IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение
    нали бил с отрицателни цени тока па сега поскъпнал !?!?!?
    Кога ще му продадеш на -100лв 1твч?
    Ще продаде той, чушки. На него кой ще му продаде на "отрицателни" цени?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Не съжалявай, толко си можеш.(няма кво да дадеш)

      те ти една сложност, защо поскъпна тока [ATTACH=CONFIG]n3794556[/ATTACH]


      и те така те баш Пешето ти се кълне, че сме имали достатъчно свързаност Хихихи явно му вярваш.
      нали бил с отрицателни цени тока па сега поскъпнал !?!?!?
      Кога ще му продадеш на -100лв 1твч?
      Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        Съжалявам ама акъл не мога да ти дам. въпиюща нужда имаш ама НИКОЙ не мое да ти помогне, освен бай Пеше
        Не съжалявай, толко си можеш.(няма кво да дадеш)

        те ти една сложност, защо поскъпна тока
        Click image for larger version

Name:	tupBot.jpg
Views:	1
Size:	34.5 КБ
ID:	3794556



        и те така те баш Пешето ти се кълне, че сме имали достатъчно свързаност Хихихи явно му вярваш.
        Last edited by satz; 18.08.2021, 17:27.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Какви -100лв, бе?. Не разбра ли, че отрицателните цени на борсата се срещат рядко, от порядъка са на -5 до -10 лв и за кратко. Примерно плащат ги ТЕЦ-овете на въглища от 6:30 до 7:00ч сутринта да могат да развъртат турбините си и в 7:00 да са готови да продават по 150лв на пълна мощност. Хайде спри с тъпотиите си за отрицателните цени, защото не можем да видим около тях и малкото смислено.
          .КЕЦ работят над основата в товаровият график и перфектно се справят с вторичното регилиране на честотата и обменните мощности...Когато товарите през нощта и сутрин са ниски КЕЦ работят много близко технически устойчивия минимум на парогенераторите.Съгласно Правилата за управление на ЕЕС трябва да се поддържа резерв от вторично регулиране в определен обем и в посока нагоре и в посока надолу...ТЕЦ развърта турбини само когато се пуска блок.Това не е ВЕЦ.galФончо продължавай с отрицателните цени да ни веселиш...В днешно време всеки тъпанар пазач на фотоволтаик стана компетентен по Енергетика...С твоите знания си идеален за министър...ха ха ха .И се опитай да научиш какво е първично регулиране на честота какво е вторично регулиране на честота и обменни мощности и какво е третично регулиране...А сега като ти думнат и механизъм за капацитет хептен ше го закъсаш
          Last edited by X_Y; 18.08.2021, 14:26.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            лЕТЕЛИ две врабчета- едното наляво, а другото синьо

            Зазчо човека иска да купи от теб ток на минус 100лв. Марков и той иска и аз искам. Имаш ли за продажба или нямаш

            До другия продавач на минусовите тоци- /гал/Фоньо, може ли да ми продадеш от тока на теца дето е от 6.30 до 7ч, или в някакъв такъв диапазон, и аз и другите двама искат да купят от него.

            Гледам навалица е станала за тока, остава продавачите да се навият да платят на купувачите
            Искаме , ама фантазии не мое ни продаде .....
            Last edited by markov; 18.08.2021, 12:58.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              Па решил си да се правиш на тъп - остава да кажеш, че винаги на 55лв./Мвтч си купуваш тока в момента. И не внимаваш - обясниха ти суперите - трябва да дадеш
              мен ме остави дето 100 пъти обЯсних, че и АЕЦ ти трябва - ОН плаща таз сложна далавера.
              лЕТЕЛИ две врабчета- едното наляво, а другото синьо

              Зазчо човека иска да купи от теб ток на минус 100лв. Марков и той иска и аз искам. Имаш ли за продажба или нямаш

              До другия продавач на минусовите тоци-, може ли да ми продадеш от тока на теца дето е от 6.30 до 7ч, или в някакъв такъв диапазон, и аз и другите двама искат да купят от него.

              Гледам навалица е станала за тока, остава продавачите да се навият да платят на купувачите
              Last edited by X_Y; 18.08.2021, 13:17.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                Па решил си да се правиш на тъп - остава да кажеш, че винаги на 55лв./Мвтч си купуваш тока в момента. И не внимаваш - обясниха ти суперите - трябва да дадеш
                мен ме остави дето 100 пъти обЯсних, че и АЕЦ ти трябва - ОН плаща таз сложна далавера.
                Съжалявам ама акъл не мога да ти дам. въпиюща нужда имаш ама НИКОЙ не мое да ти помогне, освен бай Пеше
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • fon, примерно на кого ще ги платят ТЕЦ-овете тези отрицателни пари..хоп цени. Плащат ги ВЕИ-тата, като разменят техен ток за ток от централи, тока от ВЕИ се харчи по евтино заради това че е непостоянен и не се явява произведен в момент в който има нужда от него. От тук и как се изплащат инвестициите във ВЕИ, ами по тежко и по трудно
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                    пак си повтарям офертата
                    Айде продай ми 1трв/ч на -100лв мгв/ч. Ще топля язовира. Да ти давам ли сметка да ми преведеш 100к ЛЕВА(може и евро)
                    Ще купиш на -400 и ще ми продадеш на -100
                    Какви -100лв, бе?. Не разбра ли, че отрицателните цени на борсата се срещат рядко, от порядъка са на -5 до -10 лв и за кратко. Примерно плащат ги ТЕЦ-овете на въглища от 6:30 до 7:00ч сутринта да могат да развъртат турбините си и в 7:00 да са готови да продават по 150лв на пълна мощност. Хайде спри с тъпотиите си за отрицателните цени, защото не можем да видим около тях и малкото смислено.

                    Коментар


                    • bota156, просто си представяш че участниците на борсата се интересуват от киловатчаси, мегаватчаси и това се разменя а не пари и нещата си идват на мястото. Т.е. киловатчасите си сменят собствениците, пари почти не си разменят условно казано разбира се..може да има някои които са извървяли пътя по който вървим, нямат производство на електричество и купуват с пари. Обаче такива ми се струва че няма да ги искат на такива борси, ще се навъртат там да получат нещо по далекопроводите но то ще е когато на никой не му трябва този ток.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                        пак си повтарям офертата
                        Айде продай ми 1трв/ч на -100лв мгв/ч. Ще топля язовира. Да ти давам ли сметка да ми преведеш 100к ЛЕВА(може и евро)
                        Ще купиш на -400 и ще ми продадеш на -100
                        Па решил си да се правиш на тъп - остава да кажеш, че винаги на 55лв./Мвтч си купуваш тока в момента. И не внимаваш - обясниха ти суперите - трябва да дадеш
                        мен ме остави дето 100 пъти обЯсних, че и АЕЦ ти трябва - ОН плаща таз сложна далавера.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          То не било отрицателни цени, то срещу една ябълка ти давали две,
                          или па срещу галон гориво два.... Е вЕрно няма те такова жувотно.

                          Аре обясняващия да каже при -420eur/Мвтч какво точно са менкали.....Плановик цоциалист май си имаме лика прилика с другия, де искрено вярва, че наредбата определя часовете земни. Абати веселото начало на деня, ама супере, е давам ти хилядарка, па ти ми дай две
                          пак си повтарям офертата
                          Айде продай ми 1трв/ч на -100лв мгв/ч. Ще топля язовира. Да ти давам ли сметка да ми преведеш 100к ЛЕВА(може и евро)
                          Ще купиш на -400 и ще ми продадеш на -100
                          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                          Коментар


                          • То не било отрицателни цени, то срещу една ябълка ти давали две,
                            или па срещу галон гориво два.... Е вЕрно няма те такова жувотно.

                            Аре обясняващия да каже при -420eur/Мвтч какво точно са менкали.....Плановик цоциалист май си имаме лика прилика с другия, де искрено вярва, че наредбата определя часовете земни. Абати веселото начало на деня, ама супере, е давам ти хилядарка, па ти ми дай две

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              bota156, ако на борсата средната цена е 40евро за мегаватчас и някой сключи сделка да размени 2 киловатчаса от неговия ток за 1 киловатчас с друг участник той ще е продал своя ток на отрицателна цена, на графиката тази сделка отива в ценовия диапазон под нулата. А защо ще има такива сделки ? Защото тока от ВЕИ в даден момент е наличен, но не е постоянен и се разменят примерно като в примера който дадох. Това е графика на цените на които минават сделки. Той обаче си е въобразил че някой плаща на някой друг да му вземе тока..детска работа и продължава да го вярва.
                              Нещо като нет балансинг при ПЦ мрежите? От това разбирам малко, от ел. енергия цени хич
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • bota156, ако на борсата средната цена е 40евро за мегаватчас и някой сключи сделка да размени 2 киловатчаса от неговия ток за 1 киловатчас с друг участник той ще е продал своя ток на отрицателна цена, на графиката тази сделка отива в ценовия диапазон под нулата. А защо ще има такива сделки ? Защото тока от ВЕИ в даден момент е наличен, но не е постоянен и се разменят примерно като в примера който дадох. Това е графика на цените на които минават сделки. Той обаче си е въобразил че някой плаща на някой друг да му вземе тока..детска работа и продължава да го вярва.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X