, човек който твърди че е инженер, не знам с какво се занимава. И това когато Германия прави 13 пъти повече ток от слънце и вятър колкото ние от Козлодуй с двата му реактора. Е щом инженерите у нас са способни да произнесат подобни думи, ясно е какво може да чуем от техникумаджия и соц пенсии на село. Не ги парело. А бе така ли трябва да мисли инженер? Показва си ръката и чака да го опари вместо да сметне неща на два реда.

    Коментар


    • А ето как си представя работата на слънчевите клетки: "Те са от полупроводници. Светлината избива в тях електрони. Полупроводникът пропуска тези електрони само в една посока, и ето ти ток!"

      Иде ми да се разсмея като Архитекта в темата му.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение
        Момчето е чувало, че диодите се правят от полупроводници, и в незнанието си ги приравнява като явление.
        То си мисли така: в диода стои един полупроводник, който пуска тока само в едната посока.
        А е "полу", естествено защото пропуска ток в половината от двете посоки.

        Мале, малеее!
        "Днес полупроводници, утре цели"
        Смяяяях!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Vatman Разгледай мнение
          Човека каза "всяка непрекъсната функция"...
          До голяма степен редът на Фурие доби популярност защото много лесно се преминава към дискретни стойности. Пък нали всичко модерно стана "цифрово". Даже и леля Пена като си купи радио на което има дисплей с 5 цифри вика "Ама то цифрово, ма".

          Фурие е роден 1768-ма и се чудя как такива люде имат все по-голямо значение и днес. Но ако се замислиш и арабските цифри са измислени кога, пък и те имат знаение къде ли не. Математиката си е математика и не остарява.

          Коментар


          • Ах, Пирамид, добре, че удебели това невъобразимо незнание на fon!
            Не обърнах внимание, защото четох по диагонал.

            Момчето е чувало, че диодите се правят от полупроводници, и в незнанието си ги приравнява като явление.

            Е! На такъв няма какво да се обяснява.

            Леле божеее!

            ПП. Леле божето го написах, без да видя, че и ти си със същата реакция.
            Last edited by R1a1; 26.06.2019, 13:17.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

              Човек, 4та степен!
              Енергията на излъчване при 20 градуса е толкова малко, че никога няма да е изгодно построяване на какъвко и да е инструмент, за да я лови. Бе имай здрав разум, като държиш предмет на стайна температура, колко енергия те пари от него?
              Това не е важно. Отнего лъха мозъчен вятър, оценѝ го.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Това както виждаш вече ми е ясно и на мене и на всекиго предполагам. Въпросът е дали от тяло 20 градуса (по-скоро ще е въздух или вода) човечеството ще съумее с PV панел да усвои част от енергията му, тъй като макар и много малко, това звучи изключително съблазнително. А от 20 градуса до абсолютната нула разликата не е много малка, макар и да не е 6000.

                Полупроводника е изключително просто нещо - материал, който има проводимост само в една посока. Човечеството само от това просто свойство успя да направи диоди, транзистори, тиристори, какви ли не чипове и процесори и памети, PV панели ... Добре, че Тодор Живков не успя да- направи от полупроводниците цели проводници. Гледам сега и другаря Радев като видял Големия колайдер, казал "хайде да си направим и малко колайдерче в България". А бе това цоциалист от всяко разумно нещо може да направи един голям боклук.
                ...А другаря ти Радев хеле ... безхаберник.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                  Това както виждаш вече ми е ясно и на мене и на всекиго предполагам. Въпросът е дали от тяло 20 градуса (по-скоро ще е въздух или вода) човечеството ще съумее с PV панел да усвои част от енергията му, тъй като макар и много малко, това звучи изключително съблазнително. А от 20 градуса до абсолютната нула разликата не е много малка, макар и да не е 6000.
                  Човек, 4та степен!
                  Енергията на излъчване при 20 градуса е толкова малко, че никога няма да е изгодно построяване на какъвко и да е инструмент, за да я лови. Бе имай здрав разум, като държиш предмет на стайна температура, колко енергия те пари от него?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    Това както виждаш вече ми е ясно и на мене и на всекиго предполагам. Въпросът е дали от тяло 20 градуса (по-скоро ще е въздух или вода) човечеството ще съумее с PV панел да усвои част от енергията му, тъй като макар и много малко, това звучи изключително съблазнително. А от 20 градуса до абсолютната нула разликата не е много малка, макар и да не е 6000.

                    Полупроводника е изключително просто нещо - материал, който има проводимост само в една посока. Човечеството само от това просто свойство успя да направи диоди, транзистори, тиристори, какви ли не чипове и процесори и памети, PV панели ... Добре, че Тодор Живков не успя да- направи от полупроводниците цели проводници. Гледам сега и другаря Радев като видял Големия колайдер, казал "хайде да си направим и малко колайдерче в България". А бе това цоциалист от всяко разумно нещо може да направи един голям боклук.
                    ЛЕЛЕ БОЖКЕЕЕЕ ! ! !

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

                      Човек, много НЕнаясно си.

                      Виж просто колко излъчва тяло на 20 градуса, въздуха за твоя панел през нощта, и тяло при 6000 градуса, слънцето за панела през деня.
                      Подсказка, зависимостта на излъчената енергия от температурата на тялото е в 4та степен.
                      Можеш и сам да го усетиш, през деня слънцето те пече. Освен ако си прозрачен.

                      Да оставим въпроса, че слънцето излъчва високоенергийни фотони, ултравиолет и сини, а твоят въздух на 20 гр. ще излъчва едни мижави инфрачервени, които не могат да го вдигнат даже и на 16 годишен, какъвто, струва ми се, си ти.
                      Това както виждаш вече ми е ясно и на мене и на всекиго предполагам. Въпросът е дали от тяло 20 градуса (по-скоро ще е въздух или вода) човечеството ще съумее с PV панел да усвои част от енергията му, тъй като макар и много малко, това звучи изключително съблазнително. А от 20 градуса до абсолютната нула разликата не е много малка, макар и да не е 6000.

                      Полупроводника е изключително просто нещо - материал, който има проводимост само в една посока. Човечеството само от това просто свойство успя да направи диоди, транзистори, тиристори, какви ли не чипове и процесори и памети, PV панели ... Добре, че Тодор Живков не успя да- направи от полупроводниците цели проводници. Гледам сега и другаря Радев като видял Големия колайдер, казал "хайде да си направим и малко колайдерче в България". А бе това цоциалист от всяко разумно нещо може да направи един голям боклук.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        То===. Да не говорим за „Фурие”-манията ти. Щото да твърди, че „всяка” функция била можела да се разложи в ред на Фурие, миже само смешник.
                        Човека каза "всяка непрекъсната функция"...
                        Location: Terminal Island
                        Institution: FBI Correctional Facility
                        Jurisdiction: Unknown

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                          Ти пък откъде знаеш какво е било като никога не си бил инженер? Да, крадяхме и аз като работещ към тези организации съм крал. Това правеше всеки който е искал да работи в онези славни соц времена. Имаше едно българо-американско дружество Систематикс, за което бате Пешо няма как да е чувал от ТЕЦ-а и за него всичко е било Енергопроект, нашите си го покрадваха, но онези като се усетиха дори на българите в дружеството не искаха да казват неща.

                          А иначе Парчето не знам с какво се е доказвало тук, но да твърдиш, че при движението си атомите ако избият електрон ще се забързат и температурата ще се повиши е меко казано липса на елементарна логика. И при забележка ми дава пример с два чука, които получават енергията си отвън и при които изобщо нямаме затворена система. Пък и да разлагам движение в ред на Фурие било глупост. Всяка НЕПРЕКЪСНАТА функция МОЖЕ да се разложи в ред на Фурие. Това казва математиката и не са необходими НИКАКВИ други условия. . И редът на Фурие съвсем не се използва вече само за да се смята динамиката на тежки генератори напоследък и да се управляват, или да се правя на интересен. Това музика, песни, електроника, платки, чипове - всичко се смята с ред на Фурие. Ползва се и при хаотично движение. Дифузията какво е? Нютон още я е описал с диференциални уравнения и вероятности.

                          Това да оставим, може нещо да е недоразбрал. Но изказването му, че трябвало да направим Белене и да дадем още 20 милиарда защо му харесвало новичкото, си беше направо бисер. Сега дали това или твоят бисер, че трябвало да дадем милиардите, защото понякога като хвърлиш милиарди на загуба ти се връщат многократно, е по-голям. А бе, всички тук, знаят ли на първо място колко е бюджета на България, защото говорят като за 20 милиарда по изключително странен начин? Колко е е бюджетът за здравеопазване, например? Тия хора разбират ли, че това Белене може да ни върне директно в 90-те на миналия век и да предизвика нова национална катастрофа заради русофили, социалисти като Таско Ерменков дето щели веднага да подпишат гаранции и подобни?

                          И просташкия му език и манталитет на Парчето не съм срещал НИКЪДЕ по света. А съм работил с хора откъде ли не. Учил съм географията от колеги, а хич не съм бил слаб по география.
                          Толкова неграмотност накуп кърти мивки. А, какъв съм бил, съм и какъв ще бъда, не е твоя вмирисана работа. Да не говорим за „Фурие”-манията ти. Щото да твърди, че „всяка непрекъсната” функция била можела да се разложи в ред на Фурие, може само смешник.
                          Last edited by Pyramid; 26.06.2019, 13:01.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                            Ей, ще ме накарате на стари години да ги разучавам тези неща.
                            https://www.redsun.bg/infraredheatin...ed-heat-waves/

                            - Инфрачервени (топлинни) лъчи – представлява електромагнитно излъчване, породено от отделянето на фотони от възбудени йони или атоми при промяната на енергетичните им нива от по-високи към по-ниски.



                            И пак не става, защото и тук ти трябва енергия първо да нагряваш. Пък на мене ми се иска да сложа един панел и нощем при 20 градуса и да мога да се включа към него. То ако ставаше толкова просто вече да са го измислили, ама това не означава, че няма да го измислят, ако е възможно физически.
                            Човек, много НЕнаясно си и направо говориш вицове.

                            Виж просто колко излъчва тяло на 20 градуса, въздуха за твоя панел през нощта, и тяло при 6000 градуса, слънцето за панела през деня.
                            Подсказка, зависимостта на излъчената енергия от температурата на тялото е в 4та степен.
                            Можеш и сам да го усетиш, през деня слънцето те пече. Освен ако си прозрачен.

                            Да оставим въпроса, че слънцето излъчва високоенергийни фотони, ултравиолет и сини, а твоят въздух на 20 гр. ще излъчва едни мижави инфрачервени, които не могат да го вдигнат даже и на 16 годишен, какъвто, струва ми се, си ти.
                            Last edited by R1a1; 26.06.2019, 12:53.

                            Коментар


                            • Ей, ще ме накарате на стари години да ги разучавам тези неща.
                              https://www.redsun.bg/infraredheatin...ed-heat-waves/

                              - Инфрачервени (топлинни) лъчи – представлява електромагнитно излъчване, породено от отделянето на фотони от възбудени йони или атоми при промяната на енергетичните им нива от по-високи към по-ниски.
                              - Всяко тяло (обект) с температура по-висока от абсолютната нула (-273,15 С), излъчва инфрачервени вълни.

                              Въпросът е колко енергия носят. Защото аз мога да насоча един PV панел към GSM антена, ама като няма енергия много в лъчите й какво да хвана? Това изречение поражда все пак повече надежда у мен:
                              "Поради силно изразеният топлинен ефект на инфрачервените лъчи, те успешно се използват за отопление. Набиращото все по-голяма популярност инфрачервено отопление е определяно като отоплението на новото хилядолетие. Инфрачервените лъчи преминават безпроблемно през въздуха с почти никакви загуби, достигат твърдите обекти, предмети и повърхности и ги затоплят лъчисто"

                              И пак не става, защото и тук ти трябва енергия първо да нагряваш. Пък на мене ми се иска да сложа един панел и нощем при 20 градуса и да мога да се включа към него. То ако ставаше толкова просто вече да са го измислили, ама това не означава, че няма да го измислят, ако е възможно физически.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Ти пък откъде знаеш какво е било като никога не си бил инженер? Да, крадяхме и аз като работещ към тези организации съм крал. Това правеше всеки който е искал да работи в онези славни соц времена. Имаше едно българо-американско дружество Систематикс, за което бате Пешо няма как да е чувал от ТЕЦ-а и за него всичко е било Енергопроект, нашите си го покрадваха, но онези като се усетиха дори на българите в дружеството не искаха да казват неща.

                                А иначе Парчето не знам с какво се е доказвало тук, но да твърдиш, че при движението си атомите ако избият електрон ще се забързат и температурата ще се повиши е меко казано липса на елементарна логика. И при забележка ми дава пример с два чука, които получават енергията си отвън и при които изобщо нямаме затворена система. Пък и да разлагам движение в ред на Фурие било глупост. Всяка НЕПРЕКЪСНАТА функция МОЖЕ да се разложи в ред на Фурие. Това казва математиката и не са необходими НИКАКВИ други условия. . И редът на Фурие съвсем не се използва вече само за да се смята динамиката на тежки генератори напоследък и да се управляват, или да се правя на интересен. Това музика, песни, електроника, платки, чипове - всичко се смята с ред на Фурие. Ползва се и при хаотично движение. Дифузията какво е? Нютон още я е описал с диференциални уравнения и вероятности.

                                Това да оставим, може нещо да е недоразбрал. Но изказването му, че трябвало да направим Белене и да дадем още 20 милиарда защо му харесвало новичкото, си беше направо бисер. Сега дали това или твоят бисер, че трябвало да дадем милиардите, защото понякога като хвърлиш милиарди на загуба ти се връщат многократно, е по-голям. А бе, всички тук, знаят ли на първо място колко е бюджета на България, защото говорят като за 20 милиарда по изключително странен начин? Колко е е бюджетът за здравеопазване, например? Тия хора разбират ли, че това Белене може да ни върне директно в 90-те на миналия век и да предизвика нова национална катастрофа заради русофили, социалисти като Таско Ерменков дето щели веднага да подпишат гаранции и подобни?

                                И просташкия му език и манталитет на Парчето не съм срещал НИКЪДЕ по света. А съм работил с хора откъде ли не. Учил съм географията от колеги, а хич не съм бил слаб по география.
                                И кво сега освен доносник се оказа че си и крадец..Не ми е ясно в качеството на какъв се изказваш за Белене.Нито някой те пита нито пък ще те пита.Джафкай си тука тамън да ни развеселяваш...То и инженер не си ама карай да върви

                                Коментар

                                Working...
                                X