IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Аз се ослушвам кога те че платят на Зациус. Направо, сън не ме лови.
    Надай се ку... на пияна п.......ка

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

      Става дума за третично регулиране на честота.Когато не един производител му е по изгодно да плати на на друг или невъзможно да си намали прозводството вместо да изключва или намалява той плаща на друг той да намали...Но тук става въпрос за малки количества и малко време...
      Аз се ослушвам кога те че платят на Зациус. Направо, сън не ме лови.
      Last edited by X_Y; 22.08.2021, 21:10.

      Коментар


      • Лееекичък цитат от тема за ПДНГ-АД:
        Първоначално изпратено от dici Разгледай мнение
        https://www.bloombergtv.bg/a/4-anali...ast-na-tsenite
        Ерата на евтиния природен газ приключва с 1000% ръст на цените

        Aпетитът към втечнен природен газ се очаква да нараства с 3,4% годишно до 2035 г.
        Това-за вярващите че, горенето на въглеводороди (и даже на водород, добит от тях), изобщо, е алтернатива.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
          Друго ми дойде на ума- зазчо и галфончо- вие всъщност за какви цени обяснявате, за промишлен потребите, за домакинство - за какъв вид потребител. Защото в германия в която се е втренчил зазчо няма, в бг също няма такива цени- отрицателни.

          Значи аз съм произвел нещо, платил съм за производството му и трябва да платя на някой да го купи и да го използува- това противоречи на всякаква капиталистическа логика.

          Може да предложите на матеев да ви даде по 25ст на киловат за да използувате произведената от него енергия- той ще бъде щастлив да ви я даде и да ви плати
          Става дума за третично регулиране на честота.Когато не един производител му е по изгодно да плати на на друг или невъзможно да си намали прозводството вместо да изключва или намалява той плаща на друг той да намали...Но тук става въпрос за малки количества и малко време.
          Last edited by X_Y; 22.08.2021, 21:09.

          Коментар


          • Т.е. на тези "борси" участват едни хора които си разменят ток и да получиш ток на отрицателни цени ще стане ако спечелиш от флорекса.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
              Друго ми дойде на ума- зазчо и галфончо- вие всъщност за какви цени обяснявате, за промишлен потребите, за домакинство - за какъв вид потребител. Защото в германия в която се е втренчил зазчо няма, в бг също няма такива цени- отрицателни.

              Значи аз съм произвел нещо, платил съм за производството му и трябва да платя на някой да го купи и да го използува- това противоречи на всякаква капиталистическа логика.

              Може да предложите на матеев да ви даде по 25ст на киловат за да използувате произведената от него енергия- той ще бъде щастлив да ви я даде и да ви плати
              Явно, говори за изкупни цени откъм ЕРП/ ЕСО , когато, ТЕ купуват от ВЕИ- производител. Така мисля и 90% вероятността е да съм познал.Самите ЕРП няма да доставят на (-), т.к. от ТОВА, губят. По-тежък остава проблемът с контрола на входно- изходните потоци в пренос и разпределение, за да не разтурят нещо действащо, колкото и несъвършено, да е то. Щото, не знам някъде то да има алтернатива в строя.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Аз потърсих:





                Вход Режими на търсене

                Всичкo
                Карти
                Видеоклипове
                Изображения
                Новини
                Още
                Инструменти1 резултат (0,45 секунди) Резултати от търсенето

                Резултати от мрежата

                Скъп ли е наистина ядрения ток - Форум Инвестор.БГ

                https://forum.investor.bg › алтернативни-инвестиции преди 20 часа — Отварям тази тема защото се оказва, макар и да има поне 10 нетрудни начина човек да.
                15 публикации · Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение. ..


                Един резултат брато- няма други. Дай нещо друго
                Е как бе трабанта е последна инстанция в областта на отрицателните цени.... ша му вярваш нищо че всеки месец сметката ти е нагоре.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Друго ми дойде на ума- зазчо и галфончо- вие всъщност за какви цени обяснявате, за промишлен потребите, за домакинство - за какъв вид потребител. Защото в германия в която се е втренчил зазчо няма, в бг също няма такива цени- отрицателни.

                  Значи аз съм произвел нещо, платил съм за производството му и трябва да платя на някой да го купи и да го използува- това противоречи на всякаква капиталистическа логика.

                  Може да предложите на матеев да ви даде по 25ст на киловат за да използувате произведената от него енергия- той ще бъде щастлив да ви я даде и да ви плати

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Тренда на нормалните пазари е нагоре за твое и мое съжаление, но само ти не го виждаш
                    ТИ не разбираш. Обвснява ти, Заций, че Вселената се разширява...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      Зазчо, гледам по надулу си споменал че в германия имало всеки ден отрицателни цени. Ето ти един сайт в който можеш да сравниш реалните цени с твоите въобръжаеми

                      https://www.verivox.de/stromvergleic...mp;partnerid=1

                      Ако искаш може и чек24 също да ползуваш- ще ти даде същите резултати.

                      Но все пак аз съм любознателен човек и ще те помоля за малко повече информация за тези отрицателни цени. Това което пишеш много наподобява фантазия- затова сайт/линк/ в който мога да видя че например еон/ или ватенфал/ през 2020 са имали 100 дни в които е имало по няколко часа на ден енергия за която те са ти плащали и как това нещо е отразено във фактурата
                      Близко е до ума и подсказах, чент.нар."отрицателни цени", са шамар от търговец към производител, т.е.субективни, ама Зацко от дума не вдява, Хентусиаст, рийш ли.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                        "Достатъчна свързаност" явно за Вас се явява неразбираем израз....

                        пп
                        в учебниците де цитирате, не пише мощност да се мери в киловолти, повторете ги по-внимателно. Защото пиша за липса на достатъчна/нужна мощност... Над 30% от генерираната в България енергия се изнася, а вносът е мижав (нямаш свободна мощност за внос, ама Вие това го знаете )



                        Принцес ли работиш, или Принцеса?
                        Едно време ми викаха ИМПЕРАТОРА, после само че съм ходил все едно БП е мой. И аз че той си е мой - имаше 3 сгради само като дойдох
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                          Въпроса ти показва липса на знания по търговия, дори за стандартни борсови стоки,един невежа ти го казва
                          Определено си невежа- дори да купиш от франция или германия ти пак трябва да платиш такса пренос, а иначе останалите действия са си автоматични- ше получиш тока от румъния която ще го получи от унгария, а тя от австрия, а тя от германия. Но таксата пренос си я имаш на 100%

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Похвално, имате напредък.
                            Няма и три страници назад ги търсехте....Разчитаме на вас да образовате другарчетата си супери и ботове
                            Тренда (на нормалните пазари) е надолу, но още не всяко око го вижда.
                            Тренда на нормалните пазари е нагоре за твое и мое съжаление, но само ти не го виждаш

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              Последна задача: дали ще го идентифицираш цитата от коя година е?
                              " B ĸpaя нa минaлaтa ceдмицa coбcтвeницитe нa зaвoди и дpyгитe гoлeми пoтpeбитeли пoлyчиxa пo 50 eвpo зa вceĸи мeгaвaтчac изпoлзвaнo eлeĸтpичecтвo. Инфopмaциятa e нa NY Тіmеѕ"
                              Аз потърсих:





                              Вход Режими на търсене

                              Всичкo
                              Карти
                              Видеоклипове
                              Изображения
                              Новини
                              Още
                              Инструменти1 резултат (0,45 секунди) Резултати от търсенето

                              Резултати от мрежата

                              Скъп ли е наистина ядрения ток - Форум Инвестор.БГ

                              https://forum.investor.bg › алтернативни-инвестиции преди 20 часа — Отварям тази тема защото се оказва, макар и да има поне 10 нетрудни начина човек да.
                              15 публикации · Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение. ..


                              Един резултат брато- няма други. Дай нещо друго

                              Коментар


                              • Зазчо, гледам по надулу си споменал че в германия имало всеки ден отрицателни цени. Ето ти един сайт в който можеш да сравниш реалните цени с твоите въобръжаеми

                                https://www.verivox.de/stromvergleic...3D&partnerid=1

                                Ако искаш може и чек24 също да ползуваш- ще ти даде същите резултати.

                                Но все пак аз съм любознателен човек и ще те помоля за малко повече информация за тези отрицателни цени. Това което пишеш много наподобява фантазия- затова сайт/линк/ в който мога да видя че например еон/ или ватенфал/ през 2020 са имали 100 дни в които е имало по няколко часа на ден енергия за която те са ти плащали и как това нещо е отразено във фактурата

                                Коментар

                                Working...
                                X