IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fbr65 Разгледай мнение

    Чакай малко. Първо ще станем газов и електроенергиен разпределител на Югоизточна Европа и тогава. Всичко по реда си.
    А, някой да се усеща че, сме ЗАКЪСНЕЛИ?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от ГАД Разгледай мнение
      Присетих се нещо: Неотдавна, се чуваше Асен Василев да говори за трета АЕЦ.
      Е, какво стана, докъде сме? Да не би да подновихме или завършихме строежа на втората?
      Чакай малко. Първо ще станем газов и електроенергиен разпределител на Югоизточна Европа и тогава. Всичко по реда си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

        При 5-те моста на дунав и 3-те тунела под балкана
        +10. Само дето кое от кого беше, че ми бяга: Мостовете от Боко, тунелите от Кирчо, или обратно? Вече им изтървах спатиите.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от ГАД Разгледай мнение
          Присетих се нещо: Неотдавна, се чуваше Асен Василев да говори за трета АЕЦ.
          Е, какво стана, докъде сме? Да не би да подновихме или завършихме строежа на втората?
          При 5-те моста на дунав и 3-те тунела под балкана
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Присетих се нещо: Неотдавна, се чуваше Асен Василев да говори за трета АЕЦ.
            Е, какво стана, докъде сме? Да не би да подновихме или завършихме строежа на втората?

            Коментар


            • Разкажете моля,как у вас дела?
              https://www.investor.bg/analizi/85/a...2021-g-321715/

              Коментар


              • Вижте колко излизат алтернативите .
                НЕ МОЖЕШ ЛИ ВСИЧКО ДА СИ ПРОЕКТИРАШ И НАПРАВИШ САМ не се занимавай !?!?!? То в БГ май всичко е така

                Понеже минах през много драми, да те предупредя: не плащаш нищо авансово, ако щат.
                Получих оферти от 20 фирми, още толкова ми казаха, че те правят само по-големи инсталации.
                Финално работих с 3 и НИКОЙ не си изпълни обещаното.
                Едните ми казаха, че ще ми доставят батерия, а не го направиха.
                Другите ми казаха, че могат да настроят инвертора и накрая се наложи да се науча сам как се прави.
                Трети ми казаха, че ще ми направят стойките и се оказаха тотал щета и преправях.
                И трите казаха, че само им давам парите и те ВСИЧКО ще направят и аз само ще гледам.

                Много е зле положението, тотално неграмотни хора.
                Накрая намерих една фирма, която са в час, но са далеч от София.
                Поне безплатната консултация, която ми направиха, много ми помогна да си наглася нещата.
                Петко Тодоров от Булспейс.

                Имай предвид, че масовият случай е човек да не знае точно какво му трябва и фирмите правят тотално неадекватни оферти.
                За еднофамилна къща ключовият елемент е да направиш така, че произведеното през деня да може да се ползва вечер.
                т.е. важни са ти не толкова инверторът и панелите (има хиляди варианти), а батериите.
                За нормално семейство с около 1000 квч месечна консумация ти трябва поне 20 квч батерия.
                Подобна литиево йонна струва майка си и баща си (примерно 20К)
                Много по-добре е да се вземе някаква евтина втора употреба тягова, и да се сменя на 3-4 години (нито е сложно, нито е някаква драма).

                Много е важно панелите ти да са оразмерени спрямо инвертора.
                Аз си взех 5кв инвертор и 2.5кв панели и си представях, че после мога да добава още 2,5кв
                Да, ама не. Оказа се че ако вземе още 2.5 кв панели, ще мина амперите на инвертора и ще гръмне.
                Защото съм взел 450ватови, вместо 600 ватови.
                Ама това никой не ти го казва в началото.

                После да подкараш настройките на инвертора си е отделна луда занимавка.
                100 души ми казаха (някои безплатно, двама искаха пари, щото много разбирали), че на моя конкретен модел батерията може да се позлва само в два режима:
                а) UPS
                б) да помага на панелите през деня, ако не произвеждат достатъчно.
                Трябваше като идиот да изчета 100 страници ръководство, докато установя, че има и още няколко режима, а именно това, което ме интересуваше - байпас на енергото в тъмните часове.

                Та... много добре се подготви теоретически, за да си наясно ТОЧНО какво и как го искаш, защото ще се сблъскаш с некадърници.
                И не им казваш: направете ми оферта, а казваш: искам 5 кв панели, с еди какви си показатели, 5 кв оф грид инвертор, с еди какви си функции, 20 квч батерия, с еди какви си показатали.
                Искам панелите да са тук, да са закрепени така, да се ползват еди какви си стойки и т.н. и т.н.
                ВСЕКИ друг подход ще доведе до фиаско.
                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                Коментар


                • Gergana Yordanova

                  19 ч. ·
                  Добър вечер. Горе долу със колко ви увеличиха цената на газта за отоплението?
                  Въобще има ли доставчици които още правят отстъпки или всички вдигат максимално?
                  Това са нашите нови цени от 1.06
                  10,48ct/kWh(старите бяха-05,68
                  Grundpreis-155,40 eur/jahr
                  Старата цена 120 еuro/jahr.


                  Грундпрайса е както в Бг достъп до мрежа- ползуваш или не плащаш тази цена. останалото мисля че е ясно

                  Коментар


                  • Чудя се, дали ТОВА, не е подобно донякъде на изобретението на Кънчев/Кунчев както, и дали шведите, не са го ... "благородно копирали от уважение към Майстора".
                    Ветрогенераторите постепенно се налагат в нашия живот, като едни от най-оптималните варианти за получаване на енергия от възобновяеми източници. Външният вид на вятърните турбини обаче към момента

                    Коментар


                    • https://fakti.bg/technozone/670147-u...na-desetiletia

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Кралският флот има от най-добрите подводници в света.
                        https://www.royalnavy.mod.uk/the-equipment/submarines

                        И най-успешната история в света, което едва ли някой би оспорвал.
                        Всички така разправят за себе си.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Ще или няма да му е предложен? Приема се само бас, ако цените станат толкива отрицателни че, да ми дават пари на мен от ЕРП- то, за да ползвам. Другото, са флуктуации около средно претеглени стойности.
                          Хайде бе бъди толкова лош- аз съм съгласен на има една седмица без пари. Галфоньо съгласен ли си??. В случай че си съгласен аз ще пусна моето изравнително писмо от винтершал догодина - около средата на януари- дотогава ще ги чакаме тези цени

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                            Цената е темата, нещо по нея ще надраскате ли?
                            Може да сложим бас 500кинта , че тази седмица в Германия пак ще имат отрицателни цени. ДЕАЛ ?
                            А кога е имало преди отрицателни цени- аз не съм усетил и другите около мен също

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              fon, Великобритания и военно промишлен комплекс дали имат ?
                              Кралският флот има от най-добрите подводници в света.
                              https://www.royalnavy.mod.uk/the-equipment/submarines

                              И най-успешната история в света, което едва ли някой би оспорвал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Моабет да става Разгледай мнение

                                Това което съм писал за новите блокове във Великобритания да не би да е за нещо друго? Да не мислиш решението е взето без да се сметне цената?
                                Щом са решили да строят са сметнали прогнозна цената, произведената мощтност и живота на централата и са ги сравнили с разходите. И са решили изгодно е.
                                Защо се налага да обяснявам почти очевидни неща? Инвестицията е голяма. Периода на изплащане е много дълъг. Щеше ли някой да се занимава ако смяташе цената на произведеният ток висока? Трябва да се има предвид англичаните не обогатяват уран. Тепърва трябва да сключват договори за добив или закупуване на уранова руда. Въпреки това планират седем блока. Може пък да са се объркали нещо.

                                По отношение на отрицателните цени на тока не знам. Дай повече инфо. По колко време цените са отрицателни? Редовно ли се случва? На какво ниво пада цената? Линк към източник е добре дошъл. Аз бих казал това е резултат на небалансиране енергийна система и едва ли е повод за гордост и радост на енергетиците. В кръга на шегата бих казал къде спят копачите на криптовалути и не са се преместили в Германия.


                                Цената в темата се пише в парична единица срещу количество енергия... Та това напишете, Молим.

                                В темата има инфо и за отрицателните цени, но първо започнете с по-лесното - Дайте в лева/Мвтч, че ще се отплеснете за валутните курсове...

                                После току виж стигнем и до политическа цена или коефицент, както ще го разберете по-лесно.
                                ..

                                Коментар

                                Working...
                                X