IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

    хихи,
    а сега дай да видим цената на 30квт. атом

    @Tkilata точно на подобни микрогазови предричат голямо бъдеще. Наздраве!
    Ще си я купиш ли или ще караш на гадния атомен ток? Май колкото офгрид колиба толкова и тази централа- попитай жена си дали ще ти даде тенджерата под налягане да си направиш ток

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение

      Не само, че ще трябва да помолиш комшиите за съдействие, но ще трябва и бате Пешо да ви организира график за ползване и управление на мрежата. Въобще има ли някъде момент в темата, в който някой те е карал да правиш или да пипаш ток или газ. Аз смятам - напротив
      Ami ще трябва да се върнеш няколко страници назад и да видиш колко е хубаво да си произвеждаш сам тока според затц независимо от енергоносителя- газ слънце или вятър.Общо взето темата може да се прекръсти колко е куул да си зелен / типинал/ и колко е евтин тока от газ и перкопанели. Ама нещо според офертите на марков май светлото бъдеще от слънцето ще дойде след 10 години. Не се наемам да смятам при твоята оферта кога ще дойде- най вероятно няма да бъде в моят живот

      Коментар


      • satz по принцип никой не знае кое ще е най изгодно в бъдеще време, каква ще е цената на природния газ; Най добрия вариант е инвестициите в националната енергийна мрежа да са държавни и тя да бъде държавна защото е монопол.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Неколцина са. И вече я привеждаха. ...
          Кое имаш предвид?
          Не помня да е давана цена за микро атомен реактор.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

            Така е, когато за първи път четох "Кога ще свърши петрола" Апокалипсиса беше обявен за 1999 - 2001
            Газта щяла да е само за синтез,тя никога нямало да успее да конкурира атома и т.н. и т.д.

            В момента имаш огромен невъзможен за предвиждане в 1970г. добив, а е нямало как да бъде предвиден, защото материалите за такива технологии несъществуваха.Виж ко е просто.

            Мен ми е интересно, някой от атомо феновете, дали знае порядъка на цената на 30-100квт. атом
            Неколцина са. И вече я привеждаха. Това, което тук се предполага за ядрения ток за в бъдеще, обаче, е също ...
            ПОЗНА: ПРОГНОЗА.
            С ВСИЧКИ „АКО”, „ПРИ ПОЛОЖЕНИЕ, ЧЕ”, „СТЪПВАЙКИ НА ДАННИ ОТ”... и т.н.
            Темата е за сегашно време. У нас, днес и сега, ядреният ток е най-евтин. За „после” - ПОСЛЕ ЩЕ ВИДИМ.
            АКО ИЗОБЩО.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Предричания, пророчества, прогнози...А колко от тях НЕ СА се сбъднали? Например, известни са десетки „краища на света?, които ахА! -да дойдат...а още не са. И други имаше, и те -донякъде, ако изобщо. Пък що неочаквани неща станаха... Т.е. късметът е хубаво нещо но, да се разчита на него, е несериозно. Надяваш се, надяваш, надяваш, надяваш...И, КАТО СЕ НАДЕНЕШ - ЕЛА, ЧЕ ГЛЕДАЙ.
              Така е, когато за първи път четох "Кога ще свърши петрола" Апокалипсиса беше обявен за 1999 - 2001
              Газта щяла да е само за синтез,тя никога нямало да успее да конкурира атома и т.н. и т.д.

              В момента имаш огромен невъзможен за предвиждане в 1970г. добив, а е нямало как да бъде предвиден, защото материалите за такива технологии несъществуваха.Виж ко е просто.

              Мен ми е интересно, някой от атомо феновете, дали знае порядъка на цената на 30-100квт. атом
              Last edited by satz; 25.09.2019, 18:21.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                хихи,
                а сега дай да видим цената на 30квт. атом

                @Tkilata точно на подобни микрогазови предричат голямо бъдеще. Наздраве!
                Предричания, пророчества, прогнози...А колко от тях НЕ СА се сбъднали? Например, известни са десетки „краища на света?, които ахА! -да дойдат...а още не са. И други имаше, и те -донякъде, ако изобщо. Пък що неочаквани неща станаха... Т.е. късметът е хубаво нещо но, да се разчита на него, е несериозно. Надяваш се, надяваш, надяваш, надяваш...И, КАТО СЕ НАДЕНЕШ - ЕЛА, ЧЕ ГЛЕДАЙ.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Towa добре, но не става ясно колко произвежда- ако е 30киловата ще трябва да се моля на комшиите да купуват от мен. Цената- не знам колко е долара, но ако идва около 45000лв май е по добре да си стоя на комунистическият ток. Лятото около 70лв, зимата около 100- парно на пелети. Ще помоля някой зелен да сметне за колко години ще трябва да избивам тези 45000лв
                  хихи,
                  а сега дай да видим цената на 30квт. атом

                  @Tkilata точно на подобни микрогазови предричат голямо бъдеще. Наздраве!
                  Last edited by satz; 25.09.2019, 16:06.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Towa добре, но не става ясно колко произвежда- ако е 30киловата ще трябва да се моля на комшиите да купуват от мен. Цената- не знам колко е долара, но ако идва около 45000лв май е по добре да си стоя на комунистическият ток. Лятото около 70лв, зимата около 100- парно на пелети. Ще помоля някой зелен да сметне за колко години ще трябва да избивам тези 45000лв
                    Не само, че ще трябва да помолиш комшиите за съдействие, но ще трябва и бате Пешо да ви организира график за ползване и управление на мрежата. Въобще има ли някъде момент в темата, в който някой те е карал да правиш или да пипаш ток или газ. Аз смятам - напротив

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Tkilata Разгледай мнение
                      Towa добре, но не става ясно колко произвежда- ако е 30киловата ще трябва да се моля на комшиите да купуват от мен. Цената- не знам колко е долара, но ако идва около 45000лв май е по добре да си стоя на комунистическият ток. Лятото около 70лв, зимата около 100- парно на пелети. Ще помоля някой зелен да сметне за колко години ще трябва да избивам тези 45000лв

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                        Можеш ли да дадеш линк, още по добре да сметнеш колко би струвала една малка газова централа- около 20 киловата мощност имам предвид турбината плюс допълнителното оборудване и направо да я закачам в къщи на електромера. Така ще бъде най добре- птоизвеждам си сам тока и зимата ще получавам и топло от охлааждането на турбината- кефф
                        https://www.ebay.com/itm/Capstone-Mi...-/141949738733

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                          Да, за България най-бързото и изгодно решение е разширението на ПАВЕЦ Чаира и газови, а не втора атомна.
                          Можеш ли да дадеш линк, още по добре да сметнеш колко би струвала една малка газова централа- около 20 киловата мощност имам предвид турбината плюс допълнителното оборудване и направо да я закачам в къщи на електромера. Така ще бъде най добре- птоизвеждам си сам тока и зимата ще получавам и топло от охлааждането на турбината- кефф

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            Да, за България най-бързото и изгодно решение е разширението на ПАВЕЦ Чаира и газови, а не втора атомна.

                            Втора атомна в условията на нашата си корупция и цена над 6млр.$ е национално предателство,
                            защото мантрата "частен инвеститор" ще е точно както с КТБ.
                            Ей аман от полит агитатори....
                            Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              satz не става въпрос да падне потреблението, а за възможността успешно да се инвестира е резултата да е нови мощности за производство които да се включат и да не се яви проблем с недостиг на ток.
                              Да, за България най-бързото и изгодно решение е разширението на ПАВЕЦ Чаира и газови, а не втора атомна.

                              Втора атомна в условията на нашата си корупция и цена над 6млр.$ е национално предателство,
                              защото мантрата "частен инвеститор" ще е точно както с КТБ.

                              КТБ уж далеч по-малка "частна инвестиция" беше, да се чуди човек защо 4млр.лв. от бюджета фръкнаха в защита на "частната инвестиция" и хоп, сега КТБ е горда държавна банка и при нея дори физическа опасност за населението няма!
                              Last edited by satz; 25.09.2019, 06:56.

                              Коментар


                              • satz не става въпрос да падне потреблението, а за възможността успешно да се инвестира и резултата да е нови мощности за производство които да се включат и да не се яви проблем с недостиг на ток.


                                Last edited by supertrader; 26.09.2019, 00:18.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X