IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Валентий, я кажи за това.
    Не го гледах цялото, проблемът е че това което ти предлагаш- да топлиш софия е нерентабилно, виж козлодуй- да там става. Ако направят една централа на искъра до софия, пак би станало

    Коментар


    • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
      На мен надеждата ми е в соларната енергия, там може да се направи нещо, технологията да се подобри..обаче всичко става с пари. Иначе много може да се направи. За атомната, наистина ще има проблеми. Китай строи 150 реактора, за тях ще трябва гориво. Те не могат да ги осигурят с гориво, с количествата които в момента се произвеждат обогатяват, там става една голяма опашка на която си нареден.Ние да имаме гориво за двата реактора и това ни е слабо място, като кажат да се караме с Русия не мислят, утре ще искаме да ни обърнат внимание да не ни оставят без електроенергия и не че ще го направят умишлено или нарочно, те нямат възможност да произвеждат количествата които пазара ще поеме. Искаме да се сещат че имаме две реакторчета само, не са кой знае какво, да не ни оставят. Защото най лошото е да не ти обръщат внимание, нали ти искаш да означаваш нещо, обаче те нямат ресурса време да се занимават с твоите проблеми така да се каже. Не се заблуждавайте, Азия поема всичко в много по голям размер което те могат да произвеждат, осигурят в тази област. В Азия искат да махнат въглищата, защото там са големи градове с много, ама много мръсен въздух, а там държавата е силна и ще работи да реши проблемите на хората, няма да оставят сегашното положение с мръсния въздух. Ние не може да си го представим техния проблем. Мисълта ми е че това е нещо което ще стане, те ще пуснат много атомни централи..могат, организирани са, държавата е в добра кондиция да решава проблемите си. Не ми се рови да намеря изказвания на руските специалисти в областта, има за обогатяването, те говорят че санкциите ще причинят някаква криза поради липса на части за пневматика. Ще има малко производство и увеличено търсене, то няма нужда за да се яви недостиг производството да намалее, достатъчно е че търсенето ще се повиши. Трябва да се обърне внимание на соларната енергия, положителното е че българите са може би най положително настроени към нея, тези заявки за 12 гигавата нови инсталиции , добре е.
      Винаги съм ти харесвал ентусиазма но...Проблемът пред днешната ядрена енергетика е че, уранът (235), е вече недостатъчен и свършва, а реакторите, са главно и основно на бавни неутрони, т.е.не могат да работят с 238-ми. Ще рече, дори преди Китай да изгради всичките 150 реактора, вече има ГОЛЯМО "ХЛЪЦ!" за гориво, а светът още няма техническата готовност да ползва планините добит (и вече, обогатен до 99,8% ) U238. Т.е., може би, в склада - независимо от това, с кой потенциален производител се разговаря - са може би, пред-предпоследните количества гориво достъпно на околоднешни цени. Пък това, за ФЕЦ, ще ни докара тоци и по 2 и по 3 лв/[kWh], ако произвеждат с тях водород. Въпрос на време.
      Last edited by Pyramid; 03.11.2022, 17:22.

      Коментар


      • https://bonduelle.bg/statiya/kalorii...-zelenchutsite

        Коментар


        • Интересно е 500 мегавата топлинна мощност преобразувана чрез оранжерийно производство какво финансово изражение има.

          Коментар


          • На мен надеждата ми е в соларната енергия, там може да се направи нещо, технологията да се подобри..обаче всичко става с пари. Иначе много може да се направи. За атомната, наистина ще има проблеми. Китай строи 150 реактора, за тях ще трябва гориво. Те не могат да ги осигурят с гориво, с количествата които в момента се произвеждат обогатяват, там става една голяма опашка на която си нареден.Ние да имаме гориво за двата реактора и това ни е слабо място, като кажат да се караме с Русия не мислят, утре ще искаме да ни обърнат внимание да не ни оставят без електроенергия и не че ще го направят умишлено или нарочно, те нямат възможност да произвеждат количествата които пазара ще поеме. Искаме да се сещат че имаме две реакторчета само, не са кой знае какво, да не ни оставят. Защото най лошото е да не ти обръщат внимание, нали ти искаш да означаваш нещо, обаче те нямат ресурса време да се занимават с твоите проблеми така да се каже. Не се заблуждавайте, Азия поема всичко в много по голям размер което те могат да произвеждат, осигурят в тази област. В Азия искат да махнат въглищата, защото там са големи градове с много, ама много мръсен въздух, а там държавата е силна и ще работи да реши проблемите на хората, няма да оставят сегашното положение с мръсния въздух. Ние не може да си го представим техния проблем. Мисълта ми е че това е нещо което ще стане, те ще пуснат много атомни централи..могат, организирани са, държавата е в добра кондиция да решава проблемите си. Не ми се рови да намеря изказвания на руските специалисти в областта, има за обогатяването, те говорят че санкциите ще причинят някаква криза поради липса на части за пневматика. Ще има малко производство и увеличено търсене, то няма нужда за да се яви недостиг производството да намалее, достатъчно е че търсенето ще се повиши. Трябва да се обърне внимание на соларната енергия, положителното е че българите са може би най положително настроени към нея, тези заявки за 12 гигавата нови инсталиции , добре е.
            Last edited by DS66; 03.11.2022, 08:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Валентий, я кажи за това.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Тъй де, къде се Ганю появи, навсякъде, може да оплеска.
                Не е точно така, харчат се пари за екология, може да се финансира с такива. Разбира се тези които се трудят трябва да изкарват някой лев, боклуците са проблем, хората вече ядат пластмаси. Гледах някакво предаване пресмятаха за колко време един жител на планетата изяжда пластмасата за една банкова карта, не мога да си спомня.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от DS66 Разгледай мнение
                  Pyramid, мисля че не може и на борсата да вземеш ток на отрицателна цена, който го прави трябва да може да спре своя мощност и друг да му плати за това, това е отрицателната цена. Ако има някой мощност за съхранение на енергията, тогава може да вземе тази енергия, но цената няма да е отрицателна като се появят такива мощности..да кажем по ниска може.
                  - Мисля че бях писал за един случай, един приятел купи отпадъчна пластмаса там от фирма която продава такава но е замърсена, шарена и никой не я иска примерно на 20ст кг..после отива да купи втори път и му казват 60ст. Пита нали беше 20ст ? Да беше казват но е суровина вече и се търси и цената стана друга..Ами кой я търси ? Човека търси в списъка и намира него като бивш купувач...
                  Та така и с отрицателната цена на тока.
                  Тъй де, къде се Ганю появи, навсякъде, може да оплеска.

                  Коментар


                  • Pyramid, мисля че не може и на борсата да вземеш ток на отрицателна цена, който го прави трябва да може да спре своя мощност и друг да му плати за това, това е отрицателната цена. Ако има някой мощност за съхранение на енергията, тогава може да вземе тази енергия, но цената няма да е отрицателна като се появят такива мощности..да кажем по ниска може.
                    - Мисля че бях писал за един случай, един приятел купи отпадъчна пластмаса там от фирма която продава такава но е замърсена, шарена и никой не я иска примерно на 20ст кг..после отива да купи втори път и му казват 60ст. Пита нали беше 20ст ? Да беше казват но е суровина вече и се търси и цената стана друга..Ами кой я търси ? Човека търси в списъка и намира него като бивш купувач...
                    Та така и с отрицателната цена на тока.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Зазка това на цената минус 750 евро ли е брато, ооооооо добър приятелю, може ли да ми доставиш да кажем 10 мегавата при цена хайде да не е минус 750- все пак и за теб да остане нещо- да кажем на цена минус 500 евро, до края на седмицата ми трябват. Аз ще ги шитна на марков при цена минус 250 евро
                      Смили се, не го будалкай. Не може. Той и на моето предложение по-долу, не може. Иначе, да си дебне с пръст на копчето за сделки, и да си търгува. Последното,с помощта на някакъв софтуер,може да се прави но, само от посредник някъде,да паразитира върху мрежи с проблеми. В нормална енергетика, на клиента, винаги ще му вземат пари.

                      Коментар


                      • v_tin, единственния начин да се използва тока от соларните панели е да се прави с него водород, водорода по тръби може да се пусне в мрежа и близо до потребителите да се обърне на ток колкото им трябва и когато им трябва. Добре са се ориентирали, само евнини електролизери, мощни с голям КПД им трябват и това е варианта за соларния ток. По време на Първата световна война са използвали дирижабли пълни с водород за военни цели, противника стреля по тях но не се палят, пробиват се и губят газ но бавно. Газовите и петролни компании си пазят бизнеса и внушават някакви неща за водорода, но въглеводородите за изгаряне си вървят към забрана. В момента вече са напълно загубени естественни потоци на циркулация на въздуха заради прекомерно много въглероден диоксид, заменени са с изкуствени - климата на климатик.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          Факт за осмисляне
                          [ATTACH=CONFIG]n3984944[/ATTACH]


                          сега дечица, докато мигате с очички, пребройте колко пъти в Окт. цената е под нулата Колко са и дните в които няколко пъти е под нулата!

                          После е по-сложното, че това е в месеца с рекордни газови цени

                          Втори факт за осмисляне, какво предстои:
                          Гърция постигна първите си 5 часа изцяло на ВЕИ ток, по-рано от планираното.
                          Зазка това на цената минус 750 евро ли е брато, ооооооо добър приятелю, може ли да ми доставиш да кажем 10 мегавата при цена хайде да не е минус 750- все пак и за теб да остане нещо- да кажем на цена минус 500 евро, до края на седмицата ми трябват. Аз ще ги шитна на марков при цена минус 250 евро

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Факт за осмисляне
                            [ATTACH=CONFIG]n3984944[/ATTACH]


                            сега дечица, докато мигате с очички, пребройте колко пъти в Окт. цената е под нулата Колко са и дните в които няколко пъти е под нулата!

                            После е по-сложното, че това е в месеца с рекордни газови цени

                            Втори факт за осмисляне, какво предстои:
                            Гърция постигна първите си 5 часа изцяло на ВЕИ ток, по-рано от планираното.
                            Абе наясно сме. Ти докарай тези отрицателни цени до крайния потребител тъй, щото поне да парираш тренда на покачване (на целите количества потребена енергия) и те признахме. ДОТОГАВА, се придържаме към здрав скепсис.

                            Коментар


                            • Факт за осмисляне
                              Click image for larger version

Name:	vatintupaka.jpg
Views:	1
Size:	42.8 КБ
ID:	3984944



                              сега дечица, докато мигате с очички, пребройте колко пъти в Окт. цената е под нулата Колко са и дните в които няколко пъти е под нулата!

                              После е по-сложното, че това е в месеца с рекордни газови цени

                              Втори факт за осмисляне, какво предстои:
                              Гърция постигна първите си 5 часа изцяло на ВЕИ ток, по-рано от планираното.
                              Last edited by satz; 02.11.2022, 13:35.

                              Коментар


                              • https://cloud.mail.ru/public/Hb7h/nJ3ePaFqR

                                Коментар

                                Working...
                                X