IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Никой не знае какво ще стане. Ако не искаш компанията ти да стане по голяма от Ейпъл, недей със сигурност.
    Напротив супертрейдър, всички знаем какво ще стане.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Никой не знае какво ще стане. Ако не искаш компанията ти да стане по голяма от Ейпъл, недей със сигурност.
      Last edited by supertrader; 18.07.2021, 20:34.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Имхотеп, ами ние ще го направим пък ти ела да се правиш на инвеститор, ще хванем още познати да стане опашка и като се разчуе ще дойдат още инвеститори между които по истински. Иначе производители опълченци им викам аз, ще се намерят. Ти виждал ли си цех, малка фирма в която собственика да изпълнява всички функции иначе цехчето е голямо, може да произвежда всеки ден по един контейнер стока има място за машини, ако му се направи и един ремонт на сградите да се обновят може да го снимаш и като гледат в ютуб ще викат - хубава фабрика. В България в момента може да се купят машини които са универсални от преди десетилетия българско производство, на ниски цени в сравнение с качеството са безплатни. Същите машини които сега се произвеждат но са цифровизирани струват много пари и имат детски болести, например шпиндела не лагерува толкова плътно и има някакви шумове
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          За колонките, точно така е ако си ги правиме, в България да се произвеждат ами чудесна идея е.
          Що не организирате нещо в Горна?
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            v_tin, значи хардуера на колонката ако се внася от Германия и там струва 25 хиляди, тук ще е 26..вече останалото ако е труд ще е с два пъти по ниска цена сигурно. Но пак са доста пари, като тръгнат да ги плащат от бюджета, а той пък се пълни с данъци.
            Споко, няма да се плаща нищо от бюджета, матеев има волтаици, ще направи една колонка за себе си и съседите, фоню и зазчо ще направят и те по една. БИзнеса ще се разраства заради регулациите, ще направят още волтаици и колонки и така докато станат монополисти на пазара

            Предчувствам, че ще ме питаш как ще зареждат хората зимата и през нощта- най вероятно по гръцки- един генератор на дезел ще бръмчи и така ще става зареждането. А да, погледни клипчето от фейсбука там има отговор на въпроса за светлото бъдеще

            Коментар


            • Pyramid, ами аз имам един познат произвежда едни машини, като почна да ги прави такива нямаше май в Цял Свят. От него знам как се снабдява с материали, по складовете ги има ама не за регулярно производство и цените са всякакви и предимно малко по високи, не го бърка това колкото търсенето. То като си губиш времето не можеш да произвеждаш, енергията ти отива в търсене. Проблем е като правиш малка бройка и не можеш да излезеш от този кръг. Някой който стартово прави прилична бройка вече е съвсем друго. И сме гледали продавачи от други държави са продали хиляди бройки от тези машини, а те не са много евтини 5-10к. Така е защото им е лесно, дето беше приказката доста от работата я вършат с кликане на мишката, а тук пада търсене с крака се ходи. Те машината може и от него да са я копи - пейстнали, може защото се появават много по късно от него и машината им не е по добра а обратното. А голям късмет, харчи много ток тази машина с ниско напрежение и трябва захранване импулсно, някакви опълченци като него той ги открил в България произвеждат захранвания с над един киловат мощност. Това пък трудно ще го откриеш другаде, но въреки този късмет..
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • За колонките, точно така е ако си ги правиме, в България да се произвеждат ами чудесна идея е.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  v_tin, значи хардуера на колонката ако се внася от Германия и там струва 25 хиляди, тук ще е 26..вече останалото ако е труд ще е с два пъти по ниска цена сигурно. Но пак са доста пари, като тръгнат да ги плащат от бюджета, а той пък се пълни с данъци.
                  Хардуерът, едва ли достига 10000 ЛВ. Другото, са търговски надписвания

                  Коментар


                  • Да го кажа направо, нали преди години се появяваха някакви хора които и тук пишеха и статии излизаха че се работи с рециклирано..мисля че беше поради желанието то да е по евтино, но се доверявам че с такова се работи. По принцип казват че се извлича едва 3 прозента от енергия с един цикъл на употреба, 97 процента да остават, това нещо не е за депониране някъде да отлежава.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • v_tin, значи хардуера на колонката ако се внася от Германия и там струва 25 хиляди, тук ще е 26..вече останалото ако е труд ще е с два пъти по ниска цена сигурно. Но пак са доста пари, като тръгнат да ги плащат от бюджета, а той пък се пълни с данъци.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        Така си мисля, защото нали се чуваше че реактори работят само с рециклирано, щом работят с рециклирано по пътя на логиката значи рециклират винаги, ползва се ..рециклират и после пак така. Как се прави нямам представа, но явно може.
                        Единици са това. Масово, още не са я изпълнили с размах, т.к.е силно замърсяващо И МНОГО радиоактивно.

                        Коментар


                        • https://www.facebook.com/17630950973...13679336401581

                          Светлото бъдеще

                          Коментар


                          • Така си мисля, защото нали се чуваше че реактори работят само с рециклирано, щом работят с рециклирано по пътя на логиката значи рециклират винаги, ползва се ..рециклират и после пак така. Как се прави нямам представа, но явно може.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Pyramid, доколкото съм разбрал руснаците рециклират горивото докато го свършат буквално, ако е така те са прекалено напред в това нещо.
                              Това не го разбрах. Би трябвало, просто да извлекат ...нужните им радионуклиди и да добавят 235 до стандартните нужди, като ползват и част от плутония за изгаряне вместо 235, знам ли ги.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Имхотеп, всеки може да ги направи, но разходите за колонките са непосилни за японците с техните японски бюджети и могат и да си напечатат йени колкото искат. Та къде ще се сложим ние да се мерим със самураите ? Обаче пък 35 хиляди евро е надута цена за една колонка наистина, ако се произвеждат в България цената ще е много по ниска със сигурност. а.
                                Аз написах че това е цена за германия- в бг нещата са други

                                Коментар

                                Working...
                                X