IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ...за защитите от корозия да ти обяснявам, на този фон, направо губи смисъл. Устройството на кондензатора. МНОГО ВАЖНО. ЦЕЛИЯТ ЖИВОТ ДА ТИ МИНЕ ПРЕД ОЧИТЕ, НЕ СЪМ СИГУРЕН, ЩЕ РАЗБЕРЕШ ЛИ, КОЕ С КАКВО СЕ ЯДЕ. Много тъжно.

    Коментар


    • ?Виж са днеска Президента наградил един младеж дето направил откритие което разрешило един спор между Нилс Бор Айнщайн и Шрьодингер....така прочетох.Насочи усилията си в друга посока енергетиката не е за тебе.
      Май наистина не си даваш сметка, какво пишеш.
      Отделно, с четенето, никак те няма. Е, не може всичко вместо теб да чета, да ти обяснявам. Фактът е че, изобщо, не ороектираш протеното и видяното върху живота, кое с какво се използва, защо, какви последици има, лоши или добри... Отчайващо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

        Казах ти да прочетеш учебника.Иди в библиотеката вземи го и чети и ще разбереш че колко е по топла водата толко повече накип ще има по тръбите.Ама не може без изобщо да знаеш за кво става дума изобретения да предлагаш че да ни караш и да ги четем...Моята нежна душа не може да издържи на подобно четиво.
        Ей го на, само преди няколко поста му го писах -не чете, и туй то:Въпросът се накипа Е решен.ПРЕДИ ПОВЕЧЕ ОТ 12 ГОДИНИ. ЕДИН РУСЕНСКИ ПРОФЕСОР. ЕДНА ДЖАДЖА. ПРЕКАРВАШ ВОДАТА ПРЕЗ НЕЯ, И КОЛКОТО И ТВЪРДА ДА Е, НАКИП ПОВЕЧЕ НЕ СЕ О РАЗУВА.
        Останал си някъде в миналото.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

          Ти хал хабер си нямаш какво представлява кондензатора.А и къде видя да хваля Президента?Чети и внимавай като четеш а не си съчинявай неща.Мен лично кръговата икономика не ме интересува.Ако ме заинтересова ще потърся някой икономист да ми разясни квой е туй чудо.Ти са последно от силова електроника ли разбираш или от кръгова икономика щото аз дори не знам какво е това признавам си че за пръв път чувам подобно нещо
          Иначе, уатойчиво, не бележиш развитие.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
            Ти не се отплесвай ами кажи тук къде точно ще става този топлообмен.
            Не разбираш ли въпроса? Ако не разбираш въпроса кажи, ще направим уточнения?
            У Козло Д'Уй.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

              Ти хал хабер си нямаш какво представлява кондензатора.А и къде видя да хваля Президента?Чети и внимавай като четеш а не си съчинявай неща.Мен лично кръговата икономика не ме интересува.Ако ме заинтересова ще потърся някой икономист да ми разясни квой е туй чудо.Ти са последно от силова електроника ли разбираш или от кръгова икономика щото аз дори не знам какво е това признавам си че за пръв път чувам подобно нещо
              Силова електротехника...

              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Добре де, можеш ли да четеш и да смяташ? Виж текста, прегледай файла, провери сметките. Ръжда, разбира се, може да има. Желязо е. Ала, на сухо (защото, гореща повърхност, не се оросява) процесите са много по-бавни. И съм привел сметки за,загряването на водата, от всички източници на топлина.
                Неволно, на база всичкото това, дето го изписа, стигам до извода, че нищо не си прочел, нито си внимавал, да не бъда рязък. ЧЕТИ БЕ, ЧОВЕК! Не може да критикуваш, без да познаваш достатъчно задълбочено тезата, срещу която заставаш. Несериозно, тенденциозно, некомпетентно и детинско е всичко това.
                А уж мен будалкаше. Вземи се в ръце, много се злепостави сам.
                Казах ти да прочетеш учебника.Иди в библиотеката вземи го и чети и ще разбереш че колко е по топла водата толко повече накип ще има по тръбите.Ама не може без изобщо да знаеш за кво става дума изобретения да предлагаш че да ни караш и да ги четем...Моята нежна душа не може да издържи на подобно четиво.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Устройството на кондензатора НЕ Е проблем. Не прехвърляй нещата от болната глава на здравата. За лесното закарване на газ до София съм съгласен. То дори е факт. Аз ви обяснявам за сериозна стъпка към кръговата икономика. Прави са англичаните с приказката „Не съм толкова богат евтини работи да купувам”.
                  ... А президентът, освен, че не допускам, да бъде свален от навлеци, за друго, не ми го хвали. Много и сериозни грехове има пред страната и гражданите.
                  Ти хал хабер си нямаш какво представлява кондензатора.А и къде видя да хваля Президента?Чети и внимавай като четеш а не си съчинявай неща.Мен лично кръговата икономика не ме интересува.Ако ме заинтересова ще потърся някой икономист да ми разясни квой е туй чудо.Ти са последно от силова електроника ли разбираш или от кръгова икономика щото аз дори не знам какво е това признавам си че за пръв път чувам подобно нещо

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Прочее, Петре, къде видя да,съм твърдял, че целият толинен товар на,София трябва да,се прехвърли в/у АЕЦ-а? Вярно, че не внимаваш.
                    А ти къде видя че аз твъедя че ти твърдиш че целият топлинен товар на София трябва да се прехвърли на АЕЦ.Май ти не внимаваш.Попитах само знаеш ли колко е топлинният товар на София?е оказа се че и това не знаеш.Топлотехника не си учил ама изобретения предлагаш...Съсредоточи се върху силовата електроника или каквото там беше енергетиката я остави на хората които това са учили и работят.искам да ти спестя излагацията ама ти сам се навираш между шамарите.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      Прочее, Петре, къде видя да,съм твърдял, че целият толинен товар на,София трябва да,се прехвърли в/у АЕЦ-а? Вярно, че не внимаваш.
                      Ти не се отплесвай ами кажи тук къде точно ще става този топлообмен.
                      Не разбираш ли въпроса? Ако не разбираш въпроса кажи, ще направим уточнения?


                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Прочее, Петре, къде видя да,съм твърдял, че целият толинен товар на,София трябва да,се прехвърли в/у АЕЦ-а? Вярно, че не внимаваш.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                          Пирамидов а сега се поинтересувай какво е устройството на един кондензатор и от какъв материал са тъбичките както им викаш?И сметни диаметри дебелина разстояние?Да видим колко струва?А всъщност знаеш ли какъв е топлинният товар на София????А дали не е по лесно да закараме газ до София вместо да се занимаваме с простотии???Виж са днеска Президента наградил един младеж дето направил откритие което разрешило един спор между Нилс Бор Айнщайн и Шрьодингер....така прочетох.Насочи усилията си в друга посока енергетиката не е за тебе.
                          Устройството на кондензатора НЕ Е проблем. Не прехвърляй нещата от болната глава на здравата. За лесното закарване на газ до София съм съгласен. То дори е факт. Аз ви обяснявам за сериозна стъпка към кръговата икономика. Прави са англичаните с приказката „Не съм толкова богат евтини работи да купувам”.
                          ... А президентът, освен, че не допускам, да бъде свален от навлеци, за друго, не ми го хвали. Много и сериозни грехове има пред страната и гражданите.
                          Last edited by Pyramid; 05.10.2020, 20:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Колко пъти да ти напиша че АЕЦ няма охладителни кули
                            Говорим по принцип, някои имат. Така или иначе, скритата топлина на изпарение, се отвежда с охлаждането. Това не можеш да отречеш.

                            Коментар


                            • Пирамидов а сега се поинтересувай какво е устройството на един кондензатор и от какъв материал са тъбичките както им викаш?И сметни диаметри дебелина разстояние?Да видим колко струва?А всъщност знаеш ли какъв е топлинният товар на София????А дали не е по лесно да закараме газ до София вместо да се занимаваме с простотии???Виж са днеска Президента наградил един младеж дето направил откритие което разрешило един спор между Нилс Бор Айнщайн и Шрьодингер....така прочетох.Насочи усилията си в друга посока енергетиката не е за тебе.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                                Пирамидов не мое ти се отрече упорит си....С тая вода тия тръби са ръждясали и изгнили за отрицателно време....А сега сметни колко пари са нужни тая вода да се загрее и да се транспортира до София и колко ще струва да се загрее същото количество вода ама в София.Понеже знам че не се уморяваш а смо се потиш давай са да видим сметките.....
                                Добре де, можеш ли да четеш и да смяташ? Виж текста, прегледай файла, провери сметките. Ръжда, разбира се, може да има. Желязо е. Ала, на сухо (защото, гореща повърхност, не се оросява) процесите са много по-бавни. И съм привел сметки за,загряването на водата, от всички източници на топлина.
                                Неволно, на база всичкото това, дето го изписа, стигам до извода, че нищо не си прочел, нито си внимавал, да не бъда рязък. ЧЕТИ БЕ, ЧОВЕК! Не може да критикуваш, без да познаваш достатъчно задълбочено тезата, срещу която заставаш. Несериозно, тенденциозно, некомпетентно и детинско е всичко това.
                                А уж мен будалкаше. Вземи се в ръце, много се злепостави сам.

                                Коментар

                                Working...
                                X