IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А бе вие двамата, дето тролите в темата, ЗАЩО не си пишете на лични? И двамата нищо не разбирате, ако е на "лични" няма да си личи.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

      Важно е Казахстан да изкарат някой лев, понеже нали взеха правилната страна, а после ток от техния уран не може да се произведе без да се обогати, таблетира, да се направи на пръти, касета и за това нещо няма мощности. Защото ще видите как Франция не е обогатявала урана, а го е купувала от Русия полуобогатен, Канада просто не се занимава с такова нещо и ще има изненада че Русия е захравала всички. Икономически целесъобразно е било дообогатяването, поне се обработва малка маса, а парите за това с много. Ще стане ясно че Русия ги е държала зависими, но не се е интересувала и дори не е знаела според този човек, тя е можела да иска малко повече пари но не го е правила очевидно, руска работа. Сега България наистина ли смята да купува от Казахстан нещо, което има реална стойност нула, понеже произвежда нула ток. Нашите да не са спрели реактора нарочно за да не ги накарат да хвърлят пари на вятъра ?
      За руските действия не знам. Знам само че, нашите, за пореден път казват "хоп!", ПРЕДИ да скочат. После, скочат ли, правят го в Нищото. Клубът на идиотите стремително се разраства

      Коментар


      • bota156, технологията за правене на здрави тръби за газопроводи е българска и има газопровод с тях прослужил достатъчно дълго безаварийно, нещо което не може да се каже за другия тип тръби. Българските понасят по голямо изкривяване, докато другите се спукват. Обаче не им пречи да правят газопроводни тръби по онази другата технология. Сигурен съм че в България може да се направи наново такова производство голямо и в момента има производство на леки тръби по тази технология, знания има. Странното е че българските лагери например бяха много ресурсни, защото с очите си съм виждал след експлоатация 2 пъти по голяма, дълга как българския лагер още е работоспособен, а японския е приключил. Би трябвало да има в България фабрика, която да е изкупила други в чужбина и да се правят лагери по българска технология, но няма.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Гледам, почнали да купуват уран директно от Казахстан. Ето, как изглеждат нещата отвътре: https://youtu.be/XfHeOJkkTbk
          Важно е Казахстан да изкарат някой лев, понеже нали взеха правилната страна, а после ток от техния уран не може да се произведе без да се обогати, таблетира, да се направи на пръти, касета и за това нещо няма мощности. Защото ще видите как Франция не е обогатявала урана, а го е купувала от Русия полуобогатен, Канада просто не се занимава с такова нещо и ще има изненада че Русия е захравала всички. Икономически целесъобразно е било дообогатяването, поне се обработва малка маса, а парите за това с много. Ще стане ясно че Русия ги е държала зависими, но не се е интересувала и дори не е знаела според този човек, тя е можела да иска малко повече пари но не го е правила очевидно, руска работа. Сега България наистина ли смята да купува от Казахстан нещо, което има реална стойност нула, понеже произвежда нула ток. Нашите да не са спрели реактора нарочно за да не ги накарат да хвърлят пари на вятъра ?
          Last edited by supertrader; 17.04.2023, 00:28.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Гледам, почнали да купуват уран директно от Казахстан. Ето, как изглеждат нещата отвътре: https://youtu.be/XfHeOJkkTbk
             

            Коментар


            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

              Ей бай Пешето напусна темата и отече и АЕЦа. Лошото е че вече НЯМА хора и една ТЪРБА да сменят. Щели сме да развиваме високи технологии
              Е тъй де. Навити са. На рулон. Хвърляме рулона на земята, търкулваме го, и онИ сами си се развиват.

              Коментар


              • Станишев и олигофренния му министър П.Д.подариха новите хидрогенератори от Белене и сега те работят в руска централа. - дадоха ги изцяло без пари (на дената на демонтажа, който е платен от нас). Самите те струваха 1,2 милиарда евра и от АЕЦ Козлодуй протестираха, че на тях им трябват, тъй като техните са дефектни. Но според прокуратурата отново виновни няма.
                Last edited by Кисимов; 16.04.2023, 18:19.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Спокоен съм. Следя темата, новината е много лоша.
                  Ей бай Пешето напусна темата и отече и АЕЦа. Лошото е че вече НЯМА хора и една ТЪРБА да сменят. Щели сме да развиваме високи технологии
                  Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Абе братле, колко пъти да ти казвам да се успокоиш? РЕАКТОРЪТ Е НЕЩО МАЛКО ПО-ДРУГО. Проблемът е че, зоната е "гореща" и тук, т е. радиоактивна.
                    Спокоен съм. Следя темата, новината е много лоша.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Трябва да се потърси помощ от тези които имат опит в експлоатацията на такива реактори и вече може ли и как да се поправи или просто трябва да се изведе от експлоатация завинаги.
                      Абе братле, колко пъти да ти казвам да се успокоиш? РЕАКТОРЪТ Е НЕЩО МАЛКО ПО-ДРУГО. Проблемът е че, зоната е "гореща" и тук, т е. радиоактивна.

                      Коментар


                      • Трябва да се потърси помощ от тези които имат опит в експлоатацията на такива реактори и вече може ли и как да се поправи или просто трябва да се изведе от експлоатация завинаги.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                          Може ли да се поправи ? Ще го поправят ли че един реактор е много пари ? Иначе от къде да знам каква е повредата. Мисля че на България ще и е много тежко за тока с отпаднала голяма мощност.
                          И аз съм притеснен. Дано се справят.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Добре де, този контур, освен, че е МНОГО горещ, ПОД МНОГО ВИСОКО НАЛЯГАНЕ, още, знаеш ли, че е и ТЕЖКО РАДИОАКТИВЕН? Кой ще ти слага гума там? Спри се, моля те. Не се излагай.
                            Може ли да се поправи ? Ще го поправят ли че един реактор е много пари ? Иначе от къде да знам каква е повредата. Мисля че на България ще и е много тежко за тока с отпаднала голяма мощност.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                              Честно казано се изненадах, но си помислих че проблема е решим лесно, все пак който си прави труда да пише статия все пак е проучил.
                              Добре де, този контур, освен, че е МНОГО горещ, ПОД МНОГО ВИСОКО НАЛЯГАНЕ, още, знаеш ли, че е и ТЕЖКО РАДИОАКТИВЕН? Кой ще ти слага гума там? Спри се, моля те. Не се излагай.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Абе човече, ти знаеш ли, колко градуса в температурата в този първи контур и какво е налягането? Моля те, спри се. "Гумени уплътнения". ХА!
                                Честно казано се изненадах, но си помислих че проблема е решим лесно, все пак който си прави труда да пише статия все пак е проучил.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X