IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е "заяждане", X_Y ! Няма НИКАКВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА за мнима "измама", А ВИЕ -ДА, ВИЕ, МОДЕРАТОРИТЕ! - ОСТАВЯТЕ ТЕЗИ ГНУСНИ ПРОЗВИЩА БЕЗ НАМЕСА. За сметка на това, триете мен, "заради речник". Той обижда, а ВИЕ, му поддаквате? Чудите ли се, защо форумът падна толкова ниско? ВИЕ носите също отговорност, за Бога!

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Е работата е там че не знаеш. Никой не знае.
      Единственото което можеш да си мислиш е на базата на битието ти. Като казвам битието, имам в предвид че всеки има различно битие. Например един се интересува от наука, друг от бизнес, трети от ядене и пиене, четвърти от дринк, гембъл енд хъмп, друг как да оцелее... Та всичко е много различно в зависимост от това от което е важно за теб.
      По повод ВЕИ, един съфорумец спомена преди доста време засоларките "ами направете по три". И по пет да направите, по-евтино ще излезе от АЕЦ. То ясно че в момента няма надеждно решение, но в цял свят се търси.
      Ся, тия с вятъра почти не спират. Е, спират, но толкова колкото спира АЕЦ. Някои ги спират защото в момента няма нужда.
      Като дойдат мъглите и икономиката спре щото няма ток сметни загубите и тогава говори кое е евтино и кое не.ВЕИ са много хубаво нещо но на тоя етап от развитието на човешката цивилизация АЕЦ и ТЕЦ не могат да бъдат заместени...Та целият свят търсел решение...ма не може да намери щото едни политици определят кой да търси решението с грантовете.На Бог му е през шлифера и за политиците и за търсачите....С тия политици и назначените от тях търсачи резултат няма да има щото просто са некадърни а са там за да налагат едни интереси над други...Лицемери измамници и некадърници.

      Коментар


      • Aз лично не знам дали "ядреният ток" е скъп, но урановите акции бяха и все още са подценени.
        За тази година само от тях съм над 400% нагоре. Позиции не разкривам.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Така обаче всичко се поврежда и не може да се разчита. Не съм казал, че виждам а че знам какво ще стане.
          Е работата е там че не знаеш. Никой не знае.
          Единственото което можеш да си мислиш е на базата на битието ти. Като казвам битието, имам в предвид че всеки има различно битие. Например един се интересува от наука, друг от бизнес, трети от ядене и пиене, четвърти от дринк, гембъл енд хъмп, друг как да оцелее... Та всичко е много различно в зависимост от това от което е важно за теб.
          По повод ВЕИ, един съфорумец спомена преди доста време засоларките "ами направете по три". И по пет да направите, по-евтино ще излезе от АЕЦ. То ясно че в момента няма надеждно решение, но в цял свят се търси.
          Ся, тия с вятъра почти не спират. Е, спират, но толкова колкото спира АЕЦ. Някои ги спират защото в момента няма нужда.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Така обаче всичко се поврежда и не може да се разчита. Не съм казал, че виждам а че знам какво ще стане.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Имхотеп, милиардерството няма връзка с това да знаеш как изглежда голямата картина на бъдещето. Ако беше така, какъв е смисъла да се проиграва всичко, когато резултата е ясен. Не може да го знаеш в детайли, та чак да почнеш да ги осребряваш. То по добре си иди в бъдещето, където ти е мястото. Там пък милиардери няма, значи това не може да те направи милиардер пак. Така че в настоящето гледам за България да се случи това което е добро, което реално сега може да стане. То пък със сигурност няма да навреди на другите, защото това е една сравнително малка като население страна, само ще им помогне. Да има мир колко струва в пари и богатство, изгледа ми по скъпо. Та затова казвам, че не е добре да се разбалансира Света. Това икономическо развитие в Азия е много силно, факт е и джуджетата ако го осъзнаят ще сложат на другата страна на везната нещо което е също толкова голямо. Да има баланс, да не изглежда грозно не че трябва да се спира развитието в Азия или където и да било.
              Идеята ми е ча ако виждаш бъдещето, ще знаеш какво да правиш в настоящето.
              Очевидно е че с настоящето нещо ви куца, та въпросът с виждането в бъдещето получава неочаквана посока.
              В случая обаче понеже темата е за друго, имам впечатление че изобщо не виждаш бъдещето, ами си останал в познанията си някъде преди десетина години, защото това което говориш е било така преди десетина години. Визирам спирането на ВЕЦ когато си искат.
              Иначе ми е интересно да ви чета, не знам да има по-добро забавление в този форум.

              Last edited by X_Y; 04.09.2021, 10:14.
              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Имхотеп, милиардерството няма връзка с това да знаеш как изглежда голямата картина на бъдещето. Ако беше така, какъв е смисъла да се проиграва всичко, когато резултата е ясен. Не може да го знаеш в детайли, та чак да почнеш да ги осребряваш. То по добре си иди в бъдещето, където ти е мястото. Там пък милиардери няма, значи това не може да те направи милиардер пак. Така че в настоящето гледам за България да се случи това което е добро, което реално сега може да стане. То пък със сигурност няма да навреди на другите, защото това е една сравнително малка като население страна, само ще им помогне. Да има мир колко струва в пари и богатство, изгледа ми по скъпо. Та затова казвам, че не е добре да се разбалансира Света. Това икономическо развитие в Азия е много силно, факт е и джуджетата ако го осъзнаят ще сложат на другата страна на везната нещо което е също толкова голямо. Да има баланс, да не изглежда грозно не че трябва да се спира развитието в Азия или където и да било.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Имхотеп, напротив знам бъдещето.
                  Ти ако знаеше бъдещето щеше да си милярдер, а не като сега...
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Имхотеп, напротив знам бъдещето.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Всичко спира и атомните централи също се налага да се спират, а и тези на въглища се спират за ремонт или поради повреда. А ВЕИ, те просто си спират и тръгват когато искат, все пак по евтино ще излезе да се поставят батерии тук..там и особенно по къщите, отколкото да се правят нещастни опити да се принудят ВЕИ да генерират постоянно. Защо 500 киловатчаса капацитет ? Защото 5 киловатчаса батерия се разрежда за часове, 500 може да изкара месец и два дори.
                      Индустрията освен с генериран ток в момента на потреблението не може да се захрани, за нея би трябвал ток за който ще трябват планини от батерии и това нещо би оскъпило продуктите и много пъти, а индустриалните мощности продават продуктите си на пазара и се конкурират. Кога ще стане това - никога.
                      Не е вярно че Азия е изостанала индустриално, напротив точно обратното е и то се вижда по производството им на ток, на цимент, на стомана, цветни метали и водят в пъти пред другите икономики на тройка - Европа, Америка или Русия, в пъти повече произвеждат от която и да било от тях. Тези трите са станали като джуджета.
                      Толкова си откъснат от реалността че даже няма смисъл да се спори с теб.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                        national power, добре ще му казваме акумулиране на електричество а не съхранение на енергия. Става ли така ?
                        Преобразуване на енергия в друга форма, подходяща за лесна употреба от хората в по-късен момент. : )

                        Коментар


                        • Всичко спира и атомните централи също се налага да се спират, а и тези на въглища се спират за ремонт или поради повреда. А ВЕИ, те просто си спират и тръгват когато искат, все пак по евтино ще излезе да се поставят батерии тук..там и особенно по къщите, отколкото да се правят нещастни опити да се принудят ВЕИ да генерират постоянно. Защо 500 киловатчаса капацитет ? Защото 5 киловатчаса батерия се разрежда за часове, 500 може да изкара месец и два дори.
                          Индустрията освен с генериран ток в момента на потреблението не може да се захрани, за нея би трябвал ток за който ще трябват планини от батерии и това нещо би оскъпило продуктите и много пъти, а индустриалните мощности продават продуктите си на пазара и се конкурират. Кога ще стане това - никога.
                          Не е вярно че Азия е изостанала индустриално, напротив точно обратното е и то се вижда по производството им на ток, на цимент, на стомана, цветни метали и водят в пъти пред другите икономики на тройка - Европа, Америка или Русия, в пъти повече произвеждат от която и да било от тях. Тези трите са станали като джуджета.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • national power, добре ще му казваме акумулиране на електричество а не съхранение на енергия. Става ли така ?
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                              Научете го най после този закон и го осмислете....И спрете да съхранявате енергия в чували торби и нам кво си...Няколко виШиста тука май не са го докарали до осми клас а имат големи претенции.
                              По идея, в нещо като "торба", я съхраняват АЕЦ и я вадят оттам, Е=m*(c^2). Една батерия, съхранява твърде мало масов дефект но, добра мобилна "ферма", може да се използва за пренос/доставка...
                              АМА СКЪПО.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                А защо според вас замръзнаха?

                                Недостиг. На енергия. Имали ВЕИ, трябвала им...ама ВЕИ Ню точно ТОГАВА, нямат нужната мощност... За което, ви говори Петърът, ама вие "ОТРИЦАТЕЛНИ ЦЕНИ, ОТРИЦАТЕЛНИ ЦЕНИ!"
                                - Е, нА ви "отрицателни" цени.

                                Коментар

                                Working...
                                X