IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Pyramid искаш да кажеш че потреблението на ел енергия е свито максимално предполагам. Идеята ми е че енергията би могла да се използва по добре.
    Това -да, „по-добре” може. Ама „по-оптимално” не съществува дори теоретично в математиката.

    Коментар


    • Pyramid искаш да кажеш че потреблението на ел енергия е свито максимално предполагам. Идеята ми е че енергията би могла да се използва по добре.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

        АМК ...
        И за норвежката програма моо да обяснявам, ма няма да е политкоректно, щото съм пряко замесен. Ма боко дърти комунисти като мен не обича...

        Марков да действа

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Ти си шегаджия.
          Нушка и Ковачки са шегаджии

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

            По-политдалаверката е,как некси Мариците все да не участват в търговете, ЧЕЗ обяви, че ще прави газова и започнаха проблемите им до степен да .
            АМК швул нали ти обясняваше че нямало да ти разрешат да правиш централа и че комунистите блокирали всичко. На да четеш
            33 млн. евро за проекти за възобновяема енергия и енергийна ефективност

            OFFNews Последна промяна на 22 септември 2019 в 20:54

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
              Ти си шегаджия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                Пак пишем ей така на ангро.На кой са замръзнали въглищата
                https://www.me.government.bg/bg/news...ilna-2371.html

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                  A не им ли бяха "замръзнали въглищата", и водата, като се наложи веднъж да заработят? Сега прибират 50 милки, ама ако пак се наложи, дали няма пак нещо да им замръзне? За 50 милки на година, поне трябваше едно кюмбе да пускат отвреме-навреме
                  Пак пишем ей така на ангро.На кой са замръзнали въглищата

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Pyramid не знам дали ще се задържа, доказано присъства като съдържание в атмосферата в много малка коцентрация. Трябва да се опита и ще се разбере, обаче със сигурност връщане назад няма да има. Според мен решението е в много по оптимална и ниска консумация на енергия.
                    ...и как, като „по-оптимално” няма?

                    Коментар


                    • Pyramid не знам дали ще се задържа, доказано присъства като съдържание в атмосферата в много малка коцентрация. Трябва да се опита и ще се разбере, обаче със сигурност връщане назад няма да има. Според мен решението е в много по оптимална и ниска консумация на енергия.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                        A не им ли бяха "замръзнали въглищата", и водата, като се наложи веднъж да заработят? Сега прибират 50 милки, ама ако пак се наложи, дали няма пак нещо да им замръзне? За 50 милки на година, поне трябваше едно кюмбе да пускат отвреме-навреме
                        По-политдалаверката е,как некси Мариците все да не участват в търговете, ЧЕЗ обяви, че ще прави газова и започнаха проблемите им до степен да избягат от България, ама това е случайност....неполитическа. Другата случаеност е,че въпросните 50милки плащат строежа точно на тамошната газова турбина
                        и на тролове разни де

                        Пишат за някви абдали дето плащали чат-пат на консуматорите - ми доста от тях са атомни абдали, защото разходите по спиране на атома са по-големи от това да платиш на някой да те натовари - атомни абдалски му работи
                        Но по-големите късогледи абдали са тия дето искат най-скъпата мощност, за пренаситен пазар с ясен тренд за падане на цените на алтернативите.
                        Па поне се запитайте защо нашият Казладуй е написал,че е спестил пари като е.....купил ток от борсата

                        Пичуви-5млн.барела/ден бяха извадени неочаквано за пазара(преди това 2млн./ден ирански) и газта се вдигна с 1%, като вчера рязко е поела пак надолу...
                        Last edited by satz; 21.09.2019, 10:50.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение

                          A не им ли бяха "замръзнали въглищата", и водата, като се наложи веднъж да заработят? Сега прибират 50 милки, ама ако пак се наложи, дали няма пак нещо да им замръзне? За 50 милки на година, поне трябваше едно кюмбе да пускат отвреме-навреме
                          Май миналата година бяха замръзнали въглищата, според мен са нямали на склад, иначе с детска лопатка ще ги разровиш, да не говорим за големите багери

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            Хамчи пручити темътъ, дажи има вързанки къмто тия фактове.
                            Барем дихидрогенмоноксида срещна ли го?
                            Ди-хидроген (Н2)
                            мон(о)оксид (О)
                            Н2О ( вода ) / (гола), гОла вОда.
                            Пък, след твойта (закачка?) следваха ред глупотевини...

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                              Казах ти че пишеш глупотевини а ти продължаваш.Като твърдиш че има далавери целият съм в слух да ги чуя.
                              A не им ли бяха "замръзнали въглищата", и водата, като се наложи веднъж да заработят? Сега прибират 50 милки, ама ако пак се наложи, дали няма пак нещо да им замръзне? За 50 милки на година, поне трябваше едно кюмбе да пускат отвреме-навреме

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Щом ще има отрицателни цени на тока/ ебаси абдалите/ , защо трябва да си играем да произведем нещо с положителна стойност.

                                Отрицателна цена на тока- плаща ти производителя за да потребяваш неговият ток, положителна цена- потребителя плаща на производителя

                                А бе аз още си чакам онези 5000 мегавата на минус 50 евро цена от теб да ми ги доставиш в германия, добре де съгласих се може и да не ми ги доставяш- приведи ми само парите 250000 евро по сметката. Пиши ми на лични за да ти дам сметката

                                Смешник
                                Кат ми заговорят за отрицателните цени и почвам да се щипя че сънувам, мааму стара как пък в енергото един път не ми върнаха пари ами всеки път ми вземат все-повече и повече ........ЩЕ, ЩЕ, ЩЕ, ЩЕ
                                Last edited by markoci; 20.09.2019, 21:11.
                                Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X