IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
    Тия не бяха ли от лидерите по панели и вятър ?

    Лондон се върна в каменната ера, половин Великобритания е в хаос!
    Гледай само какво става утре- ще излезе че искаш да правиш революция

    Коментар


    • https://www.youtube.com/watch?v=gB6xVdabSts- общо взето човека обяснява че ако всичко върви добре за 8,5 години ще си изплати инвестицията

      Коментар


      • Тия не бяха ли от лидерите по панели и вятър ?

        Лондон се върна в каменната ера, половин Великобритания е в хаос!

        Без ток е столицата Лондон и южната част на Великобритания Лондон, Великобритания 09 Авг. 2019, 21:00

        Лондон и южната част на Великобритания останаха без ток. В изявление на компанията оператор се казва: "Осведомени сме за изключването на електроенергията, затруднило значителна част от Лондон и югоизтока. Предполагаме, че това се е случило заради срив в работата на Националната енергийна мрежа".

        Аварийната ситуация е довела до закъснение в разписанието на влаковете, а също и до изключването на уличното осветление. Огромни прекъсвания на тока в цяла Великобритания засегнаха домове, летища, светофари и влакове. Прекъсванията на електричеството потопиха голяма част от Великобритания в хаос, включително Лондон и югозапада, както и средната част на Англия и северозапада, пишат британските медии.

        В Лондон пътниците в метрото бяха хвърлени в тъмнина, докато на летище Лутън всичките полети са със закъснение. Домакинствата в цял Дарбишър са без ток. Местен жител разказа, че в квартала му са се задействали СОТ-системите, чуват се полицейски сирени.

        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • На извънредна пресконференция Петър Илиев предупреди, че правилата за определяне на цената, на която се търгува електроенергията, се изкривяват от пазарни играчи. Според него евтината електроенергия се изнася от България, а скъпата остава за родния пазар. На 19 август се очаква да бъдат подадени оферти за АЕЦ "Белене", като се очакват оферти от Китай и Русия.

          "Сутринта като станах и като погледнах енергийното производство и пазара, пак видях, че и днес 2 млн. български лева излизат от България. За изминалата година и половина 13 млн. мегават часа електроенергия са изнесени от България и това нямаше да бъде нищо лошо, ако тази енергия не беше субсидирана с над 1 млрд. лева, които не са влезли в енергетиката. Над 1 млрд. български лева излизат, защото електроенергията, която се произвежда от ВЕИ-тата, тя е субсидирана и тя се субсидира от мен, от вас, от всички, част от бизнеса също плаща със задължения за обществото, както и производителите с 5% те също субсидират ВЕИ. И за да могат те да си получават тези цени и на практика се получава, че ние си изнасяме българските пари извън България и после викаме, че няма пари в енергетиката", заяви Петър Илиев.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

            Шушоните вече са се прокъсали, но ти дерзай!

            Естествено

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              мдам

              [ATTACH=CONFIG]n3492072[/ATTACH]
              По актуален към момента е:

              Сипи на прасетата , яж и ти !
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Саудитска Арабия: търг за 400МВ от вятър на сушата - $21.3 per megawatt hour
                https://www.thenational.ae/business/...close-1.889183
                Безсрамно ниски цени за такава богата държава

                Пускат и голям търг за ФЕЦ плюс много широка програма за ВЕИ в близките години
                https://www.thenational.ae/business/...jects-1.893832

                А ние ще си правим руски АЕЦ с цени по над 120 евро на МВч. По-тъпи и от тези камилари в чаршафи се оказахме.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Еми то въпроса е ясен, но нали требва да се дадът едни пари на руснаците... Това е цялата работа.

                  мдам

                  Click image for larger version

Name:	1920x1080.jpg
Views:	1
Size:	54.5 КБ
ID:	3492072

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Ахъм. Ся, като се замисля, как си ме "притеснил", ми изтръпват шушоните. Тъй, де.
                    Шушоните вече са се прокъсали, но ти дерзай!

                    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Мен ме кефи как трудно прави разлика с и без ДДС

                      А че се гърчи като глист на буца, само да не напише цената беленска на киловат - още по-голям хилеж.
                      Но да се смилим:
                      кое драги атомобеленци е по малкото:
                      700лв./квт и разходи ок.1%) или 10000лв,/квт и 20% разходи?
                      Еми то въпроса е ясен, но нали требва да се дадът едни пари на руснаците... Това е цялата работа.

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                        Сарказма е само за тези, които могат да си го позволят...

                        Ахъм. Ся, като се замисля, как си ме "притеснил", ми изтръпват шушоните. Тъй, де.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          Мен ме кефи как трудно прави разлика с и без ДДС
                          Бе мен ме кефи как проявяваш нулева компетентност по която и да е тема , на всяка конкретика се почва едно увъртане и завършваш с политически лозунги......жалка работа. Ще продавал ток ама без преноса, ще предлагал Фец , ама то било само панели и т.н. Иначе сляпо вярва в светлото комунистическо бъдеще ....пардон капиталистическо бъдеще.
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            Ами като ви е скъпо, можете да си съберете пари, па да си построите АЕЦ белене.
                            ще ви излезе ефтинко, по 5500 (пет иляди и петстин) еврарки на киловат.

                            Мен ме кефи как трудно прави разлика с и без ДДС

                            А че се гърчи като глист на буца, само да не напише цената беленска на киловат - още по-голям хилеж.
                            Но да се смилим:
                            кое драги атомобеленци е по малкото:
                            700лв./квт и разходи ок.1%) или 10000лв,/квт и 20% разходи?
                            Last edited by satz; 02.08.2019, 20:26.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Ма много добре разбирам че тръбите за някви измислени цени някъде си с разлика в пъти от нашите , ама като опре до действителността се почва едно усукване не ти е работа .....Маринча ще ми продавал САМО панели за 33 300 лева без конструкциите за поставяне, без доставка, без монтаж , без елементите за свързване в работеща система , без узаконяване , без свързване с електро мрежата и т.н.

                              И има наглоста да твърди че било евтино .........аре у лево бе
                              Ами като ви е скъпо, можете да си съберете пари, па да си построите АЕЦ белене.
                              ще ви излезе ефтинко, по 5500 (пет иляди и петстин) еврарки на киловат.

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                                Като си толкова отворен заповядай да ги правиш на измислените цени дето ги поствате тук .....вземам веднага 3-5 декара минимум.
                                - За такова нещо ти трябва разрешение от ДКЕВР, които не са давали подобно от юли 2012-та.
                                - На твойте покриви трудно ще сложиш панели, вятъра ще ги духне с покривите.
                                - Тук не обсъждаме частни проблеми, а има ли смисъл да се строи Белене. ДКЕВР трябва да разреши големи нови ФЕЦ, когато има нужда от тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X