IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Еколог е професия, така както лекар, архитект или машинен инженер. Екологът знае и се съобразява със старата индианска мъдрост, че Природата не се получава в наследство от дедите, а се взема в заем от децата и внуците. Той е биолог, климатолог, геолог, умее да работи с топографски карти, да изготвя модели на катастрофални екологични явления ... и прочие.

    "Екологът" е човек, който си в повечето случаи не разполага със съответните знания. Което го прави податлив на манипулации от страна на тези, които яхват едни или други проблеми и правят пари от това. Реални пари за нереални неща.

    Екологията като наука и поле за изява, представлява добра хранителна среда за лицемери от всякакъв характер. В нейното пространство циркулират твърде малко специалисти и твърде много политици и бизнесмени.
    Наздраве!



    Приятелството се състои от серия изловени и неизловени предателства !!!
    Мечо

    Коментар


    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
      Все пак не зная еколог, който да се е отказал от придобивките в този СИ живот, за да ни даде пример, САМ установявайки СЕ в някоя пещера сред природата... На такъв ЕКОЛОГ /в пещерата/ - бих стиснал ръка! Такъв би превъзхождал всички нас, спорещите..., но се замислям и колко
      А, те са известни с това, особено американските, като почнеш от Ал Гор.
      Карат джипове колкото малки автобуси, грамадните им къщи и имения гълтат ток на поразия за щяло и нещяло, консумират колкото десетки хиляди обикновени хора, ама иначе плачат по медиите за разрушаването на екосферата и пърдежа на кравите и овцете. Уж заради последното сега масово се стараят да ни откажат от месото.

      Но можеш да стиснеш ръка на Юнабомбър - Тед Качински... чакай да видя дали е жив.
      Жив е още, с осем доживотни присъди.
      Theodore John Kaczynski (/kəˈzɪnski/; born May 22, 1942), also known as the Unabomber (/ˈjuːnəˌbɒmər/), is an American domestic terrorist, former mathematics professor, and anarchist author.[2][3][4] A mathematics prodigy,[5] he abandoned an academic career in 1969 to pursue a primitive lifestyle. Between 1978 and 1995, he killed three people and injured 23 others in an attempt to start a revolution by conducting a nationwide bombing campaign targeting people involved with modern technology.
      In 1971, Kaczynski moved to a remote cabin without electricity or running water near Lincoln, Montana, where he lived as a recluse while learning survival skills in an attempt to become self-sufficient. After witnessing the destruction of the wilderness surrounding his cabin, he concluded that living in nature was untenable and began his bombing campaign in 1978.
      ... he argued that his bombings were extreme but necessary to attract attention to the erosion of human freedom and dignity by modern technologies that require large-scale organization.
      https://en.m.wikipedia.org/wiki/Ted_Kaczynski
      Last edited by eta orel; 16.05.2019, 09:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        +1. За „диломи и степени” съм го питал. Мълчи, като партизанин на разпит.
        Спазването на анонимност в интернет едно време се ценеше не само заради сигурността, но и като добър тон.
        Аз също бих избягвал ненужно публикуване на лични факти по тези две причини.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
          Обаче, като възвръщаемост на инвестицита, а достатъчен брой случаи, във времето и като процент сигурност и устойчива предвидимост, самото производство и търговията с всякакви ВЕИ, резервни части и аксесуарикъм тях, са по-изгодни от търгуването с енергия. Доводи бол но, само при поискване, по-сетне.
          Това ми е интересно.
          На пръв поглед инвестицията в построяване на производствени мощности, логистика, реклама, заплати е по-голяма при изработката на панелите, отколкото за производство на енергия с тях. Във втория случай какво: евтин наем на непроизводителна земя по чукари и пустини, инсталирането е доста просто, поддръжката - също. Работният персонал е относително малоброен.
          И продава енергия... а възвръщаемостта е по-малка. Защо, неефективно ли е, малко енергия ли се генерира?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
            Логореев, не само си безимен, но си и безсмислен.
            Няма нужда да цитираш дипломи и степени. Ако имаш такива - огледай се. България е на това дередже заради такива като теб.
            Празни приказки и по много.
            +1. За „диломи и степени” съм го питал. Мълчи, като партизанин на разпит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение
              Не стана ясно - с какво твоите постове допринасят за развитието на знанията на хората тук.

              Трудно ми е да разбера крайната ти цел. Чувство за малоценност ли те гони или неудовлетвореност от знанията ти в определена посока?

              Може би проблемът е в нежеланието ми да изтъквам тук подробности за образование, квалификации, степени?

              Разбира се, че ще продължа да предоставям тук моите знания, все така - конструктивно поднесени, понякога допълващи нечие мнение.

              Имаш да кажеш нещо по същество! Казваш го! - това е според мен.
              .................................................. .............................

              Завиждаш някому за знанията: сипеш жлъч! - според теб. Щом това ти помага да релаксираш в леглото - ще те изтърпяваме някак.
              .................................................. .................................

              Да повторя, ако е трудно смилаемо за теб: Имаш да кажеш нещо по същество! Казваш го! - така действам аз.
              Явно, засегнах те. Неприятно. А можеше и да не се стигне до тук. Сам го пожела. За „жлъч” у мен и „знания” у теб (правя разлика от нафукано говорене без съдържание) смисъл да говоря, не виждам. Нито завиждам, нито горя от желание да „си го връщам”. ВЕИ да хуля, е тъпо. Друг въпрос, че станаха недоразбрана мода измежду невежи мераклии за папо. Са и ще стават все повече. Обаче, като възвръщаемост на инвестицита, а достатъчен брой случаи, във времето и като процент сигурност и устойчива предвидимост, самото производство и търговията с всякакви ВЕИ, резервни части и аксесуарикъм тях, са по-изгодни от търгуването с енергия. Доводи бол но, само при поискване, по-сетне.
              Last edited by Pyramid; 16.05.2019, 07:59.

              Коментар


              • Логореев, не само си безимен, но си и безсмислен.
                Няма нужда да цитираш дипломи и степени. Ако имаш такива - огледай се. България е на това дередже заради такива като теб.
                Празни приказки и по много.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Не стана ясно - с какво твоите постове допринасят за развитието на знанията на хората тук.

                  Трудно ми е да разбера крайната ти цел. Чувство за малоценност ли те гони или неудовлетвореност от знанията ти в определена посока?

                  Може би проблемът е в нежеланието ми да изтъквам тук подробности за образование, квалификации, степени?

                  Разбира се, че ще продължа да предоставям тук моите знания, все така - конструктивно поднесени, понякога допълващи нечие мнение.

                  Имаш да кажеш нещо по същество! Казваш го! - това е според мен.


                  .................................................. .............................

                  Завиждаш някому за знанията: сипеш жлъч! - според теб. Щом това ти помага да релаксираш в леглото - ще те изтърпяваме някак.


                  .................................................. .................................

                  Да повторя, ако е трудно смилаемо за теб: Имаш да кажеш нещо по същество! Казваш го! - така действам аз.

                  Коментар


                  • За да няма недоразумения, „логорея” = „неудържимо бръщолевене, словесна диария”. Т.е., нещо, в което, Импотеция не може да обвиним. Не се оглеждай и не се правѝ на приятно разсеян, „безимен”: именно теб сме те диагностицирали.
                    Та, бъди здрав. И тренирай смислено говорене.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


                      1. Тъй като не сме само двамата с теб във форума - много хора знаят КОМУ беше прикачена фамилията Логореев.

                      Доста време след това - самият Имхотеп Логореев се представи пред мен с тая фамилия - ЛОГОРЕЕВ, след което беше съставил някакво мъгливо изказване - точно от това на вашия кръг - тройката ентусиасти: Супер-трейдър - Пирамидален - Имхотеп Логореев. Лично мен не ме интересуват причините, поради които ухажвате супер-трейдъра, но вероятно си имате вашите основания, което пък ви прави и съмишленици - теб, Пирамидален и Имхотеп Логореев, който също беше заявил, че много "харесва" супертрейдъра...

                      Не завиждам, не ревнувам: обичайте се, менкайте се, правете си конфигурациите и - най-общо - "кАкво ви дУша сака"...

                      Всички знаем, че когато хората се запознават - те започват разговора си, поставяйки акцента върху своята фамилия! В тази връзка приех фамилията на Имхотеп - "Логореев" и отдавна се обръщам към него така.

                      Можеш да си преговориш историята на форума /мислех, че си по-паметлив!/, за да се запознаеш с факта, КОЙ от колегите ТИ беше засечен от ерудирани НАШИ колеги тук. На Имхотеп Логореев това му хареса, т.е. - той допълни знанията си, а ти сега се опитваш да му припишеш интелект, който същият той няма.

                      Разбираемо е защо ВАШАТА ТРОЙКА взаимно се защитава! /след малко и Имхотеп Логореев ще застане в защита на трейдъра.../


                      2. Моля, не се опитвай да ме отваряш, какво точно ставаЛО /според теб/ при първичното публично предлагане на акции на борсата. Нямаш потенциала, нито пък опита, за да правиш тук обобщения по този въпрос.
                      Както кажеш, г-н Логореев.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Да успокоя безименни: мъдрте инвеститори действат:
                        1.Своевременно. Т.е. ,ПРЕДИ IPO. Тогава, цената на акциите /първичната, на придобиване преди публичност/е мнооого по-ниска.
                        2.Големия дял од доходите си, правят от ДИВИДЕНТИ.

                        Иначе, досега, да са го линчували.
                        За останалите неща, си принцип, си прав. С малко изключение: Неуважително и Непочитно, „фамилията Логореев”, бе присъдена на един мнооого глаголещ и мнооого претенциозен форумец, различен от Импотеция. А той - той е просто злобно човече.

                        1. Тъй като не сме само двамата с теб във форума - много хора знаят КОМУ беше прикачена фамилията Логореев.

                        Доста време след това - самият Имхотеп Логореев се представи пред мен с тая фамилия - ЛОГОРЕЕВ, след което беше съставил някакво мъгливо изказване - точно от това на вашия кръг - тройката ентусиасти: Супер-трейдър - Пирамидален - Имхотеп Логореев. Лично мен не ме интересуват причините, поради които ухажвате супер-трейдъра, но вероятно си имате вашите основания, което пък ви прави и съмишленици - теб, Пирамидален и Имхотеп Логореев, който също беше заявил, че много "харесва" супертрейдъра...

                        Не завиждам, не ревнувам: обичайте се, менкайте се, правете си конфигурациите и - най-общо - "кАкво ви дУша сака"...

                        Всички знаем, че когато хората се запознават - те започват разговора си, поставяйки акцента върху своята фамилия! В тази връзка приех фамилията на Имхотеп - "Логореев" и отдавна се обръщам към него така.

                        Можеш да си преговориш историята на форума /мислех, че си по-паметлив!/, за да се запознаеш с факта, КОЙ от колегите ТИ беше засечен от ерудирани НАШИ колеги тук. На Имхотеп Логореев това му хареса, т.е. - той допълни знанията си, а ти сега се опитваш да му припишеш интелект, който същият той няма.

                        Разбираемо е защо ВАШАТА ТРОЙКА взаимно се защитава! /след малко и Имхотеп Логореев ще застане в защита на трейдъра.../


                        2. Моля, не се опитвай да ме отваряш, какво точно ставаЛО /според теб/ при първичното публично предлагане на акции на борсата. Нямаш потенциала, нито пък опита, за да правиш тук обобщения по този въпрос.

                        Коментар


                        • Да успокоя безименни: мъдрте инвеститори действат:
                          1.Своевременно. Т.е. ,ПРЕДИ IPO. Тогава, цената на акциите /първичната, на придобиване преди публичност/е мнооого по-ниска.
                          2.Големия дял од доходите си, правят от ДИВИДЕНТИ.

                          Иначе, досега, да са го линчували.
                          За останалите неща, си принцип, си прав. С малко изключение: Неуважително и Непочитно, „фамилията Логореев”, бе присъдена на един мнооого глаголещ и мнооого претенциозен форумец, различен от Импотеция. А той - той е просто злобно човече.

                          Коментар


                          • За тези които говорят английски, не знам къде по-ясно ще намерят поднесена информацията относно развитието на енергетика, транспорт и икономика:

                            Clean Disruption - Energy & Transportation

                            Коментар


                            • Не отива на добре сайтът! С тия суперлативи, благодарности... ))

                              Сега остана само това: Имхотеп Логореев да почне да ме хвали - и обърквацията ми става пълна!

                              Докато не съм се размечтал, нека допълня нещата... ))


                              .................................................. ...............................................


                              Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              Не го увъртай, а обясни за КПД-то и загубите при възвратно-постъпателните движения Щото по тая логика вакнела трябва да е с 80% кпд ...



                              При тия топлинни двигатели, като че хората са се надпреварвали да вкарват нови и нови възможности, като са взаимствали идеи от работещите до момента машини /топлинни двигатели/...

                              ..............................................


                              Възвратно-постъпателното движение - спор няма - е свързано с доста по-голямо износване, но това /някак е решено и продължава да се решава/..., а и износването се отчита с различен кпд - механичният. Както писах вече, по-голямото износване се компенсира с циркулационното /надеждно!/ смазване, но и по друг начин, за който - ако почна да пиша - постът ми става огромен! Тук трябва задължително да отчетем и основното предимство на ДВГ с постъпателно движещи се части, а именно: много доброто уплътнение на горивната камера чрез буталните пръстени!


                              .................................................


                              Ти, обаче - вероятно говориш за другото кпд - топлинното, което показва какво количество от разполагаемата топлина се превръща в полезна работа!

                              Всъщност - и тук опираме до възможностите на човека ДНЕС /другото са фантазии..., ама кое ЩЯЛО НЯКОГА ДА СТАНЕ!/! На тоя етап - дори Имхотеп Логореев го знае... ))... /но не ни го издава!/ - изкуствено нарушаваме най-изгодния процес в топлинните двигатели , т.е. - отнемаме голяма част от ПОЛУЧЕНАТА ТОПЛИНА - и ИЗКУСТВЕНО НАМАЛЯВАМЕ кпд!!!

                              Ама защо? Пак повтарям, че дори и Имхотеп Логореев ще ни се изсмее, ако не знаем това: ЗАЩО НАМАЛЯВАМЕ кпд чрез охлаждането!!! Защо не превръщаме още по-голяма част от топлината, която получаваме - в работа??? Сега Имхотеп Логореев ще ме допълни - какъв процес нарушаваме - и то - съвсем съзнателно и защо? - сигурен съм, че знае това!...


                              .................................................. .......


                              Нямаме толкова топлоустойчиви материали..., затова термичният кпд НЯМА КАК!!! /на сегашният етап!/ да има подобни стойности /80 %/..., НО дори и да имаше - всичко би било толкова скъпо... /вероятно с цена, близка до тая - на самолета, а там нещата са различни!/...


                              .................................................. ........


                              Колебая се дали да продължа..., опити се правят и в другата, неефективна посока, но не си струва инвестицията и финансирането, ако се изминат САМО няколко километра - и двигателят... запецне... Нали търсим:

                              - автономността - т.е. - гарантираното изминаване на десетки хиляди морски мили,

                              - превозът на хиляди тонове товари /на същите километри/ - т.е. - реализирането на достатъчно голяма /и надеждна!/ теглителна сила, мощности от порядъка на десетки хиляди конски сили /30 000 - 40 000 конски сили мощност от един ДВГ !!! - не са шега работа!/,

                              - скоростта и динамиката /но не само на прави участъци от пътя, а и при преодоляването на наклони, препятствия, лоши пътища, офроуд, НО СЪЩО и автомобилът да ни топли в студеното време..., както и да ни разхлажда при поносима консумация на енергия - това е важно , но при Мъск никой не говори за разходи, защото там се вземат едни пари СЕГА, в тоя момент, като акцентът е върху това, колко НЕЖНО возел електромобилът - мечта!..., после офисите се... затварят завинаги!/


                              .................................................. ...................


                              Разбира се, че всичко това - с мазута - /горе/ рефлектира върху природата повече от столетие... Съгласен съм: природа, екология, грижи...

                              Все пак не зная еколог, който да се е отказал от придобивките в този СИ живот, за да ни даде пример, САМ установявайки СЕ в някоя пещера сред природата... На такъв ЕКОЛОГ /в пещерата/ - бих стиснал ръка! Такъв би превъзхождал всички нас, спорещите..., но се замислям и колко последователи би имал? Зная, че Имхотеп Логореев също би заел свободната ниша в пещерата, за да има повод - обективно да спори с мен...

                              Другото /"екологичното" мислене и говоренето на Мъск за екология/ си е чиста демагогия... ...

                              Все пак, ако Мъск, с "екологичните" си напъни се установи в пещера - публично бих му се извинил, но същото бих направил и с неговите последователи.

                              За сега подобна възможност не съществува, защото по-скоро той би се извинявал на своите акционери... /за месец всяка акция на Мъск губи на борсовите сесии $ 30..., а това никак не е малко! ... да не говорим пък за това, че от началото на публичното предлагане на акцията на Мъск на пазарите - всяка акция губи ПОВЕЧЕ от $ 110 !!! Не ми се ще този "бизнесмен" Мъск - да слезе от пазара с освиркване..., за съжаление той не познава горното развитие на пазарите от повече от столетие... Един демагог от класа не може да говори за екология! Същият не може да говори и за развитието на пазари и пазарно ориентирано стопанство! /


                              .................................................. ..................................


                              Разбира се, че движението на акциите на борсата може да бъде в две посоки. Няма как да не се съглася с очевидното!

                              При Мъск нещата са предопределени: големи /по-скоро неоправдани!/ очаквания изстрелват цените още в началото на предлагането /септември 2017 г./ - над $ 340. За година и половина акцията продължава да пада и в момента е под $ 230.

                              /разсъжденията са за съседната тема.../

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                                Не го увъртай, а обясни за КПД-то и загубите при възвратно-постъпателните движения Щото по тая логика вакнела трябва да е с 80% кпд ...
                                ...ама общият кпд е произведение от термичен, механичен и т.н.И няма как.

                                Коментар

                                Working...
                                X